Zpráva z 47. turnaje Pražské šachové ligy mládeže 16.1.2016

Pražská šachová liga se hrála v sobotu 16. ledna v prostorách Nového PORGu za účasti 70 hráčů. Turnaj A je vyhlášený současně jako otevřený přebor Prahy v rapid šachu mládeže v kategoriích H-10, D-10, H-12, D-12, H-14 a D-14 a hráči bojují o postup na Mistrovství ČR v rapid šachu příslušné věkové kategorie. V turnaji zvítězil Kryštof Pravda výkonem stoprocentním ziskem (7/7) před hráči z ŠK PORG. O jeden bod za vítězem byl Viktor Přibyl, který ve vzájemné partii ztratil bod. Třetí místo obsadil Jan Šuráň ziskem 5 bodů. Dominik Rous vyhrál 4 partie a v kategorii U12 získal bramborovou medaili. Rebeka Zlesáková všechny překvapila výborným startem. Ze tří kol měla 2 body, porazila např. Adama Pekaře ze Symfonie Poděbrady (Elo 1362). Odvážně pak bojovala až do posledního kola o umístění v kategorii dívek, ale závěr turnaje se jí nevydařil jak si přála. Získala však své první ELO FIDE v rapidu a s ní ještě další 4 hráči. Gratulujeme!

Vítěz turnaje B, Adam Pešek z Milovic, byl také stoprocentní a všem utekl o 1 ½ bodu. Naděje na zisk poháru jsme vkládali do Petra Leštiny, který získal 5 bodů a vybojoval si „jen medaili“. Další naši hráči získali 3 body – Tomík Mucha a Petr Barilo, Julinka Volková potom 2. Ceny vítězům turnajů předávali za ŠK PORG rodiče našich hráčů a předseda Pražského šachového svazu Jan Hruška.