Proběhlé akce

Vánoce v Sanatoriu

Pondělí 10. prosince si všichni budeme určitě dlouho pamatovat. V doprovodu tří sudiček, které stály nad kolébkou této akce (paní učitelky Čiklová, Pobucká a Křístková), jsme se ráno vydali do Sanatoria Jih.

S sebou jsme nesli stolní hry a  vlastnoručně malované puzzle - na nákup přispěla celá základka částí výtěžku vánočního jarmarku. Čekala nás tři patra a trojí zpívání našeho zimního  pásma.  A trojí obecenstvo, pro které fakt stálo za to zpívat! Odměnilo nás nejen potleskem a slzami dojetí, ale dokonce vlastnoručně upečeným cukrovím! Tohle se moc nedá vyprávět - to se musí zažít...

Rozsvícení vánočního stromu

5. prosince měla andělka Sofinela plné ruce práce. Bylo jí uloženo rozdávat vánoční náladu... Přizvala si ku pomoci spoustu malých zpěváků, tanečníků a herců a po jejich produkci mohla s čistým andělským svědomím na závěr zahlásit: ÚKOL SPLNĚN!

A pak už se za zvuků harmoniky rozzářil vánoční stromeček...

Kloboučkový turnaj 2018

V měsíci listopadu jsme se tradičně sešli na palubovce k užití si jak volejbalové, tak i mimovolejbalové zábavy. Turnaj se nám opět vydařil po všech stránkách! Bylo postaráno jak o dobrý volejbal, tak o velmi příjemné společenské setkání. Letos jsme povýšili v oblasti občerstvení, čímž rodičům, kteří občerstvení zajistili, patří veliké díky! Za rok ve sportovním na kloboučkovém turnaji na viděnou!

Atletický pětiboj

16. listopadu mezi sebou poměřili všichni žáci ZŠ rychlost, sílu, vytrvalost a sportovního ducha.

Utkali se v atletické hale v několika disciplínách, přesto nejzajímavější a nejzábavnější byl Spartanrun. Celé dopoledne si všichni užili v duchu fair play a keep smiling i bez medaile na krku nebo s ní.

Divadélko ENTENTÝKY

V pátek 9. listopadu navštívilo naši školu divadélko ENTENTÝKY. Děti z 1., 2. a 3. třídy zhlédly veselý příběh o myšce Klárce, kterou rozbolel zoubek, a proto se společně se svou věrnou kamarádkou veverkou Terkou vydaly hledat zubaře.

Příběh plný legrace, písniček a ponaučení se všem moc líbil a budeme se těšit, že nás myška Klárka a veverka Terka zase někdy navštíví.

Byli u nás

Mikuláš s čertem i andělem.

5.12. vkročili do všech tříd, pokárali hříšníky, pochválili snaživce, rozdali mandarinky a dobrotky a zase odkráčeli. A víte co? Nikoho ten chlupatý v pytli do pekla neodnesl! Jsme to ale škola hodných dětí! Nebo že by na někoho schválně zapomněl?

Dějiny udatného národa českého

Dějiny udatného národa českého je skvěle napsaná a nakreslená knížka Lucie Seifertové, kterou mnozí z nás mají ve své knihovně.

Ale labyrint z velkého leporela podle této knížky se nevidí každý den, proto se čtvrťáci 26. listopadu vydali směr Frenštát pod Radhoštěm, aby tuto bezva interaktivní výstavu zhlédli na vlastní oko. Kromě toho, že se ulili z češtiny, poučili se v dějinách našeho národa, pobavili a zasoutěžili. 

Pasování na čtenáře 2018

Dne 14. 11. 2018 proběhlo ve třídě prvňáčků „Pasování na čtenáře“. 

V tento slavnostní den děti obdržely Slabikáře a byly pasovány na čtenáře opravdickým mečem. Šerpy s nápisem ČTENÁŘ 2018 si právem prvňáčci zasloužili, protože už čtou první věty a krátké příběhy. 

Strašidla ve škole

Strašidla všude, kam se 26.10. podíváš - to je Halloween, jaký má být.

Ono i to učení v kostýmu jde nějak líp, no učení, společná práce, zajímavé úkoly, speciální zadání to baví asi všechny děti. A když se k tomu přidá něco dobrého k snědku, samozřejmě strašidelného, je to prostě fajn. Jak si zapsal Marek Jalůvka do svého deníku - jeho nejoblíbenější den ve škole.

Laser game

Jelikož páťaci vyhráli v soutěži ve šplhu, tak se poslední listopadový den vydali do centra zábavy Horník. Po jednotlivých skupinkách bojovníci vstupovali do arény, kde se utkali (mimo jiné i s paní učitelkou) ve hře laser game. Všichni, ač zpocení, tak spokojení opouštěli hrací místnost.

načíst další