Mezinárodní zkoušky

CEFR

Cambridge zkoušky 2017/18

Gymnázium Nový PORG je držitelem certifikátu Exam Preparation Centre, každý rok organizujeme ve spolupráci s Britskou radou standardizované cambridgeské zkoušky. Ve školním roce 2017/2018 skládalo na Novém PORGu nejvyšší zkoušku CPE na úrovni C2 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (SERR) rekordních 26 studentů kvinty, z nichž 5 studentů absolvovalo s vyznamenáním. Ostatní studenti kvinty úspěšně složili zkoušku CAE/Advanced na úrovni C1, dva z nich absolvovali s vyznamenáním tj. na úrovni C2.

43 žáků pátých tříd úspěšně složilo zkoušku PET for Schools na úrovni B1, která odpovídá požadované úrovni státní maturity. Z toho 11 žáků absolvovalo zkoušku s vyznamenáním a získalo certifikát na úrovni B2, tři žáci získali certifikát na úrovni A2 (KET for Schools).  

AP stipendia

STIPENDIA NA ADVANCED PLACEMENT ZKOUŠKY PRO EXCELENTNÍ STUDENTY OD NADACE RSJ

Děkujeme paní Jeanne Bočkové z Centra pro talentovanou mládež za zprostředkování prospěchových stipendií od Nadace RSJ pro studenty Nového PORGu a PORGu Ostrava za výborné výsledky v AP zkouškách! Podrobnosti v článku

CEFR

Cambridge zkoušky 2016/17

Gymnázium Nový PORG je držitelem certifikátu Exam Preparation Centre, každý rok organizujeme ve spolupráci s Britskou radou standardizované cambridgeské zkoušky. Ve školním roce 2016/2017 skládalo na Novém PORGu nejvyšší zkoušku CPE na úrovni C2 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky 12 studentů kvinty, z nichž 9 studentů absolvovalo s vyznamenáním. Ostatní studenti kvinty úspěšně složili zkoušku CAE/Advanced na úrovni C1, 16 studentů absolvovalo s vyznamenáním tj. na úrovni C2.

Všech 33 žáků pátých tříd úspěšně složilo zkoušku PET for Schools na úrovni B1 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky, která odpovídá požadované úrovni státní maturity. Z toho 7 žáků absolvovalo zkoušku s vyznamenáním a získalo certifikát na úrovni B2 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky.  

CTM

Partnerství PORG - CTM

Centrum pro talentovanou mládež (CTM) umožňuje talentovaným a motivovaným středoškolákům studovat online kurzy amerických univerzit a středních škol a získat již v průběhu středoškolského studia mezinárodní certifikát, klíčový pro přijetí na nejlepší světové univerzity. CTM spolupracuje s the College Board (USA), na organizaci mezinárodních zkoušek Advanced Placement (AP) exams v České republice a na Slovensku.  AP Exams jsou mezinárodní zkoušky z odborných předmětů, které testují znalosti, pochopení předmětu a mezioborové souvislosti v angličtině na úrovni komplexního učiva střední školy s přesahem do prvních ročníků vysokých škol. Pro české studenty je to jediná příležitost kromě mezinárodního IB, jak porovnat své znalosti a výsledky ve světové konkurenci.

Čeští studenti, absolventi online programu CTM, patří svými výsledky dlouhodobě mezi ty nejlepší ve světě!

Tužka test

Admissions Testing Service center

Gymnázium PORG získalo status testovacího centra a může provádět testy, které potřebují zájemci o o kvalitní školy ve Velké Británii. Přehled zkoušek.

CEFR

Cambridge zkoušky 2015/16

Gymnázium PORG je držitelem certifikátu Exam Preparation Centre jeho studenti skladají každý rok standardizované Cambridge zkoušky. Ve školním roce 2015/2016 skládalo na Novém PORGu nejvyšší zkoušku CPE na úrovni C2  podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky  12 studentů kvinty a zkoušku CAE/Advanced na úrovni C1 38 studentů kvinty. Všichni studenti složili zkoušky úspěšně. 30 žáků pátých tříd skládalo zkoušku PET na úrovni B1 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky, 28 z nich žáku bylo úspěšných, 2 získali certifikát na úrovni A2 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky. 

PSAT/NMSQT

PSAT/NMSQT testy na PORGu

Od roku 2016 získal PORG možnost testovat nejen AP zkoušky, ale i PSAT/NMSQT, PSAT 10 a PSAT 8/9 testy. 

Číst dál...

PORGMUN

AP zkoušky

Studenti na amerických středních školách uzavírají své studium takzvanými AP (Advanced Placemet) zkouškami. Je to obdoba "české maturity". Celý proces zaštiťuje americká organizace College Board. PORG je u této organizace registrován a může AP zkoušky provádět pro vlastní i pro extení studenty.

Číst dál...