Proběhlé akce

Beseda s paní Rožnovskou

V rámci projektu "Měsíc knihy" jsme měli v mateřské škole vzácnou návštěvu. Přijela k nám na besedu autorka dětských knih Lenka Rožnovská. Nejdříve dětem přiblížila práci spisovatele, ilustrátora či nakladatele. Zábavnou hrou děti seznámila s hrdiny knihy Statečná lvíčata, naučila děti zvuky a doprovodná gesta k příběhu. A mohlo začít poutavé autorké čtení, kdy plyšová lvíčata Viktor a Sofie náhle ožila, provedla děti přírodou Afriky a vtáhla je do poutavého děje. Nejedno z dětí se po zkončení besedy rozhodlo, že se stane spisovatelem. Za krásné dopoledno paní Rožnovské děkujeme a těšíme se na její další díla.

Bookfair 2020!

Knižní veletrh je pro naši školu již tradicí. Tento ročník byl ve dvou ohledech jiný než ty předešlé. Zaprvé jsme akci přesunuli z června na únor, abychom tak v rámci programu mateřské školy započali téma březnového projektu „Měsíc knihy“. Zadruhé nebyl veletrh jako léta minulá pouze v duchu anglických knih nakladatelství Usborne, ale také mnohých jiných! Na své si tak letos přišli vedle našich nejmenších a dětí základní školy také studenti našeho gymnázia! V nepřeberném množství knih si na své přišel opravdu každý.

Během dne probíhaly workshopy s Ms. Zoë, které byly pro děti opět krásnou příležitostí setkat se s další rodilou mluvčí, vyslechnout si krásnou angličtinu a procvičit si své jazykové dovednosti.

Veliké díky patří jak všem dětem a studentům, tak veliké účasti z řad rodičů. Za Vámi nakoupené knihy jsme pro školu obdrželi opět knihy do naší školní knihovny pro podporu výuky anglického jazyka.

Fuj je to!

V úterý jsme s dětmi a jedním milým pejskem Harykem zažili velké dobrodružství. Haryk žil v rodině, ve které dbali na čistotu a pořádek. Neposednému pejskovi se však koupání nelíbilo, a tak se se rozhodl utéct z domova. Venku si Haryk užil spoustu zábavy a poznal mnoho nových věcí, lidí i pejsků. Nikdo nechápe, jak se mohl vzdát domova. I Harykovi po čase jeho rodina začala chybět. Když se však chce Haryk vrátit domů, nikdo ho nepoznává. Naštěstí páníčky napadne “cizího” pejska umýt, poznají v něm svého Haryka, a vše tak dobře končí.

Po představení si mohly děti prohlédnout loutky a rekvizity scény a dostaly k pohádce také omalovánky.

Three Little Pigs!

On 17th December our kindergarten children saw short story performed by student of Elementary school.  The play was called "Three little pigs". Kindergarten children had a lot of fun and they were so excited that they also want to rehearse a performance immediately. We look forward to seeing them at our kindergarten again!

St. Nicolas Day

On 6th December, we had the pleasure to have St. Nicolas visit us. But as you know, he never comes alone, the Angel and devil tagged along too. Luckily all the kids in kindergarten have been well-behaved all year and I'm happy to say, no one was given coal or taken by the devil. We are all safe and sound. Even though some were scared, it all turned out well when he started to give everyone some gifts. Smiles as wide as goal posts were seen all around. We hope everyone behaves, he's coming again next year. 

Carnival in our kindergarten!

Here in the kindergarten we love a chance to wander around and explore the fantasy land where we can become anything we want. As usual, we had our princesses and unicorns, dinosaurs and astronauts, even the superheroes on the day of the carnival. Children as well teachers were having fun, as always. 

Lyžařský výcvik na Skalce opět na jedničku!

První den se malí lyžaři seznamovali se svahem, a to jak s mírnějším, tak s prudším. Přestože sněhové podmínky nebyly úplně nejlepší, zvládaly děti pohyb na lyžích velmi dobře. V průběhu lyžařského výcviku se děti zdokonalovaly ve svých dovednostech díky průpravným hrám a pozornému naslouchání instrukcí a sledování vzoru instruktorů. Na poslední den jsme dětem připravili závody, a tak si mohly vyzkoušet jízdu slalomem, kde museli samostatně volit směr i rychlost.

Po celou dobu byly děti vedeny k ohleduplnosti a bezpečnému chování při jízdě na svahu i vleku, což se velmi pozitivně odrazilo na jejich přístupu. Děti byly opatrné a pomáhaly si, čehož si vážíme ze všeho nejvíce. Zimním radovánkám a sportu zdar!

Vánoční setkání s rodiči

V předvánočním čase se třída Tygříků i Rybiček setkala při příležitosti vánočního workshopu. Třída Tygříků si připravila pro rodiče představení o Gingerbreadgirl, které děti celé nacvičily v angličtině. Ve vánočním příběhu vystupuje Santa Klaus, paní Klausová, elfové, sobi a perníčková hločička. Děti sklidily velký potlesk rodičů a společně si vyrobily vánoční hvězdu z korálků. V soutěži o nejlepší cukroví vyhrály kokosové kuličky, které vyráběli děti v MŠ. Ani třída Rybiček nezůstala v závěsu a také rodičům předvedla krásné vystoupení s českou i anglickou tématikou. Při workshopu si pak rodiče s dětmi připomněli výrobkem styl našeho zimního klasika Josefa Lady. Všem děkujeme za krásnou atmosféru a těšíme se na Vás v novém roce!  

Zdenek Polach´s Matysek show

We had the pleasure of hosting the well known ventriloquist Zdenek Polach of Česko Slovensko má talent finalista and his cute puppet named Matýsek came to PORG on Wednesday to entertain children and teachers. The kids enjoyed this lovely performance full of humor, jokes and fun. Anyway, laughter could be heard from every corner during the performance.

Návštěva 1. třídy

Dne 26. února navštívili naši předškoláci 1. třídu ZŠ PORG. Na začátku hodiny žáci první třídy děti naučili zpívat a ukazovat písničku a usadili své kamarády k sobě do lavic. Předškoláci si vyzkoušeli psaní  - jak se vyklubalo kuřátko z vajíčka a jak ho nakrmili zrníčkami. Počítání si vyzkoušeli vařením fazolové polévky.

Na závěr předškoláčci dostali dárek a pozvání k zápisu. Podle rozzářených očí dětí věříme, že jsme zahnaly všechny případné obavy ze školy a že se už všichni na brány základní školy těší.

načíst další