Proběhlé akce

Náhodné setkání studentů a učitelů v bílé stopě

V neděli 31. ledna 2021 se potkala skupinka spojená s ostravským PORGem na běžkách. Vydala se společně modrou trasou, která je vedla v bílé stopě v délce 19 km. Živí, zdraví a udýchaní dorazili všichni do cíle.

Okresní kolo olympiády v českém jazyce

V úterý 26. 1. 2021 proběhlo distanční formou okresní kolo Olympiády v českém jazyce v Ostravě, kterého se v I. kategorii zúčastnilo 43 žáků 8. a 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Do krajského kola, které se bude konat 7. 4. 2021, postoupili tři nejlepší, mezi nimi i Andrea Kempná z naší kvarty. Gratulujeme! A přejeme mnoho štěstí v dalším kole

Vánoční pomoc potřebným

Letos je to již 3. ročník sbírky dárků, které přinesly děti primy, sekundy, tercie i kvarty. Tyto dárky byly předány p. Adámkem jménem naší školy organizaci Vzájemné soužití, která pomahá rodinám a dětem v nouzi. Věříme, že dárky udělají radost.

Brloh - semifinálová kola

Dne 29. 11. 2020 skončilo třetí semifinálové kolo jedenáctého ročníku logické internetové soutěže Brloh, která je určena pro týmy tvořené žáky základních škol a žáky odpovídajících ročníků nižších gymnázií. Hry se zúčastnilo celkem 329 týmů.Do soutěže se zapojilo také deset týmů z gymnázia PORG Ostrava. Do malého finále, které se uskuteční 1. 12. 2020, se probojovaly dva týmy studentů kvarty. Gratulujeme a držíme palce v dalším kole. Podrobnější informace o této hře najdete na webu http://brloh.math.muni.cz.

Erika se probojovala do finále Filozofické olympiády

V minulém týdnu se studentka septimy Erika Vodvárková zúčastnila 2. ročníku celorepublikové soutěže Filozofická olympiáda, kterou pořádá Univerzita Hradec Králové. Naše studentka dosáhla velmi dobrého výsledku (a to i ve srovnání s ostatními) a probojovala se mezi 17 účastníků finálového kola. Ve finále se prověří zejména argumentační dovednosti studentů a také jejich schopnost obhájit nebo vyvrátit předloženou názorovou pozici prostřednictvím eseje. Pro čtyři nejúspěšnější studenty připravili pořadatelé finanční odměnu.

StounTalent 2020

Studentka kvinty Bára Macháčková se umístila se songem Rocket v regionální pěvecké soutěži StounTalent (15-21 let) na skvělém 3. místě. Díky distančnímu způsobu soutěže vybírala osmičlenná porota z nahrávek, které museli soutěžící nazpívat ve vymezeném čase v profesionálním nahrávacím studiu ASI ve F-M. Báře moc gratulujeme a Vám přejeme příjemný poslech 🙂.

Vánoce mohou začít

Studenti primy dnes spolu s panem učitelem třídním Adámkem krásně nazdobili vánoční stromeček v aule.

Filosofická olympiáda

V úterý 19. 1. 2021 se studentka septimy Erika Vodvárková zúčastnila prvního kola filozofické olympiády. Akci organizovala Univerzita Hradec Králové. Úkoly byly přizpůsobeny online prostředí. Test se skládal z faktografické části (dějin filozofie a všeobecného přehledu), další část byla zaměřena na kritické myšlení a argumentaci. Poslední část pak byla věnována hrám a myšlenkovým experimentům ve filosofii. Ukázky otázek z minulých ročníků.

Noční utkání našich studentů

Ani chladné počasí, periferie města a pozdní hodina neodradily partu studentů ostravského PORGu od možnosti zahrát si fotbal v prostředí sportovního areálu Polanky nad Odrou. Přihlížející fandové tak mohli vidět krásný a na góly bohatý zápas, který skončil vyrovnaným skóre 6:5. Děkujeme rodičům za podporu a panu učiteli Chrapkovi za skvělou organizaci! 😉Pěvně věříme, že utkání budeme moci brzy zopakovat!

Úspěchy slaví nejen studenti, ale i naši učitelé!

Náš učitel němčiny je spoluautorem nové učebnice němčiny pro SŠ, která obdržela stříbrnou medaili na virtuálním mezinárodním Knižním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem.