fbpx

Gymnázium Praha 8

PL školní akce

Benefiční akademie 2023

Libenští sekundáni a jejich rodiče pořádají i letos Benefiční akademii. Koná se ve čtvrtek 23. 3. 2023 v Divadle na Maninách Od 17 hodin bude otevřeno předsálí a zadní část sálu s občerstvením, letos

Číst více
PL školní akce

KMD: Revizor

KMD (prof. Tatíček) s mladšími studenty Revizor DIVADLO NA VINOHRADECH středa 26. 4. 19.00

Číst více
PL školní akce

Robotici R.U.R. již posedmé v USA

Robotický tým R. U. R. se letos již posedmé zúčastní mezinárodní soutěže FIRST Robotics Competition v americké Minneapolis. Od ledna se studenti naplno věnují stavbě a programování

Číst více
PL školní akce

Kvintáni míří do Alsaska

V pondělí 27. března zahájí studenti kvinty v doprovodu profesorek Hillové a Výškové týdenní pobyt na partnerské škole v Haguenau. Studenti z alsaské školy strávili v Praze týden na podzim loňského

Číst více
PL školní akce

Benefiční akademie 2023

Benefiční akademie v režii studentů a rodičů sekundy se letos uskuteční 23. března v Divadle Na Maninách od 17. hodin. Výtěžek akce, na které vystoupí učinkující ze všech tříd školy,

Číst více

Co děláme jinak

Absolvent pražského gymnázia PORG Libeň je připraven ke studiu na předních českých i zahraničních univerzitách. Je sebevědomým mladým člověkem vybaveným pro výzvy profesního, občanského a osobního života.

Projekty a mimoškolní aktivity

Všichni společně vyjíždíme na týdenní projektovou podzimní školu v přírodě, kde se studenti poznají napříč všemi ročníky. Začátkem školního roku vyjíždějí septimáni s primány na seznamovací kurz. V létě pořádáme sportovní a poznávací akce. Organizujeme i projektové dny, přednášky, tematické exkurze či třídní výlety.

Studium v zahraničí a zahraniční pobyty

Pro mladší studenty připravujeme zahraniční výměny, aby mohli rozvinout své jazykové schopnosti a poznat kulturu, jejíž jazyk se učí. Starší studenti, především v průběhu sexty, odjíždějí na několikatýdenní či několikaměsíční studijní pobyty na naše partnerské školy ve Spojených státech, Velké Británii, Francii či Německu.

Školní preventivní program

V naší škole panuje přátelská atmosféra malé školy. Během školního roku organizujeme množství akcí, kde se společně setkáváme. Pokládáme je za hlavní výchovný nástroj a přirozenou prevenci rizikového chování. Každá třída absolvuje v průběhu studia cyklus přednášek a aktivit. Ty jsou upravené na míru, připravuje je školní psycholožka spolu s výchovnou poradkyní. 

Maturity

Naši studenti dosahují jedny z nejlepších výsledků u státních maturit. U školní části zkoušky probíhají obhajoby maturitních prací, na nichž studenti dlouhodobě pracují. Jako maturitní variantu uznáváme též jazykové certifikáty či AP zkoušky. 

PORG-gymnázium Ostrava: jazyky

Poradenství pro vysoké školy

Naši absolventi nemají problém dostat se na vysoké školy, které si vyberou. Využít mohou speciální poradenský program, který jim pomůže nejen s výběrem tuzemské či zahraniční školy, ale připraví je i na úskalí přijímacího řízení. 

Přijímací řízení gymnázium Praha 8

Informace o přijímacím řízení na gymnázium v Praze 8 a podmínkách přijetí ke studiu.