Proběhlé akce

Vánoční sbírka pro Azylový dům sv. Terezie

V posledním předvánočním týdnu proběhla na Novém PORGu sbírka pro Azylový dům svaté Terezie, jenž poskytuje ubytování lidem bez přístřeší. Sbírka ošacení, hygienických potřeb a potravin, organizovaná oktavány Markétou Žilkovou, Alexandrou Ševcovou, Markem Žilkou a Filipem Klápštěm pod vedením profesora Alana Matthewse, v pátek 18. prosince šťastně doputovala na místo určení, o čemž referují jak facebookové stránky Arcidiecézní charity Praha, která azylový dům provozuje, tak i děkovný e-mail organizátorů: "Chceme moc poděkovat všem studentům i učitelům, kteří se této sbírky účastnili a pomohli nám tak zlepšit Vánoce lidem, jejichž situace je aktuálně velmi náročná. Za minulý týden jsme vybrali opravdu velké množství věcí, které jsme nakonec museli do Azylového domu svaté Terezie převézt dvěma auty." 

Diplomy pro úspěšné absolventy DofE

V minulých dnech se uskutečnila akce "Dofe jede za vámi", během níž došlo k předání diplomů a odznaků pro úspěšné absolventy programu DofE (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu) na naší škole. Závěrečná slavnostní ceremonie pro úspěšné absolventy z celé republiky se poprvé uskuteční online ve středu 16. prosince od 15 hodin. Nezapomeňte se dívat.

SC: Veterinární medicína v zemích třetího světa

Přednáška profesora Davida Modrého se uskutečnila ve středu 11. listopadu 2020 jako online událost v aplikaci Microsoft Teams. Více než sto čtyřicet posluchačů bylo svědkem poutavého výkladu ředitele organizace Veterináři bez hranic ČR o veterinární medicíně domácích a volně žijících zvířat v Africe i u nás. Naší SC skupině Nový PORG se podařilo v době nouzového stavu uskutečnit přednášku jako zatím jediné SC skupině v ČR! 

Dofe: cvičná expedice Brdy 2020

Za vskutku podzimního počasí absolvovali další účastníci programu Dofe (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu) cvičnou expedici v brdských hvozdech. I přes určitá úskalí proběhla víkendová (10. - 11. října 2020) výprava úspěšně. Příprava na ostrou expedici, která proběhne v příštím kalendářním roce, tak může být zahájena.

Macbeth v Celetné

Společná výprava semináře LiDi a Novoporgánského divadelního klubu do Divadla v Celetné (8. října 2020) přinesla divadelní zážitek v podobě Shakespearova Macbetha v nastudování divadelního spolku Kašpar.

Go kurz prim 2020

I letos se naši primáni vydali na seznamovací výjezd do Nové Pece, vyrazili hned první den nového školního roku. Během následujících čtyř dnů se u Lipna vzájemně poznávali na kole, na vodě i v lese. Očití svědkové vypověděli, že nálada byla skvělá, počasí někdy až snové. 

Na kole za sv. Juliánou

Nový školní rok jsme zahájili v pondělí 24. srpna 2020 tradičním cyklistickým výletem pedagogů i dalších zaměstnanců všech tří PORGů. Porgovský peloton se za krásného počasí vydal z Holešovic až k tuchoměřickému pomníku svaté Juliány, kde se odborného výkladu o mučednici, patronce těhotných, nemocných a trpících žen, ujal datový analytik Jiří Krátký. 

BIX: Přechod NP Pirin v Bulharsku

Desetidennímu přechodu bulharského NP Pirin (14. - 23. 8. 2020) přálo hezké počasí, což výprava s plným vybavením na zádech a nocováním ve stanech ocenila. Tempo přechodu bylo přizpůsobeno možnostem pozorování a pořizování fotodokumentace, takže si studenti mohli vychutnat všechny krásy národního parku s velkým množstvím vzácných horských květin i chráněných živočichů. Účastníci přešli bez zranění a bez problémů celé pohoří a nevadil jim ani těžko dostupný mobilní signál.

Východ slunce na Karlově mostě

Letošní septimáni se, dešti navzdory, podíleli na založení nové tradice - ranní slunovratové procházky za východem slunce na Karlův most - od sv. Víta za sv. Petrem. Předposlední školní den 29. června 2020 bylo nakonec vše krásné - putování za "světlem", pražským slunovratovým mystériem, kraťounké "zaskvotování" letní terasy restaurace Nebozízek i výborné dortíky v cukrárně U Knoflíčků!

Dofe expedice 2020: Národní park Šumava

V posledních dnech letošního školního roku proběhla ostrá expedice našich členů programu DofE (Cena vévody z Edinburghu). Účelem expedice byl přechod Šumavy s důrazem na pozorování místní flóry. I přes počáteční nepřízeň počasí a náročnost pochodu dopadla výprava úspěšně, členům expedičního týmu tak již zbývá jen krůček k získání „zlaté úrovně“. 

načíst další