Proběhlé akce

PORG GOLF CHAMPIONSHIP 2019

Již deset let jsou brány dýšinského hřiště (Greensgate) každoročně otevřeny rodičům a studentům školy PORG na jeden den .. jeden speciální den, který patří golfu. Tradice prestižního turnaje hrajícího se systémem texas sramble dvojic se zahájila v roce 2009 a o čtyři roky později se přidal ještě turnaj pro začínající golfisty tzv. PORG GOLF CHAMPIONSHIP MINI. Typické pro tuto akci je veliký zájem z řad studentů i rodičů, neobvykle skvělé počasí a vždy perfektně připravené hřiště, které na rok 2019 opět zajistil Petr Šikoš.

PORG GOLF CHAMPIONSHIP MINI 2019

 Nejmladší hráči bojovali na 6ti jamkové akademii a dále pak museli zdolat 12 jamek na putting greenu pod dohledem profesionálního trenéra.

Těmto se dařilo nejlépe:

1. místo              Michal Břicháč                 48 ran 2. místo              Viktor Novák                    51 ran 3. místo              Alice Šindlarová               53 ran PORG GOLF CHAMPIONSHIP 2019

Vloženou soutěž Nearest to the Pin na jamce č. 4 vyhrála Veronika Vančíková a na 17.jamce se nejdále trefil Pavel Foubík jr.

V kategorii NETTO zvítězily tyto dvojice:

1. místo Barbora Schmalzová + Vladimír Schmalz 2. místo René Latka + Oliver Latka 3. místo Johana Jakubíčková + Lumír Jakubíček

Brutto kategorii vyhrála dvojice ve složení Anna Staňková + Kryštof Latka, která zahrála hřiště 3 rány pod PAR! Sestry Barcalovy (Ester + Miriam) přinesly o ránu víc, tedy (70 ran) a v PARu došla dvojice Martin Šikoš + Petr Šikoš, kteří tak skončili na třetím místě.

Závěrečná ceremonie by se neobešla bez moderátorského umu Martina Romana, který opět pro vítěze zajistil krásné poháry. Na to jaké počasí panovalo dne 1.6. 2019 možná zapomeneme, na vítěze ovšem ne! Jejich jména budou jako tradičně připsána na památeční trofeje.

Věříme, že si všichni zúčastnění tento den užili a naviděnou zase za rok!

 

galerie

V galerii se skicákem

7. 5. děti ze 4.B navštívili jsme NG - Veletržní palác program "V galerii se skicákem" , kde jsme se nechali inspirovat uměleckými díly a skicákem Františka Skály a vyrobily si vlastní skicák, do kterého si od teď zaznamenáváme své myšlenky, nápady, pocity ve formě slov, kreseb, náčrtů, obrázků ...

 

hrad

Pražský hrad

4. B se vypravila na  Pražský hrad - do Kanceláře prezidenta republiky. Reportáž o návštěvě napsal Jakub.

rybářství

Rybářství

17.2. nás navštívil Ondra z fakulty rybářství a ochrany vod v Českých Budějovicích. Dozvěděli jsme se mnoho o rybnících, rybářích a jejich umění a samozřejmě rybách,  prohlédli jsme si řadu modelů. Ondra nám sliboval ještě raky, ale pro množství otázek jsme se rozhodli přesunout je na příště. Těšíme se! 4.B

Nový hrádek

4. B hledá Nový hrádek

Vydali jsme se pátrat po starověkém hradu, který je nedaleko naší školy ukryt v nedalekém Kunratickém lese. Po cestě jsme se postupně od paní učitelky dozvídali o historii Nového hrádku, o panovníkovi Václavu IV., který ho tu nechal postavit a dobových souvislostech. Protože byl s námi p. učitel Steve, střídali jsme se v roli překladatele a vše mu překládali do angličtiny. Prohlédli jsme si zříceninu hradu, zvládli závěrečný kvíz a po cestě zpět ještě zbyl čas na schovávanou.

Výlov

Výlov Hamerského rybníka

Třeťáci a čtvrťáci se vypravili  podívat na výlov Hamerského rybníka a prozkoumat ekosystém rybník.  Měli možnost prohlédnout si různé druhy živých ryb, prošli stanoviště vodních ptáků a chlupáčů s výkladem odborníků, kteří ochotně zodpověděli jejich otázky. 

Betlém

4. B se vypravila do Betléma

Poslední předvánoční den jsme si do školy pozvali divadlo Víti Marčíka a společně jsme se vypravili do Betléma

Obrázek Viktor

Z národopisného muzea

První třídy 17. dubna navštívily Národopisné muzeum. Děti se dozvěděly, kdy se pekly jidášky, chodilo s řehtačkami a jaké další zvyky se dodržovaly. V závěrečné výtvarné dílně si děti upekly velikonoční pečivo. Edukační program je součástí celoročního vzdělávacího cyklu „Poznej své kořeny“ pro děti MŠ a žáky 1. stupně ZŠ, jehož cílem je seznámit děti a žáky s nejvýznamnějšími českými a moravskými svátky (dožínky a posvícení: září / říjen, Vánoce a advent: prosinec, masopust: leden / únor, Velikonoce: březen / duben). Komentáře dětí:

Josífek Viktor

Čtenářské škatule

V pondělí 15. dubna se ve školní knihovně konala tradiční výstava „Čtenářské škatule“, jedna z akcí, na které se studenti gymnázia setkávají s žáky základní školy. Tentokrát se primáni podělili o své čtenářské zážitky s páťáky. Škatule se primánům velmi podařily a všichni studenti tak netradiční formou získali nové knižní tipy na jaro i léto.

načíst další