Proběhlé akce

BIX: Zimní přechod Středohoří

Zimní přechod Českého středohoří patří k nejnáročnějším BIX expedicím, kterou profesor Ondřej Bílý pro naše studenty pořádá. Tentokrát se tato tradiční akce uskutečnila druhý lednový víkend roku 2020, a i když mrazy účastníky nepotrápily tolik jako před dvěma lety, i tak si studenti zaslouží velký obdiv za to, jak expedici zvládli!

Zúčastnění studenti:

Eliška Staňková  Lukáš Procházka  Jakub Niederle  Libuše Rybínová  Vanda Soušková  David Tejnecký  Jiří Niederle  Kubeš Jan  Martin Bloudek  Dominik Kobrle Tomáš Homolka 

 

Science Café: Moderní antivirotika

V úterý 7. ledna 2020 byl hostem Nového PORGu doktor Radim Nencka. Během jeho přednášky o antivirotikách a jejich aktuálním výzkumu posluchače nejvíce zaujala myšlenka jedné pilulky, která by nás ochránila před všemi viry napadajícími dýchací systém třeba až na půl roku.
 

Sekundánské autorské divadlo

V pondělí 16. prosince 2019 se na Novém PORGu konaly dvě divadelní premiéry, kterými vyvrcholil podzimní projekt obou sekund. Sekunda A se ve svém autorském divadle inspirovala slavným detektivním příběhem Agathy Christie Vražda v Orient expresu, sekunda B autorsky zpracovala neméně slavnou filmovou komedii Někdo to rád horké. Obě divadelní představení, Vražda v Orient expresu i Někdo to rád teplé, sklidila uznání a potlesk; téměř tříměsíční kolektivní snažení (studenti si vybrali námět a text divadelní hry sami napsali, každý člen třídy se podílel na přípravě a realizaci představení jako herec i jako člen inscenačního týmu) si to zasloužilo!

Vražda v Orient expresu sekundy A

Někdo to rád teplé sekundy B

Setkání s absolventy

Start nového kalendářního roku je na Novém PORGu vždy spojen s milou společenskou událostí, se setkáním s našimi absolventy. V sobotu 4. ledna 2020 se v restauraci Na tý louce zelený sešli zástupci všech dosavadních maturitních ročníků se svými bývalými gymnaziálními učiteli, v pondělí 6. ledna jsme početnou skupinu absolventů přivítali na ranním shromáždění v malé tělocvičně. Po tomto setkání se pro současné studenty vyšších ročníků naskytla vzácná příležitost k individuálním rozhovorům s absolventy, dnes studenty prestižních univerzit po celém světě, o jejichž zkušenosti a cenné rady je vždy velký zájem.

Vánoční dílny 2019

Studenty i učiteli oblíbená předvánoční tradice Nového PORGu se letos uskutečnila v úterý 17. prosince. I tentokrát se peklo, vařilo, smažilo, vyrábělo, tvořilo, tančilo, hrálo či sportovalo, jak se můžete přesvědčit na fotografiích Josefa Nechvátala. Letošní novinkou byla Česká mše vánoční J. J. Ryby v bravurním podání studentsko-učitelského smíšeného sboru, která se nesla školní jídelnou během obou obědových pauz.

Španělštináři na venezuelské večeři

Španělštináři z kvint si se svými pedagogy vyrazili na předvánoční oběd do restaurace Venezolano. Venezuelské speciality, příjemné prostředí a dobrá společnost vykouzlily více než vydařenou dvouhodinovku španělštiny 19. prosince 2019!

Science Café: Globální změny klimatu

V úterý 10. prosince proběhla další přednáška SC, docent Radan Huth hovořil o klimatických změnách na naší planetě. Za účast děkují a na setkání při další SC přednášce se těší Ondřej Bílý a SC team - Lucie Růžičková, Oliver Janoušek, Tereza Straková, Hana Uhlířová a Markéta Šimková.

NP florbalisté druzí na Praze 4

Po úspěšné kvalifikaci si naši florbaloví kluci vedli neméně úspěšně i ve finále Prahy 4. Základní skupinou prošli bez ztráty bodu, v semifinále si poradili se ZŠ Horáčkova a prohráli až ve finále s florbalovým výběrem ZŠ Bítovská. Gratulujeme k druhé příčce!

Čínská večeře

Novoporgovští studenti čínštiny (z tercií, kvart i kvint) a jejich profesorka Kateřina Nováková se společně vydali do restaurace Hua Long Zhai, kde společně konverzovali o jídle i o výuce čínštiny. Starší studenti předávali mladším různé rady a tipy, jak se co nejrychleji naučit základy. V průběhu večera se nejzkušenější studenti snažili konverzovat také s čínskou obsluhou, což byla skvělá příležitost, jak si ověřit své jazykové dovednosti.

Science Café: Medicína budoucnosti

Listopadové Science Café (19. 11. 2019) přivítalo Martina Haluzíka z IKEMu, který na Novém PORGu pohovořil o medicíně budoucnosti, konkrétně o rizicích obezity a cukrovky, o životním stylu současné společnosti. 

načíst další