Aktuality

DOD

Den otevřených dveří, přípravné kurzy a přijímačky nanečisto

Nejbližší den otevřených dveří na gymnáziu PORG Ostrava se ve školním roce 2021/2022 koná ve čtvrtek 25. listopadu 2021 od 17:00. Prosíme o registraci v následujícím fromuláři. Na stejném místě se můžete registrovat i na přípravné kurzy a přijímačky nanečisto.

Individuální návštěvy jsou možné po předchozí telefonické domluvě.

Slavnostní zahájení školního roku 2021/22

Každoročně zahajujeme školní rok slavnostně, letos však bylo 1. září na naší škole slavnostnější. Důvodem bylo 10. výročí otevření PORGu v Ostravě.

Počasí nám sice nepřálo, přesto si především prvňáčci odnesou určitě hezkou vzpomínku na svůj první školní den.

Na pódiu se s proslovy vystřídala ředitelka PORGu Ostrava Barbora Jahodová s ředitelkou společnosti PORG Dagmar Dluhošovou, promluvil také spoluzakladatel školy a předseda správní rady pan Martin Roman.

Ke slavnostní atmosféře přispěla i pěvecká vystoupení naší nové kolegyně Johany Černohorské.Všem žákům a studentům přejeme úspěšné vykročení do nového školního roku!

Virtuální den otevřených dveří

Krátký film o škole

Prezentace školy

Basketbal na PORGu

Basketbal na PORGu - přijďte se zaregistrovat a pak pravidelně hrát :)

Logická olympiáda – registrace

Studenti PORGu Ostrava se v měsíci září 2020 mohou registrovat do soutěže Logická olympiáda pořádané Mensou ČR, která je určena všem žákům mateřských a základních škol (a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií) a studentům středních škol. Základní kolo pro jednotlivé kategorie se bude řešit v říjnu 2020 online. O úspěchu studentů rozhodne zejména logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku. V loňském roce se soutěže zúčastnilo rekordních 71 208 soutěžících z 3 249 škol z celé ČR, mezi nimi soutěžilo 35 porgovských studentů. Podaří se PORGu Ostrava letos toto číslo překonat?Podrobné informace o soutěži, způsobu registrace a harmonogramu soutěže naleznete na www.logickaolympiada.cz

PODZIMNÍ ŠKOLA V PŘÍRODĚ 2019

V rámci pravidelného cyklu vyráží Gymnázium PORG Ostrava na již tradiční projektové školy v přírodě. V odkazech níže naleznete všechny potřebné informace ke stažení:

pro studenty primy a sekundy (dopis rodičům, list účastníka, plná moc, závazná přihláška, zdravotní posudek) pro studenty tercie a kvarty (dopis rodičům, list účastníka, závazná přihláška, zdravotní posudek, seznam doporučeného vybavení, program kvarty) pro studenty kvinty a sexty (dopis rodičům, list účastníka, závazná přihláška, zdravotní posudek)
IB výsledky

IB výsledky 2019 na PORGu Ostrava

5. července čekal na výsledky mezinárodní maturity (IB – International Baccalaureate) více než jeden milion studentů z celého světa. Mezi nimi byli i první čeští zástupci z PORGu Ostrava. Nevedli si vůbec špatně, dosáhli průměrné známky 40. U mezinárodní maturity lze dosáhnout maximálního počtu bodů 45. Studenti, kteří dosáhnou 38 bodů, mohou reálně uvažovat o studiu na nejlepších zahraničních školách, třeba i na Oxfordu nebo na Cambridge. Celosvětový průměr všech absolventů bývá obvykle okolo 30.

Sportovní slavnost

Milí rodiče, studenti, žáci,

rok s rokem se sešel a my Vás opět srdečně zveme na letní slavnost, která se letos ponese v duchu sportu a sportování. Tento běh na dlouhou trať odstartuje ve středu 26. června v 15:00. Na připravených stáncích Vás čeká vynikající občerstvení – můžete se těšit na dobroty z grilu, míchané nápoje, voňavou kávu a mnoho dalších pochoutek, které si zde budete moci zakoupit. 

Program slavnostně zahájí paní ředitelka v 15:30 předáním ředitelských pochval. Poté si jednotlivé třídy a kroužky budou předávat štafetu na pódiu, aby Vás potěšily svým vystoupením. Následovat bude sportovní doprovodný program. Nezapomeňte si proto oprášit své sportovní oblečení. 

Těšíme se na Vás a SPORTU ZDAR!!!

načíst další