Proběhlé akce

Odpad, nebo poklad?

V Toulcově dvoře se děti dozvěděly, co patří do barevných popelnic a co se děje s odpadky, které do nich vyhodí. Hravou formou se naučily třídit odpad. Dozvěděly, co se z něho vyrábí a kde skončí ten nevytříděný. Dále objevily svět žížal a jejich prospěšnost při likvidaci odpadů v domácnostech.

David Laura Filip Kuba poprvé a podruhé
Sázava

Výlet na Sázavu

Horké dny před koncem školního roku si třída 3. B zpříjemnila 25. června výletem do Posázaví. Čekala nás cesta vlakem, pěší výlet a konečně i koupání v řece Sázavě – bylo to vítané ochlazení! Výlet jsme si všichni moc užili.

Nový Hrádek

Vycházka na zříceninu Nový Hrádek

Dne 16. dubna podnikla třída 3. B vycházku do Krčského lesa. Cílem naší cesty byla zřícenina Nový Hrádek, kde v dávných dobách pobýval král Václav IV. Při čtení textu o historii hradu jsme si procvičili určování podstatných jmen.

Zbraslavský pohár

Zbraslavský pohár

Konec školního roku je již tradičně spjat s basketbalovým turnajem Zbraslavský pohár, který se letos opět konal na naší škole. Úspěšný basketbalový rok se podařilo našim basketbalistům stvrdit vítězstvími v obou vypsaných kategoriích, tedy prvního stupně ZŠ i nižšího gymnázia.

Bílá skála

Bílá skála 4. A, 18. 6. – komentovaná prohlídka s Václavem Cílkem

Adam A. napsal o výletě:

Na Bílé skále o vesmíru,

meteorit udělal velkou díru.

Jak se vytvořil náš svět,

poté i samotný květ.

Kde byl přístav a kde ne,

nebylo tu BMW.

Kde je Pražský hrad,

já už nemám hlad.

Divadlo Kampa

Divadlo Kampa 4. A

Ze zápisků dětí:

Do Divadla Kampa jsme šli 12. 6. na divadelní hru Země je placatá, jinak tě zabiju! Když jsme přišli, nasvačili jsme se a šli jsme do divadla. Příběh byl zajímavý a konec byl nečekaný. Julia W.

4. A Komentovaná prohlídka Královské obory Stromovka

Ze zápisků dětí:

Když jsem přijeli do Stromovky, nasvačili jsme se a potom si nás vyzvedl pán od Lesů hl. města Prahy. Povídali jsme si o historii Stromovky a co se v parku má a nemá dělat. Viděli jsme různé ptáky, kachny a labutě. Byl to překrásný pohled a v duchu jsem vzpomínal na časy, kdy jsme do Stromovky chodili se školkou a s rodiči. Moc se mi to líbilo. Vincent N.

Ve čtvrtek 20. června jsme byli na prohlídce Královské obory Stromovka. Pan průvodce nám povídal např. o tom, co se tam smí a nesmí a k čemu Stromovka slouží. Dokonce jsme potkali mláďata lysky a labutě. Líbilo se mi, že jsme viděli Rudolfovu štolu. Danielka F.

Botanicus

První třídy v Botanicu

Ve čtvrtek první třídy jely na celodenní výlet do středověké vesnice Botanicus. Děti se seznámily s mnoha řemesly a vyrobily si např. minci, mýdlo nebo si vyzkoušely rýžování zlata.

PORG GOLF CHAMPIONSHIP 2019

Již deset let jsou brány dýšinského hřiště (Greensgate) každoročně otevřeny rodičům a studentům školy PORG na jeden den .. jeden speciální den, který patří golfu. Tradice prestižního turnaje hrajícího se systémem texas sramble dvojic se zahájila v roce 2009 a o čtyři roky později se přidal ještě turnaj pro začínající golfisty tzv. PORG GOLF CHAMPIONSHIP MINI. Typické pro tuto akci je veliký zájem z řad studentů i rodičů, neobvykle skvělé počasí a vždy perfektně připravené hřiště, které na rok 2019 opět zajistil Petr Šikoš.

PORG GOLF CHAMPIONSHIP MINI 2019

 Nejmladší hráči bojovali na 6ti jamkové akademii a dále pak museli zdolat 12 jamek na putting greenu pod dohledem profesionálního trenéra.

Těmto se dařilo nejlépe:

1. místo              Michal Břicháč                 48 ran 2. místo              Viktor Novák                    51 ran 3. místo              Alice Šindlarová               53 ran PORG GOLF CHAMPIONSHIP 2019

Vloženou soutěž Nearest to the Pin na jamce č. 4 vyhrála Veronika Vančíková a na 17.jamce se nejdále trefil Pavel Foubík jr.

V kategorii NETTO zvítězily tyto dvojice:

1. místo Barbora Schmalzová + Vladimír Schmalz 2. místo René Latka + Oliver Latka 3. místo Johana Jakubíčková + Lumír Jakubíček

Brutto kategorii vyhrála dvojice ve složení Anna Staňková + Kryštof Latka, která zahrála hřiště 3 rány pod PAR! Sestry Barcalovy (Ester + Miriam) přinesly o ránu víc, tedy (70 ran) a v PARu došla dvojice Martin Šikoš + Petr Šikoš, kteří tak skončili na třetím místě.

Závěrečná ceremonie by se neobešla bez moderátorského umu Martina Romana, který opět pro vítěze zajistil krásné poháry. Na to jaké počasí panovalo dne 1.6. 2019 možná zapomeneme, na vítěze ovšem ne! Jejich jména budou jako tradičně připsána na památeční trofeje.

Věříme, že si všichni zúčastnění tento den užili a naviděnou zase za rok!

 

galerie

V galerii se skicákem

7. 5. děti ze 4.B navštívili jsme NG - Veletržní palác program "V galerii se skicákem" , kde jsme se nechali inspirovat uměleckými díly a skicákem Františka Skály a vyrobily si vlastní skicák, do kterého si od teď zaznamenáváme své myšlenky, nápady, pocity ve formě slov, kreseb, náčrtů, obrázků ...

 

načíst další