Proběhlé akce

Rebeka Zlesáková na basketbalovém kempu v Bologni

Sekundánka Rebeka Zlesáková, účastnice Jr. NBA League a nejlepší dívka ze všech škol v basketbalu v ČR, byla Jr. NBA vybrána na trénikový kemp do italské Bologni. Takto svůj jedinečný sportovní zážitek hodnotí:

"Na začátku května jsem měla to štěstí, že jsem se účastnila basketbalového tréninkového kempu v Bologni v Itálii, který organizoval Jr. NBA.  Kromě toho, že jsme denně trénovali, byla pro nás také zorganizována prohlídka města, a viděli jsme i finálový zápas Italské basketbalové ligy mezi Bolognou a Římem, který se konal v krásné hale s parádní atmosférou. Věk hráčů na kempu byl v rozmezí narození 2004-2006 a skvělé bylo, že účastníci byli z různých evropských zemí i zemí Blízkého východu. Měli jsme tedy možnost dozvědět se něco i o zemích, ze kterých jednotliví hráči pocházeli. Na kempu nás trénovalo mnoho basketbalových osobností, nejznámější z nich byl Francouz Boris Diaw, šampion NBA ze San Antonia Spurs. Po celou dobu byl přítomen také hlavní trenér reprezentace USA do 17 let Don Showalter."    

   

Maturita a poslední zvonění 2019

Jedna z nejdůležitějších událostí tohoto školního roku proběhla od 21. do 29. května. V těchto dnech, které bezprostředně navazovaly na náročné IB testování, maturoval ročník 2019, tedy oktávy A, B a C. Ve čtvrtek 6. června se pak ze studentů stali absolventi při slavnostním předání vysvědčení v Chodovské tvrzi, kde se za bouřlivého počasí i bouřlivých potlesků vzpomínalo, děkovalo a přálo. 

Naši nejčerstvější absolventi, děkujeme za hezké rozloučení, držíme palce u přijímaček, 6. července a pořád dál!

Fotografie byly pořízeny ve středu 29. května při slavnostním zakončení maturitního zkoušení a ve čtvrtek 6. června po bláznivém loučení oktavánů s mladšími spolužáky.

Primáni v kostele Pražského Jezulátka

Primáni probírají v rámci předmětu KEK (Kořeny evropské kultury) téma náboženství a vliv křesťanství na naši kulturu a civilizaci. Pro přiblížení tohoto tématu navštívili 30. května se svým profesorem Václavem Čadou kostel a klášter u Pražského Jezulátka a absolvovali program s názvem Stopy života.

Jubilejní bejksejl

Poslední septimánský Bejksejl tohoto školního roku se uskutečnil ve čtvrtek 30. května. U příležitosti desátého charitativního prodeje septimánky spočítaly, že jsme během roku společně přispěli celkem 75 500 Kč na několik různých projektů! Poslední mlsání vydělalo dalších 6 000 Kč, které putují do Centra výcviku psů pro postižené Helppes (http://www.helppes.cz).

Septimánkám gratulujeme a hlavně děkujeme za pomoc druhým.

PORG GOLF CHAMPIONSHIP 2019

Již deset let jsou brány dýšinského hřiště (Greensgate) každoročně otevřeny rodičům a studentům školy PORG na jeden den .. jeden speciální den, který patří golfu. Tradice prestižního turnaje hrajícího se systémem texas sramble dvojic se zahájila v roce 2009 a o čtyři roky později se přidal ještě turnaj pro začínající golfisty tzv. PORG GOLF CHAMPIONSHIP MINI. Typické pro tuto akci je veliký zájem z řad studentů i rodičů, neobvykle skvělé počasí a vždy perfektně připravené hřiště, které na rok 2019 opět zajistil Petr Šikoš.

PORG GOLF CHAMPIONSHIP MINI 2019

 Nejmladší hráči bojovali na 6ti jamkové akademii a dále pak museli zdolat 12 jamek na putting greenu pod dohledem profesionálního trenéra.

Těmto se dařilo nejlépe:

1. místo              Michal Břicháč                 48 ran 2. místo              Viktor Novák                    51 ran 3. místo              Alice Šindlarová               53 ran PORG GOLF CHAMPIONSHIP 2019

Vloženou soutěž Nearest to the Pin na jamce č. 4 vyhrála Veronika Vančíková a na 17.jamce se nejdále trefil Pavel Foubík jr.

V kategorii NETTO zvítězily tyto dvojice:

1. místo Barbora Schmalzová + Vladimír Schmalz 2. místo René Latka + Oliver Latka 3. místo Johana Jakubíčková + Lumír Jakubíček

Brutto kategorii vyhrála dvojice ve složení Anna Staňková + Kryštof Latka, která zahrála hřiště 3 rány pod PAR! Sestry Barcalovy (Ester + Miriam) přinesly o ránu víc, tedy (70 ran) a v PARu došla dvojice Martin Šikoš + Petr Šikoš, kteří tak skončili na třetím místě.

Závěrečná ceremonie by se neobešla bez moderátorského umu Martina Romana, který opět pro vítěze zajistil krásné poháry. Na to jaké počasí panovalo dne 1.6. 2019 možná zapomeneme, na vítěze ovšem ne! Jejich jména budou jako tradičně připsána na památeční trofeje.

Věříme, že si všichni zúčastnění tento den užili a naviděnou zase za rok!

 

PORG Basket ve Španělsku

Ve dnech od 22. 4. do 27. 4. se naši basketbalisté z týmů U15 a U17 účastnili basketbalového turnaje Globasket ve španělském městečku Lloret de Mar. Na turnaji se potkávají týmy ze všech koutů světa, je tedy zajímavé srovnávat různé herní styly a taktiky. Náš tým si veze z turnaje skvělé druhé místo! Nestačili jsme pouze na borce z Finska, kteří vynikali nejen fyzickou převahou, ale i přesnou střelbou.

Velkým sportovním zážitkem byl pro naše hráče výlet do Barcelony spojený s návštěvou zápasu basketbalové euroligy mezi Barcelonou a týmem z Istanbulu o účast ve Final four. Atmosféra byla báječná.

Minulý rok jsme vezli jeden tým, letos už dva, tak pevně doufáme, že se nadále budou řady účastníků zahraničních turnajů rozrůstat. Již teď se těšíme na další ročník! 

Podívejte se na video z turnaje.

Španělská kultura křížem krážem

Studenti španělštiny zhlédli v dubnu interaktivní program pro střední školy, který je seznámil se španělským hudebním žánrem flamenkem a dále jim představil důležité osobnosti z historie, kultury, divadla, literatury a kinematografie. Na závěr měli studenti možnost ochutnat specialitu španělské gastronomie - tapas.

Ostrá expedice DofE na Pálavě

Studenti zapojení do programu DofE (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu) absolvovali během Velikonoc úspěšně ostrou expedici a výrazně se tak přiblížili ke zdárnému splnění celého programu. Tým ve složení Kristýna Vlastníková, Lucie Králová, Eliška Leštinová, Jolana Kosová, Matěj Staněk, Jakub Smékal a Martin Frouz zdárně překonali čtyři dny pochodu s plnou polní sluncem rozpálenou Pálavou. Všechny podmínky expedice byly bez výhrady splněny. Nyní nezbývá než dokončit dlouhodobé aktivity a dojít si pro zasloužené ocenění během závěrečné ceremonie.

Čtenářské škatule

V pondělí 15. dubna se ve školní knihovně konala tradiční výstava „Čtenářské škatule“, jedna z akcí, na které se studenti gymnázia setkávají s žáky základní školy. Tentokrát se primáni podělili o své čtenářské zážitky s páťáky. Škatule se primánům velmi podařily a všichni studenti tak netradiční formou získali nové knižní tipy na jaro i léto.

Juniorský maraton 2019

Dva týmy novoporgovských běžců se úspěšně zúčastnily Juniorského maratonu 2019. V konkurenci více než šedesáti pražských škol obsadili „Kvartáni“ časem 2:59:27 dvanácté a „Starý páky“ časem 3:04:18 čtrnácté místo . GRATULUJEME!

načíst další