fbpx
PORG Ostrava
Tým Porgu

Gröpl Tomáš

Computer Science - seminář Programování, Presentation Skills & Story telling - seminář Prezentačních dovedností

Vzdělání

Dubnický Technologický Institút, Dubnica nad Váhom, Slovenská Republika, obor Učitelství pro střední školy – BA

Praxe

Od roku 1999 Tomáš pracuje jako vývojář aplikací a software pro lokální i globální zákazníky. Od roku 2005 pracuje v Tietoevry jako Senior Architect a Consultant. V roce 2020 Tomáš změnil „barvy svého týmu“ a přešel do společnosti CertiCon vedeného prof. Ing. Vladimír Maříkem, DrSc., dr.h.c. (českým vědcem, zakladatelem a vědeckým ředitelem Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze). Tam pracoval jako Head of Product Development – byl zodpovědný za vývoj klíčového produktu CertiConVIS pro analýzu obrazu pomocí umělé inteligence a počítačového vidění. V roce 2021 po 16 měsících ho volání severské kultury vrací zpět do společnosti Tietoevry v roli Lead Business Consultant.

Vedle profesionální kariéry v IT se od roku 2016 věnuje studentům Gymnázia PORG jako učitel semináře Computer Science – Programování. Se skupinou studentů z maturitního ročníku 2019/2020 vyvinuli aplikaci Trippi na evidenci a vyúčtování služebních cest pro společnost Tietoevry, kterou dodnes úspěšně používá více než 2600 uživatelů.

Zájmy

Tomáš se zajímá o kreativní tvorbu zejména ve filmu, hudbě a nových uměleckých směrech a o osobnostní rozvoj. Jeho velkou vášní je pak vlastní filmová tvorba, především samotný proces vzniku celého filmového díla. Tomáš miluje dobrý design a jeho filozofii. Tomášovým osobním krédem je „Vytvoř. Sdílej. Inspiruj.“ Podle tohoto kréda žije i vyučuje. Mimo design a kreativní tvorbu si Tomáš rád vyčistí hlavu jachtingem, jak na moři, tak na lokálních vodách. Každoročně se účastní Kapitánské Regaty pořádané na jaře v závodní sezóně na Jadranu.