Proběhlé akce

Sněhuláčkový den v 1.třídě

Letošní zima se konečně probudila, protáhla se a rozhodla, že se nám ukáže v plné kráse. Začalo sněžit. Velké líné vločky střídaly malé rošťandy a všechny dohromady tvořily nadýchané bílé závěje. Co napadne veselé prvňáky v matematice při zasněném pohledu z oken? Pořádná koulovačka a sněhuláci, to dá rozum. Ve středu 27.1. se proto ve třídě nesešly děti, ale hemžilo se to tam sněhuláky, sněhovými vílami i sněhulíky. Pochvalu zaslouží nejen děti, ale i kreativita maminek, babiček, tatínků i starších sourozenců. Nemyslete si, že to byl den lenošení a nicnedělání ! Kdeže, všechny ty ledové postavičky se rozdělily do skupin a skupinek a řešily složité úkoly, až z té práce některé málem i roztávaly. Svačinku doplnila čerstvá mrkvička, po které se jen zaprášilo. Den utekl nečekaně rychle, málem se ani věřit nechtělo, že už opravdu musíme balit. Všichni odcházeli nejen s úsměvem, ale i se sladkou odměnou a malým sněhuláčkem na památku.HV

Ptačí hodinka

Dnes proběhl ve druhé třídě projektový den s názvem Ptačí hodinka, kdy jsme zúročili své znalosti o ptácích, které můžeme spatřit u krmítka. Žáci si připravili ptačí prezentace a dozvěděli jsme se neuvěřitelné zajímavosti. Věděli jste, že jediný pták, který umí šplhat hlavou dolů, je brhlík lesní? Víte, že hýl obecný  tvoří páry na celý život? Nebo pěnkava obecná - častěji ji vidíme pod krmítkem, kde hledá zbytky. Naučili jsme se rozlišovat, co nasypat ptáčkům do krmítek a co rozhodně ne. Vytvořili jsme si svá krmítka, jedno veliké máme také ve třídě. Umíme také novou básničku o vrabečkovi, naučili jsme se druhové názvy našich nejznámějších ptáků. Naučili jsme se věrně napodobit tvar a barvy ptáků. Už se těšíme na konečné výsledky sčítání všech ptáků u krmítek v roce 2021, abychom je mohli porovnat s těmi loňskými. 

Započaly vánoční práce

Covid necovid, Vánoce budou. Atmosféru ve třídách dokresluje již zimní výzdoba, nástěnky se zaplňují obrázky s vánoční tématikou a na řadě jsou i přáníčka. Třeba taková, jaká tvoří páťáci s paní učitelkou Hankou. MČ

Den pro jablko jako stvořený

proběhl 9.10 u páťáků ve třídě. Soutěž o nejkrásnější jablko tajným hlasováním vyhrál Mirek Pastucha, nejhezčí jablkovou hodovní tabuli prezentovali Tři Karkulky a jeden Karkulák (tak se jmenovalo družstvo), všechny příklady s jablky bez chyb vypočítali Rajčátka, nicméně vítězem byli všichni, protože jak nejlíp zopakovat slovní druhy, vyjmenovaná slova a násobení dvojciferným číslem než v projektovém dni plným her a soutěží. A navíc se štrúdlem v ruce.

Podzim je tu!

Dnes se v druhé třídě prohnal podzimní vítr a nafoukal nám spoustu listí a nápadů! Dozvěděli jsme se, na které polokouli vlastně ten podzim nyní probíhá, jaké jsou jeho znaky, přečetli si podzimní příběh o ježkovi, protáhli se podzimním bludištěm, koukli na pohádku Broučci, kteří se chystali na zimu, naučili se báseň a vyrobili si překrásná zvířátka z listí. Barvy máme sice úplně všude, ale podzimní fantazie se dětem určitě povedly!

Sněhuláci

Distanční výuka nám nezabrání soutěžit! Třeťačci svou fantazii využili při soutěži o nejoriginálnějšího sněhuláka! Podívejte se, jaké nápady tito šikulové vymysleli!

Jablko voní jako....

Druháci prožili svůj první jablíčkový den! Ve třídě to vonělo jablíčkovým závinem, buchtami, křížalami, nakrájenými jablíčky....A my jsme se o tom úžasném ovoci dozvěděli spoustu nových informací! Víte, kdo sní nejvíce jablek v Evropě? Proč jablko plave?Kde vznikl první Apple Pie? My už v tom máme jasno! Ve čtení jsme se naučili krásnou básničku o jablíčku, v matematice jsme spočítali jablečnou slovní úlohu, v jazyku českém seřadili jablka podle abecedy a v tělocviku jsme soutěžili jako diví v jablečných závodech. Za nejkrásnější odpověď na otázku: Jak voní jablko, jsme vyhodnotili větu: Jablko voní jako moje maminka.

Návštěva Světa techniky

Naši veselí prvňáci se v pátek 9.října rozhodli využiít krásného podzimního počasí a vyměnit školní lavice za malý výlet do Světa techniky. Bylo co obdivovat, zvědavě zkoušet, nevěřícně opakovat a nechápavě kroutit hlavou, jak je tohle možné. Dvě hodiny utekly jako krátký okamžik, nikomu se nechtělo odcházet. Musím říct, že všichni skvěle zvládli nejen první společné cestování tramvají, ale i celou návštěvu. Byli báječní, zaslouží velikou pochvalu a pohlazení. HV

Divadlo Ententýky

Druhé říjnové ráno nevypadalo v 1.třídě ani trochu jako všechna ostatní. Lavice podél zdí, židličky srovnané do dvou řad, na koberci plno roztodivných věcí. Pak se udivené tvářičky začaly usmívat, protože bylo jasné, že Živá abeceda a Psaní zůstanou v teple aktovek. PORG totiž opět navštívilo divadélko Ententýky. A že bylo na co koukat! Všichni s napětím čekali, jestli dortík veverky Terky skončí nebo neskončí v bříšku mlsné myšky Klárky, chichotali se jejím popleteným nápadům, napovídali chytré a odvážné veverce. Kdo chce vědět, jak dopadla dobrodružná výprava na hrad za královnou Bojankou, kdo je pan Vlčáček a jaký dortík to myslím, musí se na pohádku podívat také. V naší škole znají odpovědi nejen prvňáčci, ale také děti ze druhé třídy. Za veselé páteční ráno totiž patří potlesk nejen oběma bezva herečkám, ale především prima maminkám ratolestí z 1. a 2. třídy – paní Hájkové a paní Brodové, které to všechno vymyslely, pozvaly, zařídily a vyřídily. My jsme se v obou třídách culili celý pátek a dá se říct, že i to psaní nám šlo tak nějak lépe.

HV

Čert bez Mikuláše

Letos rozdával radost a dobrůtky dětem na základce sám. Ale jim to vůbec nevadilo, protože Pringels, banán i mandarinka chutnají skvěle i od chlupatce. Snad ten příští rok bude o něco lépe a čerta doprovodí i zbylí dva. MČ
načíst další