Vyhlášení přijímacího řízení

Vyhlášení přijímacího řízení do 1. ročníku osmiletých gymnázií PORG – gymnázium a základní škola, o.p.s., obor vzdělání 79-41-K/81.

Přihláška do všech ročníků

Přijímáme žáky z pátých tříd základních škol. Přijímací řízení probíhá každoročně v dubnu. Na jednu tzv. "státní přihlášku" se lze přihlásit na obě gymnázia PORG (nebo jen na jedno z nich). Testy jsou jednotné a pro studium na Novém PORGu je zapotřebí vykonat navíc zkoušku z angličtiny. Termíny přijímacích zkoušek: 16. dubna v Krči (uchazeči o studium na PORGu Libeň a Novém PORGu) a 17. dubna 2019 v Libni (uchazeči o studium na PORGu Libeň a Novém PORGu).

Přijímací řízení bude letos obsahovat státní testy Cermat – český jazyk, matematika a školní část zkoušky – test obecných studijních předpokladů. Detailní kritéria přijímacího řízení zveřejníme v lednu 2019. Test OSP bude poprvé součástí přijímacích zkoušek nanečisto 26.1.2019 a následně tuto verzi zveřejníme na webu.

Uzávěrka přihlášek je 1. března 2019 ve 12:00.

Přihlášku se všemi náležitostmi (+ další informační materiály navíc) získáte:

 • ve škole (pracovní doba úřadu: po-pá 7:30 - 15:00)
 • při dnech otevřených dveří
 • vše zdarma zašleme na Vámi udanou adresu (ozvěte se na "Kontakty").
 • stáhnutím z internetu

Přihláška PORG Libeň:

Elektronická přihláška do primy

Elektronická přihláška do vyšších ročníků

Státní formulář přihlášky:

pdfStátní_přihláška.pdf

Smlouva (vyplní se po přijetí studenta):

pdfSmlouva_o_studiu_PL.pdf

Smlouva (vyplní se po přijetí studenta):

docxSmlouva_o_studiu_PL.docx

Prosíme o obě verze přihlášky. Státní evidovat musíme, naše interní přihláška slouží k rozlišení, na kterou z našich škol se uchazeč hlásí.

Uchazeči, kteří se hlásí na oba naše gymnaziální obory (do Libně a do Krče naráz), musí podat jednu státní přihlášku (PORG) a elektronickou interní přihlášku.

Všichni přijatí uchazeči mají zhruba dva týdny po zkouškách možnost od smlouvy o studiu bez udání důvodu (a bez jakéhokoli storna) odstoupit (viz smlouva).

Uchazeči úspěšní při zkouškách na více škol, mají tedy možnost svobodného rozhodnutí, na které gymnázium nastoupí.

Uchazeči o místa ve vyšších třídách jsou evidováni ve školní databázi a čekají na případné uvolnění místa ve třídě. Doplňovací přijímací řízení se tak vypisuje nepravidelně, zpravidla v období kolem letních prázdnin.Velký význam přikládáme tomu, aby ještě před přijímací zkouškou mohli potenciální budoucí studenti i jejich rodiče získat maximum informací o naší škole, a mohli se tak odpovědně rozhodovat o osudu svého dítěte v dlouhém období osmi let.
Při dnech otevřených dveří se snažíme o maximální otevřenost, rodiče i jejich děti mají možnost hovořit se současnými studenty i učiteli. Každoročně využije několik rodičů nabízenou možnost přijít se podívat do školy i v době řádného vyučování a strávit jednu či několik hodin přímo v některé ze tříd.

Kontaktní osoba pro gymnázium PORG  Libeň - Mgr. Andrea Výšková, ředitelka školy: tel. 774 224 414; vyskova(at)porg.cz

nebo vedoucí náboru pro pražské PORGy - Jitka Marková, nabor(at)novyporg.cz; tel. 777 923 715

Jak správně přihlášku vyplnit?

Strana 1

 • obor vzdělávání: 79-41-K/81 Gymnázium
 • Lékařské potvrzení: není potřeba 
 • podpis uchazeče
 • podpis zástupce

Strana 2:

 • vyplnit IZO školy (základní školy, která vydala vysvědčení) 
 • převod klasifikace - podle Školského zákona 561/2004 Sb. paragraf 51, odstavec 3:...Škola, která hodnotí slovně, převede pro účely přijímacího řízení ke střednímu vzdělávání slovní hodnocení do klasifikace.
 • podpis a razítko Vaší domovské školy

Vyplněnou přihlášku odevzdávejte v úřadu v Libni nebo v Krči nebo pošlete doporučenou poštou. 

Přijímací testy

Testy z posledních zkoušek nanečisto naleznete níže. O další příklady testů z minulých let si Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přijímačky nanečisto v roce 2019

pdfOSP A1  pdfOSP B1 

pdfCermat_čj pdfCermat_mat

Přijímačky nanečisto v roce 2018

 pdfMatematika plus   pdfSloh

Zadání CERMAT

Přijímačky nanečisto v roce 2017 zipprijimacky_nanecisto_2017.zip