Kalendář akcí

18 prosinec

Předvánoční setkání s rodiči

Little Fish – 7. prosince

Little Tigers – 18. prosince

Prosinec je znamením Vánoc a v mateřské škole víme, jak je důležité se na ně příjemně naladit. Vedle mnohých aktivit v rámci celého měsíce nás čekají i velmi příjemná setkání s rodiči v rámci vánočních besídek a workshopů.

Třída Little Fish se může na setkání s rodiči těšit již 7. prosince v odpoledních hodinách, kde rodiče budou mít možnosti zhlédnout vystoupení svých dětí a pak si společně vyrobit věnec, který si odnesou domů.

Rodiče třídy Little Tigers zhlédnou vánoční příběh doprovázený českými koledami v hlavními roli s našimi dětmi dne 18. prosince. Následovat bude taktéž workshop za vůně dobré kávy a vánočního cukroví.

Těšíme se na společné setkání.

21 prosinec

Morning Christmas Gift

Some people wait until Christmas Day to distribute and open presents, while others are used to opening their gifts on Christmas Eve. In our kindergarten we have a special day where pupils get and open gifts to celebrate friendship and the year full of learning and discovering. Moments of tension, surprise, children's joy, wonder and laughter, this is what we can expect and appreciate at our school at Christmas festivities.

28 leden

Lyžařský kurz

Hurá na hory! Lyžařský kurz se uskuteční pro děti předškolního věku v blízkém lyžařském středisku ve dnech 28. - 30. ledna. Tento kurz je určen pro začátečníky i pro pokročilé lyžaře. Kurzy jsou vedeny kvalifikovanými trenéry, kteří posoudí schopnosti vašeho dítěte a pomohou mu dále se rozvíjet. Děti se mohou těšit nejen na lyžování, ale také na zábavné, průpravné hry. A koulovačka? Ta určitě chybět taky nebude! 

1 březen

Den o bezpečnosti a práci policie

Březen 2019 - konkrétní datum bude s přestihem upřesněno.

Ve spolupráci s Městskou policií Ostrava jsme pro děti připravili preventivní program. Děti budou poučeny o bezpečnosti v dopravním provozu. Díky hrám a účasti na přímých ukázkách policistů se ocitnou v obtížných situacích, na které budou muset reagovat a získají tak nové kompetence k řešení problémů.

1 březen

Divadlo loutek Ostrava

Březen 2019 - konkrétní datum bude s předstihem upřesněno.

V březnu se sdětmi vydáme do divala na představení s názvem "JAK ŠLO VEJCE NA VANDR" Jevištní verze jednoduché lidové pohádky, jejímž hlavním hrdinou je Vejce. Nebaví jej jen tak nečinně čekat, až se vylíhne. Ležet v ošatce a spát, to je přece nuda. Vejce je temperamentní, hravé a zvídavé, ale poslušní bratříčkové si s ním hrát nechtějí a maminka Kvočna jenom hubuje. Proto se Vejce rozhodne, že vyrazí do světa na vandr. Těší se, že tam zažije velké dobrodružství...

1 duben

Den Země

Duben 2019 - konkrétní datum bude s předstihem upřesněno.

Mezinárodní Den Země se každoročně koná 22. dubna. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující na dopady ničení životního prostředí.  I my se budeme snažit dětem přiblížit téma ekologie a uspořádáme na její podporu hromadný sběr starého papíru.

1 květen

Family Day

Exact date to be confirmed.

Little Fish class will celebrates Family Day in May. Various activities are organized for the tiny tots to realize and perceive the value of family in their life.

1 červen

Knighthood

Exact date to be confirmed.

The transition from Kindergarten to primary school marks a very important step in a child's life. It is appropriate to celebrate this moment with an event that will be as memorable as the rest of the year. Every year PORG's kindergarten runs Knighthood, which shows the skills acquired in English by students throughout the year. 

It enables the students to recognize that the family provides a sense of belonging and a unique identity to them. It also creates a special emotional feeling in the students about their family. All of you are welcome to celebrate this special day with us.

6 červen

Usborne Book Fair

Dne 6. června opět proběhne v aule našeho gymnázia celodenní akce USBORNE BOOK FAIR, která se minulý rok těšila velikému úspěchu. Co se bude dít? Děti si během celého dne v rámci Workshopů prožijí s Ms. Zöe krásné chvíle v obklopení velkého množství anglických knih s krásnými ilustracemi a rozličnými tématy. A rodiče? Ti jsou v průběhu celého dne ve škole vítáni. Mohou si knihy nejen prohlédnout, ale také zakoupit! Skvělý tip na prima dárek? To bezesporu je, přijďte se přsvědčit sami. Zakoupením knih nejen potěšíte své děti, ale podpoříte také naší školu, která tak získá knihy pro zkvalitnění výuky anglického jazyka.

26 červen

Summer Party

As the end of the school year approaches, we will be celebrating our hard work and achievements with a summer party and performances by the children.

The event will be opened by the head of PORG and feature performances by the different classes and after school clubs from the Bilingual Primary School, International Primary School, Bilingual Kindergarden and the International Kindergarden - it promises to be a rich and varied program indeed!

As well as the performances, there will be refreshments and workshops for the children. We hope you can join us as we let our hair down and prepare for our summer holidays.