Proběhlé akce

NP florbalisté druzí na Praze 4

Po úspěšné kvalifikaci si naši florbaloví kluci vedli neméně úspěšně i ve finále Prahy 4. Základní skupinou prošli bez ztráty bodu, v semifinále si poradili se ZŠ Horáčkova a prohráli až ve finále s florbalovým výběrem ZŠ Bítovská. Gratulujeme k druhé příčce!

Čínská večeře

Novoporgovští studenti čínštiny (z tercií, kvart i kvint) a jejich profesorka Kateřina Nováková se společně vydali do restaurace Hua Long Zhai, kde společně konverzovali o jídle i o výuce čínštiny. Starší studenti předávali mladším různé rady a tipy, jak se co nejrychleji naučit základy. V průběhu večera se nejzkušenější studenti snažili konverzovat také s čínskou obsluhou, což byla skvělá příležitost, jak si ověřit své jazykové dovednosti.

Science Café: Medicína budoucnosti

Listopadové Science Café (19. 11. 2019) přivítalo Martina Haluzíka z IKEMu, který na Novém PORGu pohovořil o medicíně budoucnosti, konkrétně o rizicích obezity a cukrovky, o životním stylu současné společnosti. 

Basketbalový POPRASK: Stříbro z finále Prahy 4

Dne 14. listopadu 2019 se naši baskeťáci z tercií a kvart utkali s ostatními školami ve finále Prahy 4. Nemocemi značně oslabený tým bojoval statečně a nakonec vybojoval druhé místo těsně za základní školou z Kunratic. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci naší skoly!

Seminář tvůrčího psaní v Božské lahvici

V pondělí 18. listopadu 2019 se studentky ze semináře tvůrčího psaní vypravily do literární kavárny Božská lahvice na večer věnovaný bajkám, žánru táhnoucímu se od Ezopa až k výrazným básníkům současnosti. Své bajky představili Petr Borkovec, Robert Wudy a Vojtěch Vacek.

Matematická soutěž MaSo

MaSo je týmová matematická soutěž, které se 12. listopadu 2019 zúčastnily hned dva novoporgovské týmy. Patrik Čermák (4.AG), Tomáš Mucha (2.BG), Anna Kalistová (2.AG) a Mojmír Zálešák (4.AG) vybojovali ve svém místě konání (Praha - Karlov) skvělé 2. místo, celkově pak 20. příčku v rámci celé ČR. (https://maso.mff.cuni.cz/2019_podzim/)
Soutěž na Novém PORGu organizovala a vedoucí obou týmů byla Štěpánka Svobodová. Gratulujeme!

Assembly k výročí událostí roku 1989

11. listopadu 2019 jsme si v rámci celospolečenských oslav i my připomněli události roku 1989. Při ranním setkání všech tříd gymnázia jsme se zaměřili na pád Berlínské zdi jako symbolu rozdělení Evropy. Zmínili jsme i novodobé bariéry mezi lidmi.

Assembly k výročí událostí roku 1989

Finálový Poprask s naší účastí

Náš basketbalový tým chlapců z tercií a kvart vyhrál obvodní kolo POPRASKu na Praze 4 a postoupil do finálového turnaje. Gratulujeme!

 

Zlatí absolventi programu Dofe

Na konci října rozšířili řadu zlatých absolventů programu Dofe další dva studenti Nového PORGu – septimáni Jolana Kosová a Matěj Staněk. Jolana si mezi své aktivity vybrala tenis a hru na flétnu, v rámci dobrovolnictví pomáhala s výukou angličtiny malých dětí. U Matěje se jednalo o následující aktivity: basketbal, IT kurz a vedení volnočasových kroužků pro děti. Ve stejném měsíci proběhla také další cvičná expedice, které se zúčastnili další naši „dofáci“.

Figurální kresba

Večerní kurz figurální kresby

Ve středu 6. listopadu proběhl na Novém PORGu večerní kurz figurální kresby určený studentům předmětu Art. 

načíst další