Aktuality

Ples

Maturitní ples

Prohlédněte si plakáty k maturitnímu plesu Nového PORGu.

den otevřených dveří

Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří na gymnáziu Nový PORG se ve školním roce 2018/2019 konají vždy od 17:00 v následujících termínech: ve středu 21. listopadu 2018 a ve středu 16. ledna 2019.

Vánoční sbírka pro děti z Dětského centra při TN

V týdnu od 14. do 20. prosince se bude na Novém PORGu opět konat předvánoční sbírka věnovaná dětem z Dětského centra při Thomayerově nemocnici. V centru nejvíce potřebují Just Eucasol (antibakteriální sprej proti chřipce), různé typy baterek do hraček, jednorázové podložky pod miminka či jednorázové žínky na mytí miminek. Dary bude možné vkládat do označené krabice u hlavního vchodu.

PORGart

PORG Art 2018 výsledky

 ZŠ

1. Hana Králová 4.A – Obrazy

2. Březina Marek 1.A – Obraz - Gallimimus – Doba útoku

3. Štybnarová Isabela 5.B – Obraz Korálový útes

Gymnázium

1. Kratochvílová Klára 6.BG – keramika – Výročí republiky

2. Hauferová Eliška 5.BG – Obraz - Roklina

3. Janoušek Robin – 2.BG Foto - Svítání

PORG Basket ve školním roce 2018/2019

Školní basketbalový tým vstupuje do nové sezóny s těmito družstvy:

PORG Basket - aktualizovaný rozpis tréninků ve školním roce 2018/2019

Harmonogram šk. roku 2018/19

Harmonogram školního roku 2018 - 2019 s možností stažení ve formátu iCalendar do svých kalendářů.

porg

Anotace k seminářům pro školní rok 2018/19

Biologie v praxi Součásti semináře je možné rozdělit do několika kategorií: Člověk a jeho zdraví obsahuje mj. kapitoly o léčivech (použití, jména, účinky na běžná onemocnění), základech první pomoci, zdraví člověka, relaxační a uvolňovací cviky pro regeneraci organismu, základy vaření běžných jídel, přípravu a vykuchání ryb, ptáků a savců do kuchyně nebo výrobu piva a vína. Příroda kolem nás Vás seznámí nejen s invazními druhy rostlin a živočichů v ČR či běžnými druhy rostlin a živočichů v okolí školy, ale také s ochranou přírody a NP a CHKO ČR. Do terénu! Obsahuje sběr přírodovědných dat v terénu, jejich zaznamenávání, třídění a zpracování, orientaci v terénu – mapy, busoly, GPS, azimut, základy balení batohu na vícedenní expedice, základy potřebné pro táboření a vaření v terénu, výběr kvalitního vybavení do terénu. Součástí jsou také terénní výpravy v rámci ČR.

Fyzika prakticky Na semináři se budeme zabývat nejrůznějšími věcmi – od teorií moderní fyziky až po sestrojování jednoduchých „věciček“. Budeme experimentovat, vyrábět, chodit na exkurze a vědecká pracoviště, přednášky. Budeme počítat, přemýšlet, divit se … zkrátka budeme dělat, co nás bude bavit. Můžete přijít i s vlastním tématem, do kterého se pak můžeme společně ponořit.

Kurz přežití v ekonomické džungli Chcete vědět, kdo řídí „neviditelnou“ ruku trhu? V čem se liší úspěšný podnik od toho průměrného? A má vůbec vlastní podnikání ještě šanci na úspěch? Pokud si kladete podobné otázky, přihlaste se na tento seminář. Budeme diskutovat aktuální ekonomická a finanční témata, dozvíte se, jak funguje ekonomika podniku, a sestavíte si vlastní podnikatelský záměr.

Literatura! Divadlo! LiDi! Literatura! Divadlo! Číst. Psát. Chodit do divadla. Diskutovat. Poznávat. Zkoušet. Seminář je určen studentům se zájmem o současnou literaturu a divadlo. V rámci semináře studenti navštíví minimálně šest divadelních představení ročně a přečtou zajímavá současná literární díla. Součástí semináře jsou dílny tvůrčího psaní a dramatického projevu, dále také beseda se spisovatelem/spisovatelkou.

Otevřená laboratoř Nestačí ti počet laboratorních cvičení během výuky chemie? Chceš vědět, co jsou jodové hodiny, pufry, jak vyrobit "zlato"? Zajímá tě, jak probíhá titrace, jak připravit vodík, jak vypadá kofein, jak správně napsat protokol? A co chemická olympiáda? Chtěl(a) by ses jí zúčastnit? Nebo si naopak nejsi v některých částech chemie jistý(á) a chceš to změnit? Pokud je na většinu otázek tvá odpověď "ano", dokážeš najít své místo v týmu a rád(a) nad věcmi přemýšlíš, je tento seminář přímo pro tebe! Seminář je koncipován jako praktické doplnění, prohloubení a rozšíření témat probíraných v hodinách chemie.

Počítačový seminář – ECDL Tento seminář se bude zabývat přípravou na Evropský počítačový řidičák – ECDL (European Computer Driving Licence). Jde o mezinárodně rozšířený a uznávaný certifikační koncept počítačové (digitální) gramotnosti, počítačových znalostí a dovedností. Seminář Vás připraví ke složení testu z modulů AM3 (zpracování textu) a modulu AM4 (práce s tabulkami) na pokročilé úrovni.                                                  

Ruština Cílem předmětu je získání dovedností v oblasti všestranné jazykové komunikace v ruském jazyce. Jde o dovednosti základů gramatického a lexikálního systému tohoto jazyka, porozumění zvukovým, obrazovým i písemným dokumentům, zvládnutí ústní komunikace v situacích běžné promluvy, schopnost písemného vyjadřování v jazyce v souvislosti s úrovní získávaných vědomostí. Seminář je otevírán jako dvouletý, mohou si ho tak vybrat pouze nynější studenti tercie či kvarty.

Současný svět Nastal pádem Berlínské zdi a rozpadem SSSR v roce 1989 konec dějin? Asi ne, protože to všechno už tu bylo a znovu bude. Seminář otevírá současná i historická témata formující svět a naše životy, diskutuje migraci, války, převraty, environmentální problémy, moderní technologie i budoucnost světa v roce 2050. Volby témat semináře máte možnost volit i Vy. Chceme-li rozumět současnosti, musíme rozumět minulosti, neboť v každém okamžiku dějin je vždy obsažena celá minulost. Chcete také rozumět?

Výtvarný seminář Seminář je určen pro studenty kvart, kvint a sext se zájmem o vizuální umění. Kurz nabízí: návštěvy aktuálních výstav výtvarného umění (rozšiřování kulturního přehledu a tvorba zásobníku výtvarných postupů a metod), nácvik principů autorské výtvarné tvorby od prvního nápadu k výsledné realizaci, přípravu pro IB Visual Art, prostor pro tvorbu využívající přístupy a výrazové prostředky současného umění (instalace, happening, performance, multimédia, objektová tvorba a další), účast studentských skupin v soutěži o výtvarném umění MUS? (soutěž organizuje NG v Praze, Centrum současného umění DOX, Moravská galerie v Brně). Nabízí se i možnost účasti na galerijních programech, přednáškách, diskuse s umělci a soutěžícími z celé ČR.

World Religions Flying in a spaceship over the world, you spot several different civilizations. Civilizations at war. Civilizations at peace. Civilizations trading with one another. Civilizations meeting one another for the first time. What is central to these interactions? In each of these cases, religion has been a driving force in their decision-making and cultural development. Why is religion so fundamental to each society? How is each culture affected by religion and is key to its development? Combined with guest “believers”, we will take an outside look at these religions and learn why others felt these beliefs are worth such a sacrifice.

Zajímavá matematika V rámci semináře budeme společně řešit problémy, na které se v běžných hodinách matematiky nedostalo. Vašim vlastním nápadům se meze nekladou. Projdeme zajímavé úlohy z olympiád, korespondenčních kurzů i zahraničních soutěží. Potřebnými pomůckami, které jistě využijeme, jsou: papír, tužka, rýsovací potřeby, kalkulačka, tabulky, školní počítače, no a samozřejmě mozek! To vše máte – a pokud ne, až na výjimky můžete sehnat ve školním papíromatu.

Soutěž angličtina

A one-minute video speech contest

Anglická sekce Nového PORGu pořádá soutěž pro studenty primy, sekundy a tercie. Viz přiložený plakát. Svá soutěžní videa nahrávejte na adrese. K přihlášení používejte svého emailového uživatele a k němu příslušné heslo.

načíst další