Proběhlé akce

Motýlí slavnost 2018

V letošním roce se nesla letní slavnost na motýlích křídlech. Úvod patřil jako každoročně paní ředitelce, která předala ředitelské pochvaly a řád bílého slona, poté na podium přitancovali naši nejmenší z mateřské školy. Páťáci se rozloučili tradičním anglickým vystoupením z workshopu – tentokrát s názvem If I wasn´t year 5 student, svým vystoupením potěšily rodiče, babičky, dědečky či známé všechny děti z naší základní i mezinárodní školy.

PORGovská smeč 2018

V měsíci červnu se v našem areálu odehrála tradiční PORGovská smeč, tedy volejbalové klání týmů tříd základní školy, gymnázia a mateřské školy. Jako léta předešlá nám opět přálo počasí a my jsme si mohli užít odpoledne plné skvělé zábavy, sportu a dobré nálady. Všem zúčastněným děkujeme, výhercům blahopřejeme a těšíme se na hojnou účast v příštím ročníku.

Olympic games

Ve dne 21. - 25. 5. proběhly ve Ski areálu Gruň Olympic games. Olympionici ze 4. třídy plnili jednotlivé disciplíny: softball, jízdu na lodi, jízdu zručnosti na koloběžce, poznávání zvířat v lese, biatlon a opičí dráhu. Večer proběhlo slavnostní zahájení olympiády. Olympijský oheň zažehl Praotec Gruň se svým vlkem. Každý tým si vyrobil svou vlajku a poté celý tým čekal orientační běh po okolí. Všechny týmy zvládly orientační běh s nelehkými úkoly a došly do cíle jako parta. Večer jsme se u táboráku posilnili špekáčkem a pak jsme se vydali do lese na večerní bojovku. Poslední den jsme absolvovali maratón na Bílý Kříž a celý pobyt jsme završili závěrečným ceremoniálem. 

https://drive.google.com/file/d/1EqGpF6iFhixiBnPp5TV-25my8kiNx5ik/view

Páťáci v korutanských peřejích

Naši milí páťáci se po náročných přípravách na přijímací zkoušky a jejich úspěšném zvládnutí letos již tradičně vydali s paní učitelkou Gazdovou v rámci školy v přírodě do rakouských Korutan, kde brázdil peřejemi řeky Möll, lezli ferraty, slaňovali, vyzkoušeli si volné lezení, užili si spoustu zábavy a legrace při hrách a soutěžích v kempu, na výletech, při prohlídkách hradů a muzeí. Celá škola v přírodě vyvrcholila pasováním všech dětí na vodáky. Přejeme našim páťákům, aby dokázali proplouvat dalším životem se stejnou lehkostí, jako proplouvali peřejemi Möllu.

English Language Competition

Dne 17. května proběhl na naší škole již 3. ročník konverzační soutěže v anglickém jazyce. Děti jako vždy soutěžily ve třech kategoriích, a to v kategorii 3. – 5. ročníku ZŠ. Rozhodování pro porotu bylo vzhledem k vysoké úrovni soutěže velmi náročné. Gratulovat k 1. místu můžeme následujícím soutěžícím: Tadeáš Krajdl (3. třída), Daniel Kukucz (4. třída) a Matyáš Krajdl (5. třída). Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

DĚTSKÝ DEN NA KOLEČKÁCH

V pátek 1. 6. jsme s našimi dětmi oslavili  jejich svátek. Všichni měli možnost „provětrat“ své koloběžky, kolečkové brusle, skateboardy či běžecké boty a zadovádět si v In-Line Park Sareza. Kromě radosti z pohybu našich dětí bylo též cílem této akce udělat radost holčičce Sylvince, pro kterou pohyb není jednoduchý a každý krůček má doslova vydřený. Děti poctivě „zdolávaly“ jednotlivé okruhy pomocí svých sportovních pomůcek nebo po vlastních nohou. Za každý okruh, který děti ujely či uběhly, přispívali jejich rodiče a také škola předem domluvenou částkou. 

Peníze, které byly vybrány, budou použity na speciální rehabilitace (REHA KLIM, KLIM – THERAPY, REHA MOTION, THERATOGS), které umožňují Sylvince nejen udržet její dovednosti stávající, ale také rozvíjet další pohybové dovednosti potřebné k sebeobsluze. Zajímá-li Vás celý  životní příběh Sylvinky, klikněte zde: http://www.asociace-deti-dmo.cz/page/pribehy?page=9&do=changePage

Ostrov pokladů na Čeladné

"Kdo vykoupí moji duši, tomu odhalím ten největší poklad na světě!!",  tak zněl vzkaz J.L.Silvera, který našli "úplnou náhodou" třeťáci na škole v přírodě v Beskydech. Bojovali statečně, soutěžili fair play, řešili záhady a tajemství, aby se nakonec dostali k pokladu. "...abych na konci své cesty zjistil, že žádné drahokamy, zlato či peníze mne v životě neučily šťastným.", doplnil J.L.S. v dopise. Ano, to děti jsou pro své rodiče tím největším pokladem a všechny bankovky celého světa nevyváží lásku mámy a táty. A zážitky ze školy v přírodě si taky nekoupíš ani za kus diamantu.

Objevitelé vzhůru ke hvězdám

V rámci projektu „Objevitelé vzhůru ke hvězdám“ se děti 2. ročníku dozvěděly mnoho informací o naší Sluneční soustavě a o dalekém Vesmíru. Jednotlivé týmy  - planety Sluneční soustavy poměřily své síly ve vědomostních a sportovních soutěžích. Děti si vyrobily nejenom vesmírné stanice, modely obíhání Země kolem Slunce a zatmění Slunce, ale také galaktická trika. Za úklid byly děti odměňovány tím, že jim stoupaly rakety vzhůru ke hvězdám, a skoro všechny doletěly až k nim. Na to, jak se nám tento týden vydařil, se můžete podívat v naší fotogalerii. https://nase-trida00.webnode.cz/fotogalerie/

Usborne Book Fair

Letošní Usborne Book Fair byl opět skvělý!  Workshopy pro děti s Ms. Zoë a celý den strávený mezi spoustou nádherných knih! Rodiče, děkujeme za Váš nákup, díky kterému jsme obdrželi velké množství knih pro naši školu!

 

Indiáni

Každý pořádný indián má své indiánské jméno, které však nezíská jen tak. A proto se naše indiánská 1. třída vydala do vysokých hor a hlubokých lesů, kde musel každý dokázat schopnosti, dovednosti a vlastnosti, bez kterých se v přírodě neobjede: rozdělání ohně, střelba z luku a kuše, rozluštění šifry a tajné zprávy, orientace v přírodě, výroba indiánské čelenky a totemu, vystopování divokého kance, ale také odvaha, schopnost spolupráce a přátelský vztah ke všem členům kmene. Indiáni se snažili, tvrdě bojovali, společně tvořili a nakonec získali nejen jméno pro sebe, ale také název pro celý náš indiánský kmen: PORGiové.

 

 

načíst další