Debatéři z PORGu Ostrava v Nymburku třetí

Náš tým se na svou finálovou debatu vydal do malebného města Nymburku. Zde se o posledním březnovém víkendu konal další turnaj debatní ligy. Dvacet jedna týmů se sem přijelo utkat „O trůn“. Tento název, který finálový turnaj nesl, bylzjevně inspirován seriálem a knihou Hry o trůny. Náš tým po výběru svého debatní jazyka – angličtiny – uhájil konečné třetí místo a ve svém premiérovém ročníku opět udělal dojem na porotu.
Naši školu reprezentovali René Kluz, Erika Vodvarková a Jana Buchtová, které doprovodil panem učitel Marcus Mintonem. Tito mocní řečničtí bojovníci si tentokrát museli poradit s tématy “Democracy is not the best form of government for developing countries”, “The homeless should have the right of food and shelter” a “The Czech Republic should combat the indebtedness of its citizens”.