Kalendář akcí

6 duben

PORG Ostrava vystavuje v Havířově

Ve výstavní síni Viléma Wünsheho v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově budou od 6.dubna 2020 vystavena výtvarná díla, jež vznikla v ateliéru Gymnázia PORG Ostrava. Na výstavě budou diváci obdivovat kresby, malby, koláže a fotografie. Výstava potrvá do 30.dubna 2020.

8 duben

Filmové představení 8. 4. 2020 – Green Book

Ve středu 8. dubna od 9 hodin se všichni studenti primy až sexty zúčastní filmového představení Domě kultury města Ostravy. Společně zhlédnou film Zelená kniha (Green Book). Snímek Zelená kniha, který se odehrává v Americe roku 1962, vypráví srdceryvný skutečný příběh Tonyho „Pyska“, amerického vyhazovače italského původu, který začne pracovat jako řidič dr. Dona Shirleyho, slavného a vzdělaného černošského klavíristy.

Nesourodá dvojice se vydá na dvouměsíční turné po rasismem prostoupeném jihu Spojených států. Aby společně překonali nástrahy, musí si k sobě oba tvrdohlaví muži najít cestu skrz předsudky a humorné přešlapy. Film měl celosvětovou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu v září 2018, kde získal ocenění publika. Ve Spojených státech amerických měl premiéru 16. listopadu 2018 a v České republice 31. ledna 2019. Film získal pozitivní recenze od kritiků i diváků. Na 91. ročníku udílení Oscarů získal tři ceny: Oscar za nejlepší film, Oscar za nejlepší původní scénář a Oscar za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli.

4 červen

Klauzurní vystoupení

I když vernisáž klauzurních prací a premiéra klauzurního vystoupení se uskuteční až 4.června 2020, již nyní studenti kvinty usilovně nacvičují a tvoří pod uměleckým vedením a pedagogickým dohledem Terezy Pobucké a Jaroslava Hermana. Pracovní název výstavní expozice a performance tvoří dva oxymorony - Na strunách barev, na paletě hudby. Dosavadní výsledky příprav, studia a zkoušek jsou příslibem na velkolepou podívanou, která uspokojí i ty nejnáročnější diváky.

18 červen

Letní slavnost

Když se začne nacvičovat na letní slavnost, je jasné, že prázdniny budou cobydup. Letošní páťáci se na ní důstojně rozloučí se základní školou, ve stáncích zavoní dobroty a na pódiu se bude střídat jedno lepší vystoupení za druhým. Takové jsou letní slavnosti na PORG Ostrava vždycky. Výjimkou jistě nebude ani ta letošní s tématem Evropy. Přijďte se podívat.