Proběhlé akce

Open Day

Open Day at PORG was held on 10th January. It was a good opportunity for new parents and their kids to find out as much as possible about our kindergarten. We would like to thank to all who came to see us. It was a  nice spending time with new kids and their parents who are really interested in good education for their kids. We hope they enjoyed this time here!

Vánoční setkání s rodiči

Dne 18. prosince proběhlo ve třídě tygříků a v mezinárodní třídě vánoční setkání s rodiči a prarodiči. Děti rodičům zahrály  Vánoční příběh doprovázený českými koledami, zarecitovaly a zazpívaly anglické písně a básně a předaly rodičům vyrobené přání.

U vůně cukroví a kávy si pak děti společně s rodiči vyrobili vánoční svícen.

Děkujeme za příjemné odpoledne a přejeme všem poklidné a šťastné Vánoce a vše nejlepší do nového roku.

Kloboučkový turnaj 2018

V měsíci listopadu jsme se tradičně sešli na palubovce k užití si jak volejbalové, tak i mimovolejbalové zábavy. Turnaj se nám opět vydařil po všech stránkách! Bylo postaráno jak o dobrý volejbal, tak o velmi příjemné společenské setkání. Letos jsme povýšili v oblasti občerstvení, čímž rodičům, kteří občerstvení zajistili, patří veliké díky! Za rok ve sportovním na kloboučkovém turnaji na viděnou!

Halloween

Our Halloween was incredible. For the first time we went trick or treat at our school and it was fun. Kids had sweets, costumes and souls full of pranks. Everybody says "Trick or treat, Trick or treat. Give me something good to eat".

One Hundred Years Of The Republic

The event 100years of the Republic and Coffee Day held on 9th October at PORG Ostrava was full of unforgetable children´s performances, delicious meals and lovely smell coffee.

Kindergarten kids showed an amazing dance to the others on the stage in Gymnasium Hall. After performance parents, children and teachers moved to the elementary school that changed into lovely Cafés.

What a splendid day!

X-mas time with parents

Naše předvánoční setkání se opravdu vydařilo!

Děti vystoupily s krátkým představením o zvířátkách, o tom co dělají přes rok a jak se teď těší na Vánoce.

Poté se všichni zúčastnili vánočního tvoření a vyrobili si do svých domovů netradiční adventní věnce.

Veselé Vánoce a vše nejlepší v novém roce 2019 přejí všem Rybičky!

Rybičky ve Světě techniky

V úterý 13. listopadu jsme se s dětmi ze třídy Rybičky vypravili do Světa techniky v dolní oblasti Vítkovic, kde pro ně měl být připravený program Kouzelný oxid. Z důvodu nemoci lektorky však došlo ke změně, což nám ale nijak nevadilo. Strávili jsme příjemné dopoledne v Dětském světě - speciální expozici pro děti. Děti si zde zahrály na různá povolání a vyzkošeli si přístroje s nimi související. Rázem jsme tak měli kolem sebe muzikanty, jeřábníky, lékaře či švadlenky... Skvělá zábava i poznání!

Drakiáda

V měsíci říjnu si třída tygříků a mezinárodní třídy mohla užít očekávanou drakiádu, a to se vší parádou. V parku foukal pořádný vítr, a tak draci hned vzlétli hodně vysoko. Ať to byl drak krteček, princezny, motýl či Elza, všichni se vznesli až ke korunám stromů. Jeden drak dokonce i uletěl. Po návratu do školy děti s velkou chutí poobědvaly a některé ani neslyšely konec pohádky, protože už spaly.

Výlet do DinoParku

Na konci září jsme se s dětmi vydali na dobrodružnou výpravu do druhohor. Naše exkurze do DinoParku Ostrava odkryla dětem dobu pradávnou. Děti viděly mnoho modelů a scén dinosaurů a navštívily malé muzeum. Kromě nabývání nových poznatků zažily děti také spoustu zábavy  na herních prvcích, při projížďce DinoExpresem a v 3D kině.

"Green Eggs and Ham"

The  Bilingual/International kindergarten and the International Primary School received the AZYZAH English Educational Theatre to the "Green eggs and Ham" performance.

The actors interacted with the students and made them have a good laugh. All the children were interested and participating in the show.  Simple English vocabulary and a fun story made our morning even more interesting.

We are looking forward to having more theatre performance in our school. They were fantastic!

načíst další