Proběhlé akce

Děti Praze

Laura Marková ze 3. B se zúčastnila projektu "Děti Praze/ Cena hlavního města Prahy a Klubu českých a slovenských spisovatelů za nejlepší autorský dětský počin roku 2020". Letošní rok bylo téma "Praha všední a magická". Laury se týkala kategorie první stupeň ZŠ a Vyhrála s básničkou Golem, kterou si zde můžete přečíst.

Dárky

Dárky pro děti z azylových domů

Žáci 3. B se rozhodli podruhé zúčastnit předvánoční akce, která má za cíl potěšit děti z chudších rodin. Radost těmto dětem udělaly zase děti, které pomohly připravit dárkovou krabici od bot. Tu společně naplnily dětskými dárky k Vánocům. Díky této akci vloni tak mělo hezčí Vánoce více než 35 000 dětí z chudých rodin, nízkoprahových zařízení a azylových domů. Sbírku pořádá Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR.

Vyšehrad

Mise Vyšehrad

14. září vyrazila 5. B na Misi Vyšehrad, kde je doprovázel průvodce Tomáš. Nejdříve jsme se rozdělili do skupinek. V prvním úkolu jsme šli hledat do temné knihovny indicie, které nás zavedly k truhlám. V jedné byl hmatatelný důkaz Vratislava I. Potom jsme se vydali do baziliky sv. Petra a Pavla. Tam jsme po skupinkách říkali přání pro naši zemi. Skupinka, která měla nejlepší přání, vyhrála druhý atribut. Poté jsme šli na hřbitov, který se jmenoval Slavín. Tam jsme vypisovali informace o mrtvých slavných lidech. Tím jsme mohli dostat další atribut. Nakonec jsme se vydali mezi hradby potmě bez baterek. Tím jsme se dostali do místnosti plné originálních soch z Karlova mostu. Tam jsme našli erb a poslední atribut. Do erbu jsme naskládali atributy a vznikl z toho nový erb. Tato výprava se všem moc líbila.

Stella, Eliška a Ami z 5. B

Run and help

RUN and HELP

Charitativní běh RUN and HELP, který každoročně pořádá organizace Konto Bariéry. A co jsme se rozhodli udělat my? Sešli jsme se a společně šli, běželi do Krčského lesa. Tento běh nebyl ani výherní ani závodní, byl to pouze příležitostí k tomu se protáhnout a přispět na dobrou věc. Každý účastník obdržel startovní číslo, které si připevnil na oblečení. Tempo si určoval každý sám.

Za každý kilometr, který jsme zdolali, jsme přispěli symbolickou částkou 20 Kč do zapečetěné kasičky Konta Bariéry. Nakonec se nám podařilo vybrat 12 194 Kč.

 

Hláska

Druháci na hradě Hláska

V pondělí 29.6. se děti druhých tříd rozhodly prozkoumat okolí zříceniny hradu Hláska. Počasí se umoudřilo, děti se dozvěděly o tamější pověsti, ušly pár kilometrů a celou výpravu zakončily nalezením pokladu na zřícenině. Výlet se vydařil. 

 

Divadlo z Dlouhé

Divadlo z Dlouhé

25. června za druháčky do školy přijelo divadlo z Dlouhé. Děti shlédly pohádky a říkanky z knihy Špalíček veršů a pohádek od Františka Hrubína a zároveň se naučily i nová slova ze slovenštiny. Novinářské příspěvky dětí:

Davídek Emilka Honzík Kuba H. Kuba I. Maty

Prahou kráčí lev

Ve středu 24. června se děti druhých tříd vydaly po stopách lva z knihy Prahou kráčí lev do pražských ulic. Prošly si Karlův most a došly do Vrtbovské zahrady. Reportáže dětí:

Alice Bára Isabelka Laura Natálka Tobias

Parníkem do ZOO

V úterý 23. června se děti vydaly z Rašínova nábřeží na plavbu parníkem do pražské ZOO, kde spatřily například nově narozená slůňata. Novinářské příspěvky dětí:

Ella Emilka Kačka Kuba Lucka
Vesmír

Vesmír online

Během online výuky měli žáci ve výtvarné výchově téma Vesmír. Pracovali na šesti propojených zadáních, ve kterých měli možnost téma zpracovat po svém, ale zároveň pomocí inspirace od současných umělců, o kterých jsme si také povídali.

načíst další