Nový PORG Praha

1. stupeň ZŠ Praha 4

90. PORG Open

V neděli 17. března se hrál 90. PORG Open za rekordní účasti 125 mladých hráčů, z nichž třicet bylo z našeho šachového klubu. Turnaje mládeže v rapid šachu do

NP1 důležitá sdělení

Colours of Charity

Colours of Charity je charitativní prodejní výstava umění organizovaná nadací Amal. Výdělek bude určen na podporu humanitární neziskové organizace Lékaři bez hranic (Médecins Sans Frontières),

87. PORG Open

V sobotu 6. ledna se ve školní jídelně Nového PORGu konají dva šachové turnaje. Turnaj A je pro studenty se zápočtem na mezinárodní ELO FIDE a turnaj B

Basketbalová soutěž Knockout

Máme za sebou druhý ročník basketbalové soutěže Knockout, do které se zapojila řada začínajících baskeťáků. Všem účastníkům gratulujeme ke skvělým výkonům.

Mikulášské vystoupení 2. ABC

Co se může stát, když se Mikulášům a andělům omluví čert, že s nimi nemůže jít strašit děti, a je už 4. prosince?  Nebeská výprava musí do pekla a musí

Vánoční zpívání

Zveme vás na zpívání tradičních vánočních koled i na vystoupení žáků ZŠ za doprovodu komorního instrumentálního souboru! Více informací naleznete níže na plakátu.

Naši žáci denně zažívají radost z toho, co zvládli, co se jim podařilo, co se naučili. Děti vedeme k tomu, aby dokázaly spolupracovat, domluvit se, představit výsledek své práce, uměly druhým poradit, ale i radu přijmout.

Angličtina

Jsme česká škola s výrazně rozšířenou výukou angličtiny, kterou vyučujeme od 1. třídy. Znalosti angličtiny na PORGu měříme pomocí standardních Cambridgeských zkoušek. Žáci ZŠ dosahují úrovně PET, která dokládá úroveň angličtiny B1 (úroveň maturitní zkoušky). Předměty v angličtině vyučují aprobovaní rodilí mluvčí.

Čtenářství

Čtení s porozuměním, práce s textem, vyhledávání klíčových informací jsou oblastmi, kterým věnujeme velkou pozornost. Podporujeme i spolupráci nad knihou se studenty z vyšších ročníků. Prvňáčci spolu s terciány každý rok spolupracují na projektu Čteme společně.

Estetické předměty v angličtině

S angličtinou se žáci setkávají také při hodinách hudební, výtvarné a dramatické výchovy. Jelikož jsou naši žáci s angličtinou v každodenním kontaktu, nemají problém v tomto jazyce komunikovat. Žáci páté třídy základní školy Vás pozvou na závěrečné divadelní představení, které je celé v angličtině.

Družina a kroužky

V rámci družiny nabízíme přes osmdesát různých zájmových aktivit (sportovní, umělecké, vědecké, jazykové), a to ve dvou věkových kategoriích. Vše je zahrnuto v základním školném.

Spolupráce s rodinou

Klíčová je pro nás úzká spolupráce s rodinou. S rodiči pravidelně komunikujeme o dění ve škole i o pokroku jednotlivých žáků. Rodiče mohou sledovat týdenní plán, který je dostupný přes rodičovský portál. Třídní schůzky organizujeme pro každého žáka individuálně. V době distanční výuky probíhají online formou.

Bezpečné a přátelské prostředí

Jsme jediná nestátní škola v ČR zapojená do globálního programu prevence šikany Kiva. Jde o inovativní program, který byl vyvinutý pomocí špičkového výzkumu na více než 1000 školách ve Finsku a jinde po světě.

Zápis na ZŠ Praha 4

Informace o přijímacím řízení na naše školy a podmínkách přijetí ke studiu.