Kalendář akcí

27 leden

Lyžařský kurz

Také tento rok plánujeme pro děti předškolního věku lyžařský výjezdní kurz v blízkém lyžařském středisku Skalka. Tento kurz je určen pro začátečníky i pro pokročilé lyžaře.  Výcvik je vedený kvalifikovanými trenéry z řad našich učitelů, kteří přizpůsobují náplň dle individuálních dovedností a schopností dětí. Předpokládaný termín je ve dnech 27. - 29. ledna. V případě nepříznivých sněhových podmínek by byl termín upřesněn.  Na základě velmi dobrých zkušeností z let minulých se už nemůžeme dočkat!

1 únor

Carnival

Exact date to be confirmed

Princesses, super heroes, animals and similarly popular characters will be seen everywhere on the day of our annual carnival. The kids dress up in their favorite costumes and we all get together to celebrate with music and dance during the carnival in February.

27 únor

Bookfair 2019

Už šest let po sobě jsme měli možnost našim rodičům, studentům i dětem nabídnout v rámci akce Usborne Bookfair  obrovské množství anglických knih k zakoupení. Ani letos tomu nebude jinak! Bookfair proběhne jako první vánek přicházejícího března - měsíce knihy, a to ve čtvrtek dne 27. února. Tentokráte však pozor, akce bude se změnou! Vedle velkého množství knih nakladatelství Usborne budete mít možnost zhlédnout a zakoupit si anglické knihy i dalších nakladatelství! Akce bude probíhat jako vždy v průběhu celého dne. Chybět nebudou vedle samotného prodeje knih ani oblíbené dopolední workshopy, kde si naši žáci budou mít možnost poslechnout předčítání a pohovořit si se samotnou organizátorkou – Zoë Vobořilovou. Všichni jste vítáni!

1 březen

Divadlo loutek Ostrava

Datum bude s předstihem upřesněno.

V březnu se s dětmi vydáme do divadla na představení s názvem "HRNEČKU, VAŘ! aneb DVĚ POHÁDKY O HRNEČKU"

V loutkové inscenaci se potkávají dvě jednoduché pohádky, v nichž hrají důležitou roli hrnečky. Inscenace je navíc rámována „hrnčířským“ prologem a epilogem, protože dnešní děti už možná ani nevědí, jak se vlastně takový obyčejný hrnek vyrábí.

9 březen

Beseda Statečná lvíčata s paní Rožnovskou

Březen je měsíc knihy, a proto jsme rádi, že do naší MŠ přijala pozvání na besedu autorka dětských knih - paní Lenka Rožnvská. Dne 9. března se tak děti se mohou těšit na poutavé čtení knihy Statečná lvíčata, přičemž se i děti samotné stanou aktéry. Není pochyb, že se máme na co těšit.

17 březen

St. Patrick’s Day

Don’t be surprised when you see everyone wearing green. Tuesday 17th March is St. Patrick’s Day. It’s time to celebrate and have fun. We will learn about what the day means, the leprechauns, gold coins, shamrocks and rainbows.

1 duben

Návštěva 1. třídy

Datum bude s předstihem upřesněno.

Jak to vypadá ve školní třídě? Mají tam děti ještě hračky? Jak se sedí v lavici? Uvidím vůbec na tabuli? Na takové a ještě jiné otázky si naši předškoláci odpoví při návštěvě 1. třídy PORG Ostrava. Společně s prvňáčky zažijí svoji první vyučovací hodinu, seznámí se s paní učitelkou a věříme, že se i něco nového naučí.

4 duben

Zápis do 1. třídy PORG Ostrava

Máte doma zvídavého předškoláka? Přiveďte ho na zápis do 1. třídy Základní školy PORG Ostrava. Zápis proběhne ve dnech 4.- 5. dubna2020 a my budeme našim předškolákům držet palce. Dny v mateřské škole se dětem budou pomalu krátit a čeká je otevření bran do nového dobrodružství. 

9 duben

Easter Bunny

Our kindergarten will start Easter egg hunt in the morning on Monday 13th April. The children then exchange these eggs for a sweet reward. Children can enjoy a lot of fun during eggs - hunting and they can celebrate the Easter coming together. Happy Easter

1 květen

Exkurze u hasičů

Datum bude s předstihem upřesněno.

Ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje jsme pro děti připravili preventivní program. Děti si budou moci prohlédnout hasičské vozy a další hasičskou techniku. Budou seznámeny s prací hasičů, jejich vybavením a postupu při zásahu. O tom, že právě hasiči jsou pro děti velikým lákadlem, není pochyb. Těšíme se tak na rozzářené úsměvy dětí, které hasičské prostředí umí hravě vykouzlit!

1 květen

Knighthood ceremony!

Exact date to be confirmed

A sad and at the same time happy moment when we officially celebrate the children who will be leaving us to go the first class in the next year. During the Knighthood ceremony, the pupils will showcase their ability and readiness for the first year in primary school while their teachers and parents watch proudly.

1 červen

Exkurze ve Světě techniky

Za zábavou i poznáním se s dětmi vydáme v měsíci červnu. Navštívíme nedaleký Svět techniky Ostrava v Dolních Vítkovicích. Děti zde mají možnost navštívit edukační expozice nebo či se aktivně podílet na některém ze vzdělávacích programů. Těšíme se, čím se obohatíme tentokráte, protože to vždy opravdu stojí za to!

1 červen

Children’s Day

What would the world be without our beautiful little children? In our school we take the time to honor and show appreciation to the kids by having a fun-filled day with different activities, and ensuring that they know how much they are loved and valued.

18 červen

Summer Party

Už nyní Vás zveme na tradiční Summer party, která se tentokráte bude konat již 18.června. Jako vždy nás čekají krásná vystoupení jak dětí mateřské školy, tak i žáků základní školy. Společně přivítáme léto a s ním i blížící se letní prázdniny a dobu dovolených. Přijďte se podívat a podpořit naše nejmenší. Těšíme se na setkání s Vámi.