Aktuality

DOD

Den otevřených dveří

Pojďte s námi na procházku školou:

Představení školy - PORG Ostrava ZŠ:

Nejbližší den otevřených dveří na základní škole PORG Ostrava se ve školním roce 2021/2022 koná ve čtvrtek 20. ledna 2022 od 16:00. Prosíme o registraci účastníků ve formuláři.

Individuální návštěvy jsou možné po předchozí telefonické domluvě.

Múzy Ilji Hurníka

Po roční nucené pauze se opět 19. října 2021 na ZUŠ Ostrava-Zábřeh uskutečnila oblíbená soutěž Múzy Ilji Hurníka, která je určena žákům (sólistům) hudebních a výtvarných oborů Základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje. Touha vystoupit po tak dlouhé době byla velká, ale i přes velkou konkurenci se našim žákům povedlo v této soutěži umístit:

Matyáš Tabášek: zpěv- zlaté pásmo

Kristýna Maralíková: zobcová flétna – zlaté pásmo a zvláštní ocenění poroty za muzikální projev

Ivana Kržinová: zobcová flétna – zlaté pásmo, příčná flétna – stříbrné pásmo

Moc děkujeme za reprezentaci naší školy a všem výhercům gratuluje k vynikajícím úspěchům.

Science and geography at our primary!

Great news!!!!! Our primary school at PORG offers science and geography for class 4 and class 5 students! Our students are already world travelers and they will learn even more about many European countries - those that perhaps they have already visited or those that they will certainly visit in the future. The geography class in class 5 will be a fun and an interactive subject. It will expand students’ vocabulary and they will also gain a better knowledge of different cultures, traditions and much more. The children are thrilled to begin their new European journey and so are we!!!!! 

In science in class 4, we will cover the „prirodoveda” syllabus and improve our English. We will learn the names of common plants, animals and fungi in Czech and in English. We will learn about life processes, including movement, respiration sensitivity, growth, nutrition and reproduction. We look forward to learning with the goal of producing project work and displaying an experiment to the whole school, as we do with the science fair. 

……………………………………………………………………………… 

Skvělá zpráva!  

Od tohoto školního roku máme na naší základní škole dva nové předměty v angličtině! Čtvrťáci si budou užívat hodin Science, kde se budou jak teoreticky, tak prakticky věnovat houbám a rostlinám . Páťáci se mohou těšit z hodin Geography, v rámci kterých “procestují” všechny evropské státy. A na co se můžete těšit s námi? Na SCIENCE FAIR a EVROPSKÉ DNY, kde nám naši žáci své nabyté vědomosti předvedou v plné kráse. A jak jinak….než anglicky! 

Logická olympiáda – registrace do soutěže

Studenti PORGu Ostrava se do konce září 2021 mohou registrovat do soutěže Logická olympiáda pořádané Mensou ČR, která je určena všem žákům mateřských a základních škol (a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií) a studentům středních škol. Základní kolo pro jednotlivé kategorie se bude řešit v říjnu 2021 online. O úspěchu studentů rozhodne zejména logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku. V loňském roce se soutěže zúčastnilo rekordních 71 208 soutěžících z 3 249 škol z celé ČR, mezi nimi soutěžilo 35 porgovských studentů. Podaří se PORGu Ostrava letos toto číslo překonat?Podrobné informace o soutěži, způsobu registrace a harmonogramu soutěže naleznete na www.logickaolympiada.cz

Adopce oslíka

Druháci jsou sponzoři a "adoptivními rodiči" oslíka ze ZOO Ostrava.

Přijatí žáci do 1. ročníku ZŠ 2021/22 - PORG Ostrava

7105

7108

7111

7132

7110

7102

7113

7106

7109

7114

7115

7124

7119

7126

7118

7107

7117

7101

7122

Testování

S pomocí usměvavých mediček a profesionálního personálu zvládáme testování hravě 😉! Děkujeme všem rodičům a dětem za spolupráci, respektování pravidel, vstřícnost a úsměv na tváři!

Máme stříbro!!

V 1.třídě se nám rodí šachová mistryně. Kira Tarielašvili vybojovala v online šachovém turnaji 2.místo! Fantastický výkon, když si uvědomíte, že byla naprosto nejmladší hráčkou. Prvňačka a už takhle táhne po šachovnici. Kiro, jsi jednička. Gratulujeme!

Představení školy

Představení školy

Podívejte se na krátký film o škole.

načíst další