Tým debatérů z PORG Ostrava v Praze

Na svůj druhý debatní turnaj se vydal tým debatérů naší školy až do Prahy, kde se utkali s dalšími osmnácti týmy z České republiky, mezi nimiž jsme mohli najít nejen špičkové debatéry, ale také členy českého národního debatního týmu. Vzhledem k tomu, že se stálý člen týmu René Kluz nemohl zúčastnit (dovolená ve Francii), tým nesoutěžil pod svým názvem "The Good, The Bad and The Ugly", ale s příchodem Anny Dvořákové zvolil označení "In Pursuit of Dispute". Turnaj se uskutečnil v prostorách pražské školy Park Lane International School během víkendu od 8. do 10. února.

Naši vehementní skupinu bojovníků slova, která čítala kromě Anny ještě dívky Janu Buchtovou a Eriku Vodvarkovou, doprovodil vedoucí debatního kroužku M. Minton. Tyto tři mladé dámy vedly polemiku v angličtině. Hlavní témata byla:

  • „ Rozvoj jaderných zbraní přinesl více škody než užitku."
  • „Stát by měl pokrýt veškeré odůvodněné výdaje na výchovu dítěte."
  • „Před odchodem Spojeného království z EU by mělo proběhnout nové referendum o Brexitu." 
  • „Lékaři by měli mít povinnost hlásit policii projevy domácího násilí na ženách."

Navzdory konečnému 9. místu odešel náš tým utěšen faktem, že jejich los jim k debatě přihrál první a druhý nejlepší tým na národní úrovni, a tak měli jedinečnou příležitost nabýt nové zkušenosti.  Prahu jsme tak opustili s řadou skvělých tipů do dalších turnajů. Na ten příští, který se bude konat od 1. do 3. března v Opavě, se již pilně připravujeme.

Máte-li chuť se k nám připojit, neváhejte! Zatímco miliony lidí se učí, CO si mají myslet, jen zlomek z nich se učí, JAK o věcech přemýšlet. Staňte se jedním z nás!