Proběhlé akce

Koledování

Koledování v Thomayerově nemocnici

Za včerejší koledování v nemocnici jsme dnes ráno obdrželi děkovný email a fotky z akce. 

"Ještě jednou Vám chceme poděkovat za účast dětí v naší Thomayerově nemocnici a pěkné koledy. Našim pacientům a zaměstnancům se akce velmi líbila a opravdu jim děti udělaly velikou radost."

Za sv. Martinem

Druháci na výletě za sv. Martinem

Druhé třídy uskutečnily dobrodružnou výpravu za svatým Martinem. Ve čtvrtek 15. listopadu vyjely autobusem na hrad Kokořín, který na jeho svátek ožívá historickými postavami.

Po stříbrných podkovách koně svatého Martina vystoupaly až k hradu.

Vstup do hradu si musely vybojovat v rytířském turnaji. Tam navštívily všechna tajemná místa od hradního sklepení až po vysokou věž a potkávaly nevšední postavy. Setkaly se i s bábou kořenářkou, která vyprávěla o léčivé i magické síle svých bylin a o svátku svatého Ondřeje.

Nakonec se nám zjevil sám sv. Martin, oděný v blyštivou zbroj římského vojevůdce. Vylíčil legendu o svém životě a seznámil s tradicemi, které se v den jeho svátku dodržovaly.

V týmech děti řešily úkoly s tematikou příchodu zimy.

NBA

Junior NBA

Letošní ročník Junior NBA je minulostí. Náš tým, tento rok jako Atlanta Hawks, se statečně probojoval až do finále Západní konference. Zde naše cesta skončila na pozdějším vítězi celé soutěže ZŠ Švihov alias New York Knicks. Konečné umístění na hranici první desítky je tak dobrým příslibem do dalšího ročníku.

Kokořín

Výlet na Kokořín

Čtvrťáci se vydali po stopách koně svatého Martina až na hrad Kokořín. V podhradí jsme si oblékli středověké haleny a prokázali udatnost v rytířském souboji. Díky tomu , jsme mohli vstoupit do hradu a setkat se s chrabrým rytířem, který nám vylíčil legendu a seznámil nás s tradicemi, které se v jeho době dodržovaly.  Navštívili jsme všechna tajemná místa od hradního sklepení až po vysokou věž, od báby kořenářky jsme se dozvěděli něco o léčivé síle rostlin, o svátku sv. Ondřeje a věštili budoucnost. Samozřejmě nechyběla ani prohlídka celého hradu, včetně procházky po hradbách s krásnými výhledy do okolní podzimní přírody. A co na to Maruška?

Říp

Naše vlast - slavné osobnosti na hoře Říp

Ze zápisu dětí

Danielka: "Ve středu 10. října jsme společně se 4. B vyrazili na horu Říp. Když jsme dorazili nahoru, čekali tam na nás významné osobnosti. Ty pro nás měli připravená různá stanoviště. Třeba praotec Čech nám vyprávěl jeho legendu. Také jsme si mohli vyrobit svůj dřevěný přívěsek. Potom jsme se zašli podívat do rotundy, kde měl připravený  program Jan Hus. Zpátky do školy jsme se vrátili autobusem." Violka: "Dne 10. října 2018 jsme se třídou vyrazili na horu Říp. Byli tam slavné osobnosti: Jan Ámos Komenský, Božena Němcová, Jan Žižka, svatý Václav, Jan Hus a praotec Čech. Bylo tam hodně stanovišť. Jedno stanoviště bylo i v rotundě svatého Jiří. Moje nejoblíbenější stanoviště bylo u Boženy Němcové a u Jana Husa v rotundě. Výlet s mi moc líbil."

Oslava 100 let republiky

Týden před podzimními prázdninami žil Nový PORG oslavami 100 let od vzniku republiky, které vyvrcholily zasazením jubilejní lípy. 

Pohledem dětí:

"V pátek 26. 10. jsme slavili 100 let republiky. Na dopravním hřišti jsme sázeli lípu republiky. Bylo u toho deset tříd. Všichni jsme u toho zpívali státní hymnu. Potom jsme se rozdělili do skupin." Stella 

"Se skupinou jsme šli do naší třídy na téma Tomáše Garrigue Masaryka. V jiné třídě jsme hráli na hudební nástroje. Pak Kuba představoval svého prastrýce. Na konci programu jsme v hale běhali štafetu." Filip 

"Po dílnách jsme se sešli ve třídách, dostali jsme trikoloru a šli jsme spolu na oběd. Tak nám skončila oslava 100letí." Katka 

"Ve skupinách jsme navštívili různá stanoviště. Jako například tělocvičnu nebo jsem se dozvěděla víc o Tomáši Garrigue Masarykovi, ale mně se nejvíc líbilo, když jsme byli všichni spolu u lípy." Nela

Prohlédněte si fotogalerii z oslav republikové stovky.

Kvalifikační turnaj do juniorské NBA

Dne 12. září 2018 se v naší škole pořádal kvalifikační turnaj Jr. NBA pro rok 2019. Moc blahopřejeme našim malým basketbalistům, díky jejich velkému úsilí se na ně můžeme v této soutěži opět těšit. Jste srdečně zváni na všechny turnaje, které se budou v průběhu roku konat v hale Královka. Přijďte nás podpořit!

Škola před sto lety

Škola před sto lety v 2. B

Po čase stráveném s Josefem Ladou a jeho říkadly i pohádkami jsme se rozhodli vyzkoušet si dobu před sto lety na vlastní kůži. Ráno 2. listopadu jsme se sešli ve třídě, kde jako za starých časů nebyla interaktivní tabule ani umyvadlo, v rohu ležel hrách na klečení zlobivců a k pití sloužilo jen vědro s vodou. Žáci ani nedutali, psali křídou na tabulku, pero namáčené v inkoustu občas dělalo kaňky a paní učitelka hrozila rákoskou. Den jsme zakončili zpěvem rakouské hymny, i když některé děti by v minulosti rády zůstaly ještě o trochu déle.

hasiči

Hasičská show

Příspěvek Honzy a obrázky.

načíst další