Sportovní kvarteto

V roce 2013 PORG Ostrava uspořádal také soutěž KVARTETO ve sportovních disciplínách. Této soutěže se zúčastnili atletické hvězdy Bob Beamon a Asafa Powell. Jak tato soutěž probíhala a o co se soutěžilo se dozvíte z níže uvedeného článku od studentky PORG Ostrava Anny Janoštíkové.

Jak již naznačuje název KVARTETO, jedná se o soutěž skupinek o čtyřech členech. V tomto ročníku nás přijelo navštívit celkem 18 škol, které si našly čas a dojely sem někdy až z velké dálky, za což jsme velmi vděční. Letošním vítězem se stala škola Mořkov až z okresu Nového Jičína, která sídlí na ulici Sportovní. Nevím, nevím, jestli jim náhodou jejich adresa nevdechla trochu víc sportovní nálady, ale i tak vítězi moc gratulujeme. Každé dítě z vítězných týmů dostalo iPod darem od firmy iStyle, ale pohár si odnesli pouze studenti z již zmiňované Základní školy Mořkov a nejnadanější mladý sportovec Tomáš Klus z Bílovce a nejnadanější atletka Adéla Čerzocková z vítězné školy.

Tato soutěž byla o to více strhující, když dorazili Asafa Powell a hned vzápětí Bob Beamon. Dva velikáni, a to nemyslím jen co se týče kariéry, jelikož oba měli nejméně přes dva metry, byli hned obklopeni davem rozradostněných dětí a dovedeni na startovací pole, aby zahájili ohlušujícím výstřelem závěrečnou štafetu. Jelikož se rozpršelo, přemístili jsme se do auly a zahájili besedu. Bob Beamon by si mohl klidně dovolit být profesionálním bavičem, protože dokázal naladit všechny děti i dospělé hned jeho prvním nástupem na pódium, kdy roztleskal celý sál a sám do rytmu našich rukou tančil. Je to muž mnoha schopností, do kterých bych zařadila i výborný řečník. Jsem přesvědčená, že inspiroval polovinu sálu, aby buďto pokračovali, nebo začali sportovat a nebál se mluvit i o jeho soukromí a problémovém dětství.  Nezapomenutelným kouskem se stalo jeho Billie Jeans, které střihl na závěr vystoupení a do kterého se zapojili všichni zúčastnění.

Hned první otázka na Asafa Powella, která vyletěla z publika, byla, cituji „ Jak jste se cítil, když Bolt zlomil váš rekord?“.  Na minutu nastalo hrobové ticho v sále, ale pak všechny rozesmál, když přiznal, že zuřil. Další výbuch smíchu nastal, když se divák otázal na jeho plat. Ale myslím, že dámy byly nejvíce potěšeny, když padla otázka, jestli by si nemohl sundat tričko. Naneštěstí se ztratila v překladu a než jsme se nadáli, byl konec a následovala autogramiáda.

sk1

sk3

sk4

sk5

sk6