Aktuality

Vítkovický Rarášek

Po dvouleté pauze se opět přihlásil o slovo Vítkovický Rarášek.
Porgovští recitátoři excelovali ve všech kategoriích a na základku putovaly povedené keramické skulptury.
Permoník za 1.místo pro Jakuba Abraháma a Rarášek za 1.místo pro Doru Zámostnou. Beáta Abrahámová přidala ještě 2. místo v kategorii Rarášků.
Gratulujeme a všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy!    S.K.

Mistryně České republiky

Naše úžasná Kira z druhé třídy je mistryní České republiky v šachu v kategorii dětí do 8 let. Kiře velmi gratulujeme a budeme držet palce na mistrovství světa v Gruzii.

Soutěžní maraton je téměř u konce – a velmi úspěšně!

Ve čtvrtek 7.4. a v pátek 8.4.2022 se opavskou ZUŠ nesly tóny snad všech dechových nástrojů. Uskutečnilo se zde Krajské kolo soutěže ZUŠ. Muzikantů zde bylo více než dost, podpory z řad rodičů a prarodičů také, a tak se až do večerních hodin nesly Opavou krásné melodie. Vše v pohodové, uvolněné atmosféře, která vůbec nepřipomínala, že mezi sebou soutěžíme.  Děti si mezitím poslechly své kamarády a držely si navzájem palce.A jak jsme dopadli? Z naší školy Porg se účastnili:

Ivana Kržinová, flétna (pedagog Martina Fischerová) – 2.místo
Filip Lys, zobcová flétna (pedagog Zuzana Hodurová) – 2.místo
Anežka Havranová, zobcová flétna (pedagog Zuzana Hodurová) – 2.místo

Gratulujeme!!!

 

 

Přijatí žáci do 1. třídy PORG Ostrava pro školní rok 2022/23

Registrační čísla přijatých žáků do budoucí 1. třídy pro školní rok 2022/23:

1017 1005 1024 1021 1010 1006 1025 1002 1015 1003 1008 1011 1023 1012 1004 1007 1013 1022 1019 1030 1001

Dorinka z PORGu slaví úspěch

Malá a přitom tááák velká recitátorka!! Dora Zámostná ze 4.ročníku vyhrála v okresním kole ve své kategorii 3.místo! Fantazie!! Jsme na tebe hrdí!! A gratulujeme!

Úspěch v okresním kole soutěže ZUŠ

Krásné březnové pondělí 14.3.2022 patřilo zejména našim flétnistům. Na ZUŠ Ostrava – Zábřeh, kde se konalo okresní kolo soutěže ZUŠ, se již od časného rána ozývaly tóny zobcových fléten. Představilo se množství flétnistů ve věkovém rozpětí 7–19 let, a že bylo co poslouchat! Naše škola měla největší zastoupení a nutno říci, že právem. 4 žáci si odnesli diplom s 1.místem a s postupem do krajského kola. Ostatní předvedli rovněž krásné výkony, a užili si soutěžní atmosféru, poslechli si své kamarády a třeba se i inspirovali do budoucna. 

Filip Lys - 1.místo s postupem (pedagog Zuzana Hodurová) 

Maralíková Kristýna - 1.místo (pedagog Martina Fischerová) 

Chudejová Helena - 2.místo (pedagog Zuzana Tomášková) 

Havranová Anežka - 1.místo s postupem (pedagog Zuzana Hodurová) 

Škapová Dorota - 1.místo (pedagog Zuzana Tomášková) 

Jalůvková Magda - 1.místo (pedagog Martina Fischerová) 

Škapová Anna – 1.místo s postupem (pedagog Zuzana Tomášková) 

Kržinová Ivana - 1.místo (pedagog Martina Fischerová) 

Brezanská Kristina - 1.místo s postupem (pedagog Martina Fischerová) 

Žákům přejeme hodně štěstí do dalšího kola! 

Múzy Ilji Hurníka

Po roční nucené pauze se opět 19. října 2021 na ZUŠ Ostrava-Zábřeh uskutečnila oblíbená soutěž Múzy Ilji Hurníka, která je určena žákům (sólistům) hudebních a výtvarných oborů Základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje. Touha vystoupit po tak dlouhé době byla velká, ale i přes velkou konkurenci se našim žákům povedlo v této soutěži umístit:

Matyáš Tabášek: zpěv- zlaté pásmo

Kristýna Maralíková: zobcová flétna – zlaté pásmo a zvláštní ocenění poroty za muzikální projev

Ivana Kržinová: zobcová flétna – zlaté pásmo, příčná flétna – stříbrné pásmo

Moc děkujeme za reprezentaci naší školy a všem výhercům gratuluje k vynikajícím úspěchům.

Science and geography at our primary!

Great news!!!!! Our primary school at PORG offers science and geography for class 4 and class 5 students! Our students are already world travelers and they will learn even more about many European countries - those that perhaps they have already visited or those that they will certainly visit in the future. The geography class in class 5 will be a fun and an interactive subject. It will expand students’ vocabulary and they will also gain a better knowledge of different cultures, traditions and much more. The children are thrilled to begin their new European journey and so are we!!!!! 

In science in class 4, we will cover the „prirodoveda” syllabus and improve our English. We will learn the names of common plants, animals and fungi in Czech and in English. We will learn about life processes, including movement, respiration sensitivity, growth, nutrition and reproduction. We look forward to learning with the goal of producing project work and displaying an experiment to the whole school, as we do with the science fair. 

……………………………………………………………………………… 

Skvělá zpráva!  

Od tohoto školního roku máme na naší základní škole dva nové předměty v angličtině! Čtvrťáci si budou užívat hodin Science, kde se budou jak teoreticky, tak prakticky věnovat houbám a rostlinám . Páťáci se mohou těšit z hodin Geography, v rámci kterých “procestují” všechny evropské státy. A na co se můžete těšit s námi? Na SCIENCE FAIR a EVROPSKÉ DNY, kde nám naši žáci své nabyté vědomosti předvedou v plné kráse. A jak jinak….než anglicky! 

Logická olympiáda – registrace do soutěže

Studenti PORGu Ostrava se do konce září 2021 mohou registrovat do soutěže Logická olympiáda pořádané Mensou ČR, která je určena všem žákům mateřských a základních škol (a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií) a studentům středních škol. Základní kolo pro jednotlivé kategorie se bude řešit v říjnu 2021 online. O úspěchu studentů rozhodne zejména logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku. V loňském roce se soutěže zúčastnilo rekordních 71 208 soutěžících z 3 249 škol z celé ČR, mezi nimi soutěžilo 35 porgovských studentů. Podaří se PORGu Ostrava letos toto číslo překonat?Podrobné informace o soutěži, způsobu registrace a harmonogramu soutěže naleznete na www.logickaolympiada.cz

Adopce oslíka

Druháci jsou sponzoři a "adoptivními rodiči" oslíka ze ZOO Ostrava.

načíst další