Proběhlé akce

Oslavy 100 let Československa

Rozhodli jsme se pořádně oslavit narozeniny naší republiky, a jak jinak než tím, co opravdu umíme. Tanec, zpěv, pohyb, nic z toho nám není cizí, a tak jsme pro radost rodičům a na počest republiky 9.10. připravili průřez dějinami naší země. Myslím, že se nám to dost dobře povedlo, protože rodiče jásali a tleskali a smáli se a chválili. Tak ještě jednou - Jen to dobré, Česká republiko!

Výlet 1. ročníku Bílá hora - Kamenárka - Štramberk

Dne 22. 9. 2018 jsme se s prvňáčky a jejich rodiči vydali na výlet po trase Bílá hora - lom Kamenárka - Štramberk. Během výletu jsme pozorovali různé zajímavosti: skálu Váňův kámen, lom Kamenárku a rozhlednu na Bílé hoře.

Cestou se děti seznámili s ocúnem jesenním, s plody hlohu obecného, hvozdíkem kartouzkem a stále kvetoucí mochnou jarní.  Ve Štramberku jsme se dobře najedli a výlet jsme zakončili sladkou tečkou - štramberským uchem. 

O tom, že se nám výlet vydařil, se můžete přesvědčit v naší fotogalerii.

Více zde: https://nase-trida00.webnode.cz/fotogalerie/

Zlatá horečka na Möllu 4. – 11.8.2018

Zlatá horečka na Möllu už je minulostí, ale vzpomínky na sjíždění řeky, klouzání na ledovci, koupání v Jadranu, country bál, hledání a přenášení zlata, hazard v casinu, divokou závěrečnou diskotéku a mnoho dalšího zůstanou navždy. Co příští rok? Jedem?

PORGovská smeč 2018

V měsíci červnu se v našem areálu odehrála tradiční PORGovská smeč, tedy volejbalové klání týmů tříd základní školy, gymnázia a mateřské školy. Jako léta předešlá nám opět přálo počasí a my jsme si mohli užít odpoledne plné skvělé zábavy, sportu a dobré nálady. Všem zúčastněným děkujeme, výhercům blahopřejeme a těšíme se na hojnou účast v příštím ročníku.

Indiáni

Každý pořádný indián má své indiánské jméno, které však nezíská jen tak. A proto se naše indiánská 1. třída vydala do vysokých hor a hlubokých lesů, kde musel každý dokázat schopnosti, dovednosti a vlastnosti, bez kterých se v přírodě neobjede: rozdělání ohně, střelba z luku a kuše, rozluštění šifry a tajné zprávy, orientace v přírodě, výroba indiánské čelenky a totemu, vystopování divokého kance, ale také odvaha, schopnost spolupráce a přátelský vztah ke všem členům kmene. Indiáni se snažili, tvrdě bojovali, společně tvořili a nakonec získali nejen jméno pro sebe, ale také název pro celý náš indiánský kmen: PORGiové.

 

 

Malý zázrak

Malý zázrak zažili čtvrťáci 14.9. na svém výletě do Štramberka. V Ostravě lilo jako z konve, počasí, že by psa nevyhnal a oni se suchou nohou navštívili jeskyni Šipka, kde potkali pravěkého muže Bertíka, bez deštníku došli na náměstí, kde si vlastnoručně vyrobili perníkové ucho,

bez pláštěnky viděli na vlastní oko krmení dravé kajmanky a  pohladili si korálovku, bez kaluží si vyšlápli až na vrchol Štramberské trúby,

bez kapky do vlasů si prohlídli ilustrace Zdeňka Buriana v jeho muzeu.

Zkrátka parádní výlet plný zázraků!

Motýlí slavnost 2018

V letošním roce se nesla letní slavnost na motýlích křídlech. Úvod patřil jako každoročně paní ředitelce, která předala ředitelské pochvaly a řád bílého slona, poté na podium přitancovali naši nejmenší z mateřské školy. Páťáci se rozloučili tradičním anglickým vystoupením z workshopu – tentokrát s názvem If I wasn´t year 5 student, svým vystoupením potěšily rodiče, babičky, dědečky či známé všechny děti z naší základní i mezinárodní školy.

DĚTSKÝ DEN NA KOLEČKÁCH

V pátek 1. 6. jsme s našimi dětmi oslavili  jejich svátek. Všichni měli možnost „provětrat“ své koloběžky, kolečkové brusle, skateboardy či běžecké boty a zadovádět si v In-Line Park Sareza. Kromě radosti z pohybu našich dětí bylo též cílem této akce udělat radost holčičce Sylvince, pro kterou pohyb není jednoduchý a každý krůček má doslova vydřený. Děti poctivě „zdolávaly“ jednotlivé okruhy pomocí svých sportovních pomůcek nebo po vlastních nohou. Za každý okruh, který děti ujely či uběhly, přispívali jejich rodiče a také škola předem domluvenou částkou. 

Peníze, které byly vybrány, budou použity na speciální rehabilitace (REHA KLIM, KLIM – THERAPY, REHA MOTION, THERATOGS), které umožňují Sylvince nejen udržet její dovednosti stávající, ale také rozvíjet další pohybové dovednosti potřebné k sebeobsluze. Zajímá-li Vás celý  životní příběh Sylvinky, klikněte zde: http://www.asociace-deti-dmo.cz/page/pribehy?page=9&do=changePage

Olympic games

Ve dne 21. - 25. 5. proběhly ve Ski areálu Gruň Olympic games. Olympionici ze 4. třídy plnili jednotlivé disciplíny: softball, jízdu na lodi, jízdu zručnosti na koloběžce, poznávání zvířat v lese, biatlon a opičí dráhu. Večer proběhlo slavnostní zahájení olympiády. Olympijský oheň zažehl Praotec Gruň se svým vlkem. Každý tým si vyrobil svou vlajku a poté celý tým čekal orientační běh po okolí. Všechny týmy zvládly orientační běh s nelehkými úkoly a došly do cíle jako parta. Večer jsme se u táboráku posilnili špekáčkem a pak jsme se vydali do lese na večerní bojovku. Poslední den jsme absolvovali maratón na Bílý Kříž a celý pobyt jsme završili závěrečným ceremoniálem. 

https://drive.google.com/file/d/1EqGpF6iFhixiBnPp5TV-25my8kiNx5ik/view

3..2..1..start nového školní roku 2018 / 2019

Start nového školního roku 2018/2019 máme úspěšně za sebou. Je již tradicí přivítat všechny děti a studenty naší školy ústy paní ředitelky v aule a začít tak tento rok. Obzvláště si to jako pokaždé užili hlavně prvňáčci, kteří šli do nového a neznámého prostředí, ale s těšením se a kytičkou pro paní učitelku, od které na oplátku dostali balónek na přivítanou. Tak ať se vám u nás líbí. A vám všem, žáci, studenti i učitelé, úspěšný školní rok.

 

načíst další