Kalendář akcí

21 říjen

The Halloween

The spooky time is coming soon and we are so exited to celebrate the Halloween in our kindergarten. All the witches, skeletons, mummies…and other scary monsters are all welcome. The Halloween party will take place on the 21st October. We will celebrate our Halloween with lots of special and fun activities. 

25 říjen

Podzimní prázdniny 2021

Od 25. do 29. října bude naše mateřská škola uzavřena z důvodu ředitelského volna a podzimních prázdnin.

1 listopad

Kite day

Exact date to be confirmed

Who doesn’t love running in the wind…? Autumn is known for windy days, and we take full advantage of these lovely days. Our little kindergarteners will get to design and make their own kites to fly outside in November on a perfect windy day.  

12 listopad

Ententýky

Po delší pauze se u nás opět objeví veverka Terka a myška Klárka. S jakým příběhem? To se tentokrát nechejte překvapit.

1 prosinec

Azyzah Theatre at PORG

English theatre „Azyzah“, with a story “Lost in the Land of Twirls“, is going to come to the PORG Kindergarten. Children will watch the performance in English and will help Kiki to find a way out from the land. We hope, she will find it. 

6 prosinec

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Kdopak byl celý rok hodný a kdopak zlobil a dostal se na seznam zlobivých dětí?........věříme, že na seznamu zlobivých dětí se ty naše nedostaly, a tak je 6. prosince čeká odměna od svatého Mikuláše. 

14 prosinec

CHRISTMAS PERFORMANCE AND WORKSHOP

There’s nothing better than getting into the joyful and cheery Christmas spirit than a little performance by the children for their parents and guardians. We love to sing and dance… Are you wondering what we have in store for you this year? Well, you’ll just have to wait.

17 prosinec

MORNING CHRISTMAS GIFTS

The ultimate highlight for the children. Santa Clause, or is it Ježišek, never forgets to bring our kindergarteners some new toys for the classroom. We will spend the morning opening the gifts and trying them out. We know we are going to love them, he never disappoints.  

1 únor

SKI COURSE

Termín bude upřesněn

Jako tradičně i letos se bude konat lyžařský výcvik pro předškoláky. Snad nám letos bude počasí přát a děti se dočkají sněhových radovánek. Pod vedením lyžařských instruktorů se děti zdokonalí v této sportovní disciplíně. 

1 březen

STC

Termín bude upřesněn

S dětmi navštívíme svět techniky v dolní oblasti Vítkovic. Pro děti bude připraven vzdělávací program zábavnou formou. Učení přece není mučení 😊 

1 duben

Ze školky se line bzučení

Termín bude upřesněn

Do naší školky si najde cestu pan včelař, který nám vysvětlí proč jsou včely potřebné v přírodě. Dozvíme se o nich určitě o malinko víc než o nich víme a možná se dočkáme i medové snídaně 😊 

1 květen

SWIMMING LESSON

Termín bude upřsněn

Děti z mateřské školy PORG budou navštěvovat v květnu plavecký kurz. Pod dozorem zkušených plaveckých instruktorů se naučí nemít strach z vody a základním technikám plavání. A to nejdůležitější, užijí si ve vodě spoustu zábavy 😊