Proběhlé akce

Mercedes-Benz Fashion Week očima modelky Stelly Tomečkové

Ve dnech 5.- 8. 9. 2020 se studentka septimy Stella Tomečková zúčastnila jako modelka akce Mercedes-Benz Prague Fashion Week. V programu se již tradičně představili přední návrháři a značky, mezi nimi například Liběna Rochová, Jiri Kalfar nebo Jakub Polanka. Jak informovala Stella, Fashion Week byl pro všechny v backstage velmi náročný, letos obzvlášť, a to kvůli hygienickým opatřením. Přesto vše proběhlo v pořádku a všichni zúčastnění, byť ke konci zcela vyčerpaní, si letošní ročník moc užili.

Nejlepší přehlídkou byla ta od Jakuba Polanky, kterou vyzdvihují nejen redaktoři módních časopisů, ale i modelky a mezi nimi i Stella, která celou kolekci a atmosféru v backstage i na mole popsala jako zcela jedinečnou a nesmírně příjemnou. Za možnost objevovat nejen svět vzdělávání, ale i módy, je moc vděčná.

Stelle přejeme další úspěchy na přehlídkových molech.

Mgr. Sebastian Komárek mezi studenty PORGu

V pátek 18. 9. 2020 zavítal v rámci předmětu Literature mezi studenty PORGu na vyšším gymnáziu Mgr. Sebastian Komárek, doktorand působící na katedře anglistiky a amerikanistiky Ostravské univerzity, který se s nimi přišel podělit o svou vášeň pro komiksy, mýty a aliterační poezii. Studenti kvarty si v rámci interaktivní prezentace "Comic Book Superhero as a Role Model" s nadšením popovídali o hrdinech komiksů, zatímco studenti kvinty se v průběhu přednášky "From Myths to Comics" dozvěděli zajímavosti o tom, jak se do komiksů promít(a)ly severské mýty. Studenti sexty se vydali během přednášky "The Journey of the Wise Old Man" po stopách archetypu moudrého starce v literatuře, filmu a videohrách a studenti septimy si v rámci prezentace na téma "Alliterative Poetry" vyzkoušeli složit vlastní aliterační poezii. I přes nepřízeň osudu – povinné nošení roušek ve třídě – se návštěvní den vydařil.

Na viděnou příště!

Jiří Sieber v Galerii pod stromem

Ve čtvrtek 10. září vpodvečer proběhla v naší školní Galerii pod stromem vernisáž obrazů mladého talentovaného malíře Jiřího Siebra, o němž v úvodu promluvil Jaroslav Herman. Vernisážovou atmosféru navodili i žáci naší školy sourozenci Kržinovi, kteří zahráli na klávesy a na flétnu. Nakonec se ujal slova i samotný autor výstavy a poutavým vyprávěním seznámil přítomné diváky v komentované prohlídce se svými rozličnými malířskými cykly.

Výstava potrvá do konce října.

‼️VYHLAŠENÍ SOUTĚŽE📸‼️

Máme tady vyhlášení letní soutěže. Během léta na Pustevnách vznikla porgovská socha v rámci dobročinného projektu Pískoles.Úkolem bylo vyfotit se u naší sovy a získat nejvíce lajků.Děkujeme všem za perfektní fotky a gratulujeme výhercům na této fotografii. Svou zaslouženou cenu si vyzvedněte v kanceláři školy.

Budeme v televizi

Naše vždy soutěživá kvarta se chopila příležitosti a svůj sportovní talent a všeobecné vědomosti zúročila při televizním natáčení Bludiště. Přes počáteční potíže dokázal náš tým porazit v prvním kole konkurenty z Olomouce, ve druhém pak soupeře z ostravských Fifejd a probojovat se tak až do posledního třetího kola! Všechna klání můžete sledovat na programu Déčko, a to konkrétně 19. 10., 26. 10. a 2. 11.

 

Velké díky patří hlavním účinkujícím Andrei Kempné, Evelíně Mazancové, Jakubu Seitzovi a  Andreji Vodvárkovi,  dále pak za motivaci a nasazení třídnímu učiteli Josefu Dužíkovi a za obrovskou fanouškovskou podporu celému kolektivu kvarty.

Adaptační kurz primy

Náš historicky první adaptační kurz se konal od 3. do 4. září na Penzionu v Zátiší v Beskydech. Když se sejde skvělá parta a svítí sluníčko, vše si užijí nejen studenti, ale i pedagogové!

Integrated Science

On Friday Kvinta dissected pigs hearts as part of their Integrated Science courses on health and disease. Farmed animals have a lot of fatty tissue on the heart which would be unhealthy on a human.

The dissection allows students to see and feel just how amazing the pumping system of the heart is, it is a muscle that can never rest from birth to death.

The Science Café in Ostrava

The Science Café, famous in Prague has come to Ostrava. On Thursday, September 10, from 6 pm, Mr. Serhiy Forostyak hosted a lecture on Innovative Approaches in the Treatment of Cancer in the 4MEDical Innovations Biotechnology Park. The speaker Mgr. Jiri Pergner PhD will alter in the month to give his talk about stem cells and immunology to all senior biology students at PORG.

Slavnostní zahájení školního roku

Po delší době jsme v prostorách naší školy s radostí přivítali jak žáky základní školy, tak i studenty gymnázia.

Zahájení sice muselo probíhat ve dvou etapách, o to více si ho snad užili naši noví prvňáčci, kterým tímto přejeme, aby jim co nejdéle vydrželo nadšení, které z nich přímo sálalo.

Pythagoriáda 2019/2020 – školní kolo

I v letošním roce na naší škole proběhlo školní kolo 43. ročníku Pythagoriády. Studenti primy, sekundy a tercie se během 60 minut snažili správně vyřešit 15 matematických úloh. Do okresního kola, které se koná  24. 3. 2020 na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě - Porubě, postoupilo celkem 17 žáků. Úspěšným řešitelům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole.

načíst další