Aktuality

Sára Davidová

Nový PORG je nejlepší IB škola v kontinentální Evropě

Mezi nejlepší maturanty na světě patří letos studentka Nového PORGu, Sára Davidová. Plného počtu bodů u mezinárodní IB maturity dosáhla spolu s 212 studenty z 166 278 účastníků zkoušky z celého světa. Díky průměrnému výsledku letošních maturantů 39 bodů ze 45 možných se Nový PORG stává nejlepší školou v pevninské Evropě a 14. nejlepší školou na světě. Z České republiky se s 13. místem v evropském vydání žebříčku umístili studenti International School of Prague a s 24. místem žáci Riverside International.

IB výsledky

IB výsledky 2019 - Nový PORG je nejlepší IB škola v kontinentální Evropě

V květnu 2019 skládalo na celém světě mezinárodní maturitu více než 169 000 studentů z celého světa a dosáhli průměrného výsledku 29,78 bodů. Další informace k výsledkům mezinárodní maturity naleznete na stránkách organizátora International Baccalaureate Organization (IBO).

Naše letošní průměrné výsledky IB dosáhly hranice 39 bodů. Tento výsledek poslal Nový PORG mezi nejlepší IB školy na světě. V kontinentální Evropě jsme obsadil dokonce první místo.

LinkedIn

Pro naše absolventy na LinkedInu

Ve školním roce 2018/19 PORG aktivoval na svém LinkedIn profilu funkce pro školství. Našim absolventům se nabízejí nové možnosti:

1. V "sekci vzdělání" je k dispozici funkce odkazu na profil školy včetně zobrazení našeho loga.

2. Vznikající komunita absolventů z různých maturitních ročníků a ze všech našich škol umožní navázat spojení mezi obyvateli planety PORG i se připojit ke konverzacím s lidmi, kteří mohou inspirovat kariéru.

Sledujte nás na LinkedInu.

Jak vytvořit studentský profil na LinkedIn?

IB výstava

Výstava IB Visual Arts

Historicky první výstava prací studentů IB Visual Arts se bude konat od 4. 3. do 8. 3. 2019 v Galerii Arcimboldo (Lázeňská 4, Praha 1). Srdečně vás zveme na slavnostní vernisáž, která se uskuteční v pondělí 4. března 2019 v 18 hodin za doprovodu klasického jazzu. 

 

IB výsledky

IB výsledky 2018 - 25 studentů směřuje do zahraničí

V květnu 2018 skládalo na celém světě mezinárodní maturitu téměř 165 762 studentů z celého světa a dosáhli průměrného výsledku 29,78 bodů. Další informace k výsledkům mezinárodní maturity naleznete na stránkách organizátora International Baccalaureate Organization (IBO).

Letos z PORGu směřuje na zahraniční univerzity více než pětadvacet studentů. Naše letošní průměrné výsledky IB dosáhly hranice 37 bodů. Výsledek je nejen akademicky a statisticky velmi významný, ale představuje i řadu osobních triumfů a splněných cílů. Velice nás těší vynikající individuální výsledky. Stejně jako v předchozích letech se Nový PORG výsledkově zařadil vysoko nad celosvětový průměr, který číní 30 bodů, a stal se tak jednou z nejlepších škol v České republice, která IB Diploma Program nabízí.

IB výsledky

IB výsledky 2017 - dva studenti s plným počtem bodů

V květnu 2017 skládalo na celém světě mezinárodní maturitu téměř 159 400 studentů z celého světa a dosáhli průměrného výsledku 29,95 bodů. Maximální počet 45 bodů získalo 218 studentů. Další informace k výsledkům mezinárodní maturity naleznete na stránkách organizátora International Baccalaureate Organization (IBO).

Letos z PORGu směřuje na zahraniční univerzity více než dvacet studentů, jejichž IB výsledky dosáhly průměru více než 38 bodů. Výsledek je nejen akademicky a statisticky velmi významný, ale představuje i řadu osobních triumfů a splněných cílů. Velmi nás těší vynikající individuální výsledky. Gratulujeme oběma našim studentům, kteří se zařadili mezi 218 nejlepších studentů světa a dosáhli výsledku 45 bodů. Jde o Barboru Davidovou a Adama Pavlínka, kteří jsou následováni Andreou Husseiniovou s 44 body. Jako škola jsme na letošní výsledky velmi hrdí a všem IB studentům gratulujeme a přejeme jim mnoho úspěchů v dalším životě.

Stanford

Stanford, nejselektivnější americká škola, přijal našeho studenta

Americké vysoké školství je všeobecně považováno za jedno z nejlepších na světě a mezi nejlepšími světovými univerzitami se těch amerických vyskytuje nejvíce. Nejznámější univerzity, jako např. Princeton, Harvard, MIT, Yale a další, přijímají každý rok méně než 10% žadatelů. Je důležité zmínit, že se na tyto školy hlásí jen ti nejlepší, dochází tedy k výběru těch nejlepších z nejlepších. V selektivitě absolutně dominuje Stanford University (která zároveň patří na špičku v kvalitě výuky, výzkumu atd.), na kterou se hlásí přes 44 000 studentů a přijato bývá jen něco málo přes 2000 z nich. Šance na přijetí je tedy menší než 5%! 

Gratulujeme Báře k úspěchu a jsme moc rádi, že se její dlouhodobá tvrdá práce, vynaložené úsilí a obětování spousty času nakonec vyplatilo a může si tak splnit svůj velký sen. 

Success

IB výsledky 2016 mezi nejlepšími na světě

PORG umožnuje studentům zvolit si, zda chtějí studium zakončit českou maturitou, mezinárodní maturitou (IB) nebo zda složí obě. U mezinárodní maturity lze dosáhnout maximálního počtu bodů 45. Studenti, kteří dosáhnou 38 bodů, mohou reálně uvažovat o studiu na nejlepších zahraničních školách, třeba i na Oxfordu nebo na Cambridge.

V květnu 2016 skládalo na celém světě mezinárodní maturitu téměř 150 000 studentů z celého světa a dosáhli průměrného výsledku 30,07 bodů. Maximální počet 45 bodů získalo 146 studentů. Další informace k výsledkům mezinárodní maturity naleznete na stránkách organizátora International Baccalaureate Organization (IBO).

Na PORGu zkoušku v plném rozsahu skládalo 15 studentů a dosáhli vynikajícího průměru 39 bodů, což je nejlepší skóre v historii ČR. Velmi nás těší, že více než polovina studentů dosáhla 39 bodů a více. Výsledek je nejen akademicky a statisticky velmi významný, ale představuje i řadu osobních triumfů a splněných cílů. Dále nás těší vynikající individuální výsledky. Gratulujeme naší studentce Vendule Fialkové, která se zařadila mezi 146 nejlepších studentů světa, a dosáhla výsledku 45 bodů. Jako škola jsme na letošní výsledky velmi hrdí a všem našim IB studentům gratulujeme a přejeme jim mnoho úspěchů v dalším životě.

Letošní oktaváni jdou studovat mimo jiné například na následující univerzity a obory: Oxford (Mathematics), UCL (Law), Imperial College London (Biochemistry), University of Edinburgh (Computer Science and Mathematics). Více se o univerzitách, na které směřují studenti z PORGu, dočtete v článku Zahraniční univerzity s PORG studenty.

IB studium

IB or A-levels: which is best?

The Telegraph is reporting that recent research has found that students taking the IB are more likely to get first-class degrees than their A-level peers.

A key decision for parents of students heading into the sixth form is which route their child should take. While A-levels are by far the most popular option, the most widespread alternative, at both UK and international schools, is the International Baccalaureate(IB) diploma.A-level students typically take three or four subjects which can be exclusively science or the humanities.IB diploma students take six subjects, which must include a mix of science and humanities, plus three other elements: theory of knowledge, which looks at how we know what we know; creativity, activity, service, which involves artistic, sporting and voluntary work, and an extended essay.And while both routes are widely-accepted for entry into university, both have their devotees.Recent research into higher education outcomes has tended to put the IB in a good light. A study by Leeds University academics found that students who took higher level maths at IB were more likely to get a first class degree than those who took A-level maths.

Analysis by the Higher Education Statistics Agency found that IB students were more likely to go to a top 20 ranked university than their A-level peers, more likely to get a first class degree and more likely to go on to postgraduate study. 

IB logo

IB students out-perform in UK university race

Článek z oficiláního webu IBO.

IB Diploma Programme (DP) students have a 57 percent greater likelihood of attending one of the top 20 UK universities than students who study traditional A Levels. IB students also have greater post education prospects compared to students of matched prior attainment and on average earn more than their A Level counterparts, according to findings from a new report.

The report, conducted by the Higher Education Statistics Agency (HESA), compares students entering UK higher education from the IB Diploma Programme with students arriving via the more traditional A Level route.

It also examines key areas of progression from further education to university, including university enrolment and achievement, higher education institution destinations, postgraduate destinations and the salary of leavers once in employment.

Číst dál...

načíst další