Kalendář akcí

31 březen

Projekt Španělské divadlo

Učit se o divadle, číst o divadle, dívat se na divadelní představení ve španělštině, pokusit se napsat divadelní hru ve španělštině, nazkoušet ji a zahrát před publikem - to vše nyní čeká studenty sexty, který by svůj projekt měli zakončit španělským divadelním představením, ve kterém budou sami účinkovat.  

26 duben

Studentský výměnný pobyt v Hamburku

Učitelé němčiny pravidelně nabízí svým studentům možnost zdokonalit se v německém jazyce během pobytu v hostitelské rodině a navštívit přitom krásné město Hamburk. Studentská výměna se pravidelně koná již několik let a čeští i němečtí studenti během ní pracují na společném projektu, jehož výsledky na konci prezentují. Němečtí studenti navštíví své české přátele v Praze od 6. do 13. června 2020.
28 duben

NP studenti v Madridu

Po setkání v Praze se naši studenti přesouvají do Madridu, aby si zdokonalili svou znalost španělštiny, poznali španělskou kulturu, tradice, gastronomii, ale i každodenní život svých španělských přátel. 

12 květen

Porgiáda 2020

Tradiční atletické utkání studentů všech tří PORGů se letos uskuteční 12. května v Ostravě!

 

22 červen

Letní školy v přírodě - jazykové pobyty

I tento školní rok připravili vyučující němčiny, španělštiny a čínštiny tematické pobyty v cizojazyčném prostředí, kde studenti mohou poznat reálie země, jejíž jazyk studují. Tento rok se mohou zúčastnit letní školy v přírodě v Německu, Španělsku a v Číně.