Aktuality

děti základní škola

Dny otevřených dveří

Den otevřených dveří na základní škole PORG Ostrava se ve školním roce 2019/2020 koná ve čtvrtek 16. ledna 2020 od 15:30. Individuální návštěvy jsou možné po předchozí telefonické dohodě.

Vánoční koncert

Čas klidu a pokoje, očekávání a setkávání se, těšení se a obdarovávání - to je období, než se rozsvítí vánoční stromky a dětské oči. Nebo by to tak mělo být. Většinou spíš sháníme a běháme, stresujeme a nestíháme. Není na čase to změnit? Aspoň na chvilku zapomenout na shon a neupečené cukroví, zastavit se, vydechnout a nadechnout se vánoční vůně, zaposlouchat se do hlásků i hlasů, potěšit se tóny a načerpat klid, rozvahu, vyrovnanost, lásku a pohodu? Souhlasíte? Přijďte 12.12.2019 od 17 hodin na náš 1.vánoční koncert do kostela Svatého Ducha v Ostravě Zábřehu a uvidíme, jestli se nám to společně povede. MČ

Úspěch v soutěži Múzy Ilji Hurníka

Soutěž, která se uskutečnila 15. října 2019 na ZUŠ Ostrava-Zábřeh, je určena žákům (sólistům) hudebních a výtvarných oborů Základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje. O její populárnosti svědčí i to, že letos proběhl již její 7. ročník a zájem byl opravdu velký.

Do programu hudební části se mohli přihlásit žáci, které zajímá soudobá hudba, hrají a zpívají novátorská díla českých či světových skladatelů žijících v 20. a 21. století. Zúčastnit se mohou i žáci, kteří se chtějí prezentovat vlastní kompozicí či improvizací. Tříčlenná porota rozdělila výkony do zlatého, stříbrného a bronzového pásma. Každé dítě bylo oceněno – diplom, poukázka, drobný dárek.

Ze ZUŠ Ostrava – Mar.Hory se mimo jiné žáky zúčastnila i naše žákyně PORG Ivana Kržinová z flétnové třídy MgA. Martiny Fischerové a to hned ve dvou kategoriích. Ve hře na zobcovou flétnu získala ZLATÉ pásmo a ve hře na flétnu STŘÍBRNÉ pásmo. Nutno podotknout, že Ivanka soutěžila v obou kategoriích jako nejmladší. MF

Stříbrný golfista

Vynikající úspěch zaznamenal Tomáš Mikula (4. třída) na golfovém turnaji Mezinárodní mistrovství Slezska, který se uskutečnil v pátek 6. září. I přes nepříznivé počasí získal Tomáš dvakrát krásné 2. místo (v Česku i v Polsku). Gratulujeme!

3. místo na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu

Žákyně čtvrté třídy naší základní školy Linda Dlouhá získala 3. místo na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu, které se konalo v srpnu v Praze. Linda soutěží s týmem Excelent Dolní Benešov a děvčata k titulu Mistryň Evropy, který získala v červnu v Chorvatsku, vybojovala ještě titul II. vicemistryň světa. Blahopřejeme!

Máme mistryni Evropy

Naše malá mažoretka ze třetí třídy Linda Dlouhá se spolu se svým týmem zúčastnila od 12. do 16. června 14. ročníku Evropského šampionátu mažoretek Crikvenica (Chorvatsko). Děvčata získala za svůj vynikající výkon zlatou medaili a titul mistryněmi Evropy. Gratulujeme!

Kdo s koho - 1. místo

V pátek 17.5. proběhla v Bělském lese soutěž Kdo s koho. Soutěžní tým se skládal z šesti žáků: Tereza Staňková, Josef Mrkva, Bára Chrapková, Tadeáš Krajdl, Viktor Kuš a Ema Heřmanová. Perfektní vystoupení předvedla 4. třída, která na podiu roztleskala celé publikum. Soutěžilo se v nelehkých pohybových disciplínách a také vědomostní části.  Přestože byla konkurence velká podařilo se nám vybojovat 1. místo. TW

Zlatý Stáňa

Letošní jaro se u nás opět třpytí houslovým zlatem. Stanislav Kolář, žák 3. třídy, se letos v březnu a dubnu zúčastnil Mezinárodní houslové soutěže O cenu Václava Krůčka (Nový Jičín), kde vyhrál 1. místo, Celostátní houslové soutěže Mládí a Bohuslav Martinů (Polička) – obdržel zde Zlaté pásmo – a Celostátní houslové soutěže Újezdská notička (Újezd u Brna), kde za své hudební umění získal 1. místo a stal se i vítězem kategorie. Stáňovi k jeho velkému úspěchu gratulujeme! BG

Krajské kolo recitační soutěže

V pátek 26. dubna proběhlo ve Středisku volného času Korunka v Mariánských Horách krajské kolo recitační soutěže. Naše prvňačka slavila úspěch. Dora Zámostná získala ve své kategorii sólových recitátorů krásné 1. místo. Zvláštní ocenění si odnesla za niterný projev, kterým okouzlila porotu. Dorince k jejímu úspěchu gratulujeme! BG

OKRESNÍ KOLO SOUTĚŽÍ ZUŠ V KOMORNÍ HŘE

Okresní kolo soutěží ZUŠ v komorní hře se konalo 27.2.2019 na ZUŠ Ostrava - Poruba. Účastnili se tři komorní seskupení zobcových fléten ze tříd MgA. Martiny Fischerové a MgA. Zuzany Tomáškové. Žáci vzorně reprezentovali školu, podali krásné muzikální vyrovnané výkony odpovídající obtížnosti svých kategorií. Bylo na nich i přes drobnou nervozitu vidět, že si zahráli s chutí a radostí a že je hudba baví. Zároveň si všichni vyslechli i jiné výkony, což je velký přínos a motivace do budoucna a každý si i sebekriticky našel věci, na kterých je třeba více zapracovat. Vzájemně se žáci podporovali ve svých výkonech a fandili si navzájem.2.místo v nejmladší kategorii si přivezlo duo zobcových fléten Lucie Koběrská a Ivana Kržinová.Stejným ohodnocením, tedy 2.místem, se mohou pyšnit žákyně Nela Horáková, Marie Kuchařová a Veronika Oborná, které společně nacvičily skladby pro tři zobcové flétny a 3.místo si odvezlo rovněž Trio zobcových fléten Denisa Kubíková, Ema Heřmanová a Vilma Ondryášová.

Děkujeme všem za přípravu a reprezentaci a přejeme spoustu dalších krásných vystoupení.