Proběhlé akce

Welcome party!

Školní rok sotvaže začal a my už máme za sebou jedno báječné setkání! Vzhledem k upršené předpovědi počasí byl o to větší div, že nám svítilo sluníčko! A tak jsme si mohli s našim dětmi, rodiči a přáteli mateřské školy užít krásné odpoledne plné dobré nálady. Vedle bohatého občerstvení a příjemného popovídání samozřejmě nechyběly ani mnohé aktivity pro děti. A které byly nejlepší? Vypadá to, že mezi top hry patřil Mr. Potato a pak zejména pátrání po poukazech. Tatínkové a maminky se zavázanýma očima byli navigováni svými ratolestmi k nalezení poukazů na párek, chléb, kečup s hořčicí a vidlici na opékání. Bez těchto poukazů by jim totiž nebyly dané věci vydány a nebylo by možné si párek opéct. A to by byla veliká škoda....protože to bylo vskutku výtečné! 

Sportovní slavnost

Ve středu 26. 6. jsme společně oslavili léto a přicházející letní prázdniny. Na školním dvoře vyrostlo pódium a po vyznamenání a ocenění úspěšných žáků ZŠ přišlo na řadu vystoupení našich nejmenších. Třída tygříků zatančila tanec na píseň Viju, viju věneček,  třída rybiček se představila jako Gymnastická parta a mezinárodní třída svým vystoupením vzdala hold fotbalistům z celého světa. Dále vystoupily jednotlivé třídy ZŠ. Lákavé občerstvení a slunečné počasí vytvořilo příjemné podmínky pro posezení a společné strávení letního podvečera jako předzvěst pohodových prázdninových dnů.

PORGovská smeč 2019

Rok s rokem se sešel a my jsme se opět sešli v hojném počtu při X-tém ročníku PORGovské smeče, tentokráte na opravdu horkem vyprahlém hřišti. Proč ale jít k vodě, když se můžeme skvěle pobavit a přitom si užít volejbalových radostí? Horko bylo o to snesitelnější díky množství vychlazených melounů a hadici s vodou k osvěžení, která byla v plném vytížení. Všem zúčastněným moc děkujeme, vážíme si jejich přízně a těšíme se za rok na volejbalovou viděnou!

Usborne Book Fair

Ke konci školního roku jsme stejně jako rok minulý pořádali na naší škole Usborne Book Fair. S potěšením můžeme říci, že byl i tento rok velmi úspěšný. Ms. Zoë v průběhu celého dopoledne provedla naše žáky workshopy, v rámci kterých si poslechli nejeden příběh, a nouze nebyla ani o konverzaci v jazyce anglickém.

Všem rodičům a studentům, kteří si v rámci akce knihy nakoupili, velmi děkujeme. Získali jsme díky Vám velké množství krásných knih do naší knihovny! 

Medová snídaně

Začátkem června jsme měli to potěšení přivítat v naší mateřské a základní škole včelaře - pana Klinkovského. Děti měly během workshopu možnost dozvědět se mnohé o životě včel, jejich důležitosti a obohaceny byly také o spoustu zajímavostí! Vedle živých včel k pozorování se děti těšily také ze včelařských propriet, klobouků k vyzkoušení a pochutnaly si na čerstvém chlebu s domácím medem. Za krásné dopoledne patří panu Klinkovskému veliké poděkování. 

Swimming course

Kids from PORG Kindergarten attended swimming course during May and June.They spent Wednesdays at the swimming pool in Brušperk where they were developing their swimming skills. At the end of the course, they got wet diplomas. All lessons were amazing and full of fun. Kids also could use many toys and other swimming items for their fun. 

Planetarium

On 7th June, we went with kids for a trip to Planetarium Ostrava ,where we celebrated Children´ s Day. Kids watched a nice story about Life of Trees and they also got to know something about stars and constellations. Once, Happy Children´s Day!

Family Day

Our Family Day was celebrated on 31st May. Various activities were organized for the tiny tots to realize and perceive the value of family in their lives.

Kids had fun looking for tips in orienteer, they jumped a lot on our trampoline and participated in many other activities. The parents were able to spend time with their children, family and still find friends again.

It was a very special day, we believe that everyone could feel the good energy of the children and the people that participated. We hope to be able to repeat many other Family Days with you.

Dental prevention

We spent 10th May with toothbrushes in our hands. There was dental prevention programme on and kids were learning and at the same time developing their tooth brushing skills. At the beginning, we got to know the meaning and importance of having healthy teeth. Kids were learning tooth names and its parts. As next, the protection and prevention were being discussed and kids were also met different types of toothbrushes and learned what they are used for. The last part of this programme concluded visual and practical sample of the right way of tooth brushing. Followed by instructions, kids were brushing their teeth. After their brushing, dental preventives checked the kids´ teeth, telling them if they had brushed their teeth right or not. And the result of it is, 99% of PORG children did it well.

Knighthood ceremony

Pride describes what all teachers feel about students going to elementary school. Knighthood once again showed what our students are capable of doing using the English language.

It is a time to leave the kindergarten and to boceme primary pupils. We wish you good luck and learn much more in this new stage.

načíst další