PORG Ostrava podporuje autistické děti na Metrostav handy cyklo maratonu!!!

Tři pedagogové našeho gymnázia – Josef Dužík, Ondřej Chrapek a Tomáš Wroblowský – se loni zúčastnili jako cyklisté Metrostav handy cyklo maratonu v barvách týmu ABC – Autismus Bez Cenzury. Pokud jste o této akci ještě neslyšeli, jedná se o naprosto jedinečný projekt. Zdraví i handicapovaní v jednom osmičlenném týmu (účast alespoň jednoho cyklisty s pohybovým handicapem je podmínkou) musejí štafetovým způsobem ujet nonstop 2222 km kolem ČR v časovém limitu 111 hodin (podrobnosti na www.cestazasnem.cz). Jen pro zajímavost, loni zvládl tým ABC celý závod za 89:50h!!!

porg abc

Této akce se budeme účastnit i letos, a to v termínu  30.7. – 3.8. Trojici pánů profesorů tentokrát ještě doplní paní učitelka Jana Bátorová ze základní školy PORG. Co je ale hlavní, paní ředitelka se rozhodla finančně podpořit neziskovou organizaci ABC o.p.s. (více na www.autistickedite.cz), takže PORG je nyní oficiálním sponzorem týmu!

abc 2

Pokud nás chcete i Vy, studenti, nějakým způsobem podpořit, sledujte, prosím, náš týmový facebookový profil https://www.facebook.com/AbcBikeTeam/. Jedná se o extrémní zkoušku fyzické a psychické odolnosti, takže jakýkoli komentář či povzbuzující vzkaz nám pomůže. Rovněž nás můžete podpořit tím, že se na webu www.cestazasnem.cz zaregistrujete jako oficiální fanoušci týmu. Věřím, že máme na to, abychom měli fanoušků ze všech týmů nejvíce! V přiložené mapce si můžete prohlédnout, co nás letos za ty 4 dny všechno čeká. V době závodu pak můžete sledovat v reálném čase on-line pohyb všech týmů na stránce pořadatele.  

 mapka

Díky všem, že nám fandíte! Za všechny členy týmu

Tomáš Wroblowský – kapitán týmu ABC