Zde naleznete odkazy na stránky, jejichž autory jsou většinou studenti nebo učitelé PORG. Některé odkazy souvisí se školou více, jiné méně.

Za obsah těchto stránek nenese PORG - gymnázium a základní škola, o. p. s., žádnou zodpovědnost a nejsou součástí oficiálních stránek www.porg.cz.

ŠK PORG

Šachový klub trénuje pravidelně v úterý na gymnáziu Nový PORG. Aktuality z oddílu.

šachy

Děkujeme za podporu partnerovi oddílu:

Praha

RunPORG

(dějepisář Michal Arnot - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Běžecký klub pro všechny zájemce o vytrvalostní běh. Určeno i pro začátečníky. Více o aktivitách RunPORGu na jeho webových stránkách: http://runporg.blogspot.cz/.

runporg n

 

PORG Basket

I v tomto školní roce pokračuje činnost basketbalového oddílu. Klub reprezentuje školu v soutěžích organizovaných Českou asociací minibasketbalu a Českou basketbalovou federací.

Také organizujeme školní basketbalovou ligu.

porgbasket

Děkujeme za podporu partnerům klubu:

PrahaPBS

Biologie v praxi

Stránky kolegy biologa Ondřeje Bílého.

biovpraxi

Uskutečněné akce

Fotogalerie

Science Café

Diskuzní večery s úspěšnými českými vědci pod záštitou profesora Bílého a profesora Venclíka. Záznam proběhlých přednášek naleznete na přednášky Science Café.

Akademie rodičovství

Akademie rodičovství je místo, kde najdete pochopení, podporu a informace vy i vaše děti. Místo, kde se zabýváme vztahy v rodinách. Přinášíme životní styl zdravé rodinné komunikace, vztahů a výchovy. Pomůžeme vám nastartovat změny ve vaší rodině, pokud se k nim sami odhodláte. Kurzy nejsou zázračným návodem na výchovu dětí, ani strohým souborem pomůcek. Povídáme si o tom, co pro nás znamená být rodičem a co je pro vás ve výchově důležité a jak změnit zažité výchovné vzorce a vychovat zodpovědného člověka. Jak vychovat osobnost, která obstojí v životě a bude spokojená.

Akademie-rodičovství---logo

Středověk

Projekt studentů a pedagogů Nového PORGu.

CykloPORG

Cyklistický klub pod vedením profesora Martina Valáška.

Blíže k angličtině, blíže k Evropě

Národní agentura se rozhodla udělit organizaci PORG - gymnázium a základní škola, o.p.s., Lindnerova 3, Praha 8- Libeň, 180 00 grant z finančních prostředků rozpočtu Evropské unie na projekt s názvem „Blíže k angličtině, blíže k Evropě“ v rámci programu Erasmus+, KA 1: Vzdělávací mobilita jednotlivců.Lindnerova 3, Praha 8- Libeň, 180 00 grant z finančních prostředků rozpočtu Evropské unie na projekt s názvem „Blíže k angličtině, blíže k Evropě“ v rámci programu Erasmus+, KA 1: Vzdělávací mobilita jednotlivců.

Erasmus

Objevitelé

Internetové stránky 1. třídy (Věra Rymiecová)

ZUŠ na PORGu

PORG Ostrava ve spolupráci se Základní uměleckou školou Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 představuje nabídku hudebního a výtvarného vzdělávání v odpoledním bloku volnočasových aktivit pro žáky Zš a studenty Gymnázia na http://www.zus-ostravamarhory.net/

hudebni krouzek

Jsme světová škola

SS logo

Škola, ve které se zajímáme o globální problémy světa, o problémy rozvojových zemí a o světové dění vůbec.
Tento projekt běží již 6 let a je organizován ve spolupráci s nadací Člověk v tísni a Multikulturním centrem Praha.
Více na http://www.mkc.cz.

JanaBucht2016

Divadelní klub Nový PORG

I v tomto školním roce zahájil svoji činnost Divadelní klub.

Každý měsíc mohou studenti (a s nimi i jejich rodiče, sourozenci, přátelé) prostřednictvím klubu zhlédnout některou z inscenací pražských divadel. Divadelní klub je otevřen všem – není třeba se do něj nijak přihlašovat ani skládat zálohu – studenti se hlásí o lístky na každé nabízené představení zvlášť systémem „kdo dřív přijde, ten dřív mele". Vstupenky si studenti sami platí, u mnoha představení se daří zajistit studentskou slevu. Informace o aktuálním představení je možno najít na webu a na divadelní nástěnce na hlavní chodbě školy.

Divadelní klub NP vede Jitka Reischigová.

divadlo

skiPORG

Klub sjezdového lyžování působící při škole.
Vede reprezentant ČR Petr Záhrobský. Stránky klubu

Lyze skiPORG

Klub mladého diváka Libeň

(češtinář Pavel Tatíček - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Studenti nižšího i vyššího gymnázia vyrážejí několikrát během školního roku do pražských divadel, aby zde zhlédli inspirativní představení.

divadlo n

Po vlastních po vlasti

(zeměpisář Jan Bukovský - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Jednodenní výšlapy na různá zajímavá místa České republiky. Cestovní náklady hradí partner akce - jazyková škola James Cook Languages.

Videoreportáž porg.tv z jedné z akcí zde.

povlastnich n

Číst dál...

Collegium Peripateticum

(učitel dějin umění a filosofie Aleš Roleček)

Několikrát do roka organizované výpravy za pamětihodnostmi a návštěvy výstav.

GAUČ aneb Galerie U Čajovny

Další sezónu letos prožívá sklepní Galerie U Čajovny, v níž se několikrát za rok pořádají výstavy studentských prací jak z výtvarných seminářů, tak z individuální tvorby.

gauc n

Benefiční koncerty

V kostele sv. Šimona a Judy pořádá každoročně Studijní fond Pavla Hlavinky benefiční koncerty předních českých hudebních interpretů.

beneficnikoncert n

Číst dál...

PORG DEBATE CLUB

(septimánka Margareta Chlubnová - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Debatní klub, který se aktivně účastní debatních turnajů v České republice i v zahraničí

Více informací a kontakt naleznete ZDE

DebatePORG n

Přehled letošních turnajů naleznete zde: Debatní_klub_PORG.docx

Divadelní klub Ostrava

(češtinářka Kateřina Polívková a angličtinář Jan Adámek)

Obvykle každý měsíc mohou studenti (i jejich rodiče a sourozenci) zhlédnout některou z inscenací ostravskych divadel. Divadelní klub je otevřen všem – není třeba se do něj nijak přihlašovat – studenti se hlásí o vstupenky na každé nabízené představení zvlášť systémem „kdo dřív přijde, ten dřív mele". Vstupenky si studenti sami platí a dostanou studentskou slevu. Informace o aktuálním představení je možno najít zde na webu a na nástěnce na chodbě u jidelny školy.

Další odkazy

Fotokroužek
stránky školního fotokroužku (Josef Nechvátal)

Čtení pomáhá
čtenářský internetový projekt, na němž se podíleli žáci a studenti PORGu Libeň a  Nového PORGu

PORGMUN
studentský projekt PORGMUN; modelové zasedání OSN (Venclík)

Stránky na podporu výuky (matematika, fyzika)
(Zdeněk Šabatka)

Angličtina (webové stránky)

stránka angličtiny PORGu Libeň (angličtinářská sekce)

Kvarteto
Vědomostně - dovednostní soutěž pro čtyřčlenná družstva základních škol

PORGazeen
časopis studentů (češtinář Martin Valášek)

CykloPORG
cyklistický klub (Martin Valášek)

2. třída (PORG Ostrava)

Sovičky z jedničky (Kateřina Kuchnová)