"The Good, the Bad, and the Ugly" překvapili sami sebe

Během víkendu 9. - 11. prosince 2018 se účastníci kroužku "Debate Club", pod vedením M. Mintona, vydali do Šumperka, aby zde zcela poprvé poměřili síly s ostřílenými debatéry. Trojku studentů tvořili kvintáni ve složení: Jana Buchtová, Erika Vodvarková a René Kluz.
Během víkendové dlouhé a vyčerpávající série pěti debat si vedli statečně. Hlavní téma znělo "Vývoj jaderných zbraní přinesl více škody než užitku". Studenti měli před turnajem tři týdny na to, aby si připravili své argumenty tak, aby poté svou pozici v jedné rozpravě potvrdili a v druhé rozpravě vyvrátili. Tato neohrožená trojka obě debaty vyhrála a na porotu udělala dojem.
Další tři debaty nesly název "Násilné počítačové hry by měly být zakázány", "Modelky by neměly být podvyživené" a "Měli bychom zavést kvóty na zastoupení žen ve vedení soukromých společností".
Náš tým vyhrál 3 z 5 svých debat a překvapil jak porotce, tak i sebe sama, neboť se jednalo o jejich první turnaj vůbec a podařilo se jim porazit dokonce i některé ostřílené debatérské týmy. Jeden z hlavních porotců neváhal okomentovat vystoupení jedné členky týmu, Jany Buchtové, následovně: “Krásný, bohatý slovník a pečlivý výběr jazykových prostředků – po jazykové stránce zatím nejlepší řeč letošního ročníku”.
Z 20 týmů se naši nováčci umístili na celkovém 6. místě.
Gratulujeme!