Proběhlé akce

Hotelem zněly vánoční melodie

Podívejte se na  reportáž PRAHATV z vánočního koledování a video z youtube.

Národní třída

5. A v knihovně Václava Havla

Ve čtvrtek 14. 11. jsme se u příležitosti třicátého výročí Sametové revoluce zúčastnili workshopu Sametová Praha v knihovně Václava Havla, kde nám paní lektorka na základě abecedáře Česka ABCZ aneb H jako Havel přiblížila předlistopadové období. Poté jsme se vydali na Národní třídu.

toodle noodle

Toodle noodle

Příspěvky dětí:

Laura Kačka Kuba
JNR NBA

Jnr. NBA

Je za námi další ročník basketbalové Jnr. NBA. Náš tým si v něm nevedl vůbec špatně. Za celý ročník našel pouze jednoho přemožitele v podobě Brandýsu nad Labem, velkého adepta na celkové vítězství. V konečném pořadí tak naše škola obsadila v konkurenci více jak osmdesáti škol v rámci celé republiky dělené páté místo.

sady

Třeťáci se vypravili na výlet do ovocných sadů

Obě třídy třeťáků přijaly pozvání pí. Vránové na podzimní výlet do ovocných sadů v Klášterci nad Ohří. Měly příležitost se v sadech podívat na probíhající sklizeň jablek. Provedl je sadař, který jim vše ukázal a vysvětlil.

Své zážitky zapsaly do svých Knih objevů a zážitků. Zde jsou některé z nich:

4. října 2019 jsme jeli do Klášterce nad Ohří. Jeli jsme do jablečného sadu, ve kterém roste mnoho odrůd jablek. V jejich skladu vydrží jablka do června příštího roku. (Marek) Přišel pro nás sadař, aby nás provedl sady. Měl psa, který se jmenoval Endy. Potom jsme šli do skladu jablek, byl tam robot, který vezme krabici s jablky a dá ji do vody a ta jablka vyplavou a jedou po pak pásu. (Kačenka P.) Moc se mi tam líbilo, mohli jsme si ochutnat jablka, hrušky a švestky. Měli tam sítě proti kroupám. (Ema W.) Zaujalo mě, že při nižších teplotách stromy opilují čmeláci, které musí zavěsit výš, aby na ně mývalové nemohli. (Marek) Sad byl hrozně velký. Moc se mi líbil robot ve třídičce. (Ella) Na konci návštěvy sadu jsme dostali křížaly a ochutnali mošt. Do Prahy jsme jeli kolem dolu a elektrárny. (Kuba)

Junior NBA

Náš basketbalový tým reprezentující Portland Trail Blazers postoupil  do finále západní konference letošního ročníku Jnr.NBA. Konferenční finále se uskuteční 14. listopadu a právě zde se rozhodne o tom, kdo postoupí do celorepublikového Final Four. Držte nám palce!

Odpad, nebo poklad?

V Toulcově dvoře se děti dozvěděly, co patří do barevných popelnic a co se děje s odpadky, které do nich vyhodí. Hravou formou se naučily třídit odpad. Dozvěděly, co se z něho vyrábí a kde skončí ten nevytříděný. Dále objevily svět žížal a jejich prospěšnost při likvidaci odpadů v domácnostech.

David Laura Filip Kuba poprvé a podruhé
Sázava

Výlet na Sázavu

Horké dny před koncem školního roku si třída 3. B zpříjemnila 25. června výletem do Posázaví. Čekala nás cesta vlakem, pěší výlet a konečně i koupání v řece Sázavě – bylo to vítané ochlazení! Výlet jsme si všichni moc užili.

Nový Hrádek

Vycházka na zříceninu Nový Hrádek

Dne 16. dubna podnikla třída 3. B vycházku do Krčského lesa. Cílem naší cesty byla zřícenina Nový Hrádek, kde v dávných dobách pobýval král Václav IV. Při čtení textu o historii hradu jsme si procvičili určování podstatných jmen.

načíst další