Proběhlé akce

Zdenek Polach´s Matysek show

We had the pleasure of hosting the well known ventriloquist Zdenek Polach of Česko Slovensko má talent finalista and his cute puppet named Matýsek came to PORG on Wednesday to entertain children and teachers. The kids enjoyed this lovely performance full of humor, jokes and fun. Anyway, laughter could be heard from every corner during the performance.

Kloboučkový turnaj 2019

Tak jak to k listopadu už patří, i letos jsme se sešli na palubovce naší tělocvičny, abychom zahájili Kloboučkový turnaj, tedy volejbalový turnaj losovaných družstev. Stejně jako předešlých šest let se i tento ročník nesl v duchu skvělého volejbalu, výborné zábavy, úžasné společnosti a dobrého občerstvení. Všem přítomným bychom tak chtěli poděkovat za účast. Ty, kterým to letos nevyšlo, srdečně přivítáme příště. Sportu zdar, volejbalu zvláště! 

Ambulance and First Aid

„Wee woo“ sound was heard on 14th October at PORG. Rescuers dropped in to show the first aid in progress to kids and then kids were trying to save teddy bears´ and baby dolls´ lives. At the end of the program, children were allowed to get in the ambulance and turned the sirens on. ​

Welcome party!

Školní rok sotvaže začal a my už máme za sebou jedno báječné setkání! Vzhledem k upršené předpovědi počasí byl o to větší div, že nám svítilo sluníčko! A tak jsme si mohli s našim dětmi, rodiči a přáteli mateřské školy užít krásné odpoledne plné dobré nálady. Vedle bohatého občerstvení a příjemného popovídání samozřejmě nechyběly ani mnohé aktivity pro děti. A které byly nejlepší? Vypadá to, že mezi top hry patřil Mr. Potato a pak zejména pátrání po poukazech. Tatínkové a maminky se zavázanýma očima byli navigováni svými ratolestmi k nalezení poukazů na párek, chléb, kečup s hořčicí a vidlici na opékání. Bez těchto poukazů by jim totiž nebyly dané věci vydány a nebylo by možné si párek opéct. A to by byla veliká škoda....protože to bylo vskutku výtečné! 

Swimming course

Kids from PORG Kindergarten attended swimming course during May and June.They spent Wednesdays at the swimming pool in Brušperk where they were developing their swimming skills. At the end of the course, they got wet diplomas. All lessons were amazing and full of fun. Kids also could use many toys and other swimming items for their fun. 

Ententyky opět v naší MŠ

V pondělí 4.11. přijelo do naší MŠ divadlo Ententyky. Tentokrát nás myška Klárka a veverka Terka seznámily se svým kamarádem drakem Karlíkem. Karlík měl velké trápení s bolavým zubem a Klárka s Terkou mu názorně a se spoustou legrace ukázaly, jak se starat o zuby, a také mu kouzelným kartáčkem zub uzdravily. V kombinaci s programem dentální hygieny minulý měsíc budou mít zajisté naše děti zoubky jako perličky.

Dental prevention at our kindergarten

On Thursday 10th October, kids were very busy with brushing their teeth. There was dental prevention program on and kids got to know the parts of a tooth, learned to name them and found out how important it is to protect their teeth. As next, they showed their skills to Dentists and our kids did a great job.

Sportovní slavnost

Ve středu 26. 6. jsme společně oslavili léto a přicházející letní prázdniny. Na školním dvoře vyrostlo pódium a po vyznamenání a ocenění úspěšných žáků ZŠ přišlo na řadu vystoupení našich nejmenších. Třída tygříků zatančila tanec na píseň Viju, viju věneček,  třída rybiček se představila jako Gymnastická parta a mezinárodní třída svým vystoupením vzdala hold fotbalistům z celého světa. Dále vystoupily jednotlivé třídy ZŠ. Lákavé občerstvení a slunečné počasí vytvořilo příjemné podmínky pro posezení a společné strávení letního podvečera jako předzvěst pohodových prázdninových dnů.

Knighthood ceremony

Pride describes what all teachers feel about students going to elementary school. Knighthood once again showed what our students are capable of doing using the English language.

It is a time to leave the kindergarten and to boceme primary pupils. We wish you good luck and learn much more in this new stage.

Halloween

Halloween is celebrated every year in such genuine spirit that it has become the second largest festival after Christmas. 

It is the most popular festival for children because they usually get a huge amount of sweets. 

The tradition of Halloween is maintained mainly in American countries, but we tried to celebrate this holiday in Czech republic too and teach children about it.

 We had a lot of fun all day. 

načíst další