Proběhlé akce

Předškoláci ve školních lavicích!

Naši předškoláci dnes navštívili výuku v ZŠ PORG. Přívítala nás 2. třída - Indiáni. Na začátku společné hodiny si druháci a předškoláci společně zazpívali a s básničkou procvičili prsty, protože je čekalo psaní a kreslení. Druháci stihli psát nejen do vlastní písanky, ale zároveň i být nápomocni předškolákům, kteří pod vedením p. učitelky  kreslili vajíčka a zrníčka pro kuřátka. V druhé části hodiny si děti zkusily hravé počítání fazolí, ze kterých vařily v hrncích polévku. Na závěr předškoláci dostali od Indiánů indiánskou tužku. Děkujeme, školáci, bylo to s vámi super!!!

Jarní karneval

V pátek 29. března třída Tygříků, Rybiček a mezinárodní třída společným Jarním karnevalem přivítaly a přivolaly jaro. Po úvodním průvodu jednotlivých masek jsme měli slavnostní přípitek s dětským šampaňským a začala taneční párty. Karnevalovou rozcvičku vystřídaly tance v rytmu samby a nakonec nelehké Tooty ta. Nechybělo ani občerstvení a čas na společné hry. Karneval si užívali jak lesní víly, motýlci, princezny, kočky a králíčci, tak i zahradník, ovečka, mušketýři a indiáni.

Pomáhat a chránit

V pátek 22. 3.  si  policisté ČR připravili pro děti naší mateřské školy preventivní program. Děti byly poučeny o bezpečnosti v dopravním provozu, o tom, jak se chovat jako chodci či jako cyklisté.  Policisté jim také vysvětlili v čem spočívá jejich práce a ukázali jim, co  k čemu používají. Děti se účastnily ukázek obtížných situací a dozvěděly se, jak se chovat při styku s cizími lidmi a co dělat, když se ztratí nabo zabloudí. Nakonec všem policisté rozdali dopravní omalovánky a pexeso a poděkovali za spolupráci a aktivitu. My také děkujeme!

Lyžařský kurz

K zimě patří sníh, ke sněhu lyžování a k lyžování zábava. To vše si na vlastní kůži zažily naše děti mateřské školy. Počasí nám přálo, nohy sloužily a úsměvy na tvářích dětí zářily. Kdo si zasloužil závěrečné diplomy? Každý! Protože...všichni byli skvělí! Sportu zdar...a lyžování zvláště!

Vánoční setkání s rodiči

Dne 18. prosince proběhlo ve třídě tygříků a v mezinárodní třídě vánoční setkání s rodiči a prarodiči. Děti rodičům zahrály  Vánoční příběh doprovázený českými koledami, zarecitovaly a zazpívaly anglické písně a básně a předaly rodičům vyrobené přání.

U vůně cukroví a kávy si pak děti společně s rodiči vyrobili vánoční svícen.

Děkujeme za příjemné odpoledne a přejeme všem poklidné a šťastné Vánoce a vše nejlepší do nového roku.

Divadelní vystoupení žáků 2. třídy

Velmi rádi propojujeme různými akcemi naše nejmenší s žáky základní školy. A to se výborně povedlo i tentokráte, kdy si pro nás žáci 2. třídy ZŠ nacvičili divadelní vystoupení The Best Pizza, a to jak jinak než v jazyce anglickém. V mateřské škole se to tak hemžilo skvělými maskami, zvučela krásná angličtina a děti MŠ? Tak ti byli u vytržení! Žákům základní školy velmi děkujeme a už se těšíme, že nám opět něco přijdou zahrát! 

Divadlo loutek

Dnes jsme s dětmi a jedním hravým a zvídavým Vejcem zažili velké dobrodružství. Vydali jsme se společně na vandr! Prošli jsme lesem, potkali nové kamarády a nakonec jsme se i trochu báli v chaloupce u loupežníků. Překonali jsme ale všechny nástrahy, které na nás čekaly, a tak vše dobře dopadlo...

Open Day

Open Day at PORG was held on 10th January. It was a good opportunity for new parents and their kids to find out as much as possible about our kindergarten. We would like to thank to all who came to see us. It was a  nice spending time with new kids and their parents who are really interested in good education for their kids. We hope they enjoyed this time here!

X-mas time with parents

Naše předvánoční setkání se opravdu vydařilo!

Děti vystoupily s krátkým představením o zvířátkách, o tom co dělají přes rok a jak se teď těší na Vánoce.

Poté se všichni zúčastnili vánočního tvoření a vyrobili si do svých domovů netradiční adventní věnce.

Veselé Vánoce a vše nejlepší v novém roce 2019 přejí všem Rybičky!

Optical illusion

Young high school student came to our kindergarten on 21st March. She showed an experiment for children. Children learned that not everything they see is true. Optical illusion can be traitorous.

načíst další