Proběhlé akce

Beseda s paní spisovatelkou Lenkou Rožnovskou

Dne 30. 1. 2019 se konala ve třídě prvňáčků Beseda s paní spisovatelkou Lenkou Rožnovskou a jejím psem Kuliočkem. Na úvod se děti představily pejskovi Kuliočkovi a ten jim za odměnu dal buď lízanec nebo čenichovku. Poté paní spisovatelka představila dětem své krásné knížky. Společně s dětmi se věnovala nejvíce knize Školačka Kristýnka. Děti plnily úkoly spojené s jednotlivými kapitolami této knížky jako: Brouk v hlavě, Bonbónový déšť, Máslo na hlavě, Kočkování, Schovávačka apod. Na závěr je čekalo nádherné vysvědčení a poslední úkol z knížky Buchtobraní, kdy jedly skutečné buchty.

 "Více zde" s odkazem na třídní webovou galerii: https://nase-trida00.webnode.cz/fotogalerie/

Den otevřených dveří

Na naší základce se konal 10.1. 2019 den otevřených dveří, který se opravdu povedl. Rodičům, ale hlavně dětem, které ten den přišly na návštěvu, se líbily všechny aktivity konané ve třídách. Děti si mohly odnést perličkovou podložku, kterou si sami vyrobily, diplom za nejrychlejšího odhalitele pandy, nebo zážitek s pohádkou v 1. třídě a mnoho dalšího. Rodiče pak získali informace na besedě s paní ředitelkou.

Těšíme se na vás u zápisu 6. a 7. dubna.

Návštěva loutkového divadla

Dne 20. 12. 2018 páťáci opět navštívili divadlo loutek. Tentokrát zhlédli vánoční představení Štědrý den malého Jakuba, které bylo plné koled a vánočních kouzel. Poté jsme se přesunuli na vánoční trhy, kde všichni obdivovali krásný vánoční strom.

Vánoční besídka 1. ročníku

Na vánoční besídce děti převlečené za čerty a čertice zpívaly nejenom české písničky, ale také mnoho anglických písní, které se naučily ve workshopech. Všechny písničky doprovodily pohybem a tancem, který jim umožnil lepší zapamatování si a porozumění zpívaného textu v anglickém jazyce. U písničky Snowman si užily koulovačku s papírovými koulemi, kdy s radostí zaútočily na své rodiče, kteří jim s hravostí vrátili koule zpět. Děti přednesly také vtipné básničky s čertovskou a vánoční tématikou a za jejich krásné vystoupení je čekal obrovský potlesk od rodičů a velmi chutné občerstvení.

 

Více fotografií naleznete na webové stránky 1. třídy: http://cms.nase-trida00.webnode.cz/fotogalerie/#dsc-0181-jpg1

Rozsvícení vánočního stromu

5. prosince měla andělka Sofinela plné ruce práce. Bylo jí uloženo rozdávat vánoční náladu... Přizvala si ku pomoci spoustu malých zpěváků, tanečníků a herců a po jejich produkci mohla s čistým andělským svědomím na závěr zahlásit: ÚKOL SPLNĚN!

A pak už se za zvuků harmoniky rozzářil vánoční stromeček...

Zimní vycházka

Páťaci se v pátek 11.1. během tělesné výchovy vydali na zimní procházku do nedalekého parku, kde mimo jiné také stavěli sněhuláky, dělali andělíčky a užívali si sněhové nadílky.

Studentem na zkoušku

V týdnu od 10. do 14. prosince si pátá třída vyzkoušela, jak vypadá život studenta gymnázia PORG Ostrava. V průběhu týdne se děti zúčastnily několika workshopů připravených našimi učiteli gymnázia, dověděly se mnoho nových informací, řešily zajímavé úkoly například z fyziky, zeměpisu, ale třeba i Science nebo Literature. V pondělí 17. 12. byli vyhlášeni nejúspěšnější studenti (Zuzana Gazdová a Martin Sládeček), kteří získali hodnotné ceny. Všichni úspěšní studenti dostali certifikát a sladkou odměnu.

Vánoce v Sanatoriu

Pondělí 10. prosince si všichni budeme určitě dlouho pamatovat. V doprovodu tří sudiček, které stály nad kolébkou této akce (paní učitelky Čiklová, Pobucká a Křístková), jsme se ráno vydali do Sanatoria Jih.

S sebou jsme nesli stolní hry a  vlastnoručně malované puzzle - na nákup přispěla celá základka částí výtěžku vánočního jarmarku. Čekala nás tři patra a trojí zpívání našeho zimního  pásma.  A trojí obecenstvo, pro které fakt stálo za to zpívat! Odměnilo nás nejen potleskem a slzami dojetí, ale dokonce vlastnoručně upečeným cukrovím! Tohle se moc nedá vyprávět - to se musí zažít...

Byli u nás

Mikuláš s čertem i andělem.

5.12. vkročili do všech tříd, pokárali hříšníky, pochválili snaživce, rozdali mandarinky a dobrotky a zase odkráčeli. A víte co? Nikoho ten chlupatý v pytli do pekla neodnesl! Jsme to ale škola hodných dětí! Nebo že by na někoho schválně zapomněl?

Renarkon

Ve čtvrtek první dvě vyučovací hodiny žáci páté třídy posilovali svůj kolektiv besedou Renarkon. Během besedy si povídali o různých charakter lidí, zjišťovali své vlastnosti a dověděli se, jak je vnímá kolektiv třídy. Už teď se těšíme na další besedu.

načíst další