Aktuality

Letní open Babylon 18.6.2016

Z Open Letní Babylon v Liberci v kategorii U14 přivezl Pavel Haase zlatý pohár. Turnaje se zúčastnilo 50 mladých hráčů. Pro výbornou atmosféru a organizaci doporučujeme další ročníky navštívit, navíc odměnou všem účastníkům je velmi štědrý cenový fond.

P.Haase Liberec Open 2016

Galavečer a zhodnocení šachové sezóny 2015/2016

Ve čtvtek 9. června šachisté ŠK PORG, jejich rodiče a příznivci klubu sešli v hotelu Juliš na Václavském námětí, aby se ohlédli za uplynulou sezónou 2015-2016, zhodnotili dosažené výsledky soutěží družstev a ocenili jednotlivce za reprezenaci klubu. Také se mohli seznámit s cílem klubu pro nadcházející sezónu i kalendářem plánovaných akcí.
Po skončení oficiální části programu se na terase hotelu všichni dobře bavili u výborného občerstvení. Hrály se volné partie nebo se o šachu jen diskutovalo, diváky měl i zápas Pavla Haase se Sofií Přibylovou. Amosféru dotvářela geniální studie Richarda Rétiho postavená na šachovém dortu s nápisem ŠK PORG. Jen dětí bylo více než marcipánových figurek a tak se o ně rozpoutal boj. Užívali jsme krásného večera zajištěného příznivcem klubu panem Josefem Bárou a již nyní se těšíme na další Galavečer!

Galavecer 6.cervna 2016

Vyhodnocení sezony najdete v následujícím dokumentu: PORG_VyhodnoceniSezony2015_16.pdf

Zpráva ze závěrečného turnaje školního roku 2015-2016

V sobotu 7. května na závěrečný turnaj školního roku 2015-2016 přijelo 82 mladých hráčů. Kromě pražské mládeže přijela početná výprava ze Sobotky a dětí z kroužků Středočeského kraje.

V turnaji B nasadil v posledním kole počítač proti sobě dvojice domácích hráčů - Petr Leština hrál proti Standovi Svobodovi a Ondra Mucha proti Patrikovi Malečkovi. Ze střetnutí vyšli vítězně Petr a Ondra a k vítězství v celém turnaji jim chybělo jen velmi málo. Standa a Patrik získali 4 body a podali pěkný výkon. V nejmladší kategorii do 6 let hrál Tomáš Dubský, který za 2,5 bodu získal stříbrnou medaili. V kategorii 8 letých získal bronzovou medaili František Kubát, měl pouze horší pomocné hodnocení než vítěz. Pochvalu za výkon si zaslouží Péťa Kosička a Jakub Lipový. V kategorii 10 letých získal 4 body Honzík Donner a jen o krůček za ním zůstal Tomáš Mucha.

V turnaji A probíhaly urputné boje o vítězství v turnaji, titul Přeborníka Prahy i o postup do Mistrovství ČR v rapidu. Pavel Haase profesionálním výkonem a ziskem 6,5 bodu ze 7 partií v turnaji vyhrál před Kiliánem Slovákem (Sokol Kobylisy) a Petrem Aubrechtem (Bohemians). Úspěšným byl v kategorii 12 letých Filip Růžička ziskem 4,5 a Sofie Přibylová obsadila druhé místo v kategorii dívek. Cennou praxi si z turnajů odnesli Erik Maleček, Michael Morávek, Dominik Rous a Rebeka Zlesáková. Nabyté zkušenosti jsou nepřenosné a určitě jim pomohou v dalších bojích na šachovnicí.

Po zakončení turnaje bylo vyhodnoceno celkové pořadí Přeboru Prahy mládeže a naši hráči získali tato medailová umístění:

Viktor Přibyl - 1. místo do 12 let,

Rebeka Zlesáková - 2. místo v kategorii dívek do 12 let,

Pavel Haase - 1. místo do 14 let,

Sofie Přibylová - 2. místo v kat. chlapců do 14 let a 1. místo v kategorii dívek do 14 let.

Gratulujeme vyhodnoceným hráčům a postupujícím přejeme hodně úspěchů v Mistrovství ČR mládeže v rapidu! Podrobné výsledky jsou v příloze.

Kompletní výsledky turnajů:

Fotografie:

Pavel Haase vitez Turnaj A F.Ruzicka R.Zlesakova Celkovy vitez turnaje Pavel Sofie

Přebor Prahy 2016 úspěšně za námi!

Dne 23. 3. 2016 skončil posledním kolem Přebor Prahy, v němž se téměř půl roku bojovalo v kategoriích HD 10 – 20 o postup na Mistrovství Čech.

V kategorii H10 jsme měli jen jedno „želízko“ v ohni a Mikuláš Jandík, který uhrál pouze 2 turnaje se nakonec umístil v polovině startovního pole.

V dalších kategoriích jsme pak vyhráli co se dalo…
V nejsilnější kategorii H12 máme přeborníka Prahy. Po rozpačitém začátku a jen se 4 odehranými turnaji z 5ti si titul se suverénním dvoubodovým náskokem před druhým v pořadí odnesl Filip Růžička. Na Mistrovství Čech pak po slibném začátku a stabilním výkonu z krásného 5. místa (rovněž po 4 odehraných turnajích) postupuje další náš hráč Dominik Rous. A třetí „čtyřturnajový“ do party Petr Leština obsadil 29. místo.

Přeborník v kategorii H14, kde se bohužel letos mohlo hrát systémem „každý s každým“, nám díky Honzově absenci v posledních dvou kolech (ano čím vyšší kategorie, tím měně odehraných turnajů ) unikl jen o vlásek a Honza Šuráň tak postupuje na Mistrovství Čech z 2. místa. Další náš hráč Michael Morávek (rovněž 3 turnaje) se umístil na 7. místě.

Pohárovou smršť pak završil Pavel Haase, který nejenže se stal přeborníkem v kategorii H16 a držel „basu“ se staršími stájovými kolegy v počtu odehraných turnajů, ale zároveň se stal vícepřeborníkem juniorů do 20. let.