Aktuality

LinkedIn

Pro naše absolventy na LinkedInu

Ve školním roce 2018/19 PORG aktivoval na svém LinkedIn profilu funkce pro školství. Našim absolventům se nabízejí nové možnosti:

1. V "sekci vzdělání" je k dispozici funkce odkazu na profil školy včetně zobrazení našeho loga.

2. Vznikající komunita absolventů z různých maturitních ročníků a ze všech našich škol umožní navázat spojení mezi obyvateli planety PORG i se připojit ke konverzacím s lidmi, kteří mohou inspirovat kariéru.

Sledujte nás na LinkedInu.

Jak vytvořit studentský profil na LinkedIn?

U londýnské urny

U londýnské urny

Letošní prezidentské volby byly dobré alespoň/i k tomu, že se u londýnské urny mohli setkat naši exlibeňští exporgáni t. č. oxfordští, cambridgeští, londýnští, liverpoolští aj. -ští. Pozdravení zakanální!

Cambridge

Jonáš Fuchsa o Cambridge

Náš letošní absolvent Jonáš Fuksa píše o svých prvních zážitcích z Cambridge!

centrum pro talentovanou mládež

Kristýna Pokorná o CTY Summer programu

"CTY summer Bristol pro mě byla zásadní zkušenost z mnoha důvodů. Tento úžasný a z českého pohledu poněkud neobvyklý studijní tábor mi poskytl náhled do amerického vzdělávacího systému. 

Po dobu tří týdnů jsem tak měla možnost studovat můj oblíbený předmět v nádherných prostorách areálu Univerzity Rogera Williamse pod dohledem dvou skvělých profesorů a vědeckých pracovníků zároveň, ve spolupráci s velmi nadanými vrstevníky ze všech koutů světa, kteří sdíleli mé zájmy. Program kombinoval teoretické přednášky, praktická laboratorní cvičení a samostatné i skupinové projekty velmi zábavnou a kreativní cestou, jak je v západním školství zvykem. I přes jeho velkou náročnost tak kurz naprosto splnil má očekávání a nastínil mi, jaké to je pracovat v biotechnologickém výzkumu, což mě utvrdilo v přesvědčení, že tato volba budoucího zaměstnání je pro mě ta pravá.

Mimo jiné mě uchvátila skutečnost, že všichni, co se zde sešli, dokázali přehlížet rozdíly mezi námi a vytvořit na univerzitě přátelské a inspirativní prostředí. CTY summer program proto velmi doporučuji všem, kteří mají touhu výrazně obohatit své znalosti v oboru, který zamýšlí studovat, poznat docela jiné, vysokoškolské prostředí a užít si fajn léto s výbornými studenty z celého světa."

zahraniční univerzita

Naši studenti přijatí na zahraniční univerzity v roce 2017

Velká část studentů PORGu dochází studovat do zahraničí, nejčastěji na univerzity ve Velké Británii a USA. Letos evidujeme celkem 113 nabídek ke studiu z těchto zemí. Kontinentální univerzity posílají nabídky později. Nejvíce nabídek ke studiu obdrželi naši studenti z univerzit University College London (10),  Edinburgh (10) a Durhamu (9). Jsem hrdí, že o naše absolventy mají nemalý zájem i excelentní univerzity, jako například Oxford, Cambridge, Columbia University nebo nejselektivnější americká univerzita Stanford.

centrum pro talentovanou mládež

Čeští středoškoláci stráví léto na prestižních amerických univerzitách

Deset středoškoláků získalo stipendia v celkové výši 50 000 USD na třitýdenní program CTY Summer na prestižních amerických univerzitách. Letního pobytu na prestižních amerických univerzitách se zúčatní dvě studentky Nového PORGu Anna Hrubá a Kristýna Pokorná. Více v tiskové zprávě.

Stanford

Česká studentka se dostala na Stanford

Po několikerých úspěších na Oxbridge je tu krčská skoroabsolventka Barbora Davidová, která se dostala na Stanfordskou univerzitu. Že je to obtížné, leč nikoli nemožné, líčí v rozsáhlém článku na Aktualne.cz nejen Bára, ale i tutor Jakub Haláček, který má na úspěšných přijímacích řízeních našich absolventů významný podíl. Takže klobouček a gratulace! 

Oxford rada

Porgán se na Oxfordu neztratí!

Vedení Oxford University Czech and Slovak Society bude zasedat v novém složení: Martina Kavanová (President), Dominika Ďurovčíková (Vice-President), Marián Kupčulák (Treasurer), Patrik Plavec (Secretary), Vendula Fialková (Junior Committee Member), Martin Gaži (Junior Committee Member). Tedy hned 50procentní porgánské zastoupení (Martina, Patrik, Vendula)! A navíc v čele s první prezidentkou v historii! Gratulujeme! 

mapka univerzity

Studenti PORGu opět bodují na nejlepších světových univerzitách 2017

Každý rok se více než polovina z našich oktavánů hlásí na špičkové zahraniční univerzity. Zatímco přihlášky na české univerzity se budou teprve odesílat, na nejlepší zahraniční školy začíná přihlašovací proces už v říjnu a ti nejzajímavější a nejtalentovanější studenti dostávají nabídky již v průběhu podzimu. Náš letošní rekord jsou 3 dny od odeslání přihlášky po první nabídku. Celý proces vrcholí v lednu, kdy se musí odeslat poslední přihlášky, poté se přihlašovací řízení uzavře. Zatím uběhla jen krátká doba, ale naši studenti už registrují velmi zajímavé nabídky. 

Letos evidujeme 30 přihlášek do Velké Británie, 15 přihlášek do USA a ještě do několika zajímavých destinací, jako je např. Holandsko, Švýcarsko, Singapur… Z celkového počtu odeslaných máme již přes 50 nabídek. Mezi nejzajímavější patří přijetí na Stanford University, která každý rok trhá rekordy v selektivitě (asi kolem 4%), dále dva studenti uspěli na Oxfordu a tři na Cambridge University. Celkem se na pohovory na Oxbridge vydalo 12 studentů, tj. velmi slušná úspěšnost přes 40%! 

Velkou radost máme i z toho, že registrujeme několik tzv. Unconditional Offers. Znamená to, že studenti mohou nastoupit na univerzitu bez dalších požadavků na jejich (IB) maturitu, jazykové zkoušky atd., což se nám v minulých letech zatím nepodařilo. 

Další zajímavé nabídky jsou ze škol: King’s College (4), UCL (3), Imerial College, Warwick (5), Durham (7), Bath (4)... 

Nabídky budou dále přicházet, jejich celkový stav budeme znát na přelomu března a dubna. Doufáme, že doplníme naši mapu o další zajímavé absolventy a že porgáni budou šířit dobrou pověst, kde se jen dá.

PORG

Stanford, nejselektivnější americká škola, přijal našeho studenta

Americké vysoké školství je všeobecně považováno za jedno z nejlepších na světě a mezi nejlepšími světovými univerzitami se těch amerických vyskytuje nejvíce. Nejznámější univerzity, jako např. Princeton, Harvard, MIT, Yale a další, přijímají každý rok méně než 10% žadatelů. Je důležité zmínit, že se na tyto školy hlásí jen ti nejlepší, dochází tedy k výběru těch nejlepších z nejlepších. V selektivitě absolutně dominuje Stanford University (která zároveň patří na špičku v kvalitě výuky, výzkumu atd.), na kterou se hlásí přes 44 000 studentů a přijato bývá jen něco málo přes 2000 z nich. Šance na přijetí je tedy menší než 5%! 

Gratulujeme Báře k úspěchu a jsme moc rádi, že se její dlouhodobá tvrdá práce, vynaložené úsilí a obětování spousty času nakonec vyplatilo a může si tak splnit svůj velký sen. 

načíst další