Proběhlé akce

ŠVP Orlické hory

Terciáni a kvartáni se po roční přestávce opět mohli vydat na podzimní školu v přírodě a první říjnový týden tak strávili v malebných Orlických horách. Terciánský program byl zaměřen na životní styl, studenti si mohli vyzkoušet nejrůznější sportovní aktivity, a dokonce si mohli nechat zjistit svůj somatotyp a seznámit se s klíčovými ukazateli zdraví. Program pro kvartány byl zaměřen na zkoumání přírodních jevů přímo v terénu: od drobných hub až po rozsáhlé ekosystémy. Nedílnou součástí byly rovněž kurzy první pomoci. Celý týden nás provázelo nádherné počasí, a tak jsme mohli načerpat dostatek energie do dalších týdnů.

ŠVP Lipno 2021

Podzimní školy v přírodě se mohly po roční pauze opět uskutečnit, a proto se první říjnový týden primáni a sekundáni vypravili na osvědčené místo na břehu Lipenské přehrady. Gymnazisté s sebou letos přibrali i šesťáky a všichni společně si užili program, který nesl název Genius loci. Sluncem prozářené dny začátku týdne vystřídal ve středu déšť, který se nás držel i ve čtvrtek během celodenní výpravy do zaniklé vesnice Kapličky. Nevlídné počasí nesli všichni studenti více než statečně, vítr a déšť snad ještě umocnily dojmy z pohnutých osudů této obce ve dvacátém století, které jsme si na místě připomněli. 

Prohlédněte si fotogalerii ŠVP Lipno 2021

Bakesale kvinty A

V pátek 24. září 2021 uspořádali studenti kvinty A charitativní prodej pečiva a byli velmi úspěšní, což potvrzují slova Alana Matthewse, třídního kvinty A: "I would like to thank Kvinta A students for raising a staggering 7,845 Kč in today's bake sale. I would also like to thank their outstanding helpers in Septima who also brought cakes and helped to set up the tables in the morning. The jar of 368 sweets had been won by Mojmír Zálešák.  The proceeds of the sale will be sent to a transparent account which was created to help raise funds for Jakub Janda." 

 

Den dětské onkologie

Dobrovolníci z řad našich septimánů pomáhali s organizací 7. ročníku Dne dětské onkologie, který se uskutečnil 18. září od 13 hodin v Praze 6 před Usedlostí Ladronka. Letošní ročník byl koncipován jako poděkování zdravotním sestrám v dětské onkologické péči a zaštiťoval ho spolek Haima, jehož veřejné sbírky jsme se účastnili při vánoční a velikonoční sportovní výzvě. 

 

Go kurz prim a šesté třídy

Letošní Go kurz se odehrál v novém složení, poprvé totiž společně se studenty obou prim vyrazili na adaptační výjezd i studenti šesté třídy ZŠ. Nálada byla po celé čtyři dny výborná a počasí nám více už ani přát nemohlo. Studenti si vyzkoušeli různé teambuildingové aktivity, vyrazili na výlet na kole, projížďku na loďkách, malovali, zpívali a sportovali, především se však u všech aktivit navzájem poznávali, přátelili a zjišťovali, jak to u nás na PORGu chodí. Přejeme hodně radosti ze studia a ať se jim na Novém PORGu líbí!

PORG Basket na soustředění v Nymburce

Náš basketbalový klub má za sebou letní soustředění v Nymburce. Všichni hráči si celou akci užili a odjíždějí sice s bolavými, leč řádně vytrénovanými svaly vstříc nové basketbalové sezóně. Držme jim palce!

Stavba casosber

Na Novém PORGu rostou další podlaží

V kampusu na Novém PORGu se od začátku června intenzivně staví. Co se podařilo do začátku srpna? Podívejte se na časosběrné video.

Dofe expedice 2021: Křivoklátsko

V posledních červnových dnech proběhla ostrá DofE expedice do křivoklátských lesů. Skupina aspirantů na Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu ve složení Markéta Hauferová, Daniela Rybková, Livie Červeňáková, Kryštof Latka, Šimon Buranský, Robin Janoušek a David Tejnecký si úspěšně poradila jak s expedičními pravidly, tak i s nástrahami počasí a terénu. Během výpravy se jim podařilo určit desítky živočichů a rostlin, které jsou typické pro zdejší chráněnou oblast, biosférickou rezervaci UNESCO. 

Basketbalový kondiční trénink

V úterý 22. června 2021 jsme přivítali na naší škole v rámci basketbalového školení pana Kociána z ČBF. Celá akce byla pro hráče i trenéry velmi přínosná. Dozvěděli jsme se jak dlouhodobě rozvíjet pohybové vzorce v basketbalu a jak důležité je jejich pevné ukotvení při celoživotním sportování.

Vedoucí klubu PORG Basket Claudie Posuchová

Malopolsko

Malopolsko 2021

Our three-day trip to Krakow with Kvinta was finally realized after a year of rescheduling multiple times due to the COVID lockdowns. In the end, it was a great trip for the kids to re-socialize and visit a beautiful and historical city. We visited the Wieliczka Salt Mines, toured the Old Town, Jewish Quarter, and former Jewish Ghetto. We saw a fragment of the former ghetto wall and visited the Princes Czartoryski Museum, which houses Da Vinci’s “Lady with an Ermine”. Afterwards, we toured both the Auschwitz and Birkenau concentration and death camps, which was the central part of our Humanities curriculum in Kvarta. The trip was a huge success and everyone really enjoyed themselves. You will find pictures in our photogalery.

načíst další