AP zkoušky

Studenti na amerických středních školách uzavírají své studium takzvanými AP (Advanced Placemet) zkouškami. Je to obdoba "české maturity". Celý proces zaštiťuje americká organizace College Board. PORG je u této organizace registrován a může AP zkoušky provádět pro vlastní i pro extení studenty.

Číslo našeho registračního kódu (tzv. CEEB) je 719021. Na PORGu již druhým rokem testujeme znalosti z počítačových věd a z psychologie. Společně s dalšími partnerskými školami, které pokrývají ostatní oblasti, je možné v Praze složit AP zkoušku z více než 10 předmětů. Zkoušky obvykle probíhají v první polovině května. Kontaktní osobou na PORGu je profesor Haláček halacek(zavinac)porg.cz.

Zpráva, ve které jsou uvedeny detailní informace o průběhu programu CTY za rok 2014/15.

Z médií doporučujeme Vaší pozornosti reportáž České televize: Úspěch českých středoškoláků nebo článek na idnes.cz: Čeští středoškoláci předčili svět v odborných zkouškách

Do kurzů CTYOnline Podzim 2015 se registrovalo 82 studentů, z toho 62 studentů z České republiky, 18 studentů ze Slovenska a 2 studenti z Maďarska. AFCSLS poskytl stipendia na kurzovné ve výši 30 – 50%. Stipendia poskytla také nadace Cesta ke vzdělávání a Nadace Martina Romana. Další stipendia poskytovaly také jednotlivé školy. MŠMT poskytlo ze svého Studijního fondu stipendium dvěma studentům.