Práce studentů

Výstava čtenářských škatulí v primách

Tak jako každý školní rok připravili naši primáni výstavu svých čtenářských škatulí. Nejprve své čtenářské zážitky vtělili do prostoru krabice od bot a poté vystavili ve svých třídách. Následně pozvali obě páté třídy. Primánům se škatule opravdu povedly, páťáci si je se zájmem prohlédli a v anketě ocenili své starší spolužáky. Více ve fotogalerii.

Kvintánské zpravodaje

Začtěte se do nových studentských časopisů, které vznikly v rámci publicistického projektu v kvintě B.

Visegrádská čtyřka

Koronavize

Recap

Kvintánské zpravodaje 2021

Začtěte se do nových studentských časopisů, které vznikly v rámci publicistického projektu v kvintě A.

Home-office

Bank(€)ruption

Novoporginy

Květstrom

 

PORG ART 2020: Návraty

Až do konce října můžete na chodbě A obdivovat výtvarná díla, která byla oceněna v rámci letošního ročníku soutěže PORG ART: Návraty. Organizace celé akce se pod vedením Olgy Vrškové a Petry Michopulu ujaly studentky septim: Sára Bystrovová, Nela Uhlířová, Lily Kucker a Markéta Hauferová - PORG ART TEAM. Děkujeme a gratulujeme všem oceněným výtvarníkům!

Oceněné práce letošního ročníku v jednotlivých věkových kategoriích:
Základní škola 
Eliška Manson, 5.B – Zpět z prázdnin  Veronika Yakunina, 1.A – Vláček se vrací z Japonska, Vláčkovy vzpomínky  Christina Yakunina, 3.A – Bez názvu  Emily Švarcová, 3.A – Bez názvu  Natálka (3.A) a Kristýnka (4.B) Jarošovy – Velrybí návraty  Katka Uhríková, 5.B - Bez názvu 

Nižší gymnázium 

Natalia Borovskaya, 5.AG – Back to the Motherland  Anna Kalistová a Karolína Iszáková, 3. AG – Peanut is Missing  Karolína Kruglová, 1.AG - Bez názvu  Ester Singerová, 4.BG – World Tour 

Vyšší gymnázium 

Eliška Hauferová, 7.CG – Návrat do ticha  Eliška Leštinová, 8.BG - Bez názvu 

Učitelé 

Petra Michopulu - Bez názvu  Zuzana Šmídová - Bez názvu  Jitka Reischigová – Vzkaz pro navrátivší  Olga Vršková – Návraty k sobě  Jiří Krátký - Variace na barokní téma

Závěrečný ceremoniál soutěže a předání cen se tento rok vzhledem k současnému dění uskuteční později po návratu z distanční výuky.

Čtenářská škatule

Čtenářské škatule

Ani karanténa nezabránila studentům našich prim realizovat každoroční projekt Čtenářské škatule. Odpočinuli si na chvíli od monitoru počítače a snad si při jejich tvorbě užili spoustu zábavy. Zde jen drobná ochutnávka:

Jan Šturm Tobiáš Ryba Kaludie Klečková Tomáš Fotul
How to writte

How to write a review

Interactive guide on how to write a movie or book review created by students of kvarta ESL A1

Lucie Konvalinová, 4BG Leyla Pallas, 4AG

VÝSTAVA KVARTA POP ART

Přijměte pozvání do virtuální galerie Nového PORGu. Tentokrát je k vidění přehlídka kvartánských parafrází tvorby Andyho Warhola z jedné z hodin distanční výuky pod vedením Olgy Vrškové.

KVARTA POP ART

IB Visual Arts 2020 virtuální výstava

Virtuální prohlídka letošní výstavy IB Visual Arts studentek oktávy Nového PORGu Emmy Hejtmánkové, Anastasie Rybalchenko, Van Pham Thanh a Laury Tomsové:

IB Visual Arts Exhibition 2020

 

Cena

One-min video speech amid coronavirus shutdown

Annual One-minute video speech competiton organised by ESL department of NP has its winners.

Category prima-tercie

1st Andreas Drahotský 2nd Tobiáš Ryba 3rd Marika Mlčková

 Category kvarta-kvinta

1st Marek Němec 2nd Patrik Čermák 3rd Mojmír Zálešák

school canteen

NP SCHOOL CANTEEN

In the last couple of years Novy PORG has flipped its classrooms. It has reimagined its corridors with gigantic timeline wall papers. It has renovated bathrooms and showers. But has this trend reached the school canteen? Read the selection of kvinta ESL reports to learn more.

Denisa Bregarová Filip Klaban Mike Dallal
načíst další