Profil školy

Mise školy

Absolvent PORGu Ostrava je připraven ke studiu na předních českých i zahraničních univerzitách.

To znamená, že:

• pro své další studium a ve svém profesním i osobním životě aktivně využívá minimálně 2 světové jazyky,
  • je schopen logicky myslet, kriticky vyhodnocovat informace a efektivně komunikovat,
  • je vybaven znalostmi a dovednostmi, které mu umožňují zvládat nové úkoly a dosahovat akademických, profesních a osobních úspěchů.

Absolvent PORGu Ostrava je sebevědomý mladý člověk vybavený pro výzvy svého profesionálního, občanského a osobního života.

Jako takový:

• je nezávislý, kriticky myslící, cítí spoluodpovědnost za svět, ve kterém žije, a informovaně se rozhoduje,
  • není snadno manipulovatelný a je schopen a připraven podílet se na životě společnosti, jejíž je součástí.
 School profile
 Mission statement

PORG OSTRAVA Rostislavova 7, 703 00  Ostrava - Vítkovice

Ředitelka PORGu OSTRAVA Dagmar Dluhošová
Telefon office 597 071 020
e-mail office office(zavináč)porg.cz
Číslo účtu - škola 209533035 / 0300
Číslo účtu - jídelna 4609702 / 0800
ID datové schránky  r43jd43

pdfŠKOLNÍ ŘÁD pdfProhlášení o ochraně osobních údajů

Právní subjektivita a zřizovatel

PORG - gymnázium a základní škola, o.p.s.

Spolek PRO GYMNÁZIUM, spolek registrovaný Ministerstvem vnitra České republiky.

"Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky zařazuje osmileté reálné gymnázium, Praha 8, Lindnerova, do sítě soukromých středních škol od 1. 9. 1990." (dopis MŠMT ČR ze dne 5. 6. 1990, č.j. 17659/90-02)

PORG je zařazen do sítě středních škol MŠMT po celou dobu své  existence od roku 1990. Tj. například všechna námi vydávaná vysvědčení mají stejnou validitu ve vztahu ke státu jako vysvědčení z kterékoli jiné střední  školy v České republice.

Obor základní škola a gymnázium
Kód oboru 79-41-K81
Zaměření rozšířená výuka angličtiny
Počet studentů a žáků celkem 282

Roční školné na gymnáziu PORG Ostrava činí pro školní rok 2021/22:

Základním zájmem obecně prospěšné společnosti PORG je dostupnost studia pro nadané žáky bez ohledu na finanční situaci rodičů. Škola tvoří  stipendijní fond, který uděluje stipendia pro nadané studenty z rodin, jejichž finanční situace neumožňuje hradit školné v plné výši. Nadace Martina a Lenky Romanových patří k přispěvatelům do tohoto fondu. Stipendium je přidělováno na základě individuálního posouzení žádosti, studijní fond přihlíží k příjmům a majetkovým poměrům rodiny. Stipendium je anonymní a diskrétní. Pro budoucí školní rok je hranice ročního příjmu rodiny stanovena na 1.100.000,- Kč, konkrétně se jedná o souhrn základu daně obou rodičů, resp. výdělečně činných osob žijících s dítětem ve společné domácnosti. V případě, že PORG navštěvuje více dětí z jedné rodiny, může být stipendium uděleno i při vyšším souhrnném příjmu. Stipendijní fond uděluje stipendia ve výši až 90% školného. Pokud se Vaše finanční situace zhorší v průběhu studia, může být stipendium uděleno od data takové změny. Pokračování ve studiu tak v případě nezávisí na Vaší aktuální finanční situaci. O stipendium je možno požádat přímo prostřednictvím přihlášky ke studiu.

Na našich školách pobírá sociální stipendia více než 200 dětí.

Za zřizovatele Jan Herman - předseda, Iveta Petrášová, Jakub Švrček
Za učitele Jan Bukovský, Jason Kucker, Barbora Gazdová