Proběhlé akce

Three Little Pigs!

On 17th December our kindergarten children saw short story performed by student of Elementary school.  The play was called "Three little pigs". Kindergarten children had a lot of fun and they were so excited that they also want to rehearse a performance immediately. We look forward to seeing them at our kindergarten again!

Vánoční setkání s rodiči

V předvánočním čase se třída Tygříků i Rybiček setkala při příležitosti vánočního workshopu. Třída Tygříků si připravila pro rodiče představení o Gingerbreadgirl, které děti celé nacvičily v angličtině. Ve vánočním příběhu vystupuje Santa Klaus, paní Klausová, elfové, sobi a perníčková hločička. Děti sklidily velký potlesk rodičů a společně si vyrobily vánoční hvězdu z korálků. V soutěži o nejlepší cukroví vyhrály kokosové kuličky, které vyráběli děti v MŠ. Ani třída Rybiček nezůstala v závěsu a také rodičům předvedla krásné vystoupení s českou i anglickou tématikou. Při workshopu si pak rodiče s dětmi připomněli výrobkem styl našeho zimního klasika Josefa Lady. Všem děkujeme za krásnou atmosféru a těšíme se na Vás v novém roce!  

Kloboučkový turnaj 2019

Tak jak to k listopadu už patří, i letos jsme se sešli na palubovce naší tělocvičny, abychom zahájili Kloboučkový turnaj, tedy volejbalový turnaj losovaných družstev. Stejně jako předešlých šest let se i tento ročník nesl v duchu skvělého volejbalu, výborné zábavy, úžasné společnosti a dobrého občerstvení. Všem přítomným bychom tak chtěli poděkovat za účast. Ty, kterým to letos nevyšlo, srdečně přivítáme příště. Sportu zdar, volejbalu zvláště! 

Halloween

Halloween is celebrated every year in such genuine spirit that it has become the second largest festival after Christmas. 

It is the most popular festival for children because they usually get a huge amount of sweets. 

The tradition of Halloween is maintained mainly in American countries, but we tried to celebrate this holiday in Czech republic too and teach children about it.

 We had a lot of fun all day. 

Dental prevention at our kindergarten

On Thursday 10th October, kids were very busy with brushing their teeth. There was dental prevention program on and kids got to know the parts of a tooth, learned to name them and found out how important it is to protect their teeth. As next, they showed their skills to Dentists and our kids did a great job.

St. Nicolas Day

On 6th December, we had the pleasure to have St. Nicolas visit us. But as you know, he never comes alone, the Angel and devil tagged along too. Luckily all the kids in kindergarten have been well-behaved all year and I'm happy to say, no one was given coal or taken by the devil. We are all safe and sound. Even though some were scared, it all turned out well when he started to give everyone some gifts. Smiles as wide as goal posts were seen all around. We hope everyone behaves, he's coming again next year. 

Ententyky opět v naší MŠ

V pondělí 4.11. přijelo do naší MŠ divadlo Ententyky. Tentokrát nás myška Klárka a veverka Terka seznámily se svým kamarádem drakem Karlíkem. Karlík měl velké trápení s bolavým zubem a Klárka s Terkou mu názorně a se spoustou legrace ukázaly, jak se starat o zuby, a také mu kouzelným kartáčkem zub uzdravily. V kombinaci s programem dentální hygieny minulý měsíc budou mít zajisté naše děti zoubky jako perličky.

Ambulance and First Aid

„Wee woo“ sound was heard on 14th October at PORG. Rescuers dropped in to show the first aid in progress to kids and then kids were trying to save teddy bears´ and baby dolls´ lives. At the end of the program, children were allowed to get in the ambulance and turned the sirens on. ​

Welcome party!

Školní rok sotvaže začal a my už máme za sebou jedno báječné setkání! Vzhledem k upršené předpovědi počasí byl o to větší div, že nám svítilo sluníčko! A tak jsme si mohli s našim dětmi, rodiči a přáteli mateřské školy užít krásné odpoledne plné dobré nálady. Vedle bohatého občerstvení a příjemného popovídání samozřejmě nechyběly ani mnohé aktivity pro děti. A které byly nejlepší? Vypadá to, že mezi top hry patřil Mr. Potato a pak zejména pátrání po poukazech. Tatínkové a maminky se zavázanýma očima byli navigováni svými ratolestmi k nalezení poukazů na párek, chléb, kečup s hořčicí a vidlici na opékání. Bez těchto poukazů by jim totiž nebyly dané věci vydány a nebylo by možné si párek opéct. A to by byla veliká škoda....protože to bylo vskutku výtečné! 

Zdenek Polach´s Matysek show

We had the pleasure of hosting the well known ventriloquist Zdenek Polach of Česko Slovensko má talent finalista and his cute puppet named Matýsek came to PORG on Wednesday to entertain children and teachers. The kids enjoyed this lovely performance full of humor, jokes and fun. Anyway, laughter could be heard from every corner during the performance.

načíst další