PORG Ostrava

1. stupeň ZŠ Ostrava

POMŠ školní akce

Azyzah Theatre – Whoop Concert

Azyzah Theatre je už řadu let stálicí našeho programu v rámci konceptu výuky anglického jazyka. Máme rádi divadlo, máme rádi angličtinu…a nejvíce máme rádi tuto kombinaci –

POZ školní akce

European Days

Neučíme jen anglicky, učíme i v angličtině. A to třeba předmět Geography v 5. třídě. Žáci tak mohou své dosud nabyté jazykové dovednosti uplatnit v praxi. V průběhu roku tak pod vedením

POG školní akce

Book Fair

Knižní veletrh anglických knih je naší dlouholetou zářijovou tradicí. A nejinak tomu bylo i letos. S radostí jsme tak opět přivítali Ms. Zoë, která každým rokem přiváží čím

POZ aktuality

Přípravné kurzy do 1. třídy

Máte doma předškoláka a chcete jít k zápisu s úsměvem? Přidejte se k našim PORGino Dráčkům a PORGino Čmeláčkům! Podzimní přípravka začne 3. 10. 2023, jarní pak 9. 1. 2024. Čeká nás deset odpoledních

Číst více »

Naši žáci denně zažívají radost z toho, co zvládli, co se jim podařilo, co se naučili. Děti vedeme k tomu, aby dokázaly spolupracovat, domluvit se, představit výsledek své práce, uměly druhým poradit, ale i radu přijmout.

PORG Brno ZŠ

Angličtina

Jsme česká základní škola s výrazně rozšířenou výukou angličtiny, kterou vyučujeme od 1. třídy. Znalosti angličtiny měříme na PORGu pomocí standardních Cambridgeských zkoušek. Žáci ZŠ dosahují úrovně PET, která dokládá úroveň angličtiny B1 (úroveň maturitní zkoušky). Žáci se už od 1. třídy pravidelně setkávají s rodilými mluvčími, kteří vyučují anglický jazyk i workshop (estetickou výchovu).

Čtenářství

Čtení s porozuměním, práce s textem, vyhledávání klíčových informací jsou oblastmi, kterým věnujeme velkou pozornost. Podporujeme i spolupráci nad knihou se studenty z vyšších ročníků. Ukázkou je projekt Čteme společně, kterého se účastní prvňáčci spolu s terciány.

Družina a kroužky

V rámci družiny nabízíme desítky různých zájmových aktivit (sportovní, umělecké, vědecké, jazykové), a to ve dvou věkových kategoriích. Vše je zahrnuto v základním školném. Spolupracujeme rovněž se Základní uměleckou školou Eduarda Marhuly, jejíž učitelé docházejí za dětmi k nám.

Workshop

S angličtinou se žáci setkávají už od první třídy také v hodinách Workshopu jakožto kombinace výtvarné, hudební a dramatické výchovy. Předmět je vyučován rodilými mluvčími, čímž jsou žáci s angličtinou v každodenním kontaktu ve velmi přirozené formě, a nemají tak problém v tomto jazyce komunikovat. V páté třídě vedeme žáky k závěrečnému dramatickému vystoupení, a to rovněž v anglickém jazyce.

Geography a Science

V angličtině vyučujeme také hodinu přírodovědy (Science) ve 4. třídě a hodinu zeměpisu (Geography) v 5. třídě. Žáci se neučí jazyk, ale v jazyce, přičemž nabydou potřebné vědomosti z obou oblastí. Předměty jsou vyučovány projektově se závěrečnými prezentacemi jak před spolužáky, tak před rodiči.

Spolupráce s rodinou

Klíčová je pro nás úzká spolupráce s rodinou. S rodiči pravidelně komunikujeme o dění ve škole i o pokroku jednotlivých žáků. Rodiče mohou sledovat týdenní plán, který je dostupný přes rodičovský portál. Třídní schůzky organizujeme pro každého žáka individuálně. V době distanční výuky probíhají online formou.

Zápis na ZŠ Ostrava

Informace o přijímacím řízení na základní školu Ostrava a podmínkách přijetí ke studiu.