Kalendář akcí

5 listopad

Science Café: David Modrý

Přednáška profesora Davida Modrého na téma "Proč je v zemích třetího světa potřeba veterinární medicína víc než jinde” se uskuteční 5. listopadu 2020 v obvyklém čase 17.30.

Pozvánka Davida Modrého:

"Cílem přednášky, doprovázené promítáním fotek z tropické Afriky, bude sdílet s publikem zkušenosti získané během let práce v tropických zemích, zaměřené na infekční onemocnění volně žijících i domácích zvířat a lidí. Pokusím se také popsat rozdíly mezi industriálně vyspělými zeměmi severu a zemědělsky založenými zeměmi tzv. globálního jihu s důrazem na význam pastevectví a problémy etnik, které se jako pastevci živí. Budeme diskutovat, jak na život těchto lidí dopadají problémy globálního světa, klimatické změny, migrace a infekční nemoci. Rád bych, aby si publikum odneslo pocit, že žijeme ve společném světě, ve kterém skutečné problémy, kterým musíme čelit, jsou také společné. Současně doufám, že publiku představím fascinující, křehký a rychle mizející svět původních etnik, žijících v srdci kontinentu ze kterého pocházíme všichni - v Africe."

 

26 listopad

Science Café: Ekvádor

26. listopadu 2020 nám od Ondřej Bílý a jeho tým představí únorovou studentskou expedici BIXu na druhý konec světa. Od 17.30 v malé tělocvičně...