fbpx
PORG Ostrava
Tým Porgu

Bartoňová Martina

Vychovatelka

Vzdělání

Ostravská univerzita, Ostrava, Pedagogická fakulta, obor Výtvarná výchova pro střední školy a základní umělecké školy – Mgr.

Praxe

Martina vystudovala učitelství výtvarné výchovy pro umělecké školy na Ostravské univerzitě. Již během studií sbírala učitelskou praxi na ZŠ Hello a ZŠ Aviatiků v Ostravě, kde vedla výtvarné kroužky a organizovala pro děti volnočasové aktivity. Následně pracovala jako vychovatelka na ZŠ Prigo ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde dále prohlubovala svou praxi. Na ostravském PORGu začala pracovat v roce 2020. Zároveň působí jako učitelka estetické výchovy na VOŠ Prigo v Novém Jičíně. Od roku 2000 je rovněž členkou organizace Junák – český skaut, kde je dnes skautskou vedoucí. Mimoto se angažuje jako průvodce školních výletů pro organizaci RIKITAN ve Štramberku a jako instruktorka na dětských letních táborech.

Zájmy

Ve volném čase se Martina věnuje fotografování a malování, ráda sportuje, cestuje, chodí po horách a poznává nové země. Nezanedbává však ani kulturní život, nepohrdne dobrou knihou, seriálem či divadelním představením. Svůj den si také neumí představit bez hrnku (respektive tří hrnků) dobré pražené kávy.