Zpráva z Přeboru Prahy základních škol v šachu 8.2.2016

 V pondělí 8. února reprezentovala tři družstva školy na Přeboru Prahy základních škol v šachu v kategoriích 1. a 2. stupně. Soutěže se účastnilo 35 družstev.

V kategorii 1. stupně startovalo 22 týmů a družstvo A - Rebeka Zlesáková, Petr Leština, Jakub Niederle, Tomáš Mucha – získalo 18 bodů. Mezi celkové vítěze v bodování jednotlivců patřil Tomáš Mucha. Výkonem 7 bodů ze 7 partií se stal se také nejúspěšnějším hráčem na 4. šachovnici a splnil 4. výkonnostní třídu. Družstvo po celou dobu bojovalo na medailových místech a k zisku stříbrných medailí chybělo jen velmi málo. Závěr turnaje byl dramatický a v konečném pořadí obsadilo 4. místo.

Družstvo B  - Jan Donner, Jindřich Čermák, Julie Volková, Mojmír Al-Dabagh, Petr Kosička – získalo 12 bodů a obsadilo 18. místo. Nejúspěšnějším hráčem družstva byl Jindřich Čermák, který splnil 4. výkonnostní třídu.

V kategorii 2. stupně startovalo 13 družstev a náš tým získal 22,5 bodu. V konečném bodování jednotlivých šachovnic byli naši hráči mezi vítězi – Pavel Haase (1. šachovnice, 6 bodů, 1. místo), Jiří Niederle (4. šachovnice, 6 bodů, 1. místo), Jonáš Volek (2. šachovnice, 5,5 bodu, 3. místo), Vojtěch Gaďurek (3. šachovnice, 5 bodů, 3. místo). V konečném pořadí jsme obsadili 3. místo.

Naše děvčata Rebeka Zlesáková a Julie Volková byla odměněna pamětním listem k 110. výročí narození Věry Menčíkové.

Všichni hráči bojovali zodpovědně a svými výkony přispěli k výbornému umístění v soutěži a zaslouží si pochvalu.

Konečné výsledky:

http://chess-results.com/tnr203929.aspx?lan=5&art=0&wi=821

http://chess-results.com/tnr203930.aspx?lan=5&art=73&wi=821

PORG A   PORG 

Tomas Mucha  PORG medaile  pametni list