Kalendář akcí

15 říjen

Výlet za hranice

Výlet za hranice si udělají 15.10. páťáci v rámci svého celoročního projektu Páťáci letí Evropou. Pojedou vlakem do polského Těšína,  vyšlápnou na Zámecký vrch, obhlídnou románskou rotundu, shlédnou z Piastowské věže, objednají si v polštině herbatku, doví se informace o Polsku, které jim zatím nejsou všem známy. Snad se výlet podaří a pod kůží jim zůstanou získané vědomosti o našich sousedech ještě dlouho.

4 listopad

Divadélko ENTENTÝKY

Pondělní návrat do školních lavic po podzimních prázdninách nám zpříjemní veverka Terka a myška Klárka, které nás přijedou navštívit s Divadélkem ENTENTÝKY. Jaké představení uvidíme tentokrát? To se nechme překvapit.

6 listopad

Atletické závody

Za okny sychravo, listí skoro opadlo, mlha se drží nad střechami, sluníčko se schovalo, co takhle rozsvítit náladu skokem do dálky nebo rychlým sprintem? A nebylo by libo hodit medicimbálem? A když co nejrychleji ve štafetě předám kolík kamarádovi, tak je úsměv a dobrá nálada tu! A proto 6.listopadu budeme spěchat do lehkoatletické haly na dopolední závody. Kdo bude letos vítězem?

22 listopad

Malí čtou velkým a naopak

Poprat se s písmenky, složit plynule slovo, pak větu, pak kousek pohádky, nakonec si někam zalézt do klidu a číst si příběhy plné fantazie, dobrodružství, napětí, historie...Tak asi vypadá vývoj čtenářství. A protože je fajn vidět a slyšet, jak to vypadá, když už jste čtenářsky vyvinuti, přijdou terciáni číst do 2.ročníku. A aby se pochlubili druháci, jak už jim to jde, budou i oni číst těm starším. Předají si zkušenosti, povypráví si o svých oblíbených knížkách a budou se těšit na další čtecí rande.

4 prosinec

Rozsvěcování vánočního stromku

Přerostl už i nejvyššího studenta naší školy. Jak by taky ne, když už mu je víc jak osm let. Proto si zaslouží, abychom jej rozsvítili, zazpívali mu a zatančili, koupili si na jarmarku něco milého, co vyrobily děti ze základní školy a nechali ten náš vánoční stromeček svítit světýlky barevnými, dokud ty Vánoce nepřijdou.

25 únor

Školní kolo recitační soutěže

Máš sytý hlas? Líbí se ti básničky? Umíš recitovat? Tak to se určitě probojuješ z třídního kola recitace až do toho školního.