Zpráva ze zimní olympiády mládeže 17. – 22. ledna 2016

Velkého úspěchu na 7. zimní olympiádě dětí a mládeže, která proběhla od 17. – 22. ledna 2016 v Ústeckém kraji dosáhli šachisté hlavního města Prahy. Šachy byly zařazeny mezi sporty a každý kraj nominoval do turnajů jednotlivců svého zástupce. Turnaje se hrály ve 4 kategoriích - starší žáci (nar. 2000), mladší žáci (2003), nejmladší žáci (2005) a kategorie dívek - švýcarským systémem na 7 kol, tempem 45 minut s bonifikací 30 sekund za tah. Hodnocena byla i krajská družstva.

Na této olympiádě měl náš klub své zástupce – sourozence Přibylovi.

Viktor Přibyl (11 let) se zúčastnil turnaje nejmladších žáků do 11 let. V turnaji získal 5,5 bodu ze 7 partií, stejně jako reprezentant Moravskoslezského kraje a první nasazen hráč, s nímž v turnaji remízoval. Vzhledem k tomu, že druhé pomocné hodnocení měli oba dva stejné, rozhodlo o zlaté a stříbrné medaili až třetí pomocné hodnocení: Viktorův hráč z 1. kola svou poslední partii prohrál, zatímco soupeř pozdějšího vítěze z 1. kola svou partii dokázal remízovat. Viktor získal tak stříbrnou medaili.

Sofie Přibylová (13 let) nastoupila v soutěži dívek do 16 let. Po nepříliš povedeném začátku turnaje (1,5 bodu ze 3), se Sofie dotahovala na vedoucí skupinku. Když v předposledním kole Sofie remízovala s pozdější vítězkou turnaje a v posledním kole opět vyhrála, znamenalo to nakonec zisk stříbrné medaile.

Svým umístěním Viktor a Sofie přispěli rovněž ke 2. místu hlavního města Prahy v hodnocení krajů v šachových soutěžích, stejně jako v celkovém vyhodnocení krajů ve všech sportech.

Celkově tak Viktor a Sofie vybojovali celkem 4 stříbrné medaile!

Čas 1 hod. 38 min. 30 sek. – Vyhlášení výsledků šachy

Čas 1 hod. 41 min. 50 sek. – kategorie nejmladší žáci (Viktor Přibyl – 2. místo)

Čas 1 hod. 43 min. 20 sek. – kategorie dívek (Sofie Přibylová – 2. místo)

Čas 1 hod. 45 min. 10 sek. – šachový turnaj družstev (hlavní město Praha – 2. místo)

Čas 2 hod. 26 min. 45 sek. – celkové vyhodnocení krajů (hlavní město Praha – 2. místo)