Aktuality

Virtuální DOD

Virtuální den otevřených dveří

Všechny dny otevřených dveří, které byly naplánovány na rok 2020, proběhnou online formou. Nejbližší setkání nás čeká 5. prosince 2020 na PORGu Libeň. Registrovat na ně se můžete pomocí formuláře. Podívejte se i na ukázky, jak to u nás vypadá na online hodinách.

Většina českých studentů na Oxfordu je z Porgu

Podle posledních vydaných statistik, které každoročně vydává univerzita v Oxfordu, zde v současnosti studuje 48 studentů z České republiky. Z nich 18 studuje bakalářský program. Velmi nás těší, že více než polovinu (10) tvoří absolventi Porgu. 

Podle žebříčku The Higher Education je univerzita v Oxfordu již několik let nejlepší univerzitou na světě. Tuto pozici si univerzita drží hlavně díky své mezinárodní pověsti, špičkovému výzkumu a výjimečné výuce. Z první desítky studují absolventi PORGu ještě na Cambridge a Stanfordu.

Není divu, že pro mnohé naše studenty je studium na Oxfordu velkým snem a akademickým cílem. Přijímací řízení je však velmi dlouhodobý a náročný proces. Studenti musí nejen prokázat skvělé výsledky během svého studia, ale také psát motivační eseje a projít vstupními testy. Pokud tyto všechny požadavky splní, mohou být pozváni na interview do univerzitního kampusu. Na základě závěrečného pohovoru se univerzita rozhodne, zda studenta přijme či nikoliv. 

Proč jsou naši studenti úspěšní při přijímacím řízení na oxfordskou universitu? Našim studentům se věnujeme již od prvního ročníku na gymnáziu a výběr a přípravu na univerzitu nenecháváme na poslední chvíli. Studenti jsou pravidelně informováni, znají podmínky přijetí, a proto se nezaleknou ani těch největších výzev. 

Tento rok se na Oxbridge (označení pro Oxford a Cambridge University) hlásí ze všech našich škol celkem 15 studentů. V současné chvíli netrpělivě očekávají, zda budou pozváni na pohovory, které letos budou probíhat online. S přípravou na interview pomáhají studentům nejenom učitelé, university counselor, ale i naši absolventi, kteří na Oxfordu již studují. Pevně věříme, že i tento rok budou naši studenti úspěšní a rozšíří řady absolventů PORGu na nejlepší univerzitě světa, kde budou moci při studiu využít naplno svůj talent a potenciál.

Více se můžete dočíst také v článku od magazínu Hrot: https://www.tydenikhrot.cz/clanek/oxford-na-nejlepsi-univerzite-sveta-studuje-hlavni-program-18-cechu-porg-martin-roman

Zdroje: Oxford Statistics

Jak lze učit nejmenší děti za pandemie? S učitelkou a maňáskem na předtočeném videu

Na základních školách PORG jsme se rozhodli vydat cestou předtočených videí, která zachycují běžnou výuku tak, jak jsou na ni děti zvyklé. „Rodič si video může s dítětem pustit v době, kdy je v klidu,“ říká ředitelka společnosti Dagmar Dluhošová. Přečtěte s článek na serveru Echo24.

Přijetí Eura

Otakar Kořínek vítězem ekonomické olympiády

Ve finále Ekonomické olympiády 2020 obsadil 1. místo náš septimán Otakar Kořínek a získal cenu České národní banky. Na 5. místě se umístil oktaván Patrick J. Krautman. Gratulujeme!!! Podívejte se na videa obou našich účastníků. 

Univerzita pro starší a pokročilé na PORGu Libeň, 2020/2021

Čtvrtý ročník Univerzity pro starší a pokročilé na PORGu Libeň nabízí v průběhu letošního školního roku 9 kurzů s různorodou tematikou, všechny jsou letos jednosemestrální (10 lekcí od října do prosince/ledna). Každá lekce bude 90minutová, vždy od 17.45 do 19.15 hod.

Pokud aktuální epidemiologická situace dovolí, začínáme v týdnu od 12. 10.

Přihlašování: od úterý 29. 9. na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. document.getElementById('cloak8dcf3c0796222e581e8fa5b5f44357f7').innerHTML = ''; var prefix = 'ma' + 'il' + 'to'; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy8dcf3c0796222e581e8fa5b5f44357f7 = 'hillova' + '@'; addy8dcf3c0796222e581e8fa5b5f44357f7 = addy8dcf3c0796222e581e8fa5b5f44357f7 + 'porg' + '.' + 'cz'; var addy_text8dcf3c0796222e581e8fa5b5f44357f7 = 'hillova' + '@' + 'porg' + '.' + 'cz';document.getElementById('cloak8dcf3c0796222e581e8fa5b5f44357f7').innerHTML += ''+addy_text8dcf3c0796222e581e8fa5b5f44357f7+'';  (při přihlašování uveďte jméno, příjmení, rok narození)

Cena kurzu: jednosemestrální kurz: 2000 Kč; senioři, studenti: 1000 Kč (uveďte při přihlášení), úhrada v hotovosti na první lekci

Podrobnosti a sylaby jednotlivých kurzů

Pochod na Říp

Již počtvrté se vydáme na pěší pochod od libeňského PORGu na vrchol Řípu. 

Start o půlnoci z 18. na 19. září od školy.

Nástavba

Nový PORG plánuje nové prostory pro 2. stupeň základní školy

Ve školním roce 2020/21 zahajujeme nábor na druhý stupeň základní školy. V létě začně i přístavba nad pavilonem A. Prohlédněte si první dva náhledy školní budovy s plánovanou nástavbou.

Umístění absolventů PORG 2020

V roce 2020 na všech kampusech PORGu maturovalo celkem 100 studentů a z toho 50 studentů se rozhodlo studovat v zahraničí. Nejpopulárnější zemí pro studium je stále Velká Británie, ale studenti budou studovat i v USA, Holandsku, Francii, Německu a Švédsku.  Máme radost, že absolventi PORGu byli přijati na některé z nejlepších univerzit na světě (Oxford University, Imperial College London, University of Chicago či University of Pennsylvania).  V odkazu níže se můžete podívat na seznam vybraných univerzit a jejich umístění ve světovém žebříčku.  Všem absolventům gratulujeme a přejeme mnoho štěstí v jejich dalším osobním a studijním životě! 

Infografika: 

zahraniční univerzity mapa

Zahraniční univerzity s PORG absolventy

PORG pro své studenty nabízí průběžné poradenství a komplexní pomoc při podávání přihlášek na vysoké školy do zahraničí. I díky tomuto programu a podpoře byli v minulosti naši studenti přijati na TOP univerzity ve Velké Británii, USA a dalších zemích. Prohlédněte si mapu, která ukazuje, kde všude ve světe najdete absolventy PORGu! 

 

Jsme součástí dobročinného projektu Pískoles na Pustevnách

Pískoles je unikátní výstava soch z písku pod širým nebem, která probíhá na Pustevnách. Sochy budou k vidění celé léto.

Pískoles si v letošním ročníků dává za cíl bojovat s kůrovcem. Za vybrané dobrovolné vstupné obnoví část lesa v okolí Pusteven, který utrpěl při řádění kůrovce v Beskydech. Kromě samotné výsadby lesa je součástí projektu také naučná stezka o kůrovci, kde se zábavnou formou dozvíte to nejdůležitější a nejzajímavější ze života kůrovce.

Navštivte výstavu a vyfoťte se s naší sovou. Navíc když přidáte svou fotku na náš facebook pod soutěžní příspěvek, můžete vyhrát dárkový balíček od partnerů akce.

MR

Maturita dnes nemá žádnou hodnotu

Rozhovor předsedy správní rady pro portál E15.

Milada Horáková

Připojili jsme se k akci Iniciativa Milada 70: Zavražděna komunisty.

Cena

One-min video speech amid coronavirus shutdown

Annual One-minute video speech competiton organised by ESL department of NP has its winners.

Category prima-tercie

1st Andreas Drahotský 2nd Tobiáš Ryba 3rd Marika Mlčková

 Category kvarta-kvinta

1st Marek Němec 2nd Patrik Čermák 3rd Mojmír Zálešák

team zápis

Zápisy do prvních tříd proběhly v Teams

Čtyři dny probíhaly zápisy do prvních tříd základní školy Nový PORG. Proces byl paralelizován a podílelo se na něm osm týmů. V každém byl učitel, který průběh pohovoru hodnotil a asistent, který zapisovaného uchazeče provázel celou schůzkou. Technologicky jseme spoléhali na videokonference z aplikace Teams a zadání bylo připraveno jako prezentace s předem namluvenými otázkami. Podívejte na pár obrázků.

 

Provozní doba úřadů v PORG

Provozní doba úřadu Nový PORG: Po – pá: 8.00 – 12.00

Provozní doba úřadu PORG Ostrava: Po, st, pá: 9.00 – 12.00; Út, čt: 12.00 – 15.00

Provozní doba úřadu PORG Libeň: Po – pá: 8.00 – 13.00

Oxbridge

5 studentů PORGu přijato na Oxford

I letos se oktaváni a oktavánky z Libně i Krče ucházeli o studium na Oxfordu a Cambridge a právě na těchto univerzitách vrcholí přijímací řízení před Vánocemi a výsledky jsou známé do poloviny ledna. Letos bylo pozváno na pohovor Oxbridge devět našich studentů. Již to je veliký úspěch. Z nich dostalo nabídku na studium pět - všichni na Oxford. Budou studovat na oborech biochemie, historie, fyzika a filozofie, experimentální psychologie i ekonomie a management.

Také sníte o studiu na zahraniční vysoké škole? Přihláška na PORG je správnou volbou.

Sára Davidová

Nový PORG je nejlepší IB škola v kontinentální Evropě

Mezi nejlepší maturanty na světě patří letos studentka Nového PORGu, Sára Davidová. Plného počtu bodů u mezinárodní IB maturity dosáhla spolu s 212 studenty z 166 278 účastníků zkoušky z celého světa. Díky průměrnému výsledku letošních maturantů 39 bodů ze 45 možných se Nový PORG stává nejlepší školou v pevninské Evropě a 14. nejlepší školou na světě. Z České republiky se s 13. místem v evropském vydání žebříčku umístili studenti International School of Prague a s 24. místem žáci Riverside International.

Maturita na PO

Maturitní výsledky 2019

V roce 2019 maturovalo na PORGu Libeň, na Novém PORGu a PORGu Ostrava dohromady 96 oktavánů (a dalších 33 septimánů z Nového PORGu pouze z češtiny). Zhruba jedna třetina z nich složila úspěšně i mezinárodní IB maturitu. Výsledky české státní maturity zveřejnil Cermat na svých internetových stránkách v průběhu prázdnin. V centrálně hodnocených částech státní maturity naši studenti dosáhli vynikajícího úspěchu a umístili se na prvním místě. Potěšila nás mimo jiné i umístění PORGu Libeň v českém jazyce (didaktický test první místo a písemná práce druhé místo) a Nového PORGu v angličtině (první místo v didaktickém testu i v písemné práci). Pozadu nezůstali ani studenti z PORGu Ostrava - vyhráli suverénně moravskoslezskou ligu a v celostátní byli třetí v písemné práci z angličtiny a pátí v anglickém didaktickém  testu. A v podobném výčtu úspěchů bychom mohli dále pokračovat. Jsou pro nás dokladem toho, že přestože vzdělávací priority naší školy leží jinde než v testovací loterii, dokážou si naši studenti hravě poradit i s tolik diskutovanou státně-maturitní mašinérií.

Srovnání průměrného studenta PORGu s průměry gymnázií v ČR v didaktickém testu z českého jazyka vidíte v následujícím grafu.

Univerzita pro starší a pokročilé - přihlašování

Třetí ročník Univerzity pro starší a pokročilé na PORGu Libeň nabízí v průběhu letošního školního roku 12 kurzů s různorodou tematikou, některé jednosemestrální (10 lekcí od října do prosince), jiné dvousemestrální (20 lekcí od října do dubna). Každá lekce bude 90minutová, vždy od 17.45 do 19.15 hod. Začínáme v týdnu od 30. 9.

Přihlašování: od pondělí 26. 8. na e-mail: hillova(zavináč)porg.cz.

Podrobnosti a sylaby jednotlivých kurzů

Znak

Inspekční zpráva z května 2019

V květnu školního roku 2018/19 probíhala v pražských kampusech inspekce. Inspektoři navštívili hodiny na obou našich gymnáziích, na základní škole a nahlédli i do družiny a školní jídelny. Celá zpráva je dostupná na stránkách ČŠI nebo stažená zde. Ze zprávy vyjímáme silné stránky školy:

dlouhodobě stanovené cíle v oblasti učení a jasně definované standardy kvality vzdělávání sdílené učiteli, žáky i rodičovskou veřejností, funkční kontrolní systém poskytující vedení školy zpětnou vazbu pro přijímání účinných opatření směřujících ke zkvalitnění výuky, rozvoj materiálního zázemí školy ve vztahu k nastavené koncepci vzdělávání, promyšlená organizace vzdělávání vycházející ze vzdělávacích potřeb a zájmu žáků umožňující rozvoj jejich studijního potenciálu a profilaci, uplatňování inovativních vzdělávacích metod podporujících osobnostní rozvoj žáka, propracovaný systém hodnocení umožňující sledovat individuální pokrok každého žáka v rámci vyučovacího předmětu i celkových výsledků vzdělávání, dlouhodobě výborné výsledky vzdělávání žáků, promyšlený systém oceňování a pochval žáků za dosažené výsledky, široké spektrum školních a mimoškolních aktivit podporujících sounáležitost žáků se školou, týmovou spolupráci, neformální komunikaci a odbourávání bariér napříč ročníky a stupni vzdělávání.
okolo pece

Okolo Pece

V sobotu 14. září v pravé poledne odstartuje již 14. ročník cyklistického závodu Okolo Pece pod Sněžkou, jejž spolupořádá PORG. 45 kilometrů lze pojmout závodně, ale i v nezávodivě turistickém modu. V září je v Krkonoších hezky. Zveme srdečně!

PORGiáda

PORGiáda 2019

Sedmý ročník PORGiády se vrátil na atletický stadión Na Děkance. Ve čtvrtek 25. června 2019 slunce spalovalo atlety, diváky i organizátory. Klobouk dolů před všemi výkony. V kategorii nižšího gymnázia zvítězil Nový PORG s 216 body následován PORGem Libeň 114 a PORGem Ostrava 44 bodů. V kategorii vyššího gymnázia bylo pořadí následující: Nový PORG 106, PORG Ostrava 65 a PORG Libeň 60. Gratulujeme! Prohlédněte si i fotodokumentaci od Pepy Nechvátala.

Zemřel Alasdair Duncan

V pátek 14. června 2019 nás navždy opustil přítel, bývalý kolega a učitel History na Novém PORGu Alasdair Duncan. S láskou a dojetím budeme vždy vzpomínat na jeho osobitý humor, moudrost, jiskřivé pohledy doprovázené nezaměnitelným úsměvem, i na typický akcent. 

Rest in peace, Alasdair.

EU

Společně si rozumíme PORG

Od 1.9.2018 do 31.8.2020 je PORG - gymnázium a základní škola, o.p.s. realizátorem projektu "Společně si rozumíme PORG" s registračním číslem CZ.07.4.68/0.0/0.0/17_045/0001280, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt je zaměřen na zvýšení kvality vzdělávání prostřednictvím posílení inkluze v multikulturní společnosti.

Celková výše podpory činí 1 321 900 Kč.

Davidovy

Sestry na Stanfordu: Jsme výjimečné, chtěly jsme do USA, český humor tam nemá místo

Český humor tam nemá místo, politická korektnost nám dělala problém, říkají sestry Barbora a Sára Davidovy v rozhovoru pro aktualne.cz.

načíst další