Aktuality

Sára Davidová

Nový PORG je nejlepší IB škola v kontinentální Evropě

Mezi nejlepší maturanty na světě patří letos studentka Nového PORGu, Sára Davidová. Plného počtu bodů u mezinárodní IB maturity dosáhla spolu s 212 studenty z 166 278 účastníků zkoušky z celého světa. Díky průměrnému výsledku letošních maturantů 39 bodů ze 45 možných se Nový PORG stává nejlepší školou v pevninské Evropě a 14. nejlepší školou na světě. Z České republiky se s 13. místem v evropském vydání žebříčku umístili studenti International School of Prague a s 24. místem žáci Riverside International.

IB Visual Arts workshop

In block C on the second floor, you can visit the exhibition of artworks that IB Vis Arts students created during Vis Arts workshop (8th October 2021). Some works resulted from cooperative games and icebreakers, some show experimentation in the material; some are final works.
Ubytování internát

Ubytování během studia

Pro mimopražské studenty IB programu nabízíme novinku. Pomůžeme jim se zajištěním ubytování a ve spolupráci s našimi partnery budeme nabízet i vlastní. Očekávat můžete dva druhy ubytování internátního typu a jedno ubytování vyšší kvality. Zažijte IB studium v Praze, vyzkoušejte si studentský život a odrazte se k dalšímu vzdělávání na zahraniční vysoké škole.

Většina českých studentů na Oxfordu je z Porgu

Podle posledních vydaných statistik, které každoročně vydává univerzita v Oxfordu, zde v současnosti studuje 48 studentů z České republiky. Z nich 18 studuje bakalářský program. Velmi nás těší, že více než polovinu (10) tvoří absolventi Porgu. 

Podle žebříčku The Higher Education je univerzita v Oxfordu již několik let nejlepší univerzitou na světě. Tuto pozici si univerzita drží hlavně díky své mezinárodní pověsti, špičkovému výzkumu a výjimečné výuce. Z první desítky studují absolventi PORGu ještě na Cambridge a Stanfordu.

Není divu, že pro mnohé naše studenty je studium na Oxfordu velkým snem a akademickým cílem. Přijímací řízení je však velmi dlouhodobý a náročný proces. Studenti musí nejen prokázat skvělé výsledky během svého studia, ale také psát motivační eseje a projít vstupními testy. Pokud tyto všechny požadavky splní, mohou být pozváni na interview do univerzitního kampusu. Na základě závěrečného pohovoru se univerzita rozhodne, zda studenta přijme či nikoliv. 

Proč jsou naši studenti úspěšní při přijímacím řízení na oxfordskou universitu? Našim studentům se věnujeme již od prvního ročníku na gymnáziu a výběr a přípravu na univerzitu nenecháváme na poslední chvíli. Studenti jsou pravidelně informováni, znají podmínky přijetí, a proto se nezaleknou ani těch největších výzev. 

Tento rok se na Oxbridge (označení pro Oxford a Cambridge University) hlásí ze všech našich škol celkem 15 studentů. V současné chvíli netrpělivě očekávají, zda budou pozváni na pohovory, které letos budou probíhat online. S přípravou na interview pomáhají studentům nejenom učitelé, university counselor, ale i naši absolventi, kteří na Oxfordu již studují. Pevně věříme, že i tento rok budou naši studenti úspěšní a rozšíří řady absolventů PORGu na nejlepší univerzitě světa, kde budou moci při studiu využít naplno svůj talent a potenciál.

Více se můžete dočíst také v článku od magazínu Hrot: https://www.tydenikhrot.cz/clanek/oxford-na-nejlepsi-univerzite-sveta-studuje-hlavni-program-18-cechu-porg-martin-roman

Zdroje: Oxford Statistics

IB výsledky

IB výsledky 2019 - Nový PORG je nejlepší IB škola v kontinentální Evropě

V květnu 2019 skládalo na celém světě mezinárodní maturitu více než 169 000 studentů z celého světa a dosáhli průměrného výsledku 29,78 bodů. Další informace k výsledkům mezinárodní maturity naleznete na stránkách organizátora International Baccalaureate Organization (IBO).

Naše letošní průměrné výsledky IB dosáhly hranice 39 bodů. Tento výsledek poslal Nový PORG mezi nejlepší IB školy na světě. V kontinentální Evropě jsme obsadil dokonce první místo.

LinkedIn

Pro naše absolventy na LinkedInu

Ve školním roce 2018/19 PORG aktivoval na svém LinkedIn profilu funkce pro školství. Našim absolventům se nabízejí nové možnosti:

1. V "sekci vzdělání" je k dispozici funkce odkazu na profil školy včetně zobrazení našeho loga.

2. Vznikající komunita absolventů z různých maturitních ročníků a ze všech našich škol umožní navázat spojení mezi obyvateli planety PORG i se připojit ke konverzacím s lidmi, kteří mohou inspirovat kariéru.

Sledujte nás na LinkedInu.

Jak vytvořit studentský profil na LinkedIn?

IB výstava

Výstava IB Visual Arts

Historicky první výstava prací studentů IB Visual Arts se bude konat od 4. 3. do 8. 3. 2019 v Galerii Arcimboldo (Lázeňská 4, Praha 1). Srdečně vás zveme na slavnostní vernisáž, která se uskuteční v pondělí 4. března 2019 v 18 hodin za doprovodu klasického jazzu. 

 

IB výsledky

IB výsledky 2018 - 25 studentů směřuje do zahraničí

V květnu 2018 skládalo na celém světě mezinárodní maturitu téměř 165 762 studentů z celého světa a dosáhli průměrného výsledku 29,78 bodů. Další informace k výsledkům mezinárodní maturity naleznete na stránkách organizátora International Baccalaureate Organization (IBO).

Letos z PORGu směřuje na zahraniční univerzity více než pětadvacet studentů. Naše letošní průměrné výsledky IB dosáhly hranice 37 bodů. Výsledek je nejen akademicky a statisticky velmi významný, ale představuje i řadu osobních triumfů a splněných cílů. Velice nás těší vynikající individuální výsledky. Stejně jako v předchozích letech se Nový PORG výsledkově zařadil vysoko nad celosvětový průměr, který číní 30 bodů, a stal se tak jednou z nejlepších škol v České republice, která IB Diploma Program nabízí.

IB výsledky

IB výsledky 2017 - dva studenti s plným počtem bodů

V květnu 2017 skládalo na celém světě mezinárodní maturitu téměř 159 400 studentů z celého světa a dosáhli průměrného výsledku 29,95 bodů. Maximální počet 45 bodů získalo 218 studentů. Další informace k výsledkům mezinárodní maturity naleznete na stránkách organizátora International Baccalaureate Organization (IBO).

Letos z PORGu směřuje na zahraniční univerzity více než dvacet studentů, jejichž IB výsledky dosáhly průměru více než 38 bodů. Výsledek je nejen akademicky a statisticky velmi významný, ale představuje i řadu osobních triumfů a splněných cílů. Velmi nás těší vynikající individuální výsledky. Gratulujeme oběma našim studentům, kteří se zařadili mezi 218 nejlepších studentů světa a dosáhli výsledku 45 bodů. Jde o Barboru Davidovou a Adama Pavlínka, kteří jsou následováni Andreou Husseiniovou s 44 body. Jako škola jsme na letošní výsledky velmi hrdí a všem IB studentům gratulujeme a přejeme jim mnoho úspěchů v dalším životě.

Stanford

Stanford, nejselektivnější americká škola, přijal našeho studenta

Americké vysoké školství je všeobecně považováno za jedno z nejlepších na světě a mezi nejlepšími světovými univerzitami se těch amerických vyskytuje nejvíce. Nejznámější univerzity, jako např. Princeton, Harvard, MIT, Yale a další, přijímají každý rok méně než 10% žadatelů. Je důležité zmínit, že se na tyto školy hlásí jen ti nejlepší, dochází tedy k výběru těch nejlepších z nejlepších. V selektivitě absolutně dominuje Stanford University (která zároveň patří na špičku v kvalitě výuky, výzkumu atd.), na kterou se hlásí přes 44 000 studentů a přijato bývá jen něco málo přes 2000 z nich. Šance na přijetí je tedy menší než 5%! 

Gratulujeme Báře k úspěchu a jsme moc rádi, že se její dlouhodobá tvrdá práce, vynaložené úsilí a obětování spousty času nakonec vyplatilo a může si tak splnit svůj velký sen. 

načíst další