Proběhlé akce

Brloh - semifinálová kola

Dne 29. 11. 2020 skončilo třetí semifinálové kolo jedenáctého ročníku logické internetové soutěže Brloh, která je určena pro týmy tvořené žáky základních škol a žáky odpovídajících ročníků nižších gymnázií. Hry se zúčastnilo celkem 329 týmů.Do soutěže se zapojilo také deset týmů z gymnázia PORG Ostrava. Do malého finále, které se uskuteční 1. 12. 2020, se probojovaly dva týmy studentů kvarty. Gratulujeme a držíme palce v dalším kole. Podrobnější informace o této hře najdete na webu http://brloh.math.muni.cz.

Vánoce mohou začít

Studenti primy dnes spolu s panem učitelem třídním Adámkem krásně nazdobili vánoční stromeček v aule.

Logická olympiáda

Třicet pět studentů gymnázia PORG Ostrava se v měsíci říjnu 2020 zapojilo do soutěže Logická olympiáda pořádané Mensou ČR. Soutěžili v kategoriích B (29 studentů) a C (6 studentů) a o jejich úspěchu rozhodlo zejména logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku.Celkem se v kategorii B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) do soutěže zapojilo 16 876 řešitelů, z toho v našem kraji 2 470. Do krajského kola postoupili Adam Honěk a Jakub Hasala.V kategorii C (studenti středních škol) soutěžilo 12 244 řešitelů, z toho v našem kraji 1 222. Krajskou semifinalistkou se stala Jana Buchtová.Krajská kola soutěže, která se letos netradičně konají online formou, se uskuteční 6. 11. 2020 a my budeme všem postupujícím studentům gymnázia PORG Ostrava držet palce!

Mgr. Sebastian Komárek mezi studenty PORGu

V pátek 18. 9. 2020 zavítal v rámci předmětu Literature mezi studenty PORGu na vyšším gymnáziu Mgr. Sebastian Komárek, doktorand působící na katedře anglistiky a amerikanistiky Ostravské univerzity, který se s nimi přišel podělit o svou vášeň pro komiksy, mýty a aliterační poezii. Studenti kvarty si v rámci interaktivní prezentace "Comic Book Superhero as a Role Model" s nadšením popovídali o hrdinech komiksů, zatímco studenti kvinty se v průběhu přednášky "From Myths to Comics" dozvěděli zajímavosti o tom, jak se do komiksů promít(a)ly severské mýty. Studenti sexty se vydali během přednášky "The Journey of the Wise Old Man" po stopách archetypu moudrého starce v literatuře, filmu a videohrách a studenti septimy si v rámci prezentace na téma "Alliterative Poetry" vyzkoušeli složit vlastní aliterační poezii. I přes nepřízeň osudu – povinné nošení roušek ve třídě – se návštěvní den vydařil.

Na viděnou příště!

Úspěchy slaví nejen studenti, ale i naši učitelé!

Náš učitel němčiny je spoluautorem nové učebnice němčiny pro SŠ, která obdržela stříbrnou medaili na virtuálním mezinárodním Knižním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Předání certifikátů z kurzů CTM Online studentům sekundy, tercie a kvarty

V průběhu měsíce září 2020 byly letošním studentům sekundy, tercie a kvarty  slavnostně předány certifikáty CTM Online za úspěšné splnění kurzů ve šk. roce 2019/2020. Kurz Start with Science A  absolvovalo 13 studentů s výsledkem 95 % a více, Start with Science B ukončilo se stejným hodnocením 10 studentů a v kurzu Maths Online for 6th and 7th Graders obstály na 95 % a více dvě studentky. CTM kurzy (bližší informace naleznete na www.ctm-academy.cz) se od  školního roku 2017/2018 staly progresivním doplňkem školního kurikula a ozvláštnily tak výuku tradičních předmětů. Kurzovné je studentům PORGu Ostrava plně hrazeno školou.

Budeme v televizi

Naše vždy soutěživá kvarta se chopila příležitosti a svůj sportovní talent a všeobecné vědomosti zúročila při televizním natáčení Bludiště. Přes počáteční potíže dokázal náš tým porazit v prvním kole konkurenty z Olomouce, ve druhém pak soupeře z ostravských Fifejd a probojovat se tak až do posledního třetího kola! Všechna klání můžete sledovat na programu Déčko, a to konkrétně 19. 10., 26. 10. a 2. 11.

 

Velké díky patří hlavním účinkujícím Andrei Kempné, Evelíně Mazancové, Jakubu Seitzovi a  Andreji Vodvárkovi,  dále pak za motivaci a nasazení třídnímu učiteli Josefu Dužíkovi a za obrovskou fanouškovskou podporu celému kolektivu kvarty.

Logická olympiáda – krajská kola

V pátek 6. 11. 2020 proběhla krajská kola soutěže LO, která se letos netradičně konala on-line formou.V kategorii B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) soutěžili také dva studenti PORGu Ostrava, Jakub Hasala a Adam Honěk, kteří se stali úspěšnými řešiteli.Studentům děkujeme za reprezentaci školy a gratulejeme k dosaženému výsledku.

Mercedes-Benz Fashion Week očima modelky Stelly Tomečkové

Ve dnech 5.- 8. 9. 2020 se studentka septimy Stella Tomečková zúčastnila jako modelka akce Mercedes-Benz Prague Fashion Week. V programu se již tradičně představili přední návrháři a značky, mezi nimi například Liběna Rochová, Jiri Kalfar nebo Jakub Polanka. Jak informovala Stella, Fashion Week byl pro všechny v backstage velmi náročný, letos obzvlášť, a to kvůli hygienickým opatřením. Přesto vše proběhlo v pořádku a všichni zúčastnění, byť ke konci zcela vyčerpaní, si letošní ročník moc užili.

Nejlepší přehlídkou byla ta od Jakuba Polanky, kterou vyzdvihují nejen redaktoři módních časopisů, ale i modelky a mezi nimi i Stella, která celou kolekci a atmosféru v backstage i na mole popsala jako zcela jedinečnou a nesmírně příjemnou. Za možnost objevovat nejen svět vzdělávání, ale i módy, je moc vděčná.

Stelle přejeme další úspěchy na přehlídkových molech.

The Science Café in Ostrava

The Science Café, famous in Prague has come to Ostrava. On Thursday, September 10, from 6 pm, Mr. Serhiy Forostyak hosted a lecture on Innovative Approaches in the Treatment of Cancer in the 4MEDical Innovations Biotechnology Park. The speaker Mgr. Jiri Pergner PhD will alter in the month to give his talk about stem cells and immunology to all senior biology students at PORG.

načíst další