Nový PORG Praha

Gymnázium Praha 4

NP2 školní akce

Češtináři v Ostravě

Kompletní sestava češtinářského týmu Nového PORGu zavítala předposlední dubnový víkend do Ostravy. Po dvou úspěšných návštěvách jihomoravské metropole v předchozích letech bylo pro víkendové soustředění češtinářů vybráno

NPG důležitá sdělení

Matematický Náboj

Přes 6 000 středoškoláků z 12 zemí se v dubnu zúčastnilo týmové matematické soutěže Náboj, kam se vypravily i tři pětičlenné týmy z Nového PORGu. V kategorii juniorů soutěžilo celkem

NP2 školní akce

Přírodovědný sedánek: Julius Lukeš

Dubnový Přírodovědný sedánek, jehož hostem bude profesor Julius Lukeš, světově známý parazitolog a přední český popularizátor vědy, se uskuteční ve čtvrtek 18. dubna od 16.30. Julius Lukeš

NPG důležitá sdělení

Grenke Chess Open v Karlsruhe

V německém městě Karlsruhe uspořádali od 28. března do 1. dubna za účasti mistra světa v šachu Magnuse Carlsena a několika dalších světových hráčů velkolepou akci GRENKE Chess Open.

NPG školní akce

Kvarty v Terezíně

Na konci března se obě kvarty vydaly do Terezína. Každoroční terezínský výlet připravuje studenty kvarty na začátek studia holocaustu, kterému se studenti věnují postupně v dějepise,

NP1 školní akce

90. PORG Open

V neděli 17. března se hrál 90. PORG Open za rekordní účasti 125 mladých hráčů, z nichž třicet bylo z našeho šachového klubu. Turnaje mládeže v rapid šachu do

Absolvent pražského gymnázia Nový PORG je připraven ke studiu na předních českých i zahraničních univerzitách. Je sebevědomým mladým člověkem vybaveným pro výzvy profesního, občanského a osobního života.

Zaměření školy

Nový PORG kombinuje požadavky českého učebního plánu pro gymnázia s mezinárodními programy.  Předměty jsou vyučovány jak v českém jazyce, tak i aprobovanými rodilými mluvčími v anglickém jazyce. Unikátní systém studia dává možnost se rozhodnout pro studium v zahraničí nebo v ČR

International Baccalaureate

Nový PORG má oficiální statut International Baccalaureate (IB) World School (studenti gymnázia jsou připravováni nejen ke složení standardní české maturity, ale i k získání mezinárodního certifikátu IB Diploma). Nový PORG opakovaně dosahuje nejlepšího výsledku v IB maturitě v celé EU.

Poradenství pro vysoké školy

Poskytujeme individualizové poradenství pro přijímací řízení na zahraničních vysokých školách. Jsme zdaleka nejúspěšnější českou školou v přijímacím procesu na Oxford, Cambridge a nejlepší americké univerzity.

Výuka jazyků

Studenti Nového PORGu skládají pravidelně z anglického jazyka standardizované Cambridgeské zkoušky podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (CEFR). Na konci studia všichni dosáhnou úrovně minimálně C1 (velmi pokročilý), většina i C2 (jako rodilý mluvčí). Kromě angličtiny se můžete u nás naučit také německy, francouzsky, španělsky nebo čínsky.

Volnočasové aktivity

V krčském areálu nabízíme širokou škálu sportovního vyžití, patříme k nejlépe volnočasově vybaveným školám v ČR. Školní týmy se účastní soutěží v basketbalu, florbalu, atletice, orientačním běhu i šachu. Naše žáky a studenty najdete také na klavírních nebo literárních soutěžích.

Rozvoj dovedností

Důležitým učebním a komunikačním dovednostem jsou věnovány například podzimní projektové školy v přírodě. Závěr každého školního roku bývá nejprve ve znamení přehlídky kvintánských uměleckých klauzur, poté se studenti z Krče, Libně i Ostravy společně rozjedou na letní školy v přírodě. Na tuzemských i zahraničních výpravách si upevňují sportovního a týmového ducha, poznávají sebe, spolužáky i své učitele v novém prostředí.

Bezpečné a přátelské prostředí

Jsme jediná nestátní škola v ČR zapojená do globálního programu prevence šikany Kiva. Jde o inovativní program, který byl vyvinutý pomocí špičkového výzkumu na více než 1000 školách ve Finsku a jinde po světě.

Přijímací řízení gymnázium Praha 4

Informace o přijímacím řízení na gymnázium v Praze 4 a podmínkách přijetí ke studiu.