Aktuality

Zpráva ze závěrečného turnaje školního roku 2015-2016

V sobotu 7. května na závěrečný turnaj školního roku 2015-2016 přijelo 82 mladých hráčů. Kromě pražské mládeže přijela početná výprava ze Sobotky a dětí z kroužků Středočeského kraje.

V turnaji B nasadil v posledním kole počítač proti sobě dvojice domácích hráčů - Petr Leština hrál proti Standovi Svobodovi a Ondra Mucha proti Patrikovi Malečkovi. Ze střetnutí vyšli vítězně Petr a Ondra a k vítězství v celém turnaji jim chybělo jen velmi málo. Standa a Patrik získali 4 body a podali pěkný výkon. V nejmladší kategorii do 6 let hrál Tomáš Dubský, který za 2,5 bodu získal stříbrnou medaili. V kategorii 8 letých získal bronzovou medaili František Kubát, měl pouze horší pomocné hodnocení než vítěz. Pochvalu za výkon si zaslouží Péťa Kosička a Jakub Lipový. V kategorii 10 letých získal 4 body Honzík Donner a jen o krůček za ním zůstal Tomáš Mucha.

V turnaji A probíhaly urputné boje o vítězství v turnaji, titul Přeborníka Prahy i o postup do Mistrovství ČR v rapidu. Pavel Haase profesionálním výkonem a ziskem 6,5 bodu ze 7 partií v turnaji vyhrál před Kiliánem Slovákem (Sokol Kobylisy) a Petrem Aubrechtem (Bohemians). Úspěšným byl v kategorii 12 letých Filip Růžička ziskem 4,5 a Sofie Přibylová obsadila druhé místo v kategorii dívek. Cennou praxi si z turnajů odnesli Erik Maleček, Michael Morávek, Dominik Rous a Rebeka Zlesáková. Nabyté zkušenosti jsou nepřenosné a určitě jim pomohou v dalších bojích na šachovnicí.

Po zakončení turnaje bylo vyhodnoceno celkové pořadí Přeboru Prahy mládeže a naši hráči získali tato medailová umístění:

Viktor Přibyl - 1. místo do 12 let,

Rebeka Zlesáková - 2. místo v kategorii dívek do 12 let,

Pavel Haase - 1. místo do 14 let,

Sofie Přibylová - 2. místo v kat. chlapců do 14 let a 1. místo v kategorii dívek do 14 let.

Gratulujeme vyhodnoceným hráčům a postupujícím přejeme hodně úspěchů v Mistrovství ČR mládeže v rapidu! Podrobné výsledky jsou v příloze.

Kompletní výsledky turnajů:

http://chess-results.com/tnr189620.aspx?lan=5&art=0&fed=CZE&wi=821

Fotografie:

http://sachporg.rajce.idnes.cz/

 Pavel Haase vitez Turnaj A F.Ruzicka R.Zlesakova Celkovy vitez turnaje Pavel Sofie

Přebor Prahy 2016 úspěšně za námi!

Dne 23. 3. 2016 skončil posledním kolem Přebor Prahy, v němž se téměř půl roku bojovalo v kategoriích HD 10 – 20 o postup na Mistrovství Čech.

V kategorii H10 jsme měli jen jedno „želízko“ v ohni a Mikuláš Jandík, který uhrál pouze 2 turnaje se nakonec umístil v polovině startovního pole.

V dalších kategoriích jsme pak vyhráli co se dalo…
V nejsilnější kategorii H12 máme přeborníka Prahy. Po rozpačitém začátku a jen se 4 odehranými turnaji z 5ti si titul se suverénním dvoubodovým náskokem před druhým v pořadí odnesl Filip Růžička. Na Mistrovství Čech pak po slibném začátku a stabilním výkonu z krásného 5. místa (rovněž po 4 odehraných turnajích) postupuje další náš hráč Dominik Rous. A třetí „čtyřturnajový“ do party Petr Leština obsadil 29. místo.

Přeborník v kategorii H14, kde se bohužel letos mohlo hrát systémem „každý s každým“, nám díky Honzově absenci v posledních dvou kolech (ano čím vyšší kategorie, tím měně odehraných turnajů ) unikl jen o vlásek a Honza Šuráň tak postupuje na Mistrovství Čech z 2. místa. Další náš hráč Michael Morávek (rovněž 3 turnaje) se umístil na 7. místě.

Pohárovou smršť pak završil Pavel Haase, který nejenže se stal přeborníkem v kategorii H16 a držel „basu“ se staršími stájovými kolegy v počtu odehraných turnajů, ale zároveň se stal vícepřeborníkem juniorů do 20. let.

Všem našim hráčům gratulujeme!

Zpráva - 49. turnaj Pražské šachové ligy - PORG Open

V sobotu se uskutečnil 49. turnaj Pražské šachové ligy za účasti 55 hráčů. V turnaji A hráči bojují o titul Přeborníka Prahy v rapid šachu a do konečného pořadí se hodnotí tři nejlepší výsledky z pěti turnajů. Průběžné pořadí jednotlivých kategoriích hráčů od 10 do 14 let a dívek je v přiložené tabulce.

V celkovém pořadí turnaje A zvítězil Pavel Haase (PORG) ziskem 6,5 bodu a lepším pomocným hodnocením před Janem Kuncem (ŠK Smíchov) a Viktorem Přibylem (PORG).

Konečné pořadí v jednotlivých kategoriích:

U 10 – 1. Matej, 2. Rezek, 3. Hosová, 4. Rous (PORG).

U12 – 1. Přibyl (PORG), 2. Hruška, 3. Procházka, 4. Morávek (PORG), 5. Růžička (PORG).

U14 – 1. Haase (PORG), 2. Ucháč, 3. Zachař (PORG).

Dívky – 1. Hosová, 2. Zlesáková (PORG), 3. Mochanová.

V turnaji B v celkovém pořadí zvítězila stoprocentním výkonem Emma Dobsa. Hráči ŠK PORG se umístili v jednotlivých kategoriích takto:

U 8 - Jindřich Čermák (4. místo), Jakub Lipový (9. místo),

U 10 - Jan Donner (2.-6. místo), Tomáš Rejhon (7. místo),

U12 – Petr Leština, Patrik Maleček (1.-4. místo), Ondřej Mucha (5. místo), Bedřich Štěpánek (12. místo).

Kompletní výsledky:

http://chess-results.com/tnr189614.aspx?lan=5&art=0&turdet=YES&wi=984

Foto:

http://sachporg.rajce.idnes.cz/

Příští turnaj bude v sobotu 2. dubna. Těšíme se na Vaši účast !

Šachové webináře 2016

Od února pokračují webináře pro mládež. Jsou zdarma a děti se mohou vzdělávat dvakrát až třikrát týdně z pohodlí svého domova. Trenéři si pokaždé připraví zajímavé téma!

Záznamy některých webinářů jsou na youtube kanálu ŠSČR.

Zájemci o webináře se mohou přihlásit na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Informace také najdete na http://www.chess.cz/www/mladez/aktuality_km/aktuality-km-2015-2016/webinare-budou-pokracovat-i-v-letosnim-roce.html