Proběhlé akce

April

The April Fools´ Day at the elementary school

On Monday, April 1st, the elementary years 1 to 5 celebrated April Fools´ Day. Some appreciated creative workshops, some Karaoke talent show; others enjoyed playing clever pranks on their friends and teachers. We all got a few laughs, had a lot of fun, and made the most out of this special day. The English Department 

The April Fools´Day Time, a unique edition, written by 5A and 5B

Příspěvek

Novinářské příspěvky od dětí z 1. B

27. března první třídy navštívily divadelní představení Pinokio. 

 

Septimánský Bejksejl se 4. A

Ve středu 27. března to na chodbách gymnázia i základní školy opět vonělo, protože septimánky a děti ze 4. A pekly na svůj další společný Bejksejl. Co se upeklo, to se také prodalo (a snědlo), vydělaných 7000 Kč putuje do Soukromého dětského domova Markéta (http://www.ddmarketa.cz). 

Toulcův dvůr

Výprava do zimní přírody aneb 2. A v Toulcově dvoře

Jedno lednové ráno hustě sněžilo. Všude bylo krásně bílo. Druháčci se společně vydali do Toulcova dvora na program „Bude zima, bude mráz“, který zahájili stejnojmennou písničkou a divadlem, ve kterém si sami zahráli. To byla zábava! Dobrá nálada jim vydržela, i když byl sníh dost mokrý a měnil se v bláto. Procházeli se přírodou, hledali stopy zvěře a jejich pobytová znamení. Moc se jim tento výlet do zimní přírody líbil.

Isabelka

Polní žínka Evelínka

Divadlo MINOR navštívili žáci z 1. A a 1. B. Zhlédli představení: Polní žínka Evelínka, o kterém Isabelka napsala:

Anděl

Adventní zahrádka

Jednoho pondělního večera jsem na chodbě Nového PORGu zahlédla křídla anděla. Nezdálo se mi to, věřte mi. Bylo to v době, kdy začíná advent. Měl za úkol provést děti adventní zahrádkou vyrobenou z chvojí a zapálit jim svícen. Všimla jsem si i skupinek dětí, byly to ty z 2.A a 4.B. Pohybovaly se po školních chodbách tiše, aby předvánoční atmosféru nezaplašily. Jednou se zastavily ve ztichlé knihovně, kde poslouchaly vánoční čtení pana knihovníka. Jindy s Verčou vyráběly betlém nebo s maminkami zdobily perníčky, navlékaly sušené ovoce, skládaly andílky z papíru. Po akci zůstaly spát ve škole. Když se druhý den probudily, lavice a židličky vrátily na jejich místo a nikdo by nepoznal, co se tu v noci dělo. Jen děti ví, co tu kouzelného zažily.

Locika

Pro centrum Locika

Fotografie z předávání výtěžku bake sale 5. A (7.000 Kč) Centru Locika (Pomoc pro děti ohrožené domácím násilím). Celou akci jsme dnes zdárně završili slavnostním dopsáním částky do certifikátu dárce a jejím předáním zástupkyním centra. Páťáci pekli, prodávali a sami vybrali, komu peníze věnují. Vyučovací hodinu jsme věnovali také besedě o práci v Centru Locika.

Koledování

Koledování v Thomayerově nemocnici

Za včerejší koledování v nemocnici jsme dnes ráno obdrželi děkovný email a fotky z akce. 

"Ještě jednou Vám chceme poděkovat za účast dětí v naší Thomayerově nemocnici a pěkné koledy. Našim pacientům a zaměstnancům se akce velmi líbila a opravdu jim děti udělaly velikou radost."

Za sv. Martinem

Druháci na výletě za sv. Martinem

Druhé třídy uskutečnily dobrodružnou výpravu za svatým Martinem. Ve čtvrtek 15. listopadu vyjely autobusem na hrad Kokořín, který na jeho svátek ožívá historickými postavami.

Po stříbrných podkovách koně svatého Martina vystoupaly až k hradu.

Vstup do hradu si musely vybojovat v rytířském turnaji. Tam navštívily všechna tajemná místa od hradního sklepení až po vysokou věž a potkávaly nevšední postavy. Setkaly se i s bábou kořenářkou, která vyprávěla o léčivé i magické síle svých bylin a o svátku svatého Ondřeje.

Nakonec se nám zjevil sám sv. Martin, oděný v blyštivou zbroj římského vojevůdce. Vylíčil legendu o svém životě a seznámil s tradicemi, které se v den jeho svátku dodržovaly.

V týmech děti řešily úkoly s tematikou příchodu zimy.

načíst další