Trippi

Studenti septimy se spolu se svým učitelem semináře Programování Tomášem Gröplem pustili do projektu vývoje webové aplikace Trippi - elektronický Expense Report. Její podstatou je jednoduché výčtování služebních cest na pár kliků a za pár minut. Aplikace by mohla sloužit 2700 zaměstnancům společnosti Tieto Czech, české pobočky finské IT korporace Tieto, která sídlí v Ostravě a v Brně. 
Team dvou vývojářů Pavla Pochobradskeho a Vojtěcha Loskota, tří designerů Barbory Plašovské, Kateřiny Andrýskové a Ondřeje Filipce a jednoho projektového manažera Tomáše Erbena představila projekt přímo vedení Tieto Czech, generálnímu řediteli Petru Lukasíkovi a finančnímu řediteli Miroslavu Müllerovi, kterým se jejich návrh líbil. Navrhli studentům, aby k celému projektu přistupovali jako skutečná firma a pokusili se uspět také v oblasti obchodní. 
Ambicí projektu je do konce školního roku 2018/2019 nasadit aplikaci k uživatelskému testování pro pilotní skupinu uživatelů. Později by mohla být nasazena do ostrého provozu pro zaměstnance Tieto Czech. Pokud bude nasazení úspěšné a studentům se podaří aplikaci „prodat“, bude dalším krokem rozvoj aplikace, například vytvořením mobilní verze aplikace. 
Několik čísel na závěr. V současném stavu zabere vyplnění expense reportu jednomu zaměstnanci přibližně 15-20 minut času, a to zejména kvůli legislativní složitosti současně používaného formuláře. Uvažme, že ročně v Tieto proběhne na tisíce služebních cest, kdy každá končí vyplněním expense reportu. Aplikace Trippi slibuje, že díky modernímu uživatelskému rozhraní zjednoduší celý proces a zkrátí čas na několik málo minut. Studenti spočítali, že nasazením aplikace Trippi by Tieto mohlo ušetřit desítky hodin práce jednoho člověka za rok. To už stojí za zvážení. Aplikace musí rovněž splňovat přísné požadavky dané legislativou České republiky pro výpočet a výplatu cestovních náhrad. Tak nám držte palce!
Team of Trippi