Proběhlé akce

Cultural week 2019

Tradiční červnový týden věnovaný umění letos zahájily úspěšné kvintánské klauzury. Studenti Artu připravili výstavu Vesmír a zorganizovali čtyři komentované prohlídky pro studenty, rodiče a učitele a dvě interaktivní prohlídky pro žáky ZŠ. Studenti předmětu Music realizovali krásné hudební vystoupení Planets. Drama studenti předvedli dvoudílné autorské divadlo Tall Stories and Late Night Adventures. Středeční večer patřil studentskému festivalovému představení Les oiseaux ne chantent plus ve francouzském jazyce. Cultural Week 2019 zakončil tradičně skvělý muzikál pátých ročníků ZŠ, letos s názvem Bully!

Klauzury 2019 Art

Klauzury 2019 Drama

Klauzury 2019 Music

 

 

 

PORG Basket na Dni Přeborníků

Dne 13. června 2019 se PORG Basket účastnil tradiční akce Dne Přeborníků PBS, na které jsou předávána ocenění jednotlivcům i družstvům startujícím v soutěžích Pražského basketbalového svazu. Naši chlapci v kategorii U17 soutěž vyhráli a stali se Přeborníky Prahy, děvčata se v kategorii U15 umístila na třetím místě. Gratulujeme!

Zbraslavský pohár

Zbraslavský pohár

Konec školního roku je již tradičně spjat s basketbalovým turnajem Zbraslavský pohár, který se letos opět konal na naší škole. Úspěšný basketbalový rok se podařilo našim basketbalistům stvrdit vítězstvími v obou vypsaných kategoriích, tedy prvního stupně ZŠ i nižšího gymnázia.

Vodácká ŠVP na Ohři

Vodácká výprava Martina Jandy patří k tradičním a oblíbeným možnostem, jak strávit letní školu v přírodě. Letos se jela Ohře, na které zkušený tým profesorů (Olga Vršková, Jan Schroll, Matěj Soukup a Martin Janda) pro studenty připravil šestidenní dobrodružství, na které se jen tak nezapomíná.

"Letošní voda byla fantastická. Ohře je krásná řeka plná přírodních i kulturních zajímavostí. Studenti si prohloubili vodácké dovednosti. Odhodlaně trénovali traverzy, náklony a závěsy na slalomové trati Hubertus, sjížděli peřeje i jezy. U večerních ohňů se zpívalo a hrálo do noci. Byla to prostě nefalšovaná krása."

Olga Vršková

Fotografie z Ohře 2019 

Rebeka Zlesáková na basketbalovém kempu v Bologni

Sekundánka Rebeka Zlesáková, účastnice Jr. NBA League a nejlepší dívka ze všech škol v basketbalu v ČR, byla Jr. NBA vybrána na trénikový kemp do italské Bologni. Takto svůj jedinečný sportovní zážitek hodnotí:

"Na začátku května jsem měla to štěstí, že jsem se účastnila basketbalového tréninkového kempu v Bologni v Itálii, který organizoval Jr. NBA.  Kromě toho, že jsme denně trénovali, byla pro nás také zorganizována prohlídka města, a viděli jsme i finálový zápas Italské basketbalové ligy mezi Bolognou a Římem, který se konal v krásné hale s parádní atmosférou. Věk hráčů na kempu byl v rozmezí narození 2004-2006 a skvělé bylo, že účastníci byli z různých evropských zemí i zemí Blízkého východu. Měli jsme tedy možnost dozvědět se něco i o zemích, ze kterých jednotliví hráči pocházeli. Na kempu nás trénovalo mnoho basketbalových osobností, nejznámější z nich byl Francouz Boris Diaw, šampion NBA ze San Antonia Spurs. Po celou dobu byl přítomen také hlavní trenér reprezentace USA do 17 let Don Showalter."    

   

Maturita a poslední zvonění 2019

Jedna z nejdůležitějších událostí tohoto školního roku proběhla od 21. do 29. května. V těchto dnech, které bezprostředně navazovaly na náročné IB testování, maturoval ročník 2019, tedy oktávy A, B a C. Ve čtvrtek 6. června se pak ze studentů stali absolventi při slavnostním předání vysvědčení v Chodovské tvrzi, kde se za bouřlivého počasí i bouřlivých potlesků vzpomínalo, děkovalo a přálo. 

Naši nejčerstvější absolventi, děkujeme za hezké rozloučení, držíme palce u přijímaček, 6. července a pořád dál!

Fotografie byly pořízeny ve středu 29. května při slavnostním zakončení maturitního zkoušení a ve čtvrtek 6. června po bláznivém loučení oktavánů s mladšími spolužáky.

Primáni v kostele Pražského Jezulátka

Primáni probírají v rámci předmětu KEK (Kořeny evropské kultury) téma náboženství a vliv křesťanství na naši kulturu a civilizaci. Pro přiblížení tohoto tématu navštívili 30. května se svým profesorem Václavem Čadou kostel a klášter u Pražského Jezulátka a absolvovali program s názvem Stopy života.

Jubilejní bejksejl

Poslední septimánský Bejksejl tohoto školního roku se uskutečnil ve čtvrtek 30. května. U příležitosti desátého charitativního prodeje septimánky spočítaly, že jsme během roku společně přispěli celkem 75 500 Kč na několik různých projektů! Poslední mlsání vydělalo dalších 6 000 Kč, které putují do Centra výcviku psů pro postižené Helppes (http://www.helppes.cz).

Septimánkám gratulujeme a hlavně děkujeme za pomoc druhým.

PORG GOLF CHAMPIONSHIP 2019

Již deset let jsou brány dýšinského hřiště (Greensgate) každoročně otevřeny rodičům a studentům školy PORG na jeden den .. jeden speciální den, který patří golfu. Tradice prestižního turnaje hrajícího se systémem texas sramble dvojic se zahájila v roce 2009 a o čtyři roky později se přidal ještě turnaj pro začínající golfisty tzv. PORG GOLF CHAMPIONSHIP MINI. Typické pro tuto akci je veliký zájem z řad studentů i rodičů, neobvykle skvělé počasí a vždy perfektně připravené hřiště, které na rok 2019 opět zajistil Petr Šikoš.

PORG GOLF CHAMPIONSHIP MINI 2019

 Nejmladší hráči bojovali na 6ti jamkové akademii a dále pak museli zdolat 12 jamek na putting greenu pod dohledem profesionálního trenéra.

Těmto se dařilo nejlépe:

1. místo              Michal Břicháč                 48 ran 2. místo              Viktor Novák                    51 ran 3. místo              Alice Šindlarová               53 ran PORG GOLF CHAMPIONSHIP 2019

Vloženou soutěž Nearest to the Pin na jamce č. 4 vyhrála Veronika Vančíková a na 17.jamce se nejdále trefil Pavel Foubík jr.

V kategorii NETTO zvítězily tyto dvojice:

1. místo Barbora Schmalzová + Vladimír Schmalz 2. místo René Latka + Oliver Latka 3. místo Johana Jakubíčková + Lumír Jakubíček

Brutto kategorii vyhrála dvojice ve složení Anna Staňková + Kryštof Latka, která zahrála hřiště 3 rány pod PAR! Sestry Barcalovy (Ester + Miriam) přinesly o ránu víc, tedy (70 ran) a v PARu došla dvojice Martin Šikoš + Petr Šikoš, kteří tak skončili na třetím místě.

Závěrečná ceremonie by se neobešla bez moderátorského umu Martina Romana, který opět pro vítěze zajistil krásné poháry. Na to jaké počasí panovalo dne 1.6. 2019 možná zapomeneme, na vítěze ovšem ne! Jejich jména budou jako tradičně připsána na památeční trofeje.

Věříme, že si všichni zúčastnění tento den užili a naviděnou zase za rok!

 

PORG Basket ve Španělsku

Ve dnech od 22. 4. do 27. 4. se naši basketbalisté z týmů U15 a U17 účastnili basketbalového turnaje Globasket ve španělském městečku Lloret de Mar. Na turnaji se potkávají týmy ze všech koutů světa, je tedy zajímavé srovnávat různé herní styly a taktiky. Náš tým si veze z turnaje skvělé druhé místo! Nestačili jsme pouze na borce z Finska, kteří vynikali nejen fyzickou převahou, ale i přesnou střelbou.

Velkým sportovním zážitkem byl pro naše hráče výlet do Barcelony spojený s návštěvou zápasu basketbalové euroligy mezi Barcelonou a týmem z Istanbulu o účast ve Final four. Atmosféra byla báječná.

Minulý rok jsme vezli jeden tým, letos už dva, tak pevně doufáme, že se nadále budou řady účastníků zahraničních turnajů rozrůstat. Již teď se těšíme na další ročník! 

Podívejte se na video z turnaje.

načíst další