Aktuality

"Čtenářské škatule" v knihovně

Ani během jarní distanční výuky jsme nerezignovali na primánský projekt "čtenářských škatulí". Vybrané prezentace můžete zhlédnout i na stránkách školy (Práce studentů). Pokud vám to však nestačí, a my doufáme, že nestačí, můžete se podívat na všechny krabice vystavené ve školní knihovně do 2. října 2020. Práce našich loňských primánů si můžete opatrně otevřít, prohlédnout a pročíst. Stojí to za to!   

 

PORG Basket ve školním roce 2020/2021

Školní basketbalový tým vstupuje do nové sezóny s těmito družstvy:

PORG Basket - rozpis tréninků ve škoním roce 2020/2021

 

Nebe a Peklo

Nebe a Peklo aneb Protiklady I. a II.

Virtuální výstava prací sekundy A i B z projektu "Nebe a Peklo aneb Protiklady I. a II." z období distanční výuky:

sekunda A: skupina 1  sekunda A: skupina 2 sekunda B: skupina 1 sekunda B: skupina 2

Patrik Čermák čtvrtý na Mezinárodní astronomické olympiádě

Novoporgovský kvartán Patrik Čermák se na Mezinárodní astronomické olympiádě, kterou letos pořádalo Estonsko, umístil na skvělém čtvrtém místě. Gratulujeme!

Klauzury 2020

Obě kvinty, které tento rok ukončují předměty Music, Art a Drama, zvou na tradiční, letos však poněkud nezvyklé klauzury. Vzhledem k okolnostem se budou klauzury s tématem „Metamorfóza“ odehrávat online. Music pod dohledem profesora Lukáše Černého připravil video, které si můžete spustit na tomto odkazu: Klauzury 2020 - Music

Art v čele s profesorkou Olgou Vrškovou připravil online výstavu prostřednictvím programu Sway. Studenti Artu na stránku vystavili fotografie svých výstupů s odborným komentářem: Klauzury 2020 - Art

Drama, které na Novém PORGu vyučuje profesor Darrren Copeland, zvolilo hru svého dětství, Minecraft, jako platformu, na které nahráli představení Metamorphoses: Klauzury 2020 - Drama

Přejem hodně zážitků při letošních online klauzurách!

Drama 2020 - Cast List & Programme

 

esl

Our ESL department

Whether using Quizlet, Kahoot or the many new and engaging applications now available in Microsoft Teams, Novy Porg ESL teachers are hard at work continuing our efforts to meet the demands of our high-level English students!

While our campus and classrooms are closed, Novy Porg students as well as ESL teachers are most certainly still busy learning and teaching English as second language remotely.

Continuing with our high standards for teaching and learning, we remain focused on the studies, whether for Cambridge exams or ESL objectives.

In this environment, Novy Porg English students are generally taught using these two methods, synchronous and asynchronous learning. With synchronous learning Novy Porg ESL students are currently taught in a virtual classroom hosted by their teacher just like a physical classroom, where students:

Participate in lively discussions Experience a shared learning environment (break out chat rooms) Use a digital whiteboard for language review Collaborate on an assigned virtual task Compete in an online quiz platform (like Kahoot!)

Asynchronous learning provides Novy Porg English students with an opportunity to engage the language and their work without live instruction and distraction, as well as the opportunity to work independently from the classroom. With asynchronous learning, students will:

Gain greater independence with language learning Watch a recorded lesson or slideshow presentation from a teacher Contribute to interactive documents Complete an interactive vocabulary quiz or other virtual assessment platforms Focus on long-term media projects

ESL Department

Leisure areas

Leisure areas open to public

Are your favourite sporting facilities still closed or semi-closed? If  outdoor recreation activities are part of your coping strategy during times of high stress and insecurity, you must try one of these public open areas in your neighbourhood! Reviewed by ESL kvinta students.

Jan Kubeš Markéta Lorencová Patricie Janstová Václav Novák

Češtinářská TLC za časů pandemie

Zatímco únorová TLC (Teachers Learning Community) schůze vyučujících českého jazyka a literatury na NP se ohlížela do minulosti, neboť se věnovala kořenům slovanské kultury, březnové setkání (18. 3. 2020) mělo jako hlavní bod programu nejnovější poznatky z oblastí distančního vzdělávání a online platforem. Uvidíme, co přinese duben... Jsouce vybaveni nejmodernějšími výukovými metodami a dovzděláni v oblasti IT, s nadějí hledíme do budoucnosti a myslíme na naše studenty a jejich rodiče, také na všechny kolegy!

IB Visual Arts Exhibition 2020 - zrušeno

IB Výstava v galerii Bold je zrušena. 

Soutěž angličtina

A one-minute video speech contest

Anglická sekce Nového PORGu pořádá soutěž pro studenty primy, sekundy a tercie. Viz přiložený plakát. Svá soutěžní videa nahrávejte na adrese. K přihlášení používejte svého emailového uživatele a k němu příslušné heslo.

načíst další