Zpráva ze závěrečného turnaje školního roku 2015-2016

V sobotu 7. května na závěrečný turnaj školního roku 2015-2016 přijelo 82 mladých hráčů. Kromě pražské mládeže přijela početná výprava ze Sobotky a dětí z kroužků Středočeského kraje.

V turnaji B nasadil v posledním kole počítač proti sobě dvojice domácích hráčů - Petr Leština hrál proti Standovi Svobodovi a Ondra Mucha proti Patrikovi Malečkovi. Ze střetnutí vyšli vítězně Petr a Ondra a k vítězství v celém turnaji jim chybělo jen velmi málo. Standa a Patrik získali 4 body a podali pěkný výkon. V nejmladší kategorii do 6 let hrál Tomáš Dubský, který za 2,5 bodu získal stříbrnou medaili. V kategorii 8 letých získal bronzovou medaili František Kubát, měl pouze horší pomocné hodnocení než vítěz. Pochvalu za výkon si zaslouží Péťa Kosička a Jakub Lipový. V kategorii 10 letých získal 4 body Honzík Donner a jen o krůček za ním zůstal Tomáš Mucha.

V turnaji A probíhaly urputné boje o vítězství v turnaji, titul Přeborníka Prahy i o postup do Mistrovství ČR v rapidu. Pavel Haase profesionálním výkonem a ziskem 6,5 bodu ze 7 partií v turnaji vyhrál před Kiliánem Slovákem (Sokol Kobylisy) a Petrem Aubrechtem (Bohemians). Úspěšným byl v kategorii 12 letých Filip Růžička ziskem 4,5 a Sofie Přibylová obsadila druhé místo v kategorii dívek. Cennou praxi si z turnajů odnesli Erik Maleček, Michael Morávek, Dominik Rous a Rebeka Zlesáková. Nabyté zkušenosti jsou nepřenosné a určitě jim pomohou v dalších bojích na šachovnicí.

Po zakončení turnaje bylo vyhodnoceno celkové pořadí Přeboru Prahy mládeže a naši hráči získali tato medailová umístění:

Viktor Přibyl - 1. místo do 12 let,

Rebeka Zlesáková - 2. místo v kategorii dívek do 12 let,

Pavel Haase - 1. místo do 14 let,

Sofie Přibylová - 2. místo v kat. chlapců do 14 let a 1. místo v kategorii dívek do 14 let.

Gratulujeme vyhodnoceným hráčům a postupujícím přejeme hodně úspěchů v Mistrovství ČR mládeže v rapidu! Podrobné výsledky jsou v příloze.

Kompletní výsledky turnajů:

http://chess-results.com/tnr189620.aspx?lan=5&art=0&fed=CZE&wi=821

Fotografie:

http://sachporg.rajce.idnes.cz/

 Pavel Haase vitez Turnaj A F.Ruzicka R.Zlesakova Celkovy vitez turnaje Pavel Sofie