Kalendář akcí

29 září

PORG navštíví Mgr. Karla Rohová

Ve středu 29. 9. 2021 zavítá mezi studenty PORGu na vyšším gymnáziu Mgr. Karla Rohová, doktorandka působící na katedře anglistiky a amerikanistiky Ostravské univerzity. Seznámením s výsledky svého výzkumu jistě obohatí jejich výuku v předmětu Literature. Studenti sexty se tak mohou těšit na přednášku o Octávii Butlerové, ve které se mimo jiné dozvědí i to, co znamená afrofuturismus, zatímco studenti oktávy v programu IB si rozšíří své znalosti literární kritiky poslechem přednášky o vývoji ekokritiky a ekofeminismu, jejichž poznatky budou posléze v hodině sami aplikovat.

4 říjen

Podzimní školy v přírodě

Podzimní školy v přírodě se uskuteční pouze pro studenty nižšího gymnázia, a to v termínu 4. - 8. 10. 2021. Bližší informace budou upřesněny.

11 říjen

Divadlo: Maryša

Zveme studenty, učitele a rodiče na představení Maryša, které se koná 11.října v 18:30 v Divadle Petra Bezruče.Vstupenky lze zakoupit u p. Adámka - adamek(zavináč)porg.cz

12 říjen

Slavíme 10 let!

Přijďte s námi oslavit naše první kulaté narozeniny!Bližší informace najdete v pozvánce.

20 říjen

Divadlo: Komáři

Zveme studenty, učitele a rodiče na představení Komáři, které se koná 20.října v 18:30 v divadle Komorní scéna Aréna.Vstupenky lze zakoupit u p. Adámka - adamek(zavináč)porg.cz

Zde něco málo o tomto představení z webu divadla:"Komáři je divadelní hra od britské dramatičky Lucy Kirkwoodové, jejíž premiéra v londýnském Národním divadle v roce 2017 se stala událostí sezony. Ačkoli je hra plná vtipně napsaných dialogů, zabývá se tématy, která nijak vtipná nejsou. Současná krize rodiny, v níž se rodiče věnují především vlastní kariéře, a ztrácejí tak kontakt se svými dětmi, je jedním z nich. Zároveň se zde reflektuje téma vědeckého pokroku, který posouvá hranice lidského poznání až za hranice běžné představivosti. Mimo ni je i úsilí vědců nalézt základní elementární částici, tzv. Higgsův boson, což by mělo ve výsledku pomoci odhalit tajemství vzniku vesmíru. Konfrontace vědy s reálným životem se promítá do osudů tří žen, které stojí v centru autorčiny pozornosti. Karen je slavná emeritní vědkyně, která málem získala Nobelovu cenu, Alice je její starší dcera, která jako jaderná fyzička Nobelovu cenu jednou možná dostane, a Jenny je mladší dcera, která po Nobelovce nijak netouží, protože všechny otázky jí zodpoví Google, kterému bezmezně důvěřuje. V režii Kateřiny Duškové se před vámi odehraje vtipně napsané komorní drama, které se chytře ptá po smyslu naší vlastní existence a po tom, zda jsme ještě schopni navrátit se k elementárním lidským hodnotám."