fbpx
PORG Libeň
.

PORG Libeň

Přehrát video

O nás

Naše osmileté gymnázium je první soukromou školou, která vznikla po roce 1989. Jsme škola malá a útulná. Díky tomu se všichni – studenti, učitelé i rodiče – známe osobně, což přispívá k rodinnému klimatu, přátelské atmosféře i bezpečnému prostředí.

0 0
začátek vyučování
0 %
studentů sexty odjíždí na zahraniční stáž
121 .
soukromé gymnázium v Čechách
0
žáků v jedné třídě
0
studentů ve škole
0 %
našich maturantů v nejlepším decilu

Naše škola

Co a jak učíme

Integrované předměty, zaměření na angličtinu, profilace studenta v posledních dvou ročnících, ale i na nižším gymnáziu v oblasti estetických předmětů nebo tělesné výchovy jsou základní prvky našeho vzdělávacího programu.

Výuka jazyků

Jako hlavní jazyk vyučujeme angličtinu, zároveň si k ní v primě studenti volí další jazyk: němčinu, nebo francouzštinu. Ve všech třídách vyučuje angličtinu i zahraniční lektor s pedagogickým vzděláním. Připravujeme studenty k mezinárodním jazykovým zkouškám a většina jich vyjíždí na zahraniční pobyty a výměny.

Život školy

Vodní slavnost, primánské divadlo, vánoční zpívání na schodech benefiční akademie, klauzurní vystoupení, učitelské divadlo, piknik první školní den, ples, studentská představení i hudební šraml po třídních schůzkách, to jsou události, kde se pravidelně setkávají rodiče, studenti i učitelé napříč ročníky.

„Pocit sounáležitosti, vzájemný respekt a odpovědnost jsou spolu s prostorem pro kreativitu a seberealizaci předpokladem pro osobní motivaci našich studentů, díky které se ve světě neztratí.“

Andrea Výšková, výkonná ředitelka školy PORG Libeň

Areál školy

U nás najdete knihovnu, hudebnu, posilovnu a dílnu v suterénu, aulu a studovnu v přízemí a v podkroví pak učebny cizích jazyků, IT pracovnu a výtvarný ateliér. Pavilon s chemickou a fyzikální laboratoří je pak na školní zahradě, kterou využíváme též v jarních a letních měsících nejen pro výuku, ale i pro volnočasové či chovatelsko-pěstitelské aktivity.

Fotogalerie