Basketbal na PORGu

Basketbal na PORGu - přijďte se zaregistrovat a pak pravidelně hrát :)

Zpátky do lavic

25. KVĚTEN 2020

Od 25. května 2020 bude možná osobní přítomnost žáků 1.stupně základní školy ve formě školních skupin 15 dětí, aspoň se v tuhle chvíli situace vyvíjí tímto směrem. Více informací dostanete během prvního květnového týdne.

Zrušení běžné výuky

Na základě rozhodnutí vlády ČR bude od středy 11. 3. až do odvolání běžná výuka ve škole zrušena.

Provozní doba úřadu PORG Ostrava: Po, st, pá: 9.00 – 12.00; Út, čt: 12.00 – 15.00

Mezinárodní hudební a výtvarné soutěžní matiné Kopřivnice 2020

Pololetní prázdniny většina dětí tráví někde na zasněžených kopcích či se věnují jen tak odpočinku. To ale tentokráte neplatilo pro dva žáky naší ZUŠ, sourozence Ivanu Kržinovou (flétna ze třídy Martiny Fischerové) a Víta Kržina (klavír ze třídy Anety Šoborové). Páteční den věnovaly děti umění a to nejen hudebnímu, ale i výtvarnému. Po svých krásných hudebních výkonech, kde si ve své kategorii oba vysoutěžili nádherná 1. místa, si „odskočili“ do výtvarného ateliéru, kde pod vedením pana ředitele tvořili svá díla. I tady si odnesli ceny – Vítek 2. místo a Ivanka 1. místo. Příjemně strávený den zakončili všichni soutěžící i porota společným obědem v nedalekém Štramberku. Oběma účinkujícím i jejich pedagogům děkujeme za reprezentaci školy a těšíme se na další ročník!

Úspěch v soutěži Múzy Ilji Hurníka

Soutěž, která se uskutečnila 15. října 2019 na ZUŠ Ostrava-Zábřeh, je určena žákům (sólistům) hudebních a výtvarných oborů Základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje. O její populárnosti svědčí i to, že letos proběhl již její 7. ročník a zájem byl opravdu velký.

Do programu hudební části se mohli přihlásit žáci, které zajímá soudobá hudba, hrají a zpívají novátorská díla českých či světových skladatelů žijících v 20. a 21. století. Zúčastnit se mohou i žáci, kteří se chtějí prezentovat vlastní kompozicí či improvizací. Tříčlenná porota rozdělila výkony do zlatého, stříbrného a bronzového pásma. Každé dítě bylo oceněno – diplom, poukázka, drobný dárek.

Ze ZUŠ Ostrava – Mar.Hory se mimo jiné žáky zúčastnila i naše žákyně PORG Ivana Kržinová z flétnové třídy MgA. Martiny Fischerové a to hned ve dvou kategoriích. Ve hře na zobcovou flétnu získala ZLATÉ pásmo a ve hře na flétnu STŘÍBRNÉ pásmo. Nutno podotknout, že Ivanka soutěžila v obou kategoriích jako nejmladší. MF

Stříbrný golfista

Vynikající úspěch zaznamenal Tomáš Mikula (4. třída) na golfovém turnaji Mezinárodní mistrovství Slezska, který se uskutečnil v pátek 6. září. I přes nepříznivé počasí získal Tomáš dvakrát krásné 2. místo (v Česku i v Polsku). Gratulujeme!

3. místo na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu

Žákyně čtvrté třídy naší základní školy Linda Dlouhá získala 3. místo na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu, které se konalo v srpnu v Praze. Linda soutěží s týmem Excelent Dolní Benešov a děvčata k titulu Mistryň Evropy, který získala v červnu v Chorvatsku, vybojovala ještě titul II. vicemistryň světa. Blahopřejeme!

Máme mistryni Evropy

Naše malá mažoretka ze třetí třídy Linda Dlouhá se spolu se svým týmem zúčastnila od 12. do 16. června 14. ročníku Evropského šampionátu mažoretek Crikvenica (Chorvatsko). Děvčata získala za svůj vynikající výkon zlatou medaili a titul mistryněmi Evropy. Gratulujeme!

Kdo s koho - 1. místo

V pátek 17.5. proběhla v Bělském lese soutěž Kdo s koho. Soutěžní tým se skládal z šesti žáků: Tereza Staňková, Josef Mrkva, Bára Chrapková, Tadeáš Krajdl, Viktor Kuš a Ema Heřmanová. Perfektní vystoupení předvedla 4. třída, která na podiu roztleskala celé publikum. Soutěžilo se v nelehkých pohybových disciplínách a také vědomostní části.  Přestože byla konkurence velká podařilo se nám vybojovat 1. místo. TW

Zlatý Stáňa

Letošní jaro se u nás opět třpytí houslovým zlatem. Stanislav Kolář, žák 3. třídy, se letos v březnu a dubnu zúčastnil Mezinárodní houslové soutěže O cenu Václava Krůčka (Nový Jičín), kde vyhrál 1. místo, Celostátní houslové soutěže Mládí a Bohuslav Martinů (Polička) – obdržel zde Zlaté pásmo – a Celostátní houslové soutěže Újezdská notička (Újezd u Brna), kde za své hudební umění získal 1. místo a stal se i vítězem kategorie. Stáňovi k jeho velkému úspěchu gratulujeme! BG