Proběhlé akce

BESIP hravě

O tom, jak se bezpečně chovat na silnicích, se přesvědčily všechny děti z naší MŠ. Zábavu i poučení našly ve výkladu koordinátora BESIP, který za námi dorazil. Přecházení přes cestu, správná výbava na kolo, nebo čím se zviditelnit na cestě, když je tma. Nyní mají děti z PORGu tyto věci v malíčku.

Earth Day at PORG kindergarten

On 22nd April, our PORG Kindergarten kids followed the traces of Trash Eaters who did not like recycling. Our kids sorted out the trash into blue, yellow and green bags to help our planet Earth. We all enjoyed it very much!

St. Patrick’s day

What a beautiful, sunny day to celebrate St. Patrick’s day in our kindergarten. Wearing something green, eating green snacks, making the rainbow in our garden….and at the end of the celebration, children found the pot of gold full of chocolate coins!

Co je to difuze?

Difuze? Prosím? To je snad omyl. Tenhle pojem přece patří na gymnázium… 

To však neplatí pro naši mateřskou školu. Věda nás opravdu baví a jak probíhá tento fyzikální proces si děti vyzkoušely při jednom z mnoha experimentů, které pro ně naši učitelé připravují každé úterý v rámci kroužku Science is fun a děti se tak mají možnost seznámit s fungování některých fyzikálních zákonů, se kterými se setkávají v běžném životě. 

Takže až vám vaše ratolest ráno řekne: „Mami, podej mi, prosím tě, lžičku. Potřebuji urychlit difuzi kakaa,“ nebuďte překvapení.

Lyžařský kurz na Skalce

Jéééé, sníh! Volaly děti, když jsme dorazili první den na lyžařský kurz na Skalce. Nadšení vydrželo celé tři dny kurzu, během nichž jsme vystřídali všechny možné druhy počasí. Nejčastější dotazy nebyly podle očekávání, můžu jít čůrat, kdy už bude svačinka, nebo já už nemůžu, ale... Kdy zase půjdeme lyžovat? Dá se ten sníh jíst? (Až se posilníme. A raději ne, poněvadž je to i technický sníh 😄). Výuku děti zvládly bez problémů s výkladem jak v češtině, tak angličtině.

Swimming lessons

After a two-year break, we can rejoice in the water games again, which our coaches prepare for us during swimming lessons. Everyone enjoys swimming in the pool!

Návštěva předškoláků v 1. třídě

Naši předškoláci se už moc těší, až se hrdě s aktovkou poprvé vydají do školy. Co je tam čeká a jaké to je sedět jako velký školák v lavici, si děti vyzkoušely během návštěvy 1. třídy. Jejich nadšení po této zkušenosti ještě vzrostlo, a tak jen zbývá popřát jim hodně štěstí u zápisu, který se uskuteční 2. dubna a na který se pečlivě s paní učitelkou a panem učitelem připravovaly. 

Masopustní karneval

Masopustní veselí? Tak to by bez karnevalu nebylo ono. A že si dali děti s maminkami a našimi učiteli letos záležet. Ve školce se to hemžilo kočkami, kuřátky, pejsky, ale i kuchaři, cukráři, dokonce nás navštívil krejčí, kominík a mnoho dalších. Rej masek byl skutečně veselý :-)

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Po roce se do naší školky opět vrátil Mikuláš v doprovodu anděla a čerta. Musíme děti pochválit, že se nebály a ani jedna slzička neukápla, i když čert okolo nich pořád čenichal.  Naštěstí se děti celý rok chovaly hezky. A i když sem tam malinko zazlobily, po říkance a básničce jim Mikuláš vše odpustil a anděl je odměnil sladkým balíčkem. Čert tak i tento rok odešel s  prázdnou. 

Putování za medem

Jaký je život včelek se děti dověděly během návštěvy Velkého světa techniky. Pozorovat jednotlivá stádia vývoje včely, zkusit rozpoznávat zajímavé vůně, poznat některé květiny a mnoho dalších zajímavých aktivit bylo pro děti připraveno v rámci programu „Putování za medem“.

načíst další