Setkání absolventů a University Fair

V neděli 2. ledna 2022 proběhlo další z tradičních setkání absolventů Nového PORGu v restauraci Na tý louce zelený, kterého se zúčastnilo téměř 80 bývalých studentů.

Následující pondělí 3. ledna se uskutečnilo tzv. Alumni Assembly, kde k současným studentům hovořilo osm absolventů, kteří studují na univerzitách v Česku i v zahraničí (Xavier Pallas na Sciences Po v Remeši, Regina Gregorova na University of Bristol, Honza Hofman na King´s College London, Daniel Ronen na University of Amsterdam, Sára Zeithammerová na FAMU, David Kubánek na ETH v Curychu, Ben Šachta na University of Pennsylvania).

Po alumni setkání proběhl vůbec největší University Fair, který se kdy na Novém PORGu konal. Pozvání do školy přijalo třicet sedm absolventů, aby předali svoje zkušenosti s přípravou na vysoké školy našim současným studentům od kvinty až po oktávu a sdíleli své zážitky z vysokoškolského života. Za svými gymnaziálními učiteli i mladšími spolužáky se přišli podívat absolventi, kteří dnes studují na University of Toronto, University of Amsterdam, University of Utecht. Přijeli také zástupci britských univerzit, jako je Imperial College London, King´s College London, University of Edinburgh, Uni of Kent, Uni of Leeds. Zároveň zde byli snad poprvé i studenti, kteří se rozhodli pro medicínu a práva na Karlově Univerzitě v Praze, také posluchači ČVUT, ČZU, FAMU a Škody Auto Vysoké školy. Více „exotické“ bylo zastoupení Universidad de Alicante, Španělsko, a Aalto University ve Finsku. Sešli se tedy zástupci nejrůznějších vysokoškolských oborů, jako jsou ekonomika, management, inženýring, medicína, biologie, právo, ale také scénaristika, creative writing, psychologie, design, architektura a umění. 

Absolventi 1 kopie

Absolventi 2

Absloventi 3

Absloventi 4