IB výsledky 2016 mezi nejlepšími na světě

PORG umožnuje studentům zvolit si, zda chtějí studium zakončit českou maturitou, mezinárodní maturitou (IB) nebo zda složí obě. U mezinárodní maturity lze dosáhnout maximálního počtu bodů 45. Studenti, kteří dosáhnou 38 bodů, mohou reálně uvažovat o studiu na nejlepších zahraničních školách, třeba i na Oxfordu nebo na Cambridge.

Oxbrid orez

V květnu 2016 skládalo na celém světě mezinárodní maturitu téměř 150 000 studentů z celého světa a dosáhli průměrného výsledku 30,07 bodů. Maximální počet 45 bodů získalo 146 studentů. Další informace k výsledkům mezinárodní maturity naleznete na stránkách organizátora International Baccalaureate Organization (IBO).

Na PORGu zkoušku v plném rozsahu skládalo 15 studentů a dosáhli vynikajícího průměru 39 bodů, což je nejlepší skóre v historii ČR. Velmi nás těší, že více než polovina studentů dosáhla 39 bodů a více. Výsledek je nejen akademicky a statisticky velmi významný, ale představuje i řadu osobních triumfů a splněných cílů. Dále nás těší vynikající individuální výsledky. Gratulujeme naší studentce Vendule Fialkové, která se zařadila mezi 146 nejlepších studentů světa a dosáhla výsledku 45 bodů. Jako škola jsme na letošní výsledky velmi hrdí a všem našim IB studentům gratulujeme a přejeme jim mnoho úspěchů v dalším životě.

Letošní oktaváni jdou studovat mimo jiné například na následující univerzity a obory: Oxford (Mathematics), UCL (Law), Imperial College London (Biochemistry), University of Edinburgh (Computer Science and Mathematics). Více se o univerzitách, na které směřují studenti z PORGu, dočtete v článku Zahraniční univerzity s PORG studenty.