Pražští studenti zazářili na světovém šampionátu robotiky v St. Louis

Z deseti kvalifikačních zápasů studenti PORGu šest vyhráli, tři prohráli a v jednom remízovali. Strategií týmu bylo specializovat se pouze na některé úkoly a zvládat jich sice méně, zato však mnohem lépe. „To byla neobvyklá, ale chytrá volba, která nám zajistila cenu nejvýše postaveného nováčka. Soustředili jsme se na to, aby byl robot rychlý a skvěle ovladatelný. Jeho kola a podvozek byly uzpůsobeny tak, aby dokázal lehčí překážky projet během několika vteřin a díky dvěma ovladatelným ramenům mohl zvedat a spouštět složitější překážky. Robot taktéž uměl skvěle bránit naší základnu a díky tomu, že byl velice nízký, byl schopen projet pod nejnižší překážkou ve hře,“ jmenoval hlavní přednosti robota Pavel Havlín.

Tým pražských studentů, kteří se světového šampionátu zúčastnili, byl v porovnání s ostatními mnohem menší. „Americké týmy jezdí s více než třiceti studenty. Tým gymnázia PORG vyjel ve složení jedenácti studentů, a v tak nízkém počtu je těžké stíhat vše, co se na šampionátu děje. Díky efektivní organizaci času a dobrému rozdělení práce, kdy se někteří museli starat o více věcí najednou, jsme ale nakonec vše zvládli,“ řekl mentor týmu Jakub Haláček s tím, že šampionát robotické soutěže byl pro studenty nezapomenutelnou zkušeností, která se jim bude v budoucnu velmi hodit. „Nebylo to jen o elektrotechnice a stavění robotů, ale i o schopnosti pracovat jako tým, komunikovat v angličtině a shánět finance na projekt. Někteří studenti dokonce přehodnotili, čemu by se rádi věnovali na vysoké škole,“ dodal Jakub Haláček.  Studenti gymnázia PORG nyní chtějí šířit povědomí o této robotické soutěži mezi českými středoškoláky, aby se jí v budoucnu zúčastnilo více jejich vrstevníků.

 

Kontakt pro média

Michaela Vávrová, 725 952 912, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.