Aktuality

Ekonomické zlato Otakara Kořínka

Septimán Otakar Kořínek vybojoval v září 1. místo ve finále Ekonomické olympiády a zároveň získal Cenu České národní banky – jeho video na téma „Měla by Česká republika přijmout euro?“ bylo ohodnoceno odborníky z ČNB nejlépe. Otakar své ekonomické olympijské tažení dotáhl až k mezinárodnímu úspěchu, v pátek 20. listopadu 2020 porazil přes 25 tisíc evropských soupeřů a zvítězil i v mezinárodním kole! Gratulujeme, Otakare!

Nový PORG online aneb co se na jaře naučíš, na podzim musíš rychle najít

Od středy 14. října naše výuka plynule přešla do virtuálního prostředí online učeben, také předmětové komise nezůstávají pozadu a schůzují ve dne, někdy i večer. 

Oceněný Zach Barnes

Zach Barnes, vyučující předmětů Humanities, History a TOK, získal cenu Oustanding Educator, kterou uděluje University od Chicago. Ocenění získal díky naší absolventce Karolíně Muchové, která mohla do univerzitní soutěže nominovat učitele, "jenž ji během dosavadního studia nejvíce ovlivnil". Gratulujeme k nominaci i k celkovému vítězství, Zachu!

Úspěchy NP na Ekonomické olympiádě

V pátek 25. září 2020 se uskutečnilo závěrečné kolo Ekonomické olympiády, na níž se hned dva studenti Nového PORGu umístili na prvních pěti příčkách. V konkurenci 20 000 účastníků obsadil septimán Otakar Kořínek skvělé první místo, oktaván Patrick Krautman byl pátý! Jedním z úkolů, které museli soutěžící splnit, bylo natočení tříminutového videa, v němž odpoví na otázku "Měla by Česká republika přijmout euro?" Podívejte se, jak toto zadání Otakar s Patrickem zvládli: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/cena_cnb_2020/soutez-cena-cnb/

Oběma studentům gratulujeme k vynikajícím výsledkům!

"Čtenářské škatule" v knihovně

Ani během jarní distanční výuky jsme nerezignovali na primánský projekt "čtenářských škatulí". Vybrané prezentace můžete zhlédnout i na stránkách školy (Práce studentů). Pokud vám to však nestačí, a my doufáme, že nestačí, můžete se podívat na všechny krabice vystavené ve školní knihovně do 2. října 2020. Práce našich loňských primánů si můžete opatrně otevřít, prohlédnout a pročíst. Stojí to za to!   

 

PORG Basket ve školním roce 2020/2021

Školní basketbalový tým vstupuje do nové sezóny s těmito družstvy:

PORG Basket - rozpis tréninků ve škoním roce 2020/2021

 

Nebe a Peklo

Nebe a Peklo aneb Protiklady I. a II.

Virtuální výstava prací sekundy A i B z projektu "Nebe a Peklo aneb Protiklady I. a II." z období distanční výuky:

sekunda A: skupina 1  sekunda A: skupina 2 sekunda B: skupina 1 sekunda B: skupina 2

Patrik Čermák čtvrtý na Mezinárodní astronomické olympiádě

Novoporgovský kvartán Patrik Čermák se na Mezinárodní astronomické olympiádě, kterou letos pořádalo Estonsko, umístil na skvělém čtvrtém místě. Gratulujeme!

Klauzury 2020

Obě kvinty, které tento rok ukončují předměty Music, Art a Drama, zvou na tradiční, letos však poněkud nezvyklé klauzury. Vzhledem k okolnostem se budou klauzury s tématem „Metamorfóza“ odehrávat online. Music pod dohledem profesora Lukáše Černého připravil video, které si můžete spustit na tomto odkazu: Klauzury 2020 - Music

Art v čele s profesorkou Olgou Vrškovou připravil online výstavu prostřednictvím programu Sway. Studenti Artu na stránku vystavili fotografie svých výstupů s odborným komentářem: Klauzury 2020 - Art

Drama, které na Novém PORGu vyučuje profesor Darrren Copeland, zvolilo hru svého dětství, Minecraft, jako platformu, na které nahráli představení Metamorphoses: Klauzury 2020 - Drama

Přejem hodně zážitků při letošních online klauzurách!

Drama 2020 - Cast List & Programme

 

esl

Our ESL department

Whether using Quizlet, Kahoot or the many new and engaging applications now available in Microsoft Teams, Novy Porg ESL teachers are hard at work continuing our efforts to meet the demands of our high-level English students!

While our campus and classrooms are closed, Novy Porg students as well as ESL teachers are most certainly still busy learning and teaching English as second language remotely.

Continuing with our high standards for teaching and learning, we remain focused on the studies, whether for Cambridge exams or ESL objectives.

In this environment, Novy Porg English students are generally taught using these two methods, synchronous and asynchronous learning. With synchronous learning Novy Porg ESL students are currently taught in a virtual classroom hosted by their teacher just like a physical classroom, where students:

Participate in lively discussions Experience a shared learning environment (break out chat rooms) Use a digital whiteboard for language review Collaborate on an assigned virtual task Compete in an online quiz platform (like Kahoot!)

Asynchronous learning provides Novy Porg English students with an opportunity to engage the language and their work without live instruction and distraction, as well as the opportunity to work independently from the classroom. With asynchronous learning, students will:

Gain greater independence with language learning Watch a recorded lesson or slideshow presentation from a teacher Contribute to interactive documents Complete an interactive vocabulary quiz or other virtual assessment platforms Focus on long-term media projects

ESL Department

načíst další