Proběhlé akce

English Language Competition

Dne 17. května proběhl na naší škole již 3. ročník konverzační soutěže v anglickém jazyce. Děti jako vždy soutěžily ve třech kategoriích, a to v kategorii 3. – 5. ročníku ZŠ. Rozhodování pro porotu bylo vzhledem k vysoké úrovni soutěže velmi náročné. Gratulovat k 1. místu můžeme následujícím soutěžícím: Tadeáš Krajdl (3. třída), Daniel Kukucz (4. třída) a Matyáš Krajdl (5. třída). Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

Usborne Book Fair

Letošní Usborne Book Fair byl opět skvělý!  Workshopy pro děti s Ms. Zoë a celý den strávený mezi spoustou nádherných knih! Rodiče, děkujeme za Váš nákup, díky kterému jsme obdrželi velké množství knih pro naši školu!

 

Čtvrťáci na Jarošově statku

Dne 2. 5. se holky a kluci ze čtvrté třídy vydali na exkurzi na Jarošův statek ve Studénce. Dozvěděli se základní informace o hospodářských zvířatech včetně jejich potřeb a možností soužití s lidmi. Naučili se základním pravidlům komunikace a manipulace se zvířaty, prakticky si vyzkoušeli práci na farmě a péči o zvířata. 

 

 

 

Mobilmánie - setkání se spisovatelkou

25.4. se u třeťáků děly věci! Dostali se do pohádky! Ale ne do ledajaké! Hlavním hrdinou byl totiž mobil. Lenka Rožnovská, autorka této knížky, spolu s dětmi sehrála celý obsah jako divadlo. Bylo to bezvadné! A už teď se těšíme, až si najde čas a přijde nám představit další ze svých úžasných knížek.

Ze života živočichů

V pátek 13.4. odvážní třeťáci vydali se obohatit o vědomosti ze života živočichů přímo do ZOO Ostrava, neb učebnice fajn, učitelka též ví něco navíc, občas se pokouší o řev tygra, ale slony vidět na vlastní oko, kterak se radují z krásného jara, cítit v pavilónu opic to samé, jak ve třídě po velké přestávce, užít si zábavu i poučení, navíc bez diktátu či desetiminutovky - tomu říkáme parádní pátek třináctého!

Vycházka za krásami rhododendronů

Dne 12. 5. 2018 se uskutečnila vycházka druháčků a jejich rodičů za krásami rhododendronů do Arboreta v Novém Dvoře u Opavy. Během vycházky jsme mohli pozorovat nejrůznější barvy a druhy rhododendronů. Navštívili jsme také ZOO koutek, kde jsme nakrmili kozy. Ve sklenících jsme mohli vidět nejvzácnější rostlinu světa wollemii z Austrálie. Nakonec jsme si poseděli na zahrádce v restauraci U Krbu, kde jsme si vychutnali výtečný oběd.

Basketbalová liga ČEPS

Ve čtvrtek 26. dubna proběhl v hale Tatran kvalifikační turnaj školní basketbalové ligy ČEPS.

Naše škola v konkurenci škol z celého kraje vybojovala druhé místo, což znamená postup do dalšího kola. Náš tým ve značně omlazeném a genderově vyrovnaném týmu předvedl bojovný a ukázněný výkon. Je pravdou, že někteří hráči se potkali s míčem minimálně, ale pomohli v bránění a získávání míčů ostatním a jako tým potrápili i vítěze této kvalifikace. Mezi nejlepší hráče našeho týmu patřili Š. Kovalčuk , T. Krajdl a V. Kuš. Děkujeme všem žákům za reprezentaci školy a předvedené výkony.

Mezinárodní houslová soutěž

Stanislav Kolář, žák 2. třídy, v sobotu 14. 4. 2018 v mezinárodní houslové soutěži O cenu Václava Krůčka v Novém Jičíně získal 2. místo a o týden později 21. 4. 2018 v Újezdu u Brna v celostátní soutěži Újezdská notička vyhrál 1. místo a zároveň se stal i vítězem kategorie.

K oběma vynikajícím úspěchům gratulujeme.

Spelling Bee 2018

V měsíci dubnu proběhl na naší škole již 3. ročník soutěže Spelling Bee, která je určena pro žáky 2. a 3. třídy. Pro naše druháčky to tedy byla první zkušenost. Všichni si zaslouží za domácí přípravu a své výkony velikou pochvalu! Králem „spellingu“ se za 3. třídu stal již podruhé Marek Nogol a za 2. třídu Mirek Pastucha, který byl navíc z důvodu nemoci nepřítomen ve škole, a tak se soutěže zúčastnil zároveň s ostatními přes Skype. Oběma chlapcům patří veliká gratulace!

A kdo usedne na pomyslný trůn příští rok? Na to si budeme muset počkat!

Páťáci a kopec plný překvapení

Letošní Den Země oslavili naši páťáci výletem na Hončovu hůrku. Tento bývalý lom nedaleko městečka Příbora je jednou z nejbohatších mineralogických lokalit Pobeskydí. Kopec je tvořen podmořskými vyvřelinami (pikrity). Celkem zde bylo nalezeno 25 minerálů. Nejhojněji se zde můžete setkat s kalcitem a různými odrůdami chalcedonu včetně zelené plasmy či achátu, nejzajímavějšími minerály jsou však zeolity např. heulandid.

načíst další