Aktuality

PORG Basket ve školním roce 2020/2021

Školní basketbalový tým vstupuje do nové sezóny s těmito družstvy:

PORG Basket - rozpis tréninků ve škoním roce 2020/2021

 

faces

Faces from non-traditional art materials

Without lengthly explanation, all year one and year two artists were able to grasp the idea the assemblage technique immediately. Simply, it turned out to be one of the most successful art projects in the "coronavirus semester" of the school year. To me, these faces are some of the most beautiful and creative things kids’ve made this half a year. Ms.Michopulu

elephant

baby elephants

Amid the doom and gloom of the coronavirus epidemic, Prague Zoo has announced a piece of good news: the births of two elephant girls! Children of year 1 and 2 have celebrated this special occasion by drawing elephant silhouettes.

baby elephants

Children in year one and year two have celebrated the births of two baby elephants in the ZOO Prague. They have used a step-by-step tutorial to draw silhouettes of elephants. They have deco…

Přejít na tento sway

Australian wildlife

Australian wildlife: workshop ART calls for help!

V přízemí bloku C a v prvním a druhém patře bloku D právě probíhá výstava kreseb "Australian wildlife" z dílen prvních a druhých tříd. Přijďte se podívat!

Václav Havel očima prvňáčků

V přízemí bloku C právě probíhá jedna z našich připomínek listopadového výročí - výstava Václav Havel očima prvňáčků. Přijďte se podívat!

PORG

Jednotná přijímací zkouška 2019

Jednotnou přijímací zkoušku na osmiletá gymnázia z českého jazyka a matematiky organizuje od roku 2017 stát. V roce 2019 se ní přihlásilo více než 19 tisíc páťáků (čj - 19 311, mat 19 321). Mezi mini bylo i více než 60 žáků z naší základní školy v Krči a v Ostravě. Ve srovnání s ostatními žáky pátých tříd si nevedli vůbec špatně. Podívejte se na následující graf, který srovnává průměrné % skóre.

 

CEFR

Cambridge zkoušky 2018/19

Gymnázium Nový PORG je držitelem certifikátu Exam Preparation Centre, každý rok organizujeme ve spolupráci s Britskou radou standardizované cambridgeské zkoušky. Ve školním roce 2018/2019 úspěšně složilo nejvyšší zkoušku Proficiency (CPE) na úrovni C2 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (SERR) rekordních 29 studentů kvinty, z nichž 8 studentů absolvovalo dokonce s vyznamenáním. Ostatní studenti kvinty složili zkoušku CAE/Advanced na úrovni C1, šest z nich absolvovali s vyznamenáním, tj. na úrovni C2.

34 žáků pátých tříd naší základní školy úspěšně složilo zkoušku PET for Schools na úrovni B1, která odpovídá požadované úrovni státní maturity. Z toho 12 žáků absolvovalo zkoušku s vyznamenáním a získalo certifikát na úrovni B2, tři žáci získali certifikát na úrovni A2. 

PORG Basket ve školním roce 2019/2020

Školní basketbalový tým vstupuje do nové sezóny s těmito družstvy:

PORG Basket - aktualizovaný rozpis tréninků ve školním roce 2019/2020

PORG ART

PORG ART

Tématem letošní soutěže PORG ART jsou přírodní ŽIVLY (voda, oheň, země, vzduch) Soutěžit můžete ve třech věkových kategoriích:

žáci ZŠ studenti gymnázia učitelé

ve dvou uměleckých disciplínách:

literatura - odevzdáváte text v rozsahu maximálně dvě normostrany (poezie nebo próza) výtvarné umění  - odevzdáváte jedno dílo, popř. jedno dílo složené z více částí - polyptych (malba, kresba, 3D, fotografie)

Magic PORG

Květinová slavnost základní školy: 26. června 2019 od 15:00.

načíst další