Proběhlé akce

GOETHE-INSTITUT

V tomto školním roce složila studentka sexty Sára Zajícová mezinárodní zkoušku Goethe-Institutu z německého jazyka na úrovni B2. Gratulujeme.Tomáš Černý

Přírodní rezervace Rezavka

V pátek po vyučování (7. června 2019) jsme se vydali na poslední přírodovědnou výpravu tohoto školního roku. Naším cílem byla přírodní rezervace Rezavka. Úvod cesty připomínal džungli s komáry, alergeny a mrtvými kapry.

Přesto jsme byli nakonec odměněni kvetoucí lilií zlatohlavou nebo užovkou obojkovou, živou! 

Tomáš Růžička

Pythagoriáda 2018/2019 – okresní kolo

I v letošním roce na naší škole proběhlo školní kolo 42. ročníku Pythagoriády. Studenti primy, sekundy a tercie se během 60 minut snažili správně vyřešit 15 matematických úloh. Do okresního kola, které se koná  v úterý 28. 5. 2019 na Gymnáziu Olgy Havlové, se probojovalo celkem 20 žáků. Úspěšným řešitelům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole.

Svět korálových útesů

Čtvrteční březnový podvečer jsme strávili se zájemci z kvarty v ostravském planetáriu. Navštívili jsme zajímavý pořad Svět korálových útesů. Film byl zaměřen nejen na životní cykly korálů a na jejich ekosystém, ale i na nebezpečí,které jim hrozí díky oteplování moří. Součástí akce byla i ukázka noční oblohy a souhvězdí, které můžeme v této roční době vidět. Tomáš Růžička

Anglický slavík

Dne 14. května jsme se poprvé zúčastnili soutěže Anglický slavík pořádaný ZŠ Ostrava, Gajdošova 9. Naše důkladné přípravy se vyplatily. Mezi porgovské triumfy patřil nejen výběr písní, ale také anglická výslovnost. O tom, že se zpěvačkám dařilo, svědčí dvě zlaté a jedna bronzová medaile.

V 1. kategorii (6. – 7. třída) v jednotlivcích vybojovala Justýna Bilanová z primy s humornou písní Face Your Fears 3. místo a studentky Ema Bernatová, Jana Schneiderová, Adéla Chrapková, Ema Heřmanová a Haeseong Park také z primy s písní Scarborough Fair skvělé 1. místo. Zde porota velmi kladně hodnotila vlastní hudební doprovod dívek a zajímavou aranž písně.

Ve 2. kategorii (8. – 9. třídy) si zlato vyzpívala s písní All I Want terciánka Bára Macháčková, která porotu strhla především svou nádhernou barvou hlasu a provedením. Gratulujeme!

Kotvice - výprava do ptačí rezervace

Květnová výprava do přírody nás zavedla do přírodní rezervace Kotvice u Studénky.

Viděli jsme spoustu vodních ptáků (kormorány, husy, labutě, potápky, lysky), prošlapali bahnité stezky a podívali se na celou oblast z ptačí perspektivy.Tomáš Růžička

Planetárium

Dne 3. 5. 2019 se studenti sexty a kvarty zúčastnili programu Průlet sluneční soustavou v Planetáriu Ostrava.

Seznámili se rovněž s chodem planetária a vystavenými exponáty. Získané vědomosti a znalosti využijí v předmětu fyzika a zeměpis.Celou akci trasu pojali jako pěší turistickou procházku a užili si sluníčka i větru s deštěm.

MAtematická SOutěž (MaSo)

V úterý 14. 5. 2019 se 8  studentů z nižších ročníků gymnázia zúčastnilo matematické soutěže MaSo pořádané pod záštitou  Matematicko – fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. V budově Gymnázia Matyáše Lercha v Brně řešili nejen matematické a logické úlohy, za které získávali benzín a peníze,  ale také cestovali skrze Českou republiku za nejnižší nabídkou a nejvyšší poptávkou masa. V silné konkurenci, kterou tvořilo téměř 200 týmů, se hráči z ostravského PORGu umístili na 57. místě

ZOO

Dne 2. 5. 2019 se třídy primy, sekundy a tercie zúčastnily exkurze s výukovým programem v ZOO Ostrava. Prima a sekunda se zaměřila na pavilon slonů, kde se studenti dozvěděli mnoho zajímavých informací o těchto krásných zvířatech. Třída tercie se ve stejnou dobu zúčastnila výukového programu o primátech. Studenti byli s výukovými programy spokojeni. Počasí nám všem vyšlo, a kdo chtěl, mohl zůstat v ZOO i po ukončení programů

Dolní oblast Vítkovic

V dubnu a květnu se studenti gymnázia zúčastnili výukových programů pořádaných v Dolní oblasti Vítkovic. Po zkušenosti z minulých let vyučující vybrali programy, které studenty baví a obohatí je o nové zkušenosti a vědomosti získané z výuky přírodovědných předmětů (Roboti v našem životě, Jaderná elektrárna, Prvky, Železo mistr proměny, Teorie modré krve, Utajené zprávy, Odysea Holly, Chemická pitva vody).

Třídy se účastní také tzv. edularpů (programů), kde se formou hry a příběhu stávají aktéry samotného příběhu a záleží pouze na jejich schopnostech a vědomostech, jakým způsobem dopadne jejich úsilí.  S Dolní oblastí Vítkovic spolupracujeme již několik a let a jejich programy jsou pro naše studenty zajímavé a přínosné.

načíst další