Práce studentů

Hudební klauzury 2020/2021

Odkaz ke zhlédnutí: https://sway.office.com/mJCmDpkDkH7IMeQ9?ref=Link

Vystupující: Adriana GOŇO, Filip KOBĚLKA, Adéla KUNDRÁTOVÁ, Bára MACHÁČKOVÁ, Alexandra OBRACAJOVÁ, Thea SABOVČIKOVÁ, Ondřej SZKANDERA, Libuše TOMÁNKOVÁ.Pedagog: Tereza BARONOVÁ

CESTA DO HLUBIN FANTAZIE

Výstava letošních klauzurních prací žáků kvinty jsou od 9. června 2021 k vidění na chodbě školy PORG Ostrava.Vystavují: Ichnovský Marek, Landkašová Ellen, Loskot Tomáš, Matečka Michal, Muroň Ondřej, Navrátilová Magdalena, Palička Šimon, Panáč Vojtěch, Prusková Dominika, Rajchl Adam, Svozil Daniel David, Szkandera Ondřej, Zemanová Elen, Obracajová Alexandra, Pedagogové: Sieber Jiří a Herman Jaroslav

IELTS TESTOVÁNÍ

3. června se na naší škole konalo testování studentů septimy. Studenti skládali anglickou zkoušku IELTS za přítomnosti examinátorů z pražské pobočky British Council.Studentům gratulujeme k úspěšnému složení zkoušky a obdržení certifikátů.

Tradiční Science Fair

Ve čtvrtek 10. 6. se uskutečnil již tradiční Science Fair. Studenti tercie prezentovali své práce v aule gymnázia. Porotu vedl vyučující předmětu Science Iain Benzie a třídní učitelka tercie Kateřina Polívková, členy poroty pak tvořili studenti vyšších ročníků, a sice ti, kteří v předešlých ročnících získali ocenění za své projekty.

Po dlouhém zvažování nakonec porota vyhlásila toto pořadí: 1. místo – Haesong Park, 2. místo – Albert Goňo, 3. místo – Ema Heřmanová.Všechny projekty byly velmi hezky zpracovány a rovněž kvalitně prezentovány

Studium v zahraničí

Studenti oktávy našeho gymnázia Pavlína Akivanova a Adam Bernatík úspěšně složili mezinárodní zkoušku TestDaf (B2-C1) z němčiny, která umožňuje studovat na univerzitách v německy mluvících zemích. Držíme palce při výběru a přejeme hodně štěstí při dalším studiu

Prvenství ve finálním kole Filozofické olympiády

Je naší milou povinností oznámit, že naše studentka septimy, Erika Vodvárková, se umístila na prvním místě Filosofické olympiády, pořádané Univerzitou Hradec Králové.Erika již v lednu postoupila do finálového kola, ve kterém se jí podařilo zvítězit! Výsledky sledujte již brzy na adrese:http://www.filosofickaolympiada.cz/Gratulujeme, Eriko!

Experience Cambridge

Ve čtvrtek 11. 2. a pátek 12. 2. se Jana Buchtová ze septimy zúčastní vzdělávacího projektu Experience Cambridge. Projekt organizuje spolek Čechů a Slováků na univerzitě Cambridge. Dva dny bude v online prostředí studovat ekonomii, bude řešit různé úkoly, psát eseje, za které získá zpětnou vazbu. Součástí programu jsou pak i přednášky ohledně přijímacího řízení na univerzitu Cambridge.

Erika se probojovala do finále Filozofické olympiády

V minulém týdnu se studentka septimy Erika Vodvárková zúčastnila 2. ročníku celorepublikové soutěže Filozofická olympiáda, kterou pořádá Univerzita Hradec Králové. Naše studentka dosáhla velmi dobrého výsledku (a to i ve srovnání s ostatními) a probojovala se mezi 17 účastníků finálového kola. Ve finále se prověří zejména argumentační dovednosti studentů a také jejich schopnost obhájit nebo vyvrátit předloženou názorovou pozici prostřednictvím eseje. Pro čtyři nejúspěšnější studenty připravili pořadatelé finanční odměnu.

PORGBOY

První vydání našeho školního časopisu je i v době coronavirové na světě! Přečíst si ho můžete jak v české, tak i anglické verzi.

Hudební klauzury 2020

Na naší cestě k závěrečným zkouškám z hudební výchovy nás potkalo několik překážek, největší z nich způsobil koronavirus. Ten nám zamezil nejen přístup do školy, ale hlavně jsme nemohli cvičit na nástroje, které mnozí z nás doma nemají. Štěstí nám sice nepřálo, ale naše paní profesorka Pobucká se nenechala zastrašit a s její podporou jsme výzvu překonali.

Náš odhodlaný tým se skládá z:Tobiáš Tobi Baran – kytarista, baskytarista, bubeníkJáchym Jáša Kuzica – co-editor, elementární komponistaAlžběta Bety Plašovská – hledačka pokladů (fotek), co-autorka úvodního slova, xylofonistkaDang Hai Phong Tom – hráč na cajon a trianglViktorie Viki Goldmannová – klavíristka, co-autorka úvodního slovaBořek Bořa Svoboda – co-editor, elementární komponistaTereza Pobucká – koordinátorka projektu

Program našich klauzur:1) Uma – Jáchym Kuzica, Bořek SvobodaPro vytvoření skladby jsme vybrali program Ableton 10 live, jelikož pro čistě instrumentální písničky je velmi přístupný a taky se s ním dá lehce pracovat. Úplně na začátku jsme zvolili tempo songu, poté jsme začali pomocí improvizace nahrávat melodii. Melodickou linku (v našem případě vytvořenou pomocí launchkey) jsme zapsali do programu. Přidali jsme k nahrávce základní bicí (čistě elektronicky hi-hat, kopák), abychom zvýraznili rytmus. Následně jsme melodii pomocí různých filtrů a hraní si s programem upravili, aby nám vše znělo pospolu co nejlépe. Poté jsme přidali zvuky do pozadí (na začátku zvuky moře, dopravy na silnici). Poté jsme přidali dodatečné detaily z launchkey do pozadí, které komplementují melodii samotnou. 

2) Should I stay or should I go – Tobiáš Baran, Bořek Svoboda, Viktorie Goldmannová

3) Valley of the shadow – Viktorie Anna Goldmannová, Alžběta Plašovská, Dang Hai Phong

4) Sweet home Alabama – Tobiáš Baran, Bořek Svoboda

5) Kvinta 2020 – Alžběta Plašovská, Jáchym Kuzica

načíst další