Proběhlé akce

Dofe: cvičná expedice Brdy 2020

Za vskutku podzimního počasí absolvovali další účastníci programu Dofe (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu) cvičnou expedici v brdských hvozdech. I přes určitá úskalí proběhla víkendová (10. - 11. října 2020) výprava úspěšně. Příprava na ostrou expedici, která proběhne v příštím kalendářním roce, tak může být zahájena.

Macbeth v Celetné

Společná výprava semináře LiDi a Novoporgánského divadelního klubu do Divadla v Celetné (8. října 2020) přinesla divadelní zážitek v podobě Shakespearova Macbetha v nastudování divadelního spolku Kašpar.

Go kurz prim 2020

I letos se naši primáni vydali na seznamovací výjezd do Nové Pece, vyrazili hned první den nového školního roku. Během následujících čtyř dnů se u Lipna vzájemně poznávali na kole, na vodě i v lese. Očití svědkové vypověděli, že nálada byla skvělá, počasí někdy až snové. 

Na kole za sv. Juliánou

Nový školní rok jsme zahájili v pondělí 24. srpna 2020 tradičním cyklistickým výletem pedagogů i dalších zaměstnanců všech tří PORGů. Porgovský peloton se za krásného počasí vydal z Holešovic až k tuchoměřickému pomníku svaté Juliány, kde se odborného výkladu o mučednici, patronce těhotných, nemocných a trpících žen, ujal datový analytik Jiří Krátký. 

BIX: Přechod NP Pirin v Bulharsku

Desetidennímu přechodu bulharského NP Pirin (14. - 23. 8. 2020) přálo hezké počasí, což výprava s plným vybavením na zádech a nocováním ve stanech ocenila. Tempo přechodu bylo přizpůsobeno možnostem pozorování a pořizování fotodokumentace, takže si studenti mohli vychutnat všechny krásy národního parku s velkým množstvím vzácných horských květin i chráněných živočichů. Účastníci přešli bez zranění a bez problémů celé pohoří a nevadil jim ani těžko dostupný mobilní signál.

Východ slunce na Karlově mostě

Letošní septimáni se, dešti navzdory, podíleli na založení nové tradice - ranní slunovratové procházky za východem slunce na Karlův most - od sv. Víta za sv. Petrem. Předposlední školní den 29. června 2020 bylo nakonec vše krásné - putování za "světlem", pražským slunovratovým mystériem, kraťounké "zaskvotování" letní terasy restaurace Nebozízek i výborné dortíky v cukrárně U Knoflíčků!

Dofe expedice 2020: Národní park Šumava

V posledních dnech letošního školního roku proběhla ostrá expedice našich členů programu DofE (Cena vévody z Edinburghu). Účelem expedice byl přechod Šumavy s důrazem na pozorování místní flóry. I přes počáteční nepřízeň počasí a náročnost pochodu dopadla výprava úspěšně, členům expedičního týmu tak již zbývá jen krůček k získání „zlaté úrovně“. 

BIX: Přechod Českého lesa

Poslední BIX expedicí letošního školního roku byl pětidenní přechod CHKO Český les. Vedoucí projektu Biologie v praxi Mgr. Ondřej Bílý děkuje všem účastníkům za úspěšné absolvování náročného testu jejich fyzické kondice, největší odměnou byla nádherná liduprázdná krajina a čistá příroda.

BIX: Expedice Pavouk

První BIX expedice v době pokoronavirové se uskutečnila během posledního květnového víkendu a měla poměrně výjimečný program. Profesor Bílý zavedl své studenty do skal, aby tam absolvovali základní výcvik lezení včetně vázání uzlů a různých výstupových a slaňovacích technik. Program celé akce zajistili vyškolení a certifikovaní instruktoři lezení z centra Mammut Holešovice, vše proběhlo bez zádrhelů a hlavně bez zranění. Všichni zúčastnění si zaslouží dík a pochvalu za perfektní spolupráci!

Absolventi kurzu:

Hynek Hartl  Simona Pacáková  Anna Muchová  Emma Vážanová Jakub Niederle David Konvalina Julie Mrázová Jiří Niederle Jan Uher Robin Janoušek Hana Uhlířová Rebeka Zlesáková Jonáš Gaigr – fotograf Dominik Kobrle Regina Gregorová

Výlet s absolventy

Novoporgovští absolventi, kteří museli z pandemických důvodů opustit své evropské i zámořské univerzity, si uvědomují, že jejich gymnaziální učitelé v časech distanční výuky strádají, protože jim chybí společnost, povídání a osobní kontakt. Naštěstí naše bývalé studenty neopouštějí dobrovolnické myšlenky ani po úspěšném ukončení jejich CAS (creativity, activity, service) projektů v rámci IB programu a nad pomocí komunitám v nouzi přemýšlejí dál. Důkazem budiž výlet z Velkých Popovic na rozhlednu Ládví v rámci jarní akce, která by mohla nést název "Vezmi svého bývalého učitele na procházku". Děkujeme Sáře Davidové za nápad i za organizaci.

načíst další