Nový PORG Praha

Zemanová Lenka

Třídní učitelka

Vzdělání

Univerzita Karlova, Praha, Pedagogická fakulta, obor Pedagogika – Ph.D.
Univerzita Karlova, Praha, Pedagogická fakulta, rigorózní řízení, obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ – PhDr.
Univerzita Karlova, Praha, Filozofická fakulta, obor Český jazyk a literatura – francouzština – Mgr.
Univerzita Karlova, Praha, Katolická teologická fakulta, obor Náboženské nauky – Mgr.
Univerzita Karlova, Praha, Evangelická teologická fakulta, obor Teologie křesťanských tradic – Bc.

Praxe

Lenka vystudovala několik oborů a výuce se začala věnovat už v průběhu studia. Učila děti a studenty různého věku, věnovala se výuce mimořádně nadaných žáků v ZŠ sv. Voršily v Praze a nyní učí na 1. stupni na Novém PORGu. Podílí se také na výuce studentů učitelství na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Je autorkou několika knížek pro děti, z nichž většina čtenářům zábavnou formou přibližuje obtížné části českého pravopisu (Výři nesýčkují, Fi a Flo, Strasti zkoušeného Standy).

Zájmy

Lenka se ve volném čase věnuje rodině, ráda chodí do divadla a do kina, cestuje a učí se cizí jazyky.