Práce studentů

Výstava studentů PORG Ostrava

Ohňostroj výtvarných nápadů, tak zní název výstavy, se rozzářil v adventním čase na chodbách ZUŠ v Opavě. Studenti tercie se zhostili úkolu uspořádat vernisáž, kterou ozdobilo vystoupení Filipa Kobělky, jenž mistrovsky interpretoval na piano skladbu Roberta Schumanna. Studenti obdivovali své práce v jiném prostředí, a to v historických interiérech bývalého dominikánského kláštera, kde nyní sídlí výtvarný obor ZUŠ Opava a Dům umění.Předtím studenti stihli navštívit i Slezské zemské muzeum, v němž se zaměřili na prohlídku zajímavých přírodovědných a historických expozicí. Výstava výtvarných prací potrvá v Opavě do 11. ledna 2019.

"The Good, the Bad, and the Ugly" překvapili sami sebe

Během víkendu 9. - 11. prosince 2018 se účastníci kroužku "Debate Club", pod vedením M. Mintona, vydali do Šumperka, aby zde zcela poprvé poměřili síly s ostřílenými debatéry. Trojku studentů tvořili kvintáni ve složení: Jana Buchtová, Erika Vodvarková a René Kluz.Během víkendové dlouhé a vyčerpávající série pěti debat si vedli statečně. Hlavní téma znělo "Vývoj jaderných zbraní přinesl více škody než užitku". Studenti měli před turnajem tři týdny na to, aby si připravili své argumenty tak, aby poté svou pozici v jedné rozpravě potvrdili a v druhé rozpravě vyvrátili. Tato neohrožená trojka obě debaty vyhrála a na porotu udělala dojem.Další tři debaty nesly název "Násilné počítačové hry by měly být zakázány", "Modelky by neměly být podvyživené" a "Měli bychom zavést kvóty na zastoupení žen ve vedení soukromých společností". Náš tým vyhrál 3 z 5 svých debat a překvapil jak porotce, tak i sebe sama, neboť se jednalo o jejich první turnaj vůbec a podařilo se jim porazit dokonce i některé ostřílené debatérské týmy. Jeden z hlavních porotců neváhal okomentovat vystoupení jedné členky týmu, Jany Buchtové, následovně: “Krásný, bohatý slovník a pečlivý výběr jazykových prostředků – po jazykové stránce zatím nejlepší řeč letošního ročníku”. Z 20 týmů se naši nováčci umístili na celkovém 6. místě.Gratulujeme!

Goethe-Institut

Dne 16. 6. 2018 složil student oktávy Vojtěch Ilčík mezinárodní zkoušku Goethe-Institutu z německého jazyka na úrovni C1. Gratulujeme.Tomáš Černý

41. ročník PYTHAGORIÁDY 2017/2018 - OKRESNÍ KOLO

Dne 28. května 2018 proběhlo na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě - Porubě okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Student tercie Bořek Svoboda získal ve své kategorii krásné třetí místo. K úspěchu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

National Literary Award For Young Writers

Naše studentka kvinty, Sára Zajícová, se zúčastnila literární soutěž pro mladé autory píšící anglicky a ve své kategorii vybojovala krásné 3. místo. Jde o velký úspěch, neboť se jedná o jedinou soutěž, která spojuje tvůrčí, literární talent s aktivní znalostí angličtiny a účastnit se jí mohou všichni autoři do devatenácti žijící na území ČR a SR, jejichž mateřštinou není angličtina. Gratulujeme!

Literární soutěže

V tomto měsíci byl náš student tercie, Jan Kolář, oceněn hned ve třech literárních soutěžích. V celostátní soutěži Říp - symbol české státnosti, získal 1. místo. V celostátní soutěži Macharův Brandýs, která byla spojena i s autorským čtením, získal za práci o Karlu IV. zvláštní cenu, kterou uděluje Zámek Brandýs nad Labem. A v neposlední řadě v mezinárodní literární soutěži ArtBotič, kterou vyhlašovala Praha a jejíž tématem bylo „Jak uzdravit nemocný svět", převzal  zvláštní cenu předsedkyně poroty za práci „Zamyšlení". Moc gratulujeme!

Slavkovské Memento 2018

Náš student tercie, Jan Kolář, byl hodnotící komisí literární soutěže Slavkovské memento oceněn za svou práci v kategorii Próza – Základní školy Čestným uznáním. Ceny mu budou předány na slavnostním vyhlášení, které se uskuteční 26. 4. 2018 na Slavkovském zámku. Blahopřejeme.

1. místo v pěvecké soutěži

V krajském kole soutěže žáků základních uměleckých škol České republiky se naše studentka septimy, Nicole Moravcová, umístila v kategorii sólový a komorní zpěv na 1. místě.

Moc gratulujeme!

Literární úspěch

Studentka kvarty, Erika Vodvárková, se zapojila do pilotního projektu „Staň se spisovatelem“ a její zaslané práce byly významnou českou spisovatelkou a ambasadorkou projektu, Alenou Ježkovou, vybrány mezi deset nejlepších prací z celé České republiky. Erika se tak zúčastní „Ateliéru tvůrčího psaní“ – víkendu se spisovatelkou Alenou Ježkovou.Gratulujeme a těšíme se na její poznatky!

Olympiáda v německém jazyce

Dne 9.2. se konalo okresní kolo státní olympiády v německém jazyce. Žákyně septimy Michaela Gilarová získala třetí místo. Gratulujeme.

načíst další