Aktuality

zahraniční univerzita

Naši studenti přijatí na zahraniční univerzity v roce 2019

Část studentů PORGu odchází studovat do zahraničí, nejčastěji na univerzity ve Velké Británii a USA. Letos evidujeme zatím 104 nabídek ke studiu a na 25 vyjádření ještě čekáme. Nejvíce nabídek ke studiu obdrželi naši studenti z univerzit Glasgow a z Edinburghu. Jsme hrdí, že o naše absolventy mají nemalý zájem i excelentní univerzity jako například Oxford, Cambridge, Imperial College, New York University nebo nejselektivnější americká univerzita Stanford.

Studenti v laboratoři

Možnost studia IB Diploma Programme na Novém Porgu i pro nové uchazeče

Od září 2018 nabízíme možnost přestoupit do dvouletého International Baccalaureate Diploma programu i externím zájemcům. Do tohoto prestižního a náročného dvouletého programu přijmeme omezený počet studentů.

Pro přijetí je nutná velmi vysoká úroveň anglického jazyka (na úrovni C1-C2 dle CEFR) a výborné dosavadní akademické výsledky. Roční školné pro IB studium činí 247 000 Kč (a v Praze patří k nejnižším ze škol s podobným programem. Školné zahrnuje veškeré učební pomůcky, učebnice).

Přijímací řízení se bude konat 6. 3. a 29. 5. 2019 a bude se skládat z AJ, ČJ, Matematiky a 2. cizího jazyka a pohovoru s IB koordinátorem a vedením školy.

Šikovní studenti z dnešní sexty nebo druhého ročníku čtyřletého gymnázia kontaktujte Jitku Markovou nabor(zavinac)novyporg.cz nebo tel. 777 923 715.

PORG

Vyhlášení přijímacího řízení

Vyhlášení přijímacího řízení do 1. ročníku osmiletých gymnázií PORG – gymnázium a základní škola, o.p.s., obor vzdělání 79-41-K/81. Další informace pro uchazeče naleznete na stránkách jednotlivých škol v sekci Jak se stát studentem.

Matematická olympiáda

Matematická olympiáda

Matematická olympiáda je soutěž pro žáky základních a středních škol. Tato stránka obsahuje informace o pořádání školních kol a obvodního kola v rámci Prahy 4 pro věkové kategorie žáků základních škol, tedy pro kategorie:

pro žáky 5. tříd ZŠ pro žáky 6. tříd ZŠ a prim 8letých gymnázií pro žáky 7. tříd ZŠ a sekund 8letých gymnázií pro žáky 8. tříd ZŠ, tercií 8letých gymnázií a prim 6letých gymnázií pro žáky 9. tříd ZŠ, kvart 8letých gymnázií a sekund 6letých gymnázií

Ve školním roce 2018/2019 probíhá 68. ročník Matematické olympiády.

Školní (domácí) kola

V září jsou na všechny školy rozesílána zadání školního kola kategorií Z5 až Z9. Součástí zaslaných informací jsou i veškeré potřebné termíny a další upřesňující údaje. Školy, které toto zadání neobdržely si je mohou stáhnout z webových stránek Matematické olympiády pro základní školy.

Termíny školních (domácích), okresních a krajských kol MO v roce 2018/2019:

kategorie 1. kolo (domácí) 2. kolo(obvodní) 3. kolo(krajské) 1. trojice úloh 2. trojice úloh Z5 22. 11. 2018 5. 1. 2019 ST 30. 1. 2019 --- Z6, Z7, Z8 18. 1. 2019 15. 3. 2019 ÚT 9. 4. 2019 --- Z9 22. 11. 2018 5. 1. 2019 ST 30. 1. 2019 ÚT 19. 3. 2019

O komentář k opravě si organizátoři mohou napsat prostřednictvím e-mailu: pudivitr(at)novyporg.cz.

Obvodní kolo pro Prahu 4

Po vyhodnocení odevzdaných prací školního kola pověřený organizátor zašle potřebné podklady obvodní komisi MO - organizátorovi obvodního kola. Žádáme o zaslání všech podkladů podle článku 10, odst. 4 Organizačního řádu MO. Tedy především o:

pořadí všech soutěžících s uvedením počtu dosažených bodů jmenný seznam, úplné adresy a opravené protokoly úspěšných řešitelů navržených k postupu do obvodního kola stručné hodnocení školního kola

Vše zašlete na adresu:

    Petr Pudivítr    Nový PORG    Pod Krčským lesem 25    142 00 Praha 4 - Krč

Požadované materiály musí být zaslány v následujících termínech:

pro kategorie Z5 a Z9 je posledním termínem 18. 1. 2019 pro kategorie Z6, Z7 a Z8 je posledním termínem 1. 4. 2019

Na základě zaslaných podkladů obvodní komise MO vybere nejlepší řešitele, kteří budou pozvání do obvodního kola. Propozice a pozvánky budou na školy včas zaslány.

Obvodní kolo kategorií Z pro Prahu 4 proběhne vždy v budově Nového PORGu, Pod Krčským lesem 25 (viz Základní údaje).

Kontakt na organizátora obvodního kola MO pro Prahu 4

Petr PudivítrNový PORG, Pod Krčským lesem 25, 142 00 Praha 4 - Krčpudivitr(at)novyporg.cz 

den otevřených dveří

Dny otevřených dveří

Poslední den otevřených dveří se koná 5. února 2019 na gymnáziu PORG Libeň

Další informace pro uchazeče hledejte na domovských stránkách jednotlivých škol v sekcích "Jak se stát studentem/žákem".

LinkedIn

Pro naše absolventy na LinkedInu

Ve školním roce 2018/19 PORG aktivoval na svém LinkedIn profilu funkce pro školství. Našim absolventům se nabízejí nové možnosti:

1. V "sekci vzdělání" je k dispozici funkce odkazu na profil školy včetně zobrazení našeho loga.

2. Vznikající komunita absolventů z různých maturitních ročníků a ze všech našich škol umožní navázat spojení mezi obyvateli planety PORG i se připojit ke konverzacím s lidmi, kteří mohou inspirovat kariéru.

Sledujte nás na LinkedInu.

Jak vytvořit studentský profil na LinkedIn?

Objevitelské soboty

Registrace do Objevitelských sobot od 15. září

Objevitelské soboty opět v prostorách Nového PORGu a opět ve spolupráci s Centrem pro talentovanou mládež! Pište si do diářů:

6. října 2018 20. října 2018 17. listopadu 2018 8. prosince 2018 12. ledna 2019
Blaník

Vzhůru na Blaník

Pojďte s námi oslavit 10. výročí od založení Nového PORGu.

Dylan Wiliam

Workshop s Dylanem Wiliamem

Dylan Wiliam, asi nejznámější pedagogický vědec dneška, přijal pozvání Nadace Martina Romana a udělal 28. srpna celodenní workshop pro pedagogy PORGu na téma efektivity vzdělávání na základních a středních školách. Dylan, dlouholetý učitel a následně pedagog na Kings College a UCL v Londýně, vstoupil do povědomí v roce 1998, kdy spolu Paulem Blackem publikovali jeden z nejcitovanějších vědeckých článků v pedagogice poslední doby, Inside the Black Box, kde definovali, jak se musí změnit výuka, aby byla efektivní. 

Od té doby publikoval mnoho knih, jednu z nich, Zavádění formativního hodnocení,  jsme nechali přeložit do českého jazyka. BBC o něm natočila dva hodinové dokumenty The classroom experiment a britská vláda nechala v minulé dekádě nákladem téměř dvou miliard korun proškolit většinu učitelů na školách ve Velké Británii, aby se seznámili s metodami, které Dylan na základě dlouhodobých vědeckých výzkumů označil za efektivní. V současné době žije v USA a do Evropy jezdí přednášet jen na pár dní v roce.

Fotoreportáž očima Pepy Nechvátala.

Univerzita pro starší a pokročilé

Univerzita pro starší a pokročilé

Přihlašování: od středy 29. 8. na e-mail: hillova(zavinac)porg.cz

Univerzita pro starší a pokročilé na PORGu Libeň pokračuje po loňské úspěšné premiéře druhým ročníkem ve školním roce 2018/19. Nabízíme 12 kurzů s různorodou tematikou, některé jednosemestrální (10 lekcí od října do prosince), jiné dvousemestrální (20 lekcí od října do dubna). Každá lekce bude 90minutová. Přihlašování se uskuteční na začátku září, kdy budou známy konkrétní dny a časy konání jednotlivých kurzů.

Cena za kurz: 1semestrální kurz: 2000 Kč; senioři, studenti a vojsko: 1000 Kč | 2semestrální kurz: 4000 Kč; senioři, studenti a vojsko: 2000 Kč

GDPR

Pověřenec pro ochranu osobních údajů

Funkci pověřence pro ochranu osobních údajů vykonává pro naši školu Mgr. Pavel Škarban z CCA Group a.s.

Se svými dotazy a požadavky můžete kontaktovat zákaznickou linku každý pracovní den v časovém rozmezí 8:00 – 17:00 a to prostřednictvím mailu hotline(zavinac)cca.cz nebo telefonu (378 229 455, 378 229 441).

PORG kolekce 2018

Prohlédněte si novou PORG kolekci. Instrukce k objednávání obdržíte z jednotlivých škol.

dámská pánská dětská

Khanova škola v češtině ... i zásluhou studentů PORGu

Nezisková organizace Khanova škola spouští americkou výukovou webovou platformu KHAN ACADEMY poprvé zcela v češtině. Kromě výukových videích je na ní nyní k dispozici spousta interaktivních cvičení a výuka matematiky, programování nebo hudby. Nová platforma přináší personalizovanou výuku a spoustu nástrojů, které mohou využít nejen žáci, ale i učitelé a rodiče. Už několik let se na překladu výukových videí podílí také studenti PORGu Libně i Nového PORGu. Libeňští studenti navštěvují jednodenní překladatelské maratony, které Khanova škola pořádá; s novoporgskými studenty spolupracuje Khanova škola na překladech v rámci CAS programu, který je součástí IB.

Porgiáda

PORGiáda 2018

Ve středu 7. března 2018 proběhlo poprvé v hale atletické klání mezi školami PORGu. V kategorii nižší gymnázium prima – kvarta zvítězil Nový PORG se ziskem bodů 176 následován PORGem Ostrava 110 bodů a PORGem Libeň 110 bodů. V kategorii vyšší gymnázium kvinta – oktáva bylo následující pořadí: PORG Ostrava 88 bodů, Nový PORG 81 bodů a PORG Libeň 57 bodů.

Robot Vojta

Česká stopa na robotické soutěži v Americe

Malé ohlédnutí za třemi roky našeho robotického týmu.

benefiční koncert

Fotografie z benefičního koncertu

Benefiční koncert objektivem Pepy Nechvátala. Fotografie najdete na naší Zoneramě.

PORG

MIT Launch X Club

Studenti Nového PORGu vyhráli evropské kolo podnikatelské soutěže pořádané univerzitou MIT

Nový PORG vyslal své studenty na evropské kolo mezinárodní soutěže v Launch X. Úkolem této soutěže je založit co nejzajímavější firmu. Pět týmů, které se vydaly do Bruselu, byly jedinými zástupci českých studentů. Z šesti cen získaly naše týmy tři.

Mezinárodní soutěž, založená roku 2012 univerzitou MIT, letos poprvé uspořádala evropské kolo, kterého se naši studenti účastnili jako jediní Češi. Během úspěšné bruselské mise vybojovali hned tři ze šesti cen. Hlavní cenu a postup na světové finále v Bostonu na MIT získala firma Vodvoz založená Annou Muchovou. Další cenu, „Most Customer Engagement“, získala firma Anny Hrubé a Michala Pitra FoodForward, třetí ocenění „Most Adaptable“ bylo uděleno firmě Gaia Šimona Olmera.

Celá soutěž byla zorganizovaná velmi profesionálně, od úvodní večeře v rezidenci amerického chargé d'affaires, přes sobotní celodenní workshopy nabízející možnost networkingu, až po samotné vyvrcholení soutěže, kdy studenti během osmiminutové prezentace představili své podniky.

V porotě soutěže zasedli úspěšní zástupci mezinárodních firem, kteří nejen posuzovali výstupy týmů, ale také nabízeli rady pro další rozvoj.

Fotbalista

Fotbalista

Naši poloprofesionální septimánští filmaři uzavírají jejich roční filmovou snahu. Nejnovější film Fotbalista #3 Zrádce, přichází již tuto středu na naší benefici. Tam bude zveřejněn trailer k filmu, který bude možné zakoupit na DVD. Výtěžek z prodeje plně podpoří fond Pavla Hlavinky. Máte se na co těšit. Předchozí díly trilogie Fotbalista naleznete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=iliDuwueVDI&t https://www.youtube.com/watch?v=paxAh1BcGIQ&t

SCIO ocenění

SCIO ocenění pro naše kvartány

Potvrzujeme, že PORG má ve svých řadách studenty, kteří dosáhli výborného výsledku v Národním testování pro základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, které proběhlo na podzim 2017. Celkové výsledky si prohlédnětě v sekci akademické výsledky.

Robotika zadání

Zadání robotické soutěže

V sobotu 6. prosince bylo zveřejněno zadání robotické soutěže. A co říkají hlasy z našeho týmu:

"I když to na první pohled vypadá možná jednoduše, rozhodně některé úkoly nebudou lehké (třeba jak rozebrat hromadu krabic, když každá z nic váží kolem 2kg). Vyšplhat bychom uměli, ale je tam jen jedna tyč (33cm široká) k zavěšení pro 3 roboty… jsou tam nové herní prvky, což bude mnohem více o strategii, taktice a kooperaci s ostatními týmy. No uvidíme..."

Naši absolventi na Oxfordu

Pozdravy z Oxfordu

PORGovští  absolventi posílají milý pozdrav z Oxfordu.

PORG

Excelence středních škol 2016

Podobně jako v předchozích letech, i ve školním roce 2015/16 se naši studenti zúčastnili celé řady znalostních soutěží, ve kterých měli možnost uplatnit nabyté znalosti z nejrůznějších oborů (namátkou např. zeměpisná, matematická či chemická olympiáda, soutěže v cizích jazycích či středoškolská odborná činnost v oblasti historie nebo chemie).

V soutěžích uspělo celkem 9 našich studentů, kteří dohromady obsadili 13 medailových pozic, někteří postoupili dokonce do mezinárodních kol daných soutěží. Velká gratulace a poděkování za reprezentaci školy míří k těmto studentům a absolventům:

Jakub Kašpar, Sára Davidová, Alžběta Nevosadová, Jakub Čurda, Adam Novák, Jan Uhlíř, Tereza Edlová, Lucien Šíma a Vojtěch Vermiřovský

MŠMT ČR v rámci Rozvojového programu Hodnocení žáků a škol podle výsledků v soutěžích v roce 2015/16 – Excelence středních škol 2016 ocenila úspěch našich studentů finanční dotací ve výši 75.105,-Kč. Tato suma je určena na nenárokové složky mzdy pedagogických pracovníků, kteří se na přípravě studentů v hodnoceném oboru podíleli. 

centrum pro talentovanou mládež

Kristýna Pokorná o CTY Summer programu

"CTY summer Bristol pro mě byla zásadní zkušenost z mnoha důvodů. Tento úžasný a z českého pohledu poněkud neobvyklý studijní tábor mi poskytl náhled do amerického vzdělávacího systému. 

Po dobu tří týdnů jsem tak měla možnost studovat můj oblíbený předmět v nádherných prostorách areálu Univerzity Rogera Williamse pod dohledem dvou skvělých profesorů a vědeckých pracovníků zároveň, ve spolupráci s velmi nadanými vrstevníky ze všech koutů světa, kteří sdíleli mé zájmy. Program kombinoval teoretické přednášky, praktická laboratorní cvičení a samostatné i skupinové projekty velmi zábavnou a kreativní cestou, jak je v západním školství zvykem. I přes jeho velkou náročnost tak kurz naprosto splnil má očekávání a nastínil mi, jaké to je pracovat v biotechnologickém výzkumu, což mě utvrdilo v přesvědčení, že tato volba budoucího zaměstnání je pro mě ta pravá.

Mimo jiné mě uchvátila skutečnost, že všichni, co se zde sešli, dokázali přehlížet rozdíly mezi námi a vytvořit na univerzitě přátelské a inspirativní prostředí. CTY summer program proto velmi doporučuji všem, kteří mají touhu výrazně obohatit své znalosti v oboru, který zamýšlí studovat, poznat docela jiné, vysokoškolské prostředí a užít si fajn léto s výbornými studenty z celého světa."

PORG

Univerzita pro starší a pokročilé

Univerzita pro starší a pokročilé na PORGu Libeň nabízí v průběhu letošního podzimu 11 kurzů s různorodou tematikou. Lektory jsou porgovští profesoři. Přihlašování od 11. 9. Zveme všechny rodiče, prarodiče, absolventy i zájemce z řad široké veřejnosti.

IB výsledky

IB výsledky 2017 - dva studenti s plným počtem bodů

V květnu 2017 skládalo na celém světě mezinárodní maturitu téměř 159 400 studentů z celého světa a dosáhli průměrného výsledku 29,95 bodů. Maximální počet 45 bodů získalo 218 studentů. Další informace k výsledkům mezinárodní maturity naleznete na stránkách organizátora International Baccalaureate Organization (IBO).

Letos z PORGu směřuje na zahraniční univerzity více než dvacet studentů, jejichž IB výsledky dosáhly průměru více než 38 bodů. Výsledek je nejen akademicky a statisticky velmi významný, ale představuje i řadu osobních triumfů a splněných cílů. Velmi nás těší vynikající individuální výsledky. Gratulujeme oběma našim studentům, kteří se zařadili mezi 218 nejlepších studentů světa a dosáhli výsledku 45 bodů. Jde o Barboru Davidovou a Adama Pavlínka, kteří jsou následováni Andreou Husseiniovou s 44 body. Jako škola jsme na letošní výsledky velmi hrdí a všem IB studentům gratulujeme a přejeme jim mnoho úspěchů v dalším životě.

Maturitní vysvědčení

Maturitní výsledky 2017

V roce 2017 maturovalo na PORGU 67 studentů. Dvě třetiny z nich skládali úspěšně i mezinárodní IB maturitu. Výsledky české státní maturity zveřejnil Cermat na svých stránkách vysledky.cermat.cz. V didaktických testech z českého jazyka, anglického jazyka a matematiky naši studenti obhájili vynikající loňské pozice. V souhrnném pořadí gymnázií podle percentilového průměru obsadili první místo. Další v pořadí najdete v přiložené tabulce.

Srovnání průměrného studenta PORGu s průměry gymnázií v ČR v didaktickém testu z českého jazyka vidíte v následujícím grafu.

 

načíst další