Proběhlé akce

cvičný soud

Před víkendem si naši páťáci pořádně zavařili hlavy a velké poděkování za parádní akci patří panu Krajdlovi! Žáci měli možnost zažít "cvičný soud". Dostali role obžalovaných, obhájců, svědků, soudce ad. Byla jim přednesena fakta ke konkrétnímu případu. Pak už následovaly výslechy a po třech hodinách padlo závěrečné rozhodnutí o spáchání či nespáchání trestného činu obžalovaným. Naši obhájci nakonec přišli na klíčový důkaz a obžalovaného zprostili viny! Následovala krátká beseda, při které padaly nejrůznější dotazy. Třeba to někoho bude inspirovat k budoucímu povolání. Každopádně...zážitek to byl pro každého opravdu intenzivní.

 

Muminci - divadlo loutek

Naši prvňáčci a fantastické postavičky skřítků muminků a jejich přátel se potkali v Divadle loutek v Ostravě. Nadšení, smích, překvapení, napětí, radost...všechny tyto emoce muminci u našich žáků vyvolali. 

Tři králové

Jak jste prožili včerejší svátek Tří králů? Naši druháčci ve velkém stylu. Kostýmy, tematické úkoly, hodně smíchu a pro mlsné jazýčky nechyběla ani královská svačinka.

Rozsvěcování vánočního stromečku

Advent na PORGu bez rozsvěcování vánočního stromku si už ani nelze představit. Pokaždé je to trochu jiné...letos komornější a jako vždy krásné, tvůrčí, hudební, milé, vánoční... všem moc děkujeme za účast a krásné naladění.

Stopař

Výuku prvouky prvňáčkům zpestřila výstava kopýtek. Vyzkoušeli si, jaké otisky kopýtka dělají, takže když v lese najdou nějakou stopu, tak už hravě poznají, které lesní zvířátko ji zanechalo. 

Veverka Terka a myška Klárka

Mikuláš s čertem už obešli všechny hodné i ty méně hodné děti. Jak to ale dopadne, když veverka Terka a myška Klárka vstoupí do jejich služeb? Zeptejte se našich třeťáků.

Mikulášská nadílka

Stavil se Mikuláš. A nepřišel sám. Stejně jako roky minulé ho doprovodili čerti a anděl, aby mohli hodným dětem ve třídách rozdat něco málo laskomin. A protože my na PORGu máme hodné všechny děti, dostal každý. Jen s učiteli to bylo trochu nahnuté, ale když přidali básničku nebo písničku, Mikuláš i je obdaroval. To je nám v prosinci pěkně!

Ladí neladí

V pátek 3.12. se vydali druháci a třeťáci na návštěvu do JFO. Setkali se se smyčcovým kvartetem a Michalem Sedláčkem, který je velmi zábavnou formou seznámil, jak se na koncertě vážné hudby (ne)chovat. Užily si to nejen děti, ale i učitelky a hudebníci. Smáli jsme se celou hodnu bezva programu Ladí neladí.

Vánoční hvězda

Poslední listopadové pondělí v aule gymnázia nenechalo nikoho na pochybách. Začal adventní čas. Na pódiu ostýchavě narovnával větvičky nazdobený vánoční stromek a kolem něj tolik křehké krásy, že by jeden i dýchat přestal. Velké, malé, červené a bílé vánoční hvězdy znamenající částku 30 060 Kč, kterou ostravský PORG přispěl na léčbu v dětském onkologickém oddělení v Olomouci. Částku, která narůstala i díky samotným dětem, když sahaly do vlastních pokladniček, aby samy zaplatily alespoň jednu rostlinku. Částku znamenající upřímný vzkaz, že i v té daleké Ostravě na vás myslíme, držíme palce i malíčky a věříme, že se s vámi možná někdy potkáme na horách nebo zařádíme u vody. Jste nesmírně stateční a my jsme opravdu rádi, že jsme vás dokázali třeba jen malinko potěšit.
Myslíme, že Vy, kdo jste si domů odnesli svou objednanou rostlinku, se u té něžné nádhery pokaždé alespoň zlehka usmějete. Protože jste pomohli. Prostě, jen tak, z dobrého srdce. Děkujeme!

RETRO den

Projektový Retro den nás vrátil do roku 1989 a my si připoměli průběh Sametové revoluce. Nechyběly teplákové soupravy, barevné legíny, návleky,čelenky do vlasů a další módní doplňky. Proběhla výstavka retro zažízení (walkmanů, gramofonových desek, mončičáků) nebo spartakiáda v tělocvičně. O velké přestávce jsme ochutnávali pedro žvýkačky, pikao, vitacit nebo arašídové křupky. Dozvěděli jsme se také informace o komunistické vládě, hledali jsme rozdíly mezi životem před a po revoluci a seznámili jsme se s významnými osobnostmi této doby. Užili jsme si mnoho zábavy a už teď se těšíme na další projektový den.

načíst další