Kalendář akcí

14 říjen

Ambulance and First Aid at PORG

On 14th October , Ambulance will be parked at PORG. We will have a great opportunity to get on and see what is inside. Kids will get to know and find out, in a funny way, as much as possible about the first aid and will see the professional rescuers how it is in progress. Please do not worry ,on that day, when you hear  „wee woo, wee woo“.  ​

1 listopad

Drakiáda

Datum bude upřesněno v závislosti na počasí.

Tak už je to tak! Přiletěl k nám drak. Prý chtěl letět do pohádky, nezná ale cestu zpátky. Tak se u nás zastavil, aby děti pozdravil. My se draka nebojíme, rádi si ho vyrobíme. A pak se s ním půjdem hrát, do parku si zalétat!

Už je tady podzim a s ním i velké změny v přírodě. Na společných procházkách si ukazujeme nádherné barvy podzimu, jeho kouzlo a krásu. V průběhu měsíce října si vyrobíme papírové draky a za větrného počasí je pošleme, ať si vyletí do oblak nad Vítkovice a ať se také pokochají nádherně zbarvenými listy stromů.

4 listopad

Divadelní představení Myška Klárka, veverka Terka a dráček Karlík

Dne 4. listopadu do naší MŠ přijede divadlo. Myška Klárka a veverka Terka si tentokrát přivezou kamaráda - dráčka Karlíka. Jakou zajímavou zápletku Klárka s Terkou zažijí? Jistojistě bude plná zajímavých věcí, veselých vtipů, písniček a tanečků. S Klárkou a Terkou jsme se nikdy nenudili!

1 prosinec

Vánoční koledování a dílna s rodiči

Datum bude s předstihem upřesněno.

V měsíci prosinci se těšíme na Vánoční koledování a dílnu s rodiči. Na této akci děti předvedou krátké vystoupení s vánoční tématikou a za zvuku či společného zpěvu koled si spolu se svým dítkem vyrobíte dekoraci k výzdobě Vašeho bytu. Zkuste vypustit předvánoční shon, přijďte se nechat vánočně naladit a prožít předvánoční odpoledne s posezením a ochutnávkou vánočního cukroví. 

6 prosinec

St. Nicolas day

We all know and love St. Nikolas, (popularly known in Czech as Mikuláš). On Friday 6th of December we will welcome him into our classrooms and sing some songs for him. Our kids here in the kindergarten especially love him more because he never comes empty handed. The kids know they have to be good so they can get sweets and gifts. We look forward to celebrating the day with him.

20 prosinec

Morning Christmas Gift

It’s almost the end of the year and we are all excited because Christmas is coming up soon. What’s even more exciting? CHRISTMAS GIFTS! On the last day of school, 20th December, we will spend the morning unwrapping our gifts for the classroom. It’s always wonderful to see the bright little eyes sparkle as they open their new toys.

27 leden

Lyžařský kurz

Také tento rok plánujeme pro děti předškolního věku lyžařský výjezdní kurz v blízkém lyžařském středisku Skalka. Tento kurz je určen pro začátečníky i pro pokročilé lyžaře.  Výcvik je vedený kvalifikovanými trenéry z řad našich učitelů, kteří přizpůsobují náplň dle individuálních dovedností a schopností dětí. Předpokládaný termín je ve dnech 27. - 29. ledna. V případě nepříznivých sněhových podmínek by byl termín upřesněn.  Na základě velmi dobrých zkušeností z let minulých se už nemůžeme dočkat!

1 únor

Carnival

Exact date to be confirmed

Princesses, super heroes, animals and similarly popular characters will be seen everywhere on the day of our annual carnival. The kids dress up in their favorite costumes and we all get together to celebrate with music and dance during the carnival in February.

1 březen

Divadlo loutek Ostrava

Datum bude s předstihem upřesněno.

V březnu se s dětmi vydáme do divadla na představení s názvem "HRNEČKU, VAŘ! aneb DVĚ POHÁDKY O HRNEČKU"

V loutkové inscenaci se potkávají dvě jednoduché pohádky, v nichž hrají důležitou roli hrnečky. Inscenace je navíc rámována „hrnčířským“ prologem a epilogem, protože dnešní děti už možná ani nevědí, jak se vlastně takový obyčejný hrnek vyrábí.

9 březen

Beseda Statečná lvíčata s paní Rožnovskou

Březen je měsíc knihy, a proto jsme rádi, že do naší MŠ přijala pozvání na besedu autorka dětských knih - paní Lenka Rožnvská. Dne 9. března se tak děti se mohou těšit na poutavé čtení knihy Statečná lvíčata, přičemž se i děti samotné stanou aktéry. Není pochyb, že se máme na co těšit.

17 březen

St. Patrick’s Day

Don’t be surprised when you see everyone wearing green. Tuesday 17th March is St. Patrick’s Day. It’s time to celebrate and have fun. We will learn about what the day means, the leprechauns, gold coins, shamrocks and rainbows.

1 duben

Návštěva 1. třídy

Datum bude s předstihem upřesněno.

Jak to vypadá ve školní třídě? Mají tam děti ještě hračky? Jak se sedí v lavici? Uvidím vůbec na tabuli? Na takové a ještě jiné otázky si naši předškoláci odpoví při návštěvě 1. třídy PORG Ostrava. Společně s prvňáčky zažijí svoji první vyučovací hodinu, seznámí se s paní učitelkou a věříme, že se i něco nového naučí.

4 duben

Zápis do 1. třídy PORG Ostrava

Máte doma zvídavého předškoláka? Přiveďte ho na zápis do 1. třídy Základní školy PORG Ostrava. Zápis proběhne ve dnech 4.- 5. dubna2020 a my budeme našim předškolákům držet palce. Dny v mateřské škole se dětem budou pomalu krátit a čeká je otevření bran do nového dobrodružství. 

1 květen

Exkurze u hasičů

Datum bude s předstihem upřesněno.

Ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje jsme pro děti připravili preventivní program. Děti si budou moci prohlédnout hasičské vozy a další hasičskou techniku. Budou seznámeny s prací hasičů, jejich vybavením a postupu při zásahu. O tom, že právě hasiči jsou pro děti velikým lákadlem, není pochyb. Těšíme se tak na rozzářené úsměvy dětí, které hasičské prostředí umí hravě vykouzlit!

1 květen

Knighthood ceremony!

Exact date to be confirmed

A sad and at the same time happy moment when we officially celebrate the children who will be leaving us to go the first class in the next year. During the Knighthood ceremony, the pupils will showcase their ability and readiness for the first year in primary school while their teachers and parents watch proudly.

1 červen

Exkurze ve Světě techniky

Za zábavou i poznáním se s dětmi vydáme v měsíci červnu. Navštívíme nedaleký Svět techniky Ostrava v Dolních Vítkovicích. Děti zde mají možnost navštívit edukační expozice nebo či se aktivně podílet na některém ze vzdělávacích programů. Těšíme se, čím se obohatíme tentokráte, protože to vždy opravdu stojí za to!

1 červen

Children’s Day

What would the world be without our beautiful little children? In our school we take the time to honor and show appreciation to the kids by having a fun-filled day with different activities, and ensuring that they know how much they are loved and valued.

18 červen

Summer Party

Už nyní Vás zveme na tradiční Summer party, která se tentokráte bude konat již 18.června. Jako vždy nás čekají krásná vystoupení jak dětí mateřské školy, tak i žáků základní školy. Společně přivítáme léto a s ním i blížící se letní prázdniny a dobu dovolených. Přijďte se podívat a podpořit naše nejmenší. Těšíme se na setkání s Vámi.