Aktuality

Tieto DNA - DAY OF NONSTOP ACTIVITIES

Tieto DNA at PORG

The best way how to learn is through experience. 

Come and enjoy our workshops and see the difference for yourself while you immerse yourself in the new adventure!

Children devided into groups will enjoy all kind of activities such as Science, Arts and Crafts, English Drama and other fun projects.

All Tieto kids are welcome.

23/02/2019

9:00 A.M. – 12:00 P.M.

DNA is free of charge for all employees of Tieto.

Reserve your space by 18/02/2019

We will prepare the program according to signed kids. You will get more info by e-mail soon.

Ocenění za projekt Erasmus plus

Ocenění za projekt Erasmus plus "Společnou řečí blíže k Evropě"

V říjnu 2018 byl náš projekt zaměřený na metodu CLIL  „Společnou řečí blíže k Evropě“ oceněn na konferenci Erasmu plus v Plzni mezi nejúspěšnějšími projekty uzavřenými v roce 2018 v sektoru školního vzdělávání. Na této konferenci se koordinátor projektů Erasmus plus zúčastnil mnoha inspirativních workshopů zaměřených právě na sdílení produktů z projektů Erasmu plus a Etwinningu.

 V prosinci dne 6. 12. 2018 byl náš projekt „Společnou řečí blíže k Evropě“odbornou porotou Erasmus plus nominován na slavnostním večeru v Praze mezi dva nejúspěšnější projekty v sekci školství. Porota nejvíce ocenila přínos naší elektronické učebnice pro výuku nejazykových předmětů v anglickém jazyce metodou CLIL, kterou si stáhlo více než 5000 uživatelů na nejrůznějších dostupných webech nejenom v České republice, ale také v zahraničí.

Koordinátor projektu Mgr. Věra Rymiecová                                 

                                                                    

děti základní škola

Dny otevřených dveří

Den otevřených dveří na základní škole PORG Ostrava se ve školním roce 2018/2019 koná ve čtvrtek 10. ledna 2019 od 17:00. Individuální návštěvy jsou možné po předchozí telefonické dohodě.

Nová relax zóna

Na chodbě je super, obzvlášť teď, když máme v 1. poschodí základní školy novou relax zónu, kde si děti kreativně tvoří svoje hnízdo na odpočinutí samy.

Navíc v poličkách můžete najít zajímavé knížky, zábavné časopisy, můžete si půjčit společenskou hru a časem přibude na zemi i Člověče, nezlob se. Hlavně vraťte vše na své místo.

Finalista Logické olympiády 2018

I v letošním roce se do finále Logické olympiády probojoval žák naší základní školy. Tentokrát slaví úspěchy Dervan Tryščuk, který se zúčastní finálového kola v pondělí 26. 11. 2018 v Míčovně Pražského hradu. 

Blahopřejeme a držíme Ti palce, Dervane!

Naši chlapci slaví úspěch

Vašek a Standa Kolářovi, žáci naší školy, na konci října opět navázali na své úspěchy. Získali první místo v celostátní interpretační soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu v komorních hrách. Máme to ale šikovné děti! Gratulujeme.

jpz

Jednotná přijímací zkouška 2018

Jednotnou přijímací zkoušku na osmiletá gymnázia z českého jazyka a matematiky organizuje od roku 2017 stát. V roce 2018 se ní přihlásilo více než 18 tisíc páťáků (čj - 18 832, mat 18838). Mezi mini bylo i 62 žáků z naší základní školy v Krči a v Ostravě. Ve srovnání s ostatními žáky pátých tříd si nevedli vůbec špatně. Podívejte se na následující graf, který srovnává průměrné % skóre.

Mia Ševčíková bere zlatou

Mia Ševčíková bere zlatou, protože vyhrála 1. místo ve výtvarné soutěži, kterou vyhlásil starosta Ostravy Vítkovic - 100 let Československa. 13.9.2018 si byla osobně na radnici převzít pěknou cenu za svůj velmi povedený obrázek k tomuto tématu přímo z rukou starosty Petra Dlabala. Mio, gratulujeme. A děkujeme za reprezentaci školy!

Dylan Wiliam

Workshop s Dylanem Wiliamem

Dylan Wiliam, asi nejznámější pedagogický vědec dneška, přijal pozvání Nadace Martina Romana a udělal 28. srpna celodenní workshop pro pedagogy PORGu na téma efektivity vzdělávání na základních a středních školách. Dylan, dlouholetý učitel a následně pedagog na Kings College a UCL v Londýně, vstoupil do povědomí v roce 1998, kdy spolu Paulem Blackem publikovali jeden z nejcitovanějších vědeckých článků v pedagogice poslední doby, Inside the Black Box, kde definovali, jak se musí změnit výuka, aby byla efektivní. 

Od té doby publikoval mnoho knih, jednu z nich, Zavádění formativního hodnocení,  jsme nechali přeložit do českého jazyka. BBC o něm natočila dva hodinové dokumenty The classroom experiment a britská vláda nechala v minulé dekádě nákladem téměř dvou miliard korun proškolit většinu učitelů na školách ve Velké Británii, aby se seznámili s metodami, které Dylan na základě dlouhodobých vědeckých výzkumů označil za efektivní. V současné době žije v USA a do Evropy jezdí přednášet jen na pár dní v roce.

Fotoreportáž očima Pepy Nechvátala.

Harmonogram šk. roku 2018/19

Harmonogram školního roku 2018 - 2019 s možností stažení ve formátu iCalendar do svých kalendářů.

načíst další