Historie klubu

Šachový klub PORG vznikl v říjnu roku 1996 na škole v přírodě gymnázia PORG Libeň a v dubnu 2014 se přejmenoval na ŠK GROP.

Mládež registrovaná pod klubem PORG začínala psát svoji historii na společných akcích už v roce 2010. Mladí tehdy začínali dělat své první krůčky na šachovnici, účastnili se turnajů Pražské šachové ligy a hráli v různých družstvech klubu v Přeboru Prahy dospělých. V sezóně 2011/12 však družstvo mládeže poprvé do soutěže nastoupilo pod názvem ŠK PORG E. Tehdy ani ti největší optimisté nevěřili, že by družstvo v soutěži mohlo něco získat. Po několika úvodních kolech se však jejich názor začal měnit. Družstvo se umístilo na 8. místě a svým výkonem tehdy hodně zaskočilo dospělé spoluhráče klubu.

Po přejmenování klubu v dubnu 2014 chtěli mít rodiče i škola  nadále svůj vlastní šachový klub. U Šachového svazu České republiky tak v srpnu 2014 zaregistrovali klub se staronovým názvem ŠK PORG do něhož se začlenili mladí šachisté ŠK GROP.

Zhodnocení sezóny 2011/2012

Zhodnocení sezóny 2012/2013