Aktuality

Umístění absolventů PORG 2021

Maturitní ročník 2021 měl ve všech ohledech velmi ztížené podmínky. Nicméně ani pandemie a online výuka nezabránila studentům v přihlášení se na nejlepší domácí i zahraniční univerzity. Celkem na našich školách v Praze a Ostravě maturovalo 93 studentů a 43 z nich bude pokračovat ve studiu v zahraničí. Jako již tradičně se nejvíce studentů hlásilo na univerzity ve Velké Británii, ale naši absolventi budou studovat také v Holandsku, Francii, Belgii, Německu a vůbec poprvé v historri i v Japonsku! Jsme hrdí, že studenti odchází na nejlepší univerzity na světě (Oxford University, Cambridge University, Imperial, UCL, University of Pennsylvania a dále pak Delft University of Technology nebo University of Amsterdam). Všem absolventům gratulujeme a přejeme mnoho štěstí v jejich dalším osobním a studijním životě! 

 

Většina českých studentů na Oxfordu je z Porgu

Podle posledních vydaných statistik, které každoročně vydává univerzita v Oxfordu, zde v současnosti studuje 48 studentů z České republiky. Z nich 18 studuje bakalářský program. Velmi nás těší, že 10 studentů jsou absolventi PORGu. 

Podle žebříčku The Higher Education je univerzita v Oxfordu již několik let nejlepší univerzitou na světě. Tuto pozici si univerzita drží hlavně díky své mezinárodní pověsti, špičkovému výzkumu a výjimečné výuce. Z první desítky studují absolventi PORGu ještě na Cambridge a Stanfordu.

Není divu, že pro mnohé naše studenty je studium na Oxfordu velkým snem a akademickým cílem. Přijímací řízení je však velmi dlouhodobý a náročný proces. Studenti musí nejen prokázat skvělé výsledky během svého studia, ale také psát motivační eseje a projít vstupními testy. Pokud tyto všechny požadavky splní, mohou být pozváni na pohovor přímo na kampus univerzity. Na základě závěrečného pohovoru se univerzita rozhodne, zda studenta přijme či nikoliv. 

Proč jsou naši studenti úspěšní při přijímacím řízení na Oxfordskou univerzitu? Našim studentům se věnujeme již od prvního ročníku na gymnáziu a výběr a přípravu na univerzitu nenecháváme na poslední chvíli. Studenti jsou pravidelně informováni, znají podmínky přijetí, a proto se nezaleknou ani těch největších výzev. 

Tento rok se na Oxbridge (označení pro Oxford a Cambridge University) hlásí ze všech našich škol celkem 15 studentů. V současné chvíli netrpělivě očekávají, zda budou pozváni na pohovory, které letos budou probíhat online. S přípravou na pohovor pomáhají studentům nejenom učitelé a studijní poradkyně, ale i naši absolventi, kteří na Oxfordu již studují. Pevně věříme, že i tento rok budou naši studenti úspěšní a rozšíří řady absolventů PORGu na nejlepší univerzitě světa, kde budou moci při studiu využít naplno svůj talent a potenciál.

Více se můžete dočíst také v článku od magazínu Hrot: https://www.tydenikhrot.cz/clanek/oxford-na-nejlepsi-univerzite-sveta-studuje-hlavni-program-18-cechu-porg-martin-roman

Zdroj: Oxford Statistics

EU studenti budou platit více za studium v UK

V důsledku Brexitu vláda Spojeného království oficiálně potvrdila, že studenti z Evropské unie (EU) / Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Švýcarska ztratí právo na stejnou výši poplatku za studium jako mají studenti z UK. Toto právo se týká všech studentů, kteří začnou studium od podzimu roku 2021.

Co toto oznámení znamená pro studenty PORGu a jak může ovlivnit jejich plány na studium v UK?

V současné chvíli můžeme s jistotou potvrdit, že oznámení o zvýšení poplatků pro studenty EU setýká hlavně studia v Anglii, kde pravděpodobně budou studenti EU platit stejný poplatek jako mezinárodní studenti (tzv. International Fees) . Skotsko, Wales a Severní Irsko potvrdilo, že univerzity berou na vědomí rozhodnutí vlády a nyní aktivně přemýšlí o systému vlastních půjček a stipendií pro EU studenty.  Nicméně ani ve Skotsku již studium pro EU studenty nebude zadarmo. 

Od zaří 2021 je tedy nutné počítat s navýšením poplatku za studium na státních britských univerzitách a to v některých případech až o trojnásobek.  Pro informaci přidáváme výši poplatku pro mezinárodní studenty v roce 2020. 

Oxford University -International Fee: £25.000 – £35.000

University of Edinburgh – International Fee: £20.950

University College London - International Fee: £20.000 - £30.000

LinkedIn

Pro naše absolventy na LinkedInu

Od školního roku 2018/19 PORG aktivoval na svém LinkedIn profilu funkce pro školství. Našim absolventům se nabízejí nové možnosti:

1. V "sekci vzdělání" je k dispozici funkce odkazu na profil školy včetně zobrazení našeho loga.

2. Vznikající komunita absolventů z různých maturitních ročníků a ze všech našich škol umožní navázat spojení mezi obyvateli planety PORG i se připojit ke konverzacím s lidmi, kteří mohou inspirovat kariéru.

Sledujte nás na LinkedInu.

Jak vytvořit studentský profil na LinkedIn?

Oxbridge

Pět našich studentů přijato na Oxford

I letos se oktaváni a oktavánky z Libně i Krče ucházeli o studium na Oxfordu a Cambridge a právě na těchto univerzitách vrcholí přijímací řízení před Vánocemi a výsledky jsou známé do poloviny ledna. Letos se na Oxbridge hlásilo z PORGu dvacet zájemců a na pohovor jich bylo pozváno devět. Již to je veliký úspěch. Z devíti dostalo nabídku na studium pět - všichni na Oxford. Budou studovat na oborech biochemie, historie, fyzika a filozofie, experimentální psychologie i ekonomie a management.

Sára Davidová

Nový PORG je nejlepší IB škola v kontinentální Evropě

Mezi nejlepší maturanty na světě patří letos studentka Nového PORGu, Sára Davidová. Plného počtu bodů u mezinárodní IB maturity dosáhla spolu s 212 studenty z 166 278 účastníků zkoušky z celého světa. Díky průměrnému výsledku letošních maturantů 39 bodů ze 45 možných se Nový PORG stává nejlepší školou v pevninské Evropě a 14. nejlepší školou na světě. Z České republiky se s 13. místem v evropském vydání žebříčku umístili studenti International School of Prague a s 24. místem žáci Riverside International.

zahraniční univerzita

Naši studenti přijatí na zahraniční univerzity v roce 2019

Část studentů PORGu odchází studovat do zahraničí, nejčastěji na univerzity ve Velké Británii a USA. Letos evidujeme zatím 104 nabídek ke studiu a na 25 vyjádření ještě čekáme. Nejvíce nabídek ke studiu obdrželi naši studenti z univerzit Glasgow a z Edinburghu. Jsme hrdí, že o naše absolventy mají nemalý zájem i excelentní univerzity jako například Oxford, Cambridge, Imperial College, New York University nebo nejselektivnější americká univerzita Stanford.

U londýnské urny

U londýnské urny

Letošní prezidentské volby byly dobré alespoň/i k tomu, že se u londýnské urny mohli setkat naši exlibeňští exporgáni t. č. oxfordští, cambridgeští, londýnští, liverpoolští aj. -ští. Pozdravení zakanální!

Cambridge

Jonáš Fuchsa o Cambridge

Náš letošní absolvent Jonáš Fuksa píše o svých prvních zážitcích z Cambridge!

načíst další