Aktuality

Stříbrný golfista

Vynikající úspěch zaznamenal Tomáš Mikula (4. třída) na golfovém turnaji Mezinárodní mistrovství Slezska, který se uskutečnil v pátek 6. září. I přes nepříznivé počasí získal Tomáš dvakrát krásné 2. místo (v Česku i v Polsku). Gratulujeme!

3. místo na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu

Žákyně čtvrté třídy naší základní školy Linda Dlouhá získala 3. místo na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu, které se konalo v srpnu v Praze. Linda soutěží s týmem Excelent Dolní Benešov a děvčata k titulu Mistryň Evropy, který získala v červnu v Chorvatsku, vybojovala ještě titul II. vicemistryň světa. Blahopřejeme!

Máme mistryni Evropy

Naše malá mažoretka ze třetí třídy Linda Dlouhá se spolu se svým týmem zúčastnila od 12. do 16. června 14. ročníku Evropského šampionátu mažoretek Crikvenica (Chorvatsko). Děvčata získala za svůj vynikající výkon zlatou medaili a titul mistryněmi Evropy. Gratulujeme!

Kdo s koho - 1. místo

V pátek 17.5. proběhla v Bělském lese soutěž Kdo s koho. Soutěžní tým se skládal z šesti žáků: Tereza Staňková, Josef Mrkva, Bára Chrapková, Tadeáš Krajdl, Viktor Kuš a Ema Heřmanová. Perfektní vystoupení předvedla 4. třída, která na podiu roztleskala celé publikum. Soutěžilo se v nelehkých pohybových disciplínách a také vědomostní části.  Přestože byla konkurence velká podařilo se nám vybojovat 1. místo. TW

 

Zlatý Stáňa

Letošní jaro se u nás opět třpytí houslovým zlatem. Stanislav Kolář, žák 3. třídy, se letos v březnu a dubnu zúčastnil Mezinárodní houslové soutěže O cenu Václava Krůčka (Nový Jičín), kde vyhrál 1. místo, Celostátní houslové soutěže Mládí a Bohuslav Martinů (Polička) – obdržel zde Zlaté pásmo – a Celostátní houslové soutěže Újezdská notička (Újezd u Brna), kde za své hudební umění získal 1. místo a stal se i vítězem kategorie. Stáňovi k jeho velkému úspěchu gratulujeme! BG

Krajské kolo recitační soutěže

V pátek 26. dubna proběhlo ve Středisku volného času Korunka v Mariánských Horách krajské kolo recitační soutěže. Naše prvňačka slavila úspěch. Dora Zámostná získala ve své kategorii sólových recitátorů krásné 1. místo. Zvláštní ocenění si odnesla za niterný projev, kterým okouzlila porotu. Dorince k jejímu úspěchu gratulujeme! BG

OKRESNÍ KOLO SOUTĚŽÍ ZUŠ V KOMORNÍ HŘE

Okresní kolo soutěží ZUŠ v komorní hře se konalo 27.2.2019 na ZUŠ Ostrava - Poruba. Účastnili se tři komorní seskupení zobcových fléten ze tříd MgA. Martiny Fischerové a MgA. Zuzany Tomáškové. Žáci vzorně reprezentovali školu, podali krásné muzikální vyrovnané výkony odpovídající obtížnosti svých kategorií. Bylo na nich i přes drobnou nervozitu vidět, že si zahráli s chutí a radostí a že je hudba baví. Zároveň si všichni vyslechli i jiné výkony, což je velký přínos a motivace do budoucna a každý si i sebekriticky našel věci, na kterých je třeba více zapracovat. Vzájemně se žáci podporovali ve svých výkonech a fandili si navzájem.2.místo v nejmladší kategorii si přivezlo duo zobcových fléten Lucie Koběrská a Ivana Kržinová.Stejným ohodnocením, tedy 2.místem, se mohou pyšnit žákyně Nela Horáková, Marie Kuchařová a Veronika Oborná, které společně nacvičily skladby pro tři zobcové flétny a 3.místo si odvezlo rovněž Trio zobcových fléten Denisa Kubíková, Ema Heřmanová a Vilma Ondryášová.

Děkujeme všem za přípravu a reprezentaci a přejeme spoustu dalších krásných vystoupení.

Slavíme úspěchy v oblastním kole recitační soutěže

Ve středu 6.3. se šest našich nejlepších recitátorů zúčastnilo oblastního kola recitační soutěže pořádaného Střediskem volného času Ostrčilova. Konkurenci jsme nedali moc šancí - postup do kola městského vybojovala Dora Zámostná a Sofie Loucka.

Gratulujeme a v dalším kole budeme držet palce! SK

první třída

Přihlášky do 1. třídy

Přihlášky do 1. třídy se podávají jen do 1. 3. 2019!!

Už jen pár dní!!

Tak si pospěšte!! 

 Pro více informací klikněte zde

Tieto DNA - DAY OF NONSTOP ACTIVITIES

Tieto DNA at PORG

The best way how to learn is through experience. 

Come and enjoy our workshops and see the difference for yourself while you immerse yourself in the new adventure!

Children devided into groups will enjoy all kind of activities such as Science, Arts and Crafts, English Drama and other fun projects.

All Tieto kids are welcome.

23/02/2019

9:00 A.M. – 12:00 P.M.

DNA is free of charge for all employees of Tieto.

Reserve your space by 18/02/2019

We will prepare the program according to signed kids. You will get more info by e-mail soon.

načíst další