Aktuality

PORG

PORG Ostrava

Podívejte se na nové video o naší škole.

maturita - top 5

Pět nejlepších v kraji

Výsledky státní části maturity vyhodnocuje Cermat a pravidelně je zveřejňuje na svých stránkách vysledky.cermat.cz. Na jaře roku 2018 poprvé maturovali také studenti našeho ostravského gymnázia. V centrálně hodnocených didaktických testech nedopadli vůbec špatně. Podíveje na tabulku s percentilovým pořadím (zdroj: Moravskoslezský deník září 2018).

Dylan Wiliam

Workshop s Dylanem Wiliamem

Dylan Wiliam, asi nejznámější pedagogický vědec dneška, přijal pozvání Nadace Martina Romana a udělal 28. srpna celodenní workshop pro pedagogy PORGu na téma efektivity vzdělávání na základních a středních školách. Dylan, dlouholetý učitel a následně pedagog na Kings College a UCL v Londýně, vstoupil do povědomí v roce 1998, kdy spolu Paulem Blackem publikovali jeden z nejcitovanějších vědeckých článků v pedagogice poslední doby, Inside the Black Box, kde definovali, jak se musí změnit výuka, aby byla efektivní. 

Od té doby publikoval mnoho knih, jednu z nich, Zavádění formativního hodnocení,  jsme nechali přeložit do českého jazyka. BBC o něm natočila dva hodinové dokumenty The classroom experiment a britská vláda nechala v minulé dekádě nákladem téměř dvou miliard korun proškolit většinu učitelů na školách ve Velké Británii, aby se seznámili s metodami, které Dylan na základě dlouhodobých vědeckých výzkumů označil za efektivní. V současné době žije v USA a do Evropy jezdí přednášet jen na pár dní v roce.

Fotoreportáž očima Pepy Nechvátala.

Harmonogram šk. roku 2018/19

Harmonogram školního roku 2018 - 2019 s možností stažení ve formátu iCalendar do svých kalendářů.

PORG leaves a trace 2018

PORG Ostrava vyhlašuje II. ročník prázdninové soutěže žáků a studentů. Všude, kam vás o prázdninách vítr zavane, máte možnost vytvořit co možná nejtrvanlivější a nejoriginálnější „stopu PORGu“ - jakkoliv vytvořený nápis PORG OSTRAVA (pomalovaný větší kámen zanechaný na pláži, sestava menších oblázků... kreativitě se meze nekladou). U vytvořeného nápisu se coby hrdí autoři necháte vyfotit a s fotkou šup do soutěže! Důležité je vytvářet stopy v souladu s přírodou!

Těšíme se na vaše fotografie. Více informací.

Letní slavnost 2018

Milí rodiče, děti, studenti, vážení přátelé, dovolujeme si Vás pozvat ve středu 27. června na letní slavnost, která bude v letošním roce motýlí. Slavnost zahájí již tradičně paní ředitelka v 16:00 a předá ředitelské pochvaly, poté bude následovat vystoupení studentů, dětí ZŠ, mezinárodní školy a školky. Připraven je bohatý doprovodný program, občerstvení a workshopy pro děti. Dress code pro letošní rok je symbol motýla (na tričku, ve vlasech,……, pánové si mohou vzít motýlka).

Těšíme se na setkání s Vámi.

 

Úspěch v celostátní soutěži

Dne 30. 5. 2018 se student septimy Michal Kubala zúčastnil celostátního kola Soutěže v anglickém jazyce, kterou pořádá Národní institut dalšího vzdělávání pod patronací Ministerstva školství a tělovýchovy. Michal vybojoval nádherné 3.místo. Děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy a gratulujeme!!!

Úspěch našich studentů v krajském kole v soutěži v cizích jazycích

Dne 22. 3 2018 se konalo krajské kolo soutěže v cizích jazycích ve Středisku volného času  v Ostravě. Naši školu reprezentovali dva studenti – oba v jazyce anglickém – v kategorii II.C. Jana Buchtová a v kategorii III.B Michal Kubala. Jana Buchtova vybojovala krásné druhé místo v její kategorii. Michalovi se podařilo zvítězit ve své kategorii a postoupit do celostátního kola, které se koná v květnu v Praze.

Oběma děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Michalovi v celostátním kole přejeme mnoho úspěchů!!!

Informace k letním školám v přírodě

Formuláře ke stažení:

List účastníka - odevzdejte v den odjezdu vedoucímu dané ŠVP.

Posudek zdravotní způsobilosti.

Souhlas zákonného zástupce s cestou do zahraničí.

Platbu za ostravské ŠVP uhraďte na účet školy: 209533035 / 0300 do 15. 4. 2018, variabilním symbolem je číslo smlouvy.

načíst další