Jarní výzvy

Jarní měsíce přinesly hned tři výzvy, do kterých se mohou zapojit nejen všichni studenti, ale i jejich učitelé, rodiče, prarodiče... Plnit můžete dvě výzvy sportovní, jednu historickou:

Nový PORG se zapojil do běžecké výzvy společnosti RunCzech "Pryč ze židle", jejímž cílem je rozhýbat distanční výukou ztuhlá těla a naběhat co nejvíce kilometrů pro svou školu. Zúčastnit se může úplně každý, zapojte spolužáky, kamarády, sourozence, rodiče i učitele, neexistuje žádný časový ani distanční limit. Patronem této běžecké výzvy je profesor Martin Janda. 

slider jmc 1380 600 20210412 151704

Na zimní úspěch se snaží navázat volné pokračování historické výzvy "O poklad krále Václava", tentokrát tedy "O poklad krále Václava II", kterou pro studenty i učitele připravuje profesor Václav Čada. Každý týden zveřejňuje několik historických fotografií z pražských ulic, úkolem je identifikovat konkrétní místo a nechat se na něm vyfotit. Ideální je co nejpodobnější záběr, tedy ze stejného úhlu i místa, ze kterého fotil danou scenérii tvůrce historické fotografie. 

1 12

Sportovně naladění studenti a učitelé bojují o co nejlepší výkony také v "Easter cycling challenge", kterou vyhlásil profesor Lukáš Saulich. Zatím se do této výzvy zapojilo téměř osmdesát cyklistů, kteří už najezdili 20 000 km!

Easter challenge 1