Aktuality

POŠLI PORGU POZDRAV

Na konci června se cesty nás všech na dva měsíce rozcházejí. Přesto bychom rádi věděli, kam všude vás vítr o prázdninách zavane. Můžete nám i svým spolužákům dát o sobě vědět prostřednictvím LETNÍ PRÁZDNINOVÉ SOUTĚŽE 2019.                            

Právo účasti: Všichni, kdo budou k 1.9. 2019 žáky a studenty PORG Ostrava. 

Předmět soutěže: Pohlednice zaslané na adresu školy s textem: Posílám PORGu pozdrav!

Datum ukončení: Do soutěže budou zařazeny pohlednice doručené nejpozději 26.8.2019.

Vyhodnocení: 2. září 2019 v rámci zahájení školního roku.

Ocenění: Odměněna bude třída, jejíž kolektiv zašle nejvyšší počet pohlednic. 

Upozornění: Každá pohlednice musí obsahovat větu: Posílám PORGu pozdrav, celé jméno a ročník navštěvovaný ve škol. roce 2019/2020

 

Máme mistryni Evropy

Naše malá mažoretka ze třetí třídy Linda Dlouhá se spolu se svým týmem zúčastnila od 12. do 16. června 14. ročníku Evropského šampionátu mažoretek Crikvenica (Chorvatsko). Děvčata získala za svůj vynikající výkon zlatou medaili a titul mistryněmi Evropy. Gratulujeme!

Kdo s koho - 1. místo

V pátek 17.5. proběhla v Bělském lese soutěž Kdo s koho. Soutěžní tým se skládal z šesti žáků: Tereza Staňková, Josef Mrkva, Bára Chrapková, Tadeáš Krajdl, Viktor Kuš a Ema Heřmanová. Perfektní vystoupení předvedla 4. třída, která na podiu roztleskala celé publikum. Soutěžilo se v nelehkých pohybových disciplínách a také vědomostní části.  Přestože byla konkurence velká podařilo se nám vybojovat 1. místo. TW

 

Zlatý Stáňa

Letošní jaro se u nás opět třpytí houslovým zlatem. Stanislav Kolář, žák 3. třídy, se letos v březnu a dubnu zúčastnil Mezinárodní houslové soutěže O cenu Václava Krůčka (Nový Jičín), kde vyhrál 1. místo, Celostátní houslové soutěže Mládí a Bohuslav Martinů (Polička) – obdržel zde Zlaté pásmo – a Celostátní houslové soutěže Újezdská notička (Újezd u Brna), kde za své hudební umění získal 1. místo a stal se i vítězem kategorie. Stáňovi k jeho velkému úspěchu gratulujeme! BG

Krajské kolo recitační soutěže

V pátek 26. dubna proběhlo ve Středisku volného času Korunka v Mariánských Horách krajské kolo recitační soutěže. Naše prvňačka slavila úspěch. Dora Zámostná získala ve své kategorii sólových recitátorů krásné 1. místo. Zvláštní ocenění si odnesla za niterný projev, kterým okouzlila porotu. Dorince k jejímu úspěchu gratulujeme! BG

OKRESNÍ KOLO SOUTĚŽÍ ZUŠ V KOMORNÍ HŘE

Okresní kolo soutěží ZUŠ v komorní hře se konalo 27.2.2019 na ZUŠ Ostrava - Poruba. Účastnili se tři komorní seskupení zobcových fléten ze tříd MgA. Martiny Fischerové a MgA. Zuzany Tomáškové. Žáci vzorně reprezentovali školu, podali krásné muzikální vyrovnané výkony odpovídající obtížnosti svých kategorií. Bylo na nich i přes drobnou nervozitu vidět, že si zahráli s chutí a radostí a že je hudba baví. Zároveň si všichni vyslechli i jiné výkony, což je velký přínos a motivace do budoucna a každý si i sebekriticky našel věci, na kterých je třeba více zapracovat. Vzájemně se žáci podporovali ve svých výkonech a fandili si navzájem.2.místo v nejmladší kategorii si přivezlo duo zobcových fléten Lucie Koběrská a Ivana Kržinová.Stejným ohodnocením, tedy 2.místem, se mohou pyšnit žákyně Nela Horáková, Marie Kuchařová a Veronika Oborná, které společně nacvičily skladby pro tři zobcové flétny a 3.místo si odvezlo rovněž Trio zobcových fléten Denisa Kubíková, Ema Heřmanová a Vilma Ondryášová.

Děkujeme všem za přípravu a reprezentaci a přejeme spoustu dalších krásných vystoupení.

Slavíme úspěchy v oblastním kole recitační soutěže

Ve středu 6.3. se šest našich nejlepších recitátorů zúčastnilo oblastního kola recitační soutěže pořádaného Střediskem volného času Ostrčilova. Konkurenci jsme nedali moc šancí - postup do kola městského vybojovala Dora Zámostná a Sofie Loucka.

Gratulujeme a v dalším kole budeme držet palce! SK

první třída

Přihlášky do 1. třídy

Přihlášky do 1. třídy se podávají jen do 1. 3. 2019!!

Už jen pár dní!!

Tak si pospěšte!! 

 Pro více informací klikněte zde

Tieto DNA - DAY OF NONSTOP ACTIVITIES

Tieto DNA at PORG

The best way how to learn is through experience. 

Come and enjoy our workshops and see the difference for yourself while you immerse yourself in the new adventure!

Children devided into groups will enjoy all kind of activities such as Science, Arts and Crafts, English Drama and other fun projects.

All Tieto kids are welcome.

23/02/2019

9:00 A.M. – 12:00 P.M.

DNA is free of charge for all employees of Tieto.

Reserve your space by 18/02/2019

We will prepare the program according to signed kids. You will get more info by e-mail soon.

Ocenění za projekt Erasmus plus

Ocenění za projekt Erasmus plus "Společnou řečí blíže k Evropě"

V říjnu 2018 byl náš projekt zaměřený na metodu CLIL  „Společnou řečí blíže k Evropě“ oceněn na konferenci Erasmu plus v Plzni mezi nejúspěšnějšími projekty uzavřenými v roce 2018 v sektoru školního vzdělávání. Na této konferenci se koordinátor projektů Erasmus plus zúčastnil mnoha inspirativních workshopů zaměřených právě na sdílení produktů z projektů Erasmu plus a Etwinningu.

 V prosinci dne 6. 12. 2018 byl náš projekt „Společnou řečí blíže k Evropě“odbornou porotou Erasmus plus nominován na slavnostním večeru v Praze mezi dva nejúspěšnější projekty v sekci školství. Porota nejvíce ocenila přínos naší elektronické učebnice pro výuku nejazykových předmětů v anglickém jazyce metodou CLIL, kterou si stáhlo více než 5000 uživatelů na nejrůznějších dostupných webech nejenom v České republice, ale také v zahraničí.

Koordinátor projektu Mgr. Věra Rymiecová                                 

                                                                    

načíst další