Aktuality

2. místo v soutěži Kdo s koho

HEJ HOU HEJ HOU, HVĚZDY Z PORGU VYJDOU... tímto popěvkem podporovaly děti z 3. - 5. ročníku v pátek 18. 5. náš  soutěžní tým na vědomostně dovednostní soutěži Kdo s koho. Tým se skládal z Alice Řehulkové, Báry Chrapkové, Tadeáše Krajdla, Viktora Kuše, Emy Heřmanové a Andreje Vodvárky.  Po dlouhém a nelehkém boji se umístili na krásném 2. místě. I ostatní děti si užily super den v Bělském lese. HEJA HAJE HEJ, MY Z PORGU JSME NEJ!!

Usborne Book Fair

Ve čtvrtek 10. května proběhne v aule našeho gymnázia celodenní akce USBORNE BOOK FAIR.

Co se bude dít? Děti si během celého dne v rámci Workshopů prožijí krásné chvíle v obklopení velkého možností anglických knih s výbornými ilustracemi a rozličnými tématy.

A rodiče? Ti jsou v průběhu celého dne ve škole vítáni. Mohou si knihy nejen prohlédnout, ale také zakoupit! Skvělý tip na prima dárek? To bezesporu je :-). 

Ředitelské volno

Vážení rodiče, milé děti, na pondělí 30. dubna a 7. května bylo vyhlášeno ředitelské volno. Škola i družinka budou uzavřeny.

Přejeme Vám příjemně strávené jarní dny. 

Přijímací řízení do 1. třídy ZŠ PORG Ostrava

Kompletní seznam všech 22 přijatých uchazečů do první třídy základní školy PORG Ostrava pro školní rok 2018/2019.

Číst dál...

Přijímací pohovory do první třídy

24. a 25. března 2018 zveme všechny předškoláky k přijímacím pohovorům do naší první třídy!  

-přihláška ke stažení-

Milí rodiče, hledáte nejlepší školu pro své dítě? Naši žáci pravidelně dosahují vynikajících výsledků při srovnávacích měřeních SCIO, NIQES i Kalibro.

Tak neváhejte a pošlete přihlášku do 1. března 2018 do 12:00.

Nabízíme:

vynikající výuku angličtiny,  erudovaný pedagogický sbor,  individuální přístup ke vzdělávání našich žáků za využití moderních metod výuky,  přátelskou a rodinnou atmosféru,  nadstandardní nabídkou kroužků.

Těšíme se na setkání s Vámi! 

děti základní škola

Dny otevřených dveří

Den otevřených dveří na základní škole PORG Ostrava se ve školním roce 2017/2018 koná ve čtvrtek 18. ledna 2018 od 17:00. Individuální návštěvy jsou možné po předchozí telefonické dohodě.

Kolářovi

Celostátní soutěž v komorní hře

Ve dnech 19. a 20. října 2017 proběhl ve Vidnavě 24. ročník celostátní soutěže v komorní hře

Karel Ditters z Dittersdorfu a hudební klasicismus.

Naši žáci, sourozenci Vašek a Standa Kolářovi, se této soutěže velmi úspěšně zúčastnili. Vynikajícím kultivovaným výkonem oslovili nejen posluchače, ale také porotu a ve své 0. kategorii v konkurenci 6 souborů získali krásné a zasloužené 2. místo. Gratulujeme.

Šimon

Republikové finále OVOVu v Brně s účastí našeho žáka!!!

Šimon Kobierski z 5.ročníku se svými výsledky probojoval do republikového kola této sportovní události. Po tři dny bude v Brně bojovat s ostatními nejzdatnějšími sportovci naší republiky v atletických disciplínách. Je to nebývalý úspěch našeho žáka. Moc mu držíme pěsti a jsme na něj opravdu hrdí!

leave a trace

Leaves a trace

I. ročník prázdninové soutěže žáků a studentů PORG Ostrava

Všude, kam vás o prázdninách vítr zavane,  máte možnost vytvořit co možná nejtrvanlivější  a nejoriginálnější „stopu PORGu“  - jakkoliv vytvořený nápis PORG OSTRAVA (pomalovaný větší kámen zanechaný na pláži, sestava menších oblázků… kreativitě se meze nekladou). U vytvořeného nápisu se coby hrdí autoři necháte vyfotit  a s fotkou šup do soutěže! Důležité je vytvářet stopy  v souladu s přírodou! Plakát.

Velká filmová slavnost

VELKÁ FILMOVÁ LETNÍ SLAVNOST

V úterý 27.6. se od 15 hodin sejdou hvězdy velkých jmen malých i větších rozměrů, aby v přímém přenosu sledovali předávání PORGSKARŮ. V doprovodném programu se na jevišti vystřídají tanečnice a tanečníci, herečky a jejich kolegové, muzikanti a zpěváci a ukáží všem, jaký kus práce za rok udělali v kroužcích..pardon ve filmových studiích. Páťáci se důstojně či po šaškovsku rozloučí se základní školou. A k tomu dobré jídlo a pití, jak se na pravý hollywoodský večírek sluší a patří. Doufám, že paparazzi budou pečlivě zaznamenávat, ať máme co dát na web ?

načíst další