Aktuality

Přípravné kurzy

Přípravné kurzy v Ostravě

V pondělí 13. ledna 2020 zahajujeme v Ostravě přípravné kurzy na přijímací zkoušky na gymnázium. V deseti pondělních odpolednech zopakujeme, připomeneme, upevníme a utřídíme své vědomosti z matematiky, českého a anglického jazyka v době od 15:00 do 17:30. 

Přihlašování je možné do pátku 20. prosince 2019 do 12:00. Přihlašujte se přes formulář níže. Po odeslání formuláře bude Vaše dítě automaticky přihlášeno. Potvrzení obdržíte do týdne. Po potvrzení přihlášky uhraďte kurzovné ve výši 1 500,- Kč na účet školy 209533035/0300 (součástí ceny kurzu jsou i Přijímací zkoušky nanečisto v sobotu 25. 1. 2020).

Vánoční koncert

Čas klidu a pokoje, očekávání a setkávání se, těšení se a obdarovávání - to je období, než se rozsvítí vánoční stromky a dětské oči. Nebo by to tak mělo být. Většinou spíš sháníme a běháme, stresujeme a nestíháme. Není na čase to změnit? Aspoň na chvilku zapomenout na shon a neupečené cukroví, zastavit se, vydechnout a nadechnout se vánoční vůně, zaposlouchat se do hlásků i hlasů, potěšit se tóny a načerpat klid, rozvahu, vyrovnanost, lásku a pohodu? Souhlasíte? Přijďte 12.12.2019 od 17 hodin na náš 1.vánoční koncert do kostela Svatého Ducha v Ostravě Zábřehu a uvidíme, jestli se nám to společně povede. MČ

Podpora výuky němčiny

V letošním roce posílila naše řady rodilá mluvčí Maja z Dortmundu. Podpoří výuku němčiny a naváže na její úspěšnou předchůdkyni. Přejeme jí hodně nových zkušeností v českém prostředí, motivované žáky a příjemný roční pobyt v Ostravě.

Tomáš Černý, učitel němčiny

PODZIMNÍ ŠKOLA V PŘÍRODĚ 2019

V rámci pravidelného cyklu vyráží Gymnázium PORG Ostrava na již tradiční projektové školy v přírodě. V odkazech níže naleznete všechny potřebné informace ke stažení:

pro studenty primy a sekundy (dopis rodičům, list účastníka, plná moc, závazná přihláška, zdravotní posudek) pro studenty tercie a kvarty (dopis rodičům, list účastníka, závazná přihláška, zdravotní posudek, seznam doporučeného vybavení, program kvarty) pro studenty kvinty a sexty (dopis rodičům, list účastníka, závazná přihláška, zdravotní posudek)
IB výsledky

IB výsledky 2019 na PORGu Ostrava

5. července čekal na výsledky mezinárodní maturity (IB – International Baccalaureate) více než jeden milion studentů z celého světa. Mezi nimi byli i první čeští zástupci z PORGu Ostrava. Nevedli se vůbec špatně, dosáhli průměrné známky 40. U mezinárodní maturity lze dosáhnout maximálního počtu bodů 45. Studenti, kteří dosáhnou 38 bodů, mohou reálně uvažovat o studiu na nejlepších zahraničních školách, třeba i na Oxfordu nebo na Cambridge. Celosvětový průměr všech absolventů bývá obvykle okolo 30.

Sportovní slavnost

Milí rodiče, studenti, žáci,

rok s rokem se sešel a my Vás opět srdečně zveme na letní slavnost, která se letos ponese v duchu sportu a sportování. Tento běh na dlouhou trať odstartuje ve středu 26. června v 15:00. Na připravených stáncích Vás čeká vynikající občerstvení – můžete se těšit na dobroty z grilu, míchané nápoje, voňavou kávu a mnoho dalších pochoutek, které si zde budete moci zakoupit. 

Program slavnostně zahájí paní ředitelka v 15:30 předáním ředitelských pochval. Poté si jednotlivé třídy a kroužky budou předávat štafetu na pódiu, aby Vás potěšily svým vystoupením. Následovat bude sportovní doprovodný program. Nezapomeňte si proto oprášit své sportovní oblečení. 

Těšíme se na Vás a SPORTU ZDAR!!!

INFORMACE A DOKUMENTY PRO LETNÍ ŠVP

Pro účast na letní ŠVP jsou nutné tyto dokumenty: List účastníka, Souhlas s cestou do zahraničí a Posudek zdravotní způsobilosti. Pokud jste posudek zdravotní způsobilosti nechávali lékařem potvrdit na podzimní školu v přírodě, je stále platný. U listu účastníka dejte pozor na správné vyplnění termínu konání ŠVP a data na závěr, které musí odpovídat dnu odjezdu na ŠVP.Platbu na ostravské ŠVP proveďte nejpozději do 15. 4. 2019 na účet ostravského gymnázia: 209533035 / 0300. Variabilním symbolem je číslo smlouvy.

PORG

PORG Ostrava

Podívejte se na nové video o naší škole.

načíst další