fbpx
PORG Ostrava
En
POG důležitá sdělení

PORG a finanční gramotnost

Podle průzkumu České bankovní asociace si 70% dospělých v ČR myslí, že by se finanční vzdělávání mělo rozvíjet prostřednictvím školy. Zároveň se 58% dospělých domnívá, že

Číst více
POG důležitá sdělení

PROM NIGHT…Maturitní ples 2022!

Vážení rodiče, milí studenti a přátelé školy, dovolte nám pozvat Vás jménem našich letošních studentů oktávy na maturitní ples, kde budou pasováni naši oktaváni do stavu

Číst více

Co děláme jinak

Absolvent gymnázia Ostrava je připraven ke studiu na předních českých i zahraničních univerzitách. Je sebevědomým mladým člověkem vybaveným pro výzvy profesního, občanského a osobního života.

Studentky: zaměření

Zaměření školy

Gymnázium Ostrava kombinuje požadavky českého učebního plánu pro gymnázia s mezinárodními programy.  Předměty jsou vyučovány jak v českém jazyce, tak i aprobovanými rodilými mluvčími v anglickém jazyce.  Unikátní systém studia dává možnost se rozhodnout pro studium v zahraničí nebo v ČR

Profilace na závěr i v průběhu studia

Poskytujeme vzdělání co nejvíce šité na míru. První seminář si student vybírá už v tercii.  Na vyšším gymnáziu od prvního ročníku nabízíme i semináře odborné, jež vyučují externisté – specialisté v daném oboru (lékař, právník, ekonom, IT pracovník apod.). V posledních dvou ročnících si studenti vedle profilujících českých seminářů nejčastěji volí AP kurzy, které usnadňují přijetí na nejprestižnější zahraniční i české univerzity. 

Profilace na gymnáziu Ostrava
PORG-gymnázium Ostrava: spolupráce

Spolupráce s CTM

Jsme partnerskou školou Centra pro talentovanou mládež (CTM). Již v primě žáci absolvují on-line kurz Start with Science – Part A. Na vyšším gymnáziu pak v rámci seminářů umožňujeme volbu z velké nabídky Advanced Placement (AP) kurzů, které lze ukončit AP zkouškou. Vše je hrazeno v rámci školného. Motivovaní studenti tak mohou zvládnout i celou mezinárodní maturitu – AP Capstone Diploma.  

Výuka jazyků

Studenti pravidelně skládají z anglického jazyka standardizované Cambridgeské zkoušky podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (CEFR). Na konci studia odcházejí s certifikátem CAE či IELTS, přibližně 91 % studentů dosáhne úrovně C2 (rodilý mluvčí). 

Dalšími světovými jazyky, vyučovanými u nás převážně rodilými mluvčími, jsou němčina, francouzština a španělština. 

PORG-gymnázium Ostrava: jazyky
PORG-gymnázium Ostrava: dovednosti

Rozvoj dovedností

Důležitým učebním a komunikačním dovednostem jsou věnovány například podzimní projektové školy v přírodě. Začátkem školního roku vyjíždějí primáni na adaptační kurz, v zimě nechybí lyžařské kurzy. Závěr každého školního roku bývá nejprve ve znamení přehlídky kvintánských uměleckých klauzur, poté se studenti z Krče, Libně i Ostravy společně rozjedou na dle vlastního výběru na tuzemské i zahraniční letní školy v přírodě. 

Poradenství pro vysoké školy

Naši absolventi nemají problém se dostat na vysoké školy, které si vyberou. Využít mohou speciální poradenský program, který jim pomůže nejen s výběrem tuzemské či zahraniční školy, ale připraví je i na úskalí přijímacího řízení.

PORG-gymnázium Ostrava: poradenství
PORG-gymnázium Ostrava: volný čas

Volnočasové aktivity

V ostravském areálu nabízíme širokou škálu sportovního vyžití. K nejoblíbenějším patří kroužek basketbalu, atletiky či cyklistiky. Naše studenty také najdete na hudebních, literárních či debatních soutěžích.

Přijímací řízení gymnázium Ostrava

Informace o přijímacím řízení na gymnáziu Ostrava a podmínkách přijetí ke studiu.