fbpx
PORG Ostrava
Tým Porgu

Hořínková Petra

Vychovatelka

Vzdělání

Ostravská univerzita, Ostrava, Pedagogická fakulta – Pedagogické studium pro vychovatele a pedagogy volného času se zaměřením na pohybovou výchovu
VOŠ sociální, Olomouc

Praxe

Petra již během dálkového studia pracovala na nízkoprahovém centru pro děti a mládež v Ostravě , kde získávala své první zkušenosti nejen jako streetworker přímo v ulicích sídliště ale také při realizaci táborů a víkendových pobytů  dětí z ulice. Po mateřské dovolené  své aktivity rozšířila také na rodiče s dětmi do 6ti let a deset let vedla Rodičovské centrum Klubíčko, které se zaměřovalo na rozvoj rodičovských kompetencí i všestranný rozvoj dětí. V roce 2011  nastoupila do služby sociální rehabilitace Charity Ostrava, kde vedla keramickou, šicí dílnu a pracovní terapii v zahradě. Jako dobrovolník také docházela do Střediska dětí a mládeže, kde pořádala jednorázové akce, zejména maškarní plesy a kreativní kurzy pro rodiče s dětmi.

Zájmy

Petra se narodila v malebném podhůří Šumavy a své dětství má spojené s přírodou a pohybem. Pohyb provází celý její život a ona jej miluje v jakékoliv podobě, stejně jako přírodu a vše živé. Ráda se učí a objevuje nové věci, ráda cestuje a věnuje se kreativním technikám.