Proběhlé akce

Masopust

Masopust

V pátek 14. února proběhl na základní škole masopust. Žáci a učitelé se převlékli do kostýmů a zúčastnili se průvodu. Zpívali se masopustní písničky: Skákej medvěde, Komáři se ženili, Hojačky, My jsme muzikanti, Máme tu masopust a další písničky. Na závěr se pohřbila basa a ukončilo se masopustní veselí.

simulátor

Exkurze do počítačové firmy SCS Software jako překvapení

Děti ze třídy 3.A dostaly na konci pololetí dárek. Den před vysvědčením se autobusem vypravily na neznámé místo. Co tam zažily a co je tam čekalo? To se dozvíte z následujícího vyprávění dětí:

Jeli jsme autobusem na výlet, ale nevěděli jsme kam. Potom jsme šli k velké budově. (Ella) Se třídou jsme jako překvapení šli do SCS Software, tj. společnost pro počítačové hry. Tahle firma vznikla v roce 1997. (Martin) Jmenovala se proto, že byli dva bratři, jmenovali se Pavel Šibor a Petr Šibor. A pak se k nim přidal Inuščin táta: Martin Český. A bez těch háčků je to SCS, jsou to příjmení. (Ema) Vymýšlejí počítačové hry o kamionech. (Stefinka), Ve firmě jsou povolání jako třeba grafik, zvukař a tester. (Kuba) Princip je, že vyvážíš a přivážíš zboží. (Adam) Jejich nejznámější hry se jmenují Euro Truck Simulator 2 a American Truck Simulator. (Kuba) Firma vytváří i mapy pro hru. (Lukáš) Vyzkoušel jsem si zahrát American Truck na simulátoru, bylo to super. Dostali jsme deník. (Máťa) Zjistili jsme, jak je těžké vyrobit počítačovou hru a kolik je na to potřeba lidí. (Kamča) Křičeli jsme ve zvukotěsné místnosti. (Anetka) Kluci si stoupli mimo místnost, ale neslyšeli nás. (Ella)

Zátopek

Zá - to - pek ...

... a co na představení říkají naši žáci?

Josef Kačka Laura

Hotelem zněly vánoční melodie

Podívejte se na  reportáž PRAHATV z vánočního koledování a video z youtube.

Národní třída

5. A v knihovně Václava Havla

Ve čtvrtek 14. 11. jsme se u příležitosti třicátého výročí Sametové revoluce zúčastnili workshopu Sametová Praha v knihovně Václava Havla, kde nám paní lektorka na základě abecedáře Česka ABCZ aneb H jako Havel přiblížila předlistopadové období. Poté jsme se vydali na Národní třídu.

toodle noodle

Toodle noodle

Příspěvky dětí:

Laura Kačka Kuba
JNR NBA

Jnr. NBA

Je za námi další ročník basketbalové Jnr. NBA. Náš tým si v něm nevedl vůbec špatně. Za celý ročník našel pouze jednoho přemožitele v podobě Brandýsu nad Labem, velkého adepta na celkové vítězství. V konečném pořadí tak naše škola obsadila v konkurenci více jak osmdesáti škol v rámci celé republiky dělené páté místo.

sady

Třeťáci se vypravili na výlet do ovocných sadů

Obě třídy třeťáků přijaly pozvání pí. Vránové na podzimní výlet do ovocných sadů v Klášterci nad Ohří. Měly příležitost se v sadech podívat na probíhající sklizeň jablek. Provedl je sadař, který jim vše ukázal a vysvětlil.

Své zážitky zapsaly do svých Knih objevů a zážitků. Zde jsou některé z nich:

4. října 2019 jsme jeli do Klášterce nad Ohří. Jeli jsme do jablečného sadu, ve kterém roste mnoho odrůd jablek. V jejich skladu vydrží jablka do června příštího roku. (Marek) Přišel pro nás sadař, aby nás provedl sady. Měl psa, který se jmenoval Endy. Potom jsme šli do skladu jablek, byl tam robot, který vezme krabici s jablky a dá ji do vody a ta jablka vyplavou a jedou po pak pásu. (Kačenka P.) Moc se mi tam líbilo, mohli jsme si ochutnat jablka, hrušky a švestky. Měli tam sítě proti kroupám. (Ema W.) Zaujalo mě, že při nižších teplotách stromy opilují čmeláci, které musí zavěsit výš, aby na ně mývalové nemohli. (Marek) Sad byl hrozně velký. Moc se mi líbil robot ve třídičce. (Ella) Na konci návštěvy sadu jsme dostali křížaly a ochutnali mošt. Do Prahy jsme jeli kolem dolu a elektrárny. (Kuba)

Junior NBA

Náš basketbalový tým reprezentující Portland Trail Blazers postoupil  do finále západní konference letošního ročníku Jnr.NBA. Konferenční finále se uskuteční 14. listopadu a právě zde se rozhodne o tom, kdo postoupí do celorepublikového Final Four. Držte nám palce!

načíst další